Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

3 hours ago, propolis said:

Walden je na prve dve utakamice imao 4.5 izgubljenih na 3 asistencije što je previše. Walden ne može da bude plejmejker kao što su neki pisali i morali smo da dovedemo plejmejkera koji će da odmeni Halla. 

Walden je odlican defanzivac, dobar suter za 3 poena, ali plejmejkerski skil upitan pogotovo ako ga protivnik stisne malo jače. 

 

U ABA ligi na dvije utakmice 12:3 ratio. Nije glup, cita situaciju na terenu, dobar je na lopti, (ali) bira samo sigurna rijesenja, bez ikakvog rizika - sto ne bi trebalo da je problem. Dok se navikne na dozvoljen nivo agresivnosti u EL, i dok se tim uhoda i automatizuje kretnje, bice to sasvim ok.

 

Imamo 4 raznovrsna beka koja mogu da igraju u svim kombinacijama, i svaki donosi neku novu dimenziju ekipi. Walden normalno da moze, i igra pleja sta god to predstavljalo i definisalo se kod Obradovica.

 

 

Edit: Sta mislite moze li Bryce iz Cacka do godine da igra EL? 😉 Meni se bas svidio protiv KKP i nas.

 

Edited by Princeton
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je kod Waldena dosta upitan ball handling, jer je tu malo nesiguran i dosta poskakuje dok prenosi loptu. Odličan defanzivac, iako nema visinu, dosta može da se odrazi i često pokupi loptu pored znatno višeg od sebe. On nije ni 1 ni 2, već nešto između, što će nama itekako koristiti pored Roča. Ja sam zadovoljan njegovim angažovanjem, iako je transfer dobrim delom merenje patke. 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Princeton said:

 

U ABA ligi na dvije utakmice 12:3 ratio. Nije glup, cita situaciju na terenu, dobar je na lopti, (ali) bira samo sigurna rijesenja, bez ikakvog rizika - sto ne bi trebalo da je problem. Dok se navikne na dozvoljen nivo agresivnosti u EL, i dok se tim uhoda i automatizuje kretnje, bice to sasvim ok.

 

Imamo 4 raznovrsna beka koja mogu da igraju u svim kombinacijama, i svaki donosi neku novu dimenziju ekipi. Walden normalno da moze, i igra pleja sta god to predstavljalo i definisalo se kod Obradovica.

 

 

Edit: Sta mislite moze li Bryce iz Cacka do godine da igra EL? 😉 Meni se bas svidio protiv KKP i nas.

 

 

U Aba ligi protiv Borča I Cibone I nije bilo teško da bude uspešan. 

 

Moze da bude kao pomoćni plej, ali prva opcija ne može nikako. 

Pravi kombo sa akcentom na odličnoj odbrani i veoma dobrom sutu za tri. 

Moguce da će kasnije biti bolji,ali u Partizanu što sam video i na prve dve tekme je bas tanko da igra prvog razigravaca na terenu. 

Kazes da bira siguran pas, a to znači da troši vreme. 

Evo sad bacih oko na EC statse prošle godine gde je imao na 7 od 12 tekmi isti ili veći broj izgubljenih lopti u odnosu na broj asistencija. 

 

Nemoj pogrešno da me razumeš da smatram da je los, naprotiv veoma dobar i zahvalan igrac za Saletov sistem I ne samo zanjegov već za svakog ozbiljnog trenera. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, n4l1m said:

glopust koju je el predlozila, al jos su gluplji klubovi koji su pristali na to..

 

 

niti ti znaci ista, niti se mozes zastiti i da se testiras na svakih pola sata..

prva i osnovna stvar, testovi su hipersenzitivni i samim tim nisu legit.. ima milion primera, al eto videti na primeru zofrena koji u roku u 5 dana, dobija 5 puta razliciti rezultat..

daklem, nit su testovi pouzdani, a sve i da su pozudani a nisu, taj satro virus mogu da prenose i oni kod kojih se ne identifikuje virus..

dakle ako cetvorica u timu imaju, a kod ostalih 8 nije registorvan preko testa, to ne znaci da neki od njih nije nosilac satro virusa i da ne moze da prenosi dalje..

tako da dzabe se  jedna ekipa testira na svakih pola sata, kad ce igrati protiv tima gde je bar jedan od osmorice tihi(tm) nosilac i samim tim ciklus prenosenja, tj pravilnije da kazem cirkus se nastavlja..

jos jednom, nista se nije promenilo u odnosu na situaciju zbog koje je prosla sezona prekinuta, a krenuli su u novu, pri tom sa nevidjeno retardiranim pravilima da ekipa koja nema 8 negativnih, gubi 0:20..

a ako cemo uz dlaku, i da teramo mak na konac, dozvoljavanje timu kod kojeg je registrovan pozitivan slucaj da igra utakmicu, jos je veca opasnost i reatrdiranost od prvobitnih debilnih 0:20..

if i said it once, i said it 100 times.. sve je ovo takva jedna sprdacina i cirkus, da veci nije mogao biti..

 

 

 

 

Situacija je takva da rešenja nema i samo sam izneo pretpostavku da je to možda način da klubovi shvate ozbiljnost situacije. Bem li ga zašto je takva odluka. Pisao sam da je to prestrogo i da bi zvaničan rezultat trebao da bude 0:2 recimo. Nije do kluba što nije odigrao utakmicu i da im bar daju šansu da u revanšu nadoknade tu prednost. 

 

Niko na planeti nema tačnu ideju sta ce biti i kako da se ponaša nego da nastavi da radi i živi koliko može. 

Bolje da su krenuli pa da vidimo šta će biti nego da su svi ostali kućama bez treninga i utakmica. 

Pa ko zna na šta bi to ličilo da se ne igra od 03/2020 do recimo 09/2021

da se preskoci cela sezona I ko zna na šta bi licili ti košarkaši. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, propolis said:

 

U Aba ligi protiv Borča I Cibone I nije bilo teško da bude uspešan. 

 

Moze da bude kao pomoćni plej, ali prva opcija ne može nikako. 

Pravi kombo sa akcentom na odličnoj odbrani i veoma dobrom sutu za tri. 

Moguce da će kasnije biti bolji,ali u Partizanu što sam video i na prve dve tekme je bas tanko da igra prvog razigravaca na terenu. 

Kazes da bira siguran pas, a to znači da troši vreme. 

Evo sad bacih oko na EC statse prošle godine gde je imao na 7 od 12 tekmi isti ili veći broj izgubljenih lopti u odnosu na broj asistencija. 

 

Nemoj pogrešno da me razumeš da smatram da je los, naprotiv veoma dobar i zahvalan igrac za Saletov sistem I ne samo zanjegov već za svakog ozbiljnog trenera. 

 

Gordic i MMC su protiv istog tog Borca imali zbirno 6 asistencija, ne bih ja bas tako pojednostavljavao.

 

Opet, ja ne vidim kod Sase te prve i druge opcije, niti ih on koristi tako zamisljeno. Bokovi su nam selektovani komplementarno jedan drugom, u stanju su da igraju u svim mogucim kombinacijama i tako se i koriste. Imaju svoje zadatke koje trebaju da isporucuju u odredjenoj petorci u zavisnosti od situacije na parketu i to je to.

 

Takodje, nije mi bas 100% relavantna uloga koju je imao u KKP sa njegovim mogucnostima. Ta proslogodisnja ekipa Partizana je imala veoma drugaciju kompoziciju, u odnosu sta mi pokusavamo da igramo sa Sasom - nije bas uporedljivo. Ono sto je dobro je da je Walden timski orijentisan, da prihvati svoju ulogu i podredi se njom bez nekih narocitih istupa. Recimo, vecina Amera zivi za statistiku, ona im omogucuje naredne angazmane i nju dozivljavaju kao vaznu komponentu za sljedeci iskorak u karijeri. Walden je dosao sa pedigreom najboljeg strijelca lige, a nije imao nijedan divljacki istup tokom angazmana u Partizanu. Po meni idealan primjer disciplinovanog karaktera i timskog igraca.

 

Siguran pas - u smislu najsigurnije rijesenje. Recimo kada igra pnr, cita kako se krece odbrana i uvijek ce ici na sigurno dodavanje, cak i ako u tom trenutku nije najopasnije rijesenje - ako se ispomaze sa strane sutera koji nije u ritmu, on ce i dalje njemu dodati loptu jer je ostao sam. Fali mu te slobode, a mozda i nema u sebi tog kreativnog gena, ali kako se kretnje budu vise uvjezbavale, uocavace otvorene opcije po automatizmu, istreniranosti i asistencije ce same doci.

 

Slazem se da je veoma dobar i zahvalan 🙂 Vjerujem uz dolazak Terry-a da ce njegovi kvaliteti da izadju na vidjelo, pa makar jos za jednu nijansu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Walden dečko nije pružao ni 70% onoga što zaista može u kkp i bio je dosta loše korišćen. Slažem se sa Princetonom i takođe mislim da kod Saše nema tu opcije ko je na kecu dvojci jednostavno želi da uvek ima na terenu balans između igrača u smislu da uvek ima nekog ko može da probije, drugi da šutira a treći da radi oba ( Lloyd ) . 

 

Biće Walden još bolji i sigurniji pogotovo dolaskom Rocha. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Johnny Štulić said:

Već vidim kako plaču prekoputaši kako smo Šampioni Korona prvenstva 🤘

 

Jos ako se i ova sezona, kuku lele, prekine i EL opet ponovi sledece godine u istom sastavu.... Smorice nas toliko da cemo sami da odustanemo od igranja u EL.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Princeton said:

 

Gordic i MMC su protiv istog tog Borca imali zbirno 6 asistencija, ne bih ja bas tako pojednostavljavao.

 

Opet, ja ne vidim kod Sase te prve i druge opcije, niti ih on koristi tako zamisljeno. Bokovi su nam selektovani komplementarno jedan drugom, u stanju su da igraju u svim mogucim kombinacijama i tako se i koriste. Imaju svoje zadatke koje trebaju da isporucuju u odredjenoj petorci u zavisnosti od situacije na parketu i to je to.

 

Takodje, nije mi bas 100% relavantna uloga koju je imao u KKP sa njegovim mogucnostima. Ta proslogodisnja ekipa Partizana je imala veoma drugaciju kompoziciju, u odnosu sta mi pokusavamo da igramo sa Sasom - nije bas uporedljivo. Ono sto je dobro je da je Walden timski orijentisan, da prihvati svoju ulogu i podredi se njom bez nekih narocitih istupa. Recimo, vecina Amera zivi za statistiku, ona im omogucuje naredne angazmane i nju dozivljavaju kao vaznu komponentu za sljedeci iskorak u karijeri. Walden je dosao sa pedigreom najboljeg strijelca lige, a nije imao nijedan divljacki istup tokom angazmana u Partizanu. Po meni idealan primjer disciplinovanog karaktera i timskog igraca.

 

Siguran pas - u smislu najsigurnije rijesenje. Recimo kada igra pnr, cita kako se krece odbrana i uvijek ce ici na sigurno dodavanje, cak i ako u tom trenutku nije najopasnije rijesenje - ako se ispomaze sa strane sutera koji nije u ritmu, on ce i dalje njemu dodati loptu jer je ostao sam. Fali mu te slobode, a mozda i nema u sebi tog kreativnog gena, ali kako se kretnje budu vise uvjezbavale, uocavace otvorene opcije po automatizmu, istreniranosti i asistencije ce same doci.

 

Slazem se da je veoma dobar i zahvalan 🙂 Vjerujem uz dolazak Terry-a da ce njegovi kvaliteti da izadju na vidjelo, pa makar jos za jednu nijansu.

 

Terry će dati jednu dimenziju više svim bekovima i bice jos opasniji. 

 

Walden previse brani loptu okrećući ledja gde se gube dragocene sekunde za napad i gubi iz vida gde su igrači postavljeni. 

Medjutim videcemo mozda je to samo privikavanje na jak pritisak odbrane koji nije imao prilike da oseti do sada.

 

Izuzetno mi se svidja Saletov fazon gde svako sve igra I pruža maksimum u datom trenutku, cesta rotiranja igraca su praznik za oči. 

Kad već imaš 12 igraca istog kvaliteta red je i da ih koristiš, a ne da spavas na klupi ko onaj mučenik sa proširenim venema prošle godine. 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je jedini nacin da se EL ove godine uopste odigra. U sustini jedna ekipa moze dve nedelje da gubi sa 20:0 i to je to posle toga imaju kolektivni imunitet. Da li ce biti potpuno legitimna titula to je vec druga prica, ali alternativa je samo otkazivanje sezone, a jasno je da to niko ne zeli.

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...