Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

1 minute ago, Laki21 said:

 

Ali zašto prezireš nekoga ko ume sve što si naveo? Zar to nije upravo za pohvalu?

 

Prezir je valjda za nekog ko ukrade, prevari, slaže?

 

Јасно, све је то за дивљење, али не могу да их волим кад знам да ћу се нервирати због њих. Као кад ти неки старији лик скине рибу, а немаш како да га олајеш, јер ништа погрешно не ради. Свака част, ево рука, али не можеш да га волиш. И сваки пут је непријатно кад га видиш.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Klasicna utakmica kod kuce sa Zalgirisom, imas utisak da nisu bolji, ali da igras do sutra neces dobiti.Ubili su nas skolski, kosarkaski najpismenija ekipa u Evropi, bez ekstra kvaliteta, ali neverovatan sistem. Da je Hall pogodio onu poludistancu, dosli bi smo u situaciju i da dobijemo, sto po svemu vidjenom ne bi bilo bas zasluzeno, ali who cares...

Cini se da nam je falilo veceras upravo ono sto treba da donesu Roch i Terry, malo kreativnosti u napadu kad Lojdu ne ide ili ga ustopuju, odnosno zastita reketa iz pika kad Kuzmic nije na parketu.

Nadam se da njihovim dolaskom Volden vise nece videti minute na jedinici, a Rit na 5.I jedan i drugi ce biti znatno upotrebljiviji i korisniji za tim na 2 i 4,  cak mislim da ce Holden procvetati napadacki kad bude oslobodjen organizatorskih poslova za koje ocigledno nije stvoren. Za odbranu ne  brinem

Edited by Gudura
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovakvi porazi uvek bole, u smislu dobrog tajminga za pobedu i to da smo celu utakmicu bili tu negde. Ali šta da se radi, idemo dalje. Ekipa će biti još nedelju dana u bgu, s obzirom da se utakmica protiv Asvela neće igrati. Zato, trening, trening i ubaciti Terija i Roča u sistem pa da vidimo gde smo. Ja iskreno verujem u ovaj tim i pre svega trenera i imam dobar osećaj, mada ko zna na šta će ličiti sezona.

 

Budimo ljudi, iako smo cigani. Posle par pobeda bila je baš euforija, idemo daleko u evroligi, domaći trofeji su naši...i odmah posle jednog poraza svuda se traži mana.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pokazalo se zasto nam u EL trebaju Roch i Teri.

 

Terija cuvas drugacije od Rita i Kuza. Utrcava u prostor trazeci poene iz picka i asistencije na obrucu, odlicno se krece i defanzivno bolje zatvara reket od ostalih nasih visokih.

 

Roch nam treba kad poradjamo poene.

 

To nam je falilo vcras, naravno ostaje bojazan koliko ce odbrana trpeti zbog Tejlora (gde je vcras Rit opet bio najveca rupa...cisto na neiskustvo).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bukvalno je tuga koliko mizeran doprinos imamo od domacih igraca,da bar ima talenata na vidiku pa da se kenja sta ce onaj ili ovaj u timu. Zalgiris je sve ono sto smo mi trebalo da budemo sa kontinuitetom koji imamo u EL, da Covic nije sujetno sebe stavljao ispred struke.

Ovaj danasnji roster je po suvom kvalitetu igraca mozda i najtanji nas sastav od kada igramo EL, samo donekle trener moze da zamaskira nedostatak kvaliteta. Lojd jedini odskace, Hol donekle prati kao igrac sistema, dok mi se Volden ni malo ne dopada, nikakvu fluidnost sa njim na kecu nemamo. Nadam se da ce biti bolje kada se kompletiramo.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako iskljucimo branjenje pika dok Rit glumi peticu (a ima ozbiljnih naznaka da glumi i EL igraca, videcemo uskoro) nasa odbrana je sasvim zadovoljavajuca.

Napad nam je strasno bezidejan, bez da Lojd izdivlja ili neki drugopozivac udje u ludacku seriju, kao Simon protiv Baskonije, mi tesko mozemo da se nadamo pobedi. Bice takvih tekmi, ali na ovom nivou se ne dobija redovno sa igrom u jednom pravcu. Neki sistem u napadu ja, za sada, ne vidim. Videcemo koliko Rocesti tu moze da popravi stvar, jer Volden definitivno nije plej za EL, ali moze biti vrlo koristan kao tempo igrac na beku. Svidja mi se zelja i trud koji daje, bice on ok kad se oslobodi organizacije.

Edited by threepwood
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, threepwood said:

Ako iskljucimo branjenje pika dok Rit glumi peticu (a ima ozbiljnih naznaka da glumi i EL igraca, videcemo uskoro) nasa odbrana je sasvim zadovoljavajuca.

Napad nam je strasno bezidejan, bez da Lojd izdivlja ili neki drugopozivac udje u ludacku seriju, kao Simon protiv Baskonije, mi tesko mozemo da se nadamo pobedi. Bice takvih tekmi, ali na ovom nivou se ne dobija redovno sa igrom u jednom pravcu. Neki sistem u napadu ja, za sada, ne vidim. Videcemo koliko Rocesti tu moze da popravi stvar, jer Volden definitivno nije plej za EL, ali moze biti vrlo koristan kao tempo igrac na beku. Svidja mi se zelja i trud koji daje, bice on ok kad se oslobodi organizacije.

Ovde bih nasao opravdanje za Saleta, jer je za njegove akcije neophodan pokretni centar Nnoko/sad Terry i u cinjenici da je insistirao na jos jednom ballhandleru.

Dobio ih je u Rochu i Terryu...let's see some magic now.

 

@kokodakalo 101% se slazem. Njihovi domaci su u ili oko repke, nasi daleko od iste (Simke bio u prime-u spletom okolnosti, Kuz davno nije taj nivo).

Link to comment
Share on other sites

Udvajali su nam bekove (to je jos bolje radio Fenerbahce u prvoj utakmici ove sezone) i tu pravili dosta problema u organizaciji napada. Da se nadamo da ce dolazak Rocestija malo da oteza protivnicima (koji su sposobni za takav vid pritiska na nasu spoljnu liniju) taj deo odbrane.

Link to comment
Share on other sites

U nedostatku igraca sa loptom poceli smo da igramo akciju za Dobrica kada dobija blok na strani i pravi polukruznu kretnju ka unutra. Problem je sto je Dobricu sve osim spot up suta i pravolinijskog prodora poprilicno nepoznat teren. On kad na prodoru oseti i najmanji kontakt potpuno gubi balans i bez ikakvog osecaja baca loptu ka kosu, to obicno nije ni blizu da udje.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Borca said:

Udvajali su nam bekove (to je jos bolje radio Fenerbahce u prvoj utakmici ove sezone) i tu pravili dosta problema u organizaciji napada. Da se nadamo da ce dolazak Rocestija malo da oteza protivnicima (koji su sposobni za takav vid pritiska na nasu spoljnu liniju) taj deo odbrane.

Dzikic nas je dobio u finalu udvajanjem Rocestija i njegovim usmeravanjem u levo (atipicno za levorukog, ali njemu treba prolaz u desno da bi gadjao trojke 50%).

Sad kad imamo Lojda i Voldena, Rocha ne mozes da udvajas, a ne smes ni Lojda kad je Roch na parketu, tako da ta najprostija taktika vs dobri suteri s loptom - otpada.

 

Naravno, ima jos 101 nacin da to hendlujes defanzivno,  ali nijedan nije walk in da park. 

 

Edit: To sto su Laza i Simke vcras probali da prodiru i nesto kreiraju je ISKLJUCIVO posledica dobre odbrane na nasim bekovima, a ne Saletove namere.

Edited by leki bg
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Del Piero said:

U nedostatku igraca sa loptom poceli smo da igramo akciju za Dobrica kada dobija blok na strani i pravi polukruznu kretnju ka unutra. Problem je sto je Dobricu sve osim spot up suta i pravolinijskog prodora poprilicno nepoznat teren. On kad na prodoru oseti i najmanji kontakt potpuno gubi balans i bez ikakvog osecaja baca loptu ka kosu, to obicno nije ni blizu da udje.

I za Lazića smo počeli da pravimo situacije, da ne kažem akcije, kada mora da spusti loptu u dribling i onda šutira. 

 

To može protiv Borca da prođe. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

meni je Walden knjiski primer one bezvezne zujalice, njegova pokretljivost i agilnost kao puni oko ali je u svemu prosecan i ispodprosecan

igrac koji je nacrtan za neki osrednji ABA tim u kom bi verovatno bio lider i najbolji igrac ali za EL nivo basketa je jednostavno nedovoljno dobar da bi bio neki + faktor

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno što ponavljate Kuzmanovićevu mantru, eh kako nismo spuštali na Kuzmića kad ga čuva niži igrač - kao da je u pitanju Hakeem a ne krajnje napadački limitiran centar kome igra na postu nikad nije bila forte. 

 

Lazić i Simonović jednostavno ne smeju da budu u istoj petorci pa ako je tu slučajno sa njima i Dobrić to su tri neprijatelja driblinga, jalovo je to. 

 

Standardna priča za Žalgiris, na papiru je to skromno za EL pojmove ali uvek igraju dobru sistemsku košarku i traže rupe. Grigonis je jako prljav igrač, imao je bar 2, 3 nesportska poteza večeras a to mu uopšte nije strano. 

 

Isti problemi kao protiv Fenera, jalovost u napadu gde jedini Loyd može konstantnije da izmišlja poene. Takođe ponovo smo jako loše branili Lekavičiusa, to je nedopustivo. 

 

Idemo dalje, pegla se ipak smislena košarka, ova sezona je takva da će i sreća igrati važniju ulogu nego ikada. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Volden je kod Trinkija bio veoma koristan ali u znatno nižem rangu takmičenja i uz Gordića, Jaramaza i Pejdža...

sva trojica bolji ball handleri i organizatori igre - plejmejkeri po struci.

Večeras su i Halu brzo i brutalno pojasnili da može nesmetano da vozi sličuge samo tu negde oko osmog metra. Na svakom prodoru su mu išli kako i valja - u meso, a od silnog zaobilaženja visokih blokova veoma brzo je ostao bez goriva pa i šuta kasnije. Zato je i Voldenova minutaža bila duža u kontinuitetu i transparentno se videla ta nemoć i pored uvek prisutne želje.

Još kad su mu u petorci Laza i Simke a Lovernj i Rubit drobe Rita i Kuza...za koga mukica i da iskreira nešto. Potroši ceo napad i asistira Dobrivoju koji krene na ulaz ko u nebrano grožđe. 

Volden je agilna bekčina sa forte odbranom, vrlo dobar šuter za tri, dovoljno snažan i brz za pravolinijski prodor ali sa samo solidnim ball handlingom i veoma malo kreativnosti za poziciju jedan na ovom nivou.

Naravno da i on jedva čeka Ročove minute.

 

Edited by Wingwalker
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cavani said:

Bukvalno je tuga koliko mizeran doprinos imamo od domacih igraca,da bar ima talenata na vidiku pa da se kenja sta ce onaj ili ovaj u timu. Zalgiris je sve ono sto smo mi trebalo da budemo sa kontinuitetom koji imamo u EL, da Covic nije sujetno sebe stavljao ispred struke.

Ovaj danasnji roster je po suvom kvalitetu igraca mozda i najtanji nas sastav od kada igramo EL, samo donekle trener moze da zamaskira nedostatak kvaliteta. Lojd jedini odskace, Hol donekle prati kao igrac sistema, dok mi se Volden ni malo ne dopada, nikakvu fluidnost sa njim na kecu nemamo. Nadam se da ce biti bolje kada se kompletiramo.

 

 

Nema jer im se ne daje sansa.

 

Imas "svoj" klub u ligi i umesto da tamo igraju igraci od 18, 19 i 20 godina i ko napuni 20 ili napusta klub ili prelazi na visi nivo, Covic se - iznenadjenja li! - pobrinuo za svoje i interese svoje uze i sire porodice, a KKCZ i nase interese ko sisa.

 

Kakva je svrha bitisanja Radanova i Simanica po 4,5 godina na relaciji KKCZ - KK FMP? FMP treba da pruzi sansu jako mladim igracima, da bar trojica sa 18 imaju neke minute, pa sa 19 da budu u prvoj petorci, a sa 20 nosioci igre. I da se citava sezona posveti davanju sansi tim igracima i da se posle te sezone vidi da li taj igrac sa 20 moze da bude u 12 KKCZ ili ne moze.

 

Ovako, sta imamo? Dobrica i Davidovca kojima je FMP dao sansu sa njihovih 21 - 22 godine koji su vecno u klubu, kao i Lazica, Simonovica, Jagodica - Kuridzu kao iskusne igrace.

 

Pa nije ideja da se uoci neki mladi igrac iz Vrsca ili Slobode sa svojih 19, 20 i 21, nego da se od svoje skole napravi nesto, da igraci kada napune 18 prodju kroz FMP i da se najboljima od njih da tim oko njih. Ispasce iz lige? Sta se moze, nema talenata, nema ni potrebe za KK FMP. Ma sta i ja pricam, kako bi onda Covic senior pricao kako je to klub koji je osvojio 2 ABA titule i gde bi onda igrao Covic junior?

 

Nema ovaj tim kvalitet jer nismo doveli kvalitene strance. Reath je nepotreban igrac, pored 3 cetvorke, Davidovca i 2 petice. Hall je dobar kao rezervni plej, nadjite mi EL ekipu gde bi bio prvi plej. Walden je doveden jer je vecina puka opsednuta Partizanom, pa sto da im ne suknemo.

 

Sto se Zalgirisa tice, nastavili su u istom stilu i nagradjeni su za trud i rad. Zasto ih neko ovde ne voli, pa ne voli ih zato sto se ocekivala pobeda, a ona je izostala. Pretpostavljam da zato volimo odrone od bogatijih ekipa koje dodju ovde i izgube 30 razlike kao Bayern, ali je Bayern prosle sezone igrao katastrofalno.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Davidovac je sinoć dao sasvim ok doprinos. A on je domaći..
Izostao je veći doprinos Voldena i Rita.
Simonovića da ne pominjem.
Da smo kompletni čini mi se da bismo dobili i da su Teri i Roč taj odlučujući tas na vagi. A verovatno bi sve isto bilo isto tj. Žalgiris bi dobio na isti način kao i svaki put. Čini mi se da ih je Saša malo i potcenio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

meni je Walden knjiski primer one bezvezne zujalice, njegova pokretljivost i agilnost kao puni oko ali je u svemu prosecan i ispodprosecan
igrac koji je nacrtan za neki osrednji ABA tim u kom bi verovatno bio lider i najbolji igrac ali za EL nivo basketa je jednostavno nedovoljno dobar da bi bio neki + faktor
Čovek nema prvi korak, ne ume da probije reket, ograničene organizacione sposobnosti, sve što ima je šut koji je 1-2 trojke po utakmici.
Sve ovo sam pričao i prošle godine.

Malo se zaleteo vaš gazda..
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Meni se cini da su Kuzmica odlicno izbacivali iz reketa centri Zalgirisa. Zasto sam Kuzma nije pokusao da izgradi bolju poziciju za sebe ispod kosa, je pitanje za njega i Obradovica.

Najbolji povratni pas od nasih visokih igraca ima Kuridza. Da li se zna kakva mu je povreda i da li ce pauzirati?

Obradovic, po meni, prekasno uzeo tajm aut u zadnjoj cetvrtini. Kontam da cuvas tajm aut za kraj ali, bas smo se mucili a intervencija trenera je izostala (mada i posle tajm auta nismo odigrali apsolutno nista).

Odbrana na momente odlicna.

Sut u prvoj cetvrtini krenuo pa posle kompletno zakazao.

Nikad vise faluova u napadu nisam video dosudjenih nego na sinocnoj utakmici. Bukvalno jaci blok niko nije smeo da napravi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...