Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

1 minute ago, mister-no said:

Bolje sad poraz nego u plej ofu. Malo i Radonja da vidi šta ga čeka u ovoj hard hate pg varijanti posle Alimpija i Tomića. Mi smo njima utakmica sezone svake godine, kakav crni Monako.. I uvek 5 na 8. Kada je nama svaki skok faul njima nije, kad je njima svaka po lopti, nama nije, što je nama faul u napadu njima nije, kad se samo nama sviraju 3 sekunde i koraci... Popoviću se svira svaki peti faul. Boltauzer kad se penzioniše otvoriću neki alkohol star bar 20 godina.
No ovo nije izgubljeno zbog sudija, njihova želja ne sme biti veća od naše. E nije loše da to vidi Radonja.
Što se tiče nas bez pleja i centra košarke nema. Noko ne znam kakav je u fullu ali ovo posle bolesti je ispod proseka Evrokupa. Lojd se ne snalazi u ovim tvrdim utakmicama kakve nam slede. Plašim se da će biti više ovakvih utakmica. Volden nije plej, još se i dobro nosi. Ovo drugo nije za komentar. Simon se sramoti, i Radonja s njim.

 

Nnoko prvo nije igrao, pa je dosao krajem decembra, pa je opet pauzirao zbog korone. Ocekivati da ce razgrce pod kosem je malo nerealno.

 

Ima i toga sto kazes za Loyda, a setimo se koliko dugo je Teo bio bez osvojene EL, sa losim partijama na F4. Sudije puste tucu i to su odmah totalno drugacije utakmice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kankkunen said:

Taj Nnoko je došao iz EL ekipe sa dobro odigranom sezonom ...

klasika

ne znam ko da nam dodje ovde terali bi ga posle 2. poraza

jeste noko bio los veceras, kao i mnogi drugi

ali ima nesto i do konteksta u koji se igrac stavi

a, last time I checked, staviti igraca u kontekst u kome moze da istakne svoje vrline, i sakrije svoje mane...jeste zadatak trenera

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Radonjić da prestane da se blamira sa svojim classic petorkama. Onaj Frankenštajn sa početka 3/4 ne može probaciti loptu kroz obruč da život zavisi.

 

Blamira se neprestano, ne samo sa tim sumanutim petorkama koje imaju u rukama 2 koša za četvrtinu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U pravu je @Sector, treba forsirati tu pricu za Brajanta. Ok, nije bio sjajan, imao je i izuzetno lose trenutke. ALI, cak i njegove takve partije su znacsjno bolje od Kuzmica, Kuridze i Noka. Covek je imao ozbiljan prosek po mecu u El, ne znam tacno koliko i onda ovde dodju ljudi i kazu kako je nebitan igrac skroz, How yes no. Brajant je klasa od igraca za ova tri polukosarkasa i po svemu su trebali da na listi za odstrel budu ova tri genijalca od visokih igraca. Da ne govorim o Simonovicu. Sramota. 

 

I da, sto posto smo zaradili na njemu i kostao bi nas je puno za jos par meseci ugovora. 

Edited by Dl91
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Markoss said:

Ne znam ko je ostavio komentar na liveu kao "Ma sto bi Lojd produzio ugovor i igrao u ovom cirkusi....". Bas neposten komentar kad se uzme u obzir koliko je grozan bio veceras. Jesu ga tukli, ali da 1 od 3 sutnes bacanja u onakvom trenutku kad smo konacno prisli je apsolutno nedopustivo. I tukli su ga kao i Berona i Perpera, pa npr ni Dobric nista manje batina nije dobio veceras, pa ga to nije sprecilo da odigra nesto. Jbt, mos misliti istukli beka. On je doveden da klacuje, a to ne radi. Ima odlicnu sezonu, ali ne isporucuje u utakmicana u kojima treba, niti daje koseve u momentima kada ekipi to treba. Mnogo cesce to ove sezobe radi Volden koji je slabiji igrac od njega. Nadam se da gresim.

Sam tim nam je katastrofalno selektiran. Pretanki smo unutra, a odrekli smo se i JoB i Simanica. Noko je apsolutno grozan igrac, cak je i penzioner Kuzmic korisniji od njega. O Simonovicu debilu ni ne treba da sr prica, covek ne pokusava 3pt, a to je jedini nacin da pogodi, a u odbrani nijednom nije podigso ruku suteru.

Lazic u minus fazi, Radonjic ni ne pomislja da ubsci Radanova. Uskokovic na kraju ispade bolji organizator i od Hola i od Koloma, sto dovoljno govori o nasoj transfer politici.

U plej-ofu imamo 35 posto sanse i to na neko ludilo Lojda i Voldena uz podrsku dezurnih mudonja Dede i Ogija. Ali veoma su male sanse da ce sve to da nam se poklopi, pogotovo jer smo i prednost domaceg terena ispustili. Uz to su nam igraci bas nesto vedri i veseli bili posle ovog poraza.

 

47 minutes ago, mister-no said:

Slažem se. To je neki minimum.
Nego đe ti je Lojd večeras, je li sleteo u Pg.. Ne zna se kad je bio bolji u prvoj u BG ili sad. Takav kvalitet, najbolji u timu, retko ili nikada viđen ovde po nekima.. Ne snalazi se na tvrdo. A ovde se tako osvajaju titule. Drugo, kada ne ide nema ručnu, nego ode u kanal.. Definitivno je Volden najbolji igrač ovog tima, još ne igra na svojoj poziciji.. Konstantan.

 

Ovo sam rekao odavno, pa sam popljuvan u neviđenim količinama.

 

Lojd nije igrač koji će izvući iz sebe veći kvalitet kad se igra na krv i nož. Jednostavno ne poseduje to u sebi. To što će da natrpa Pao ili nekog drugog u utakmicama koje ne znače mnogo neće nama ništa značiti kada svi budu hteli krvi da mu se napiju a on ne bude umeo/mogao da uzvrati.

 

Volden je igrač sa najvećim mudima u timu, mada je žestoko ograničen skill-om, no od njega i u situacijama stani pani dobijaš kvalitet, i to sa obe strane terena.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Od mec vinera sa 27 pts koji je urnisao el odbranu Pao do gubitnika sa 5 pts koji ne moze da se oslobodi presinga strasnog Petra Popovica za manje od 48h? Nije ni prvi ni poslednji stranac koji povlaci rucnu u aba ligi narocito u ovom delu sezone, ali ovo tankovanje veceras i skrivanje od lopte je bilo vise nego ocigledno. Sto da se cima i lomi, rizikuje povredu, kad ima veliki ugovor u dzepu. A Radonja ga ne vadi iz igre namerno. Saigraci, ucinilo mi se, blago sokirani, uobicajne kretnje i akcije sa staticnim i neaktivnim Lojdom su skoro potpuno bezopasne.

Mozda jeste malo preostro prema njemu, obzirom da nas je vukao veci deo sezone, ostavljam trunku nade da je bilo samo lose vece ili neki zdravstveni problem..

Bojim se da ce da odigra isto ovako i u plejofu. Moramo da nadjemo nacin da ga motivisemo, da nas ispostuje do kraja sezone jer potpuno zavisimo od toga dal se njemu igra ili ne. S druge strane, drago mi je da Kori kida, reakcija kod zakucavanja je bila odlican podstrek da se uspavani probude i trgnu ali avaj.

Edited by Mikel
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

klasika

ne znam ko da nam dodje ovde terali bi ga posle 2. poraza

jeste noko bio los veceras, kao i mnogi drugi

 

Los samo veceras? Izgleda na terenu bas uzasno od povratka. Jel tebi i zgleda ok? Da te podsetim da je planiran za prvu opciju. Nikakav, ni milimetar kvaliteta vise ne pokazuje od Kuzmica, koji je  itekako imao probleme i koji je takodje van svakog ritma.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

klasika

ne znam ko da nam dodje ovde terali bi ga posle 2. poraza

jeste noko bio los veceras, kao i mnogi drugi

ali ima nesto i do konteksta u koji se igrac stavi

a, last time I checked, staviti igraca u kontekst u kome moze da istakne svoje vrline, i sakrije svoje mane...jeste zadatak trenera

Kako da stavi pikenrol centra u kontekst da iskaze svoje vrline bez pleja?

Trenutno nam tu igraju bek, junior i igrac koji ne vidi kos jer ne moze da mu pridje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.aba-liga.com/match/151/20/1/Boxscore/q1/1/home/buducnost-voli-crvena-zvezda-mts/

 

Ја опет о статс јер некако у кошарци највише показује. 3 играча из прве поставе са негативним индексом, уз негативни индекс Симоновић и Лазић 0п, центри заједно 6п. Радоњић је раније барем вртио пнр, ово сада како изгледамо је апсолутно  његова одговорност. Дерби лиге завршиш срамно без испаљеног метка.

Нисам жалио кад је Орадовић одлазио, али причао сам и тада а причаћу и ако освојимо АБА и домаћицу исто, најодговорнији за ову сезону је Ћоки. Та незналица са 50+ у кошарци је најавио врх ЕЛ а сузио (по сопственом признању) селекцију код довођења играча. Доведеш ведету из Приморске и јадника Симоновића обојицу у годинама а могао си да бираш још Митровића и Дангубића!? Тако напасти врх ЕЛ може само Човић. Ајде да кажемо да смо са Кузмићем ризиковали надајући се потпуном опоравку и повратку али ова селекција генерално је брука и срамота. Вучемо 5 година поједине играче из ФМП-а који би требао да је развојни тим. Играли су клинци неке Ф4 ЕЛ за младе, па гдје су у ФМП-у ако не могу у Звезди? Шта је ту смисао, који концепт?

Да смо приватан клуб са Човићем директором, неко би га отресао као слину и раније. Овако надати се да га неко из политике изгура, мрка капа. А заиста штета јер је тајминг сјајан да имамо нове људе, план, концепт, тренерску слободу у селекцији...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kako da stavi pikenrol centra u kontekst da iskaze svoje vrline bez pleja?
Trenutno nam tu igraju bek, junior i igrac koji ne vidi kos jer ne moze da mu pridje.

slazem se
ali to je opet u domenu trenera koji je imao prostora da napravi neke izmene i videli smo sta je uradio
ostavio hola da bi mu ulazio na 30sec do kraja, a pleja igrao volden
i oterao dzonija da bi mu simon igrao po 30min
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Takeshi_Kovacs said:


slazem se
ali to je opet u domenu trenera koji je imao prostora da napravi neke izmene i videli smo sta je uradio
ostavio hola da bi mu ulazio na 30sec do kraja, a pleja igrao volden
i oterao dzonija da bi mu simon igrao po 30min

Samo sto nije isto kad imas celo leto i kad moras u sred sezone da trazis igrace....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vlada_79 said:

 

Predpostavljam da si se nadovezao na moj komentar da je Kuzmic talentovaniji kosarkas od Noka. Pa si mi replicirao sa konstatacijom da je imao dobru sezonu u Albi.

Nije to u pitanju, al nije ni bitno ...

momku se svašta izdešavalo od početka sezone, ne može da uhvati formu i ritam za tako malo vremena ... sve je u fazonu kreni - stani.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:


slazem se
ali to je opet u domenu trenera koji je imao prostora da napravi neke izmene i videli smo sta je uradio
ostavio hola da bi mu ulazio na 30sec do kraja, a pleja igrao volden
i oterao dzonija da bi mu simon igrao po 30min

Ovako kad se napise ispada da je Radonjic odbio Bog zna kakve plejeve koji su cekali pred vratima Zvezde u januaru.

Hol, a jos manje Colom nisu Radonjin cup of tea to je jasno, igra mu silom prilika junior sumnjivog kvaliteta.

Radonjic igra sa onim sa cim raspolaze, a to sa cim raspolaze je dosta tanko.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kankkunen said:

Nije to u pitanju, al nije ni bitno ...

momku se svašta izdešavalo od početka sezone, ne može da uhvati formu i ritam za tako malo vremena ... sve je u fazonu kreni - stani.

 

Znam koje je imao probleme i nije mu lako. I Kuzmic je  imao takodje svoje probleme. Mislim da moze da se izvuce neka paralela izmedju njih dvojice. Vrlo su slicnih kvaliteta a i vestinama koje posuduju, kada se sve sabere kroz njihove karijere. Zbog toga je sva moja bol po pitanju Noka, kada ne moze biti i u ovoj njegovoj fazi povratka ,bolji od uzasnog Kuzmica.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Perkos2 said:

Ne moze se menjati deset igrača kao što neki predlazu, od domaćih igrača nema puno kvalitetnijih a dostupnih, zato se prilikom odabira stranih igrača ne sme grešiti.

Jes da je to tako jednostavno, posebno sa budžetom koji mi imamo ... pa i da se ne pogreši, što je jeko teško, ne mogu ni ti strani igrači da pokriju sve nedostatke domaćih.

Uvek je bilo promašaja, i biće ... to je neminovno. Da bi se sklopile kockice treba vremena, za selekciju je potrebno više godina sa istim trenerom.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Počistićemo verovatno ove mekušce do kraja što imamo, možda bude dosta i za prvo mesto. Pošto se Mornar naloži na njih kao Budućnost na nas, plus će malo da padnu posle nas i Monaka, jedino ako ih sudijska mafija ne izvuče kao protiv Cibone. Finale ćemo igrati a tamo se jedino oslanjam na to Radonjine iskustvo i da je ovo sve priprema za to finale. Uzimajući u obzir i fizičko stanje posle povreda i bolesti, mislim da je neminovno da se podignemo do plej-ofa. Budućnost se podigla malo dolaskom Miloja, ali možda i prerano, imajući u vidu nešto kraći roster, videćemo...
Naša jedna od lošijih sezona od 2011. Nema ni nekog zaloga za dalje, nema mladih talenata.. Ovo sa Uskokovićem, Radanovom, Simanićem ne znam kako bih nazvao. Nit su više mladi, a bogami ni toliko talentovani.. A brat, bratu nije ni da im nije pružena šansa i da nisu mogli nešto da prikažu. Dajte neke nove klince 18-20 godina, ulaži u njih a ove polovnjake u FMP. Eno tamo Nenadić najbolji a videli smo kakav je bio kod nas.
Dovođenje stranca tipa Hol stvarno ne razumem. Razumem bekap ali onda dovedi bar nekog mlađeg, neafirmisanog pa da ga imaš i sledeće godine. Simona isto. Brate ima sportski direktor, pomoćnik, skaut.. Ako baš hoćeš da igraš ima FMP, Igokea, Mega jbg.. Sve u svemu Ćoki na volšeban način opstaje u vrhu a proklizava opasno. Da ljubi Radonju u guzicu ako osvoji. Ako ne, obojici noga u dupe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...