Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Mesate babe i zabe. Trinkijeri kad je doveo Mozlija odradio je sa njim pripreme, a i znao je i pre toga sta dobija i gubi sa njim. Obradovic to ocigledno nije znao. Citao sam neki report o njemu i jasno je naznaceno da mu post odbrana najslabija strana a u prvim mecevima su to protivnicki treneri lako eksplatisali. JOB ne moze da cuva cetvorke a Teri ne moze petice. Obradovic nije pronasao jos timsku igru i dok to ne uvede Teri ce biti beskoristan. Svakako Nkoko je bolji igrac, najvise zato sto je bio vec u ozbiljnom sistemu gde se znalo ko sta radi,ovde je to dosta diskutabilno kad jos uvek nemas pleja koji zna da razigra ceo tim,npr u Albi Nkoko je veliki broj asistencija dobijao od Sikme..na sve to se doda jos Hermanson i Siva koji su ga hranili loptama.

 

Cak mislim da Teriju vise odgovara brza igra a mi forsiramo iskljucivo pet na pet a na sve to smo najgora ekipa u EL po asistencijama  nase igrace ispod kosa nema ko da hrani loptama.Retko se desi da bilo koji centar dobije lake poene, jos manje da neki nas igrac njima doda loptu od parketa. Najveca greska je tu Obradovica koji nije napravio tim i lopta sporo kruzi i onda su centri manje vise beskorisni.

 

Naravno da Teri jos nije EL kalibar,ali mislim daon ima naspram vecine igraca u timu najveci upside ako to trener zna da iskoristi. Kolom bi to mogao da promeni, svakako da i ako je nama jako bitan, Hal nema kvalitet za prvog pleja bilo kog EL tima.  Nasa kreativnost u napadu je minimalna i lako se cita sa tim ako dodje Kolom to nam je poslednja sansa da dobijemo u tom segmentu nesto.

 

Saniskih pozicija to mozeeventualno Davidovac,ostali su operisani a i Davidovac poslednje dve sezone je los u tome. Tako da nam je protok lopte poprilicno kritican zato sto vecina igraca nema osecaj za pas stose jasno vidi na statistici.

 

Luka Mitrovic,Sikma,tako neki IQ klikeri nam trebaju, mi i ne znamo sta je short roll..potpuno nesposbne igrace imamo na pozicijama 3,4,5 za to...samim tim centrima je znatno teze. Nista spektakularno necemo dobiti sa Nkokom. Bicemo cvrsci, tj imacemo bolji defanzivni skok eventualno i odbranu ledjima,ali Nkoko je tek operisan da prosledi loptu dalje i cesto gresi. Ovom timu fali kreativnosti na terenu, ali i klupi...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta se čudite, kada je dovođen Teri, tačno se znalo šta može da se očekuje od njega, alejup u napadu, u odbrani da može da isprati pleja na preuzimanju i kakav takav skok u odbrani. Kakva poludistanca ili low post. E sad, što nama second unit izgleda tako kako izgleda, i što je EL par nivoa iznad onoga što je on do sada igrao, to je druga tema. 

Edited by Green23
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Green23 said:

Ne znam šta se čudite, kada je dovođen Teri, tačno se znalo šta može da se očekuje od njega, alejup u napadu, u odbrani da može da isprati pleja na preuzimanju i kakav takav skok u odbrani. Kakva poludistanca ili low post. E sad, što nama second unit izgleda tako kako izgleda, i što je EL par nivoa iznad onoga što je on do sada igrao, to je druga tema. 

 

Ja zaista nisam mislio da je ovoliki dunster.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Knipex said:

Jel si gledao ti utakmicu i ko je prenosio loptu i igrao na 1 i 2 ili samo pratiš statistiku? Lojd i Volden uglavnom na 1. Lazić i Dobrić su igrali na 2.

 

Lazic igrao na 2 tako sto u napadu jedino stoji u cosku i ceka da mu svaki deseti napada neko udeli loptu?

 

image.png.cf58d70d44f0f44fa63849ac47b32ba4.png

 

Ti to redjas igrace po visini, pa ti je Dobric na 2, a Davidovac na 3 kad igraju zajedno? Za mene su bekovi (PG i SG) igraci koji umeju da iskreiraju poene za sebe i druge, minimum da spuste loptu na parket i odrade neki dribling. U petorci Walden - Davidovac - Lazic/Dobric - O'Bryant - Reath, cak Davidovac moze na 1, a Walden na 2.

 

I sad ces ti tvrdoglavo da se drzis teze da je Lazic dvojka u bilo kojoj petorci samo da bi tvoje pitanje "da li si ti uopste gledao utakmicu" imalo smisla?

 

18 hours ago, Princeton said:

Davidovac je versitilan igrac, u tome se slazemo, i njegov kvalitet je ta adaptacija, mogucnost da svojim prisustvom mijenja fizionomiju petorke. U odnosu ko je protivnicki match-up, tako ga i trener pravovremeno iskoristi. Snizi petorku, ako je na drugoj strani nesto tromija/umornija cetvorka, par minuta iskoristi njegovu brzinu, da ga napadne licem i tako isforsira protivnika da napravi korekciju. Isto tako, povisi petorku, napadne ledjima, pojaca prisutnost na skoku, ili ispomogne u prenosu. To su sve njegovi kvaliteti, sto se ne moze reci da mu te pozicije vise leze nego njegova primarna koja je SF. Recimo ne mozes reci da bolje igra na 1, kada smo u najvaznijim utakmicama u sezoni (finalu protiv KKB - poslije povrede Raynolds-a) stavljali KC-a da glumi pleja, a ne njega. Uostalom, Colum ne moze njega da istisne sa pozicije 1-2, jer ga Sasa bukvalno nije ni koristio u tom smislu citave sezone - ako ga bude i planirao na 2, moze da igra sa njim u istoj petorci, bude li potrebe za tim. Ne vidim kako dovodjenje Columa moze negativno da se odrazi na Davidovca, mozda ce imati manje loptu u rukama, ali da prvo vidimo sta je plan, pa cemo poslije da kritikujemo.

 

Nisam pisao o Colomu kao nepotrebnom igracu, nego sam istakao da njegovim dovodjenjem Davidovcu ostaju zatvoreni minuti na 1-2, gomilanjem igraca na 4 i 5 nece imati minute ni na 4 i onda sta dobije na 3 dobije.

 

To je vise bila zamerka zato sto, umesto da imamo jednu prvu opciju na 4 i nekog Simanica/Simonovica + Davidovca, mi dovodimo gomilu pojacanja, pa ako se neko pokaze, super.

 

Quote

Sa drugim paragrafom se prilicno slazem, ali doselekcija ekipe je uvijek bila u planu. Usli smo u sezonu sa prilicno jeftinom, sa dosta rizika, unutrasnjom linijom. Opipavali smo teren da vidimo koliko u stvari mogu. Nnoko je trebao da bude nosioc i glavni igrac u reketu, ali znamo sta se desilo. Terry je izletio kao jeftina opcija, i projekat za sljedecu sezonu, neko ko bi mogao direktno da se suprostavi Mosley-u i drugim niskim cenrima (recimo Hines-a je prilicno ustopao). JOB se isto pojavio kao veoma kvalitetna opcija, i on tek treba da krene da pruza svoje odlicne partije. Aklimatizacija ne ide bas tako brzo kao sto bi forum zelio. Sve ove druge opcije koje se spominju su veoma dobre i imaju smisla, Simonovic bi bio odlican, Nnoko takodje, pogotovo ako se razmislja u smijeru '21/22 sezona.

 

Vec sam kacio sastave timova, pa tako ispada da Baskonia ima 13 igraca sa sve imenima Saw, Raieste, Kurucs, Sederkeskis, Zalgiris koristi 9-10 igraca u rotaciji i da ne nabrajam sad dalje. Mi se stalno pravimo da jadni imamo ubedljivo najslabiji budzet, a onda nam van 12 ostaju igraci koji su sve samo nisu neiskusni juniori i kostaju. Pritom, to nije nista, Zalgiris na 4-5 ima rotaciju Jankunas - Rubit - Lauvergne - Lauvergne, uz Garina (koji je povredjen, a moze na 4), mi vec sad imamo JOB - MJK - Kuzmic - Terry/Nnoko - Reath - Marko Simonovic I i sad bi neko na sve to dovodio Marka Simonovica II?

 

4 hours ago, Del Piero said:

Bili su dobri postovi oko Terrya i slazem se da nismo uspeli da istaknemo njegove vrline. Samo je npr. gomila aleyoop pasova presecena u vazduhu od strane pomoci, to govori da su bili losi pasovi, da ne pricam o onima koji su zavrsili na vrhu table. Sa druge strane, ocigledno je ogranicen tehnicki, takticki i intelektualno, pa ne bih ronio suze za njim, ali jeste bezveze kako se ponasamo kao pijani milioneri i idemo linijom manjeg otpora umesto da radimo sa igracima i rastemo kroz sezonu.

 

Potpuno se slazem.

 

Zalgiris je sezonu nakon f4 poceo bez Pangosa i Micica, sa brojnim povredama, pa su se plasirali u TOP 8. Sezona nakon toga je bila pravo cudo, Walkup koji nije uopste ni dosao kao plej, a sut mu je bio katastrofalan, muceni Perez, Lekavicius, Grigonis, Milaknis i Ulanovac na 1, 2 i 3. Sa KC Riversom, Lekaviciusem i Walkupom kao igracima koji mogu da spuste loptu na parket je bio nadomak TOP 8.

 

Stvarno bi vise voleo da gledam takve ekipe nego Armanije za siromasne i pobede od po 15 razlike kad protivnik dodje da otalja posao i neko 14. - 15. mesto sa ispadanjem iz trke jos pocetkom januara.

 

Edited by goldberg
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Uzgred, Terry ima 2. najbolji ofanzivni rejting u ekipi (129.9), najbolji defanzivni rejting (107.4), 2. najbolji eDiff (22.5), 2. najbolji PER (18.9), najbolji True Shooting % (.696), najbolji eFG% (.704), najveći BLK% (8.5), treći najveći TRB% (16.1)... I sve to u Evroligi.

 

Mosley ima isto 2. najbolji ofanzivni rejting u svojoj ekipi (130.8), 7. najbolji defanzivni rejting (116.9), 2. najbolji eDiff (13.9), 8. PER (12.7), 3. True Shooting % (.626), 3. eFG% (.667), najveći BLK% (4.6), najveći TRB% (15.5)... I sve to u Evrokupu.

 

 

Eto, možemo tako da se igramo do sutra... Hvala realgm-u na ovim korisnim podacima po kojima superiorni mamojeb Mosley ima samo za nijansu bolji ofanzivni rejting, u svemu ostalom ga šije štetočina, epski zajeb, amater i dunster Terry, pritom igrajući znatno kvalitetnije takmičenje.

 

 

 

@Chaos Is Me Na stranu statistike, već sam napisao da mi je Mosley bolji igrač, pre svega zbog iskustva, namazanosti, konstantnosti, intangibles-a... Kada se tome doda da mu je atleticizam i dalje vrhunski, definitivno bih u ovom trenutku njemu dao prednost. Ipak, moja poenta je da ta razlika nije ni blizu tolika kolikom je Laki predstavlja, da se ona kvalitetnim radom može dodatno smanjiti, te da se uopšte ne bih iznenadio da Terry u dogledno vreme i prestigne Mozlija... Za tako nešto je pored pomenutog rada potrebno vreme i strpljenje, a ne šilbovanje posle 17 odigranih utakmica. 

 

Ova preterivanja i karikiranja koja plasiraju pojedini forumaši, a po kojima on maltene ispade jedan od većih problema u našem rosteru i igri (možda i najveći?), slikoviti opisi po kojima je u napadu neupotrebljiv, u odbrani nikakav, a u skoku ne postoji, kao i prilično jadni "i laicima je jasno da je amater & dunster, vidi svako ko ima oči" momenti, su sadržaj koji bih pre očekivao na nekim drugim forumima, ne i na ovom, al' šta da se radi... 

 

 

P.S. Doveo ga je Saša Obradović, skautirao gotovo izvesno Bogdan Karaičić (jer je praktično jedini u klubu koji se time bavi), da raščistimo i to ko nas je jadne u crno zavio i kome priželjkujemo da dobije po labrnji, jer nam se ne sviđa igrač koji je doveden.

 

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Danas ako izgubimo to ce biti definitivna tacka na bilo kakvu dalju pricu o mogucem TOP8 i mozemo polako da se okrecemo ABA ligi. Otpustiti odmah neke igrace, i dovesti tatinog sina nazad da se ustede pare. Posto vidim da nismo sposobni da nabavimo pleja, to ce ocito da ostane jedina opcija.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, goldberg said:

Nisam pisao o Colomu kao nepotrebnom igracu, nego sam istakao da njegovim dovodjenjem Davidovcu ostaju zatvoreni minuti na 1-2, gomilanjem igraca na 4 i 5 nece imati minute ni na 4 i onda sta dobije na 3 dobije.

To je vise bila zamerka zato sto, umesto da imamo jednu prvu opciju na 4 i nekog Simanica/Simonovica + Davidovca, mi dovodimo gomilu pojacanja, pa ako se neko pokaze, super.

 

Vec sam kacio sastave timova, pa tako ispada da Baskonia ima 13 igraca sa sve imenima Saw, Raieste, Kurucs, Sederkeskis, Zalgiris koristi 9-10 igraca u rotaciji i da ne nabrajam sad dalje. Mi se stalno pravimo da jadni imamo ubedljivo najslabiji budzet, a onda nam van 12 ostaju igraci koji su sve samo nisu neiskusni juniori i kostaju. Pritom, to nije nista, Zalgiris na 4-5 ima rotaciju Jankunas - Rubit - Lauvergne - Lauvergne, uz Garina (koji je povredjen, a moze na 4), mi vec sad imamo JOB - MJK - Kuzmic - Terry/Nnoko - Reath - Marko Simonovic I i sad bi neko na sve to dovodio Marka Simonovica II?

 

'Ajd da se ne ponavljam, ali DeDina minutaza nece da pati prenatrpavanjem igraca, bilo da su u bekovskoj ili centarskoj liniji. Centri na pocetku sezone su nam bili kvalitetno prilicno siromasni, krenulo se sa njima da vide koliko mogu na EL nivou, sa potencijalom nadogradnje. Cim je nesto izletilo dostupno na marketu, odradila se doselekcija. Sada je isto dobra prilika da se dopunimo kvalitetnim igracima, za glavni dio sezone, a i za sklapanje '21/22 rostera. To je sasvim normalna progresija ekipe, pogotovo u svjezim pocetcima sa novim trenerom.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, StephenBob said:

Danas ako izgubimo to ce biti definitivna tacka na bilo kakvu dalju pricu o mogucem TOP8 i mozemo polako da se okrecemo ABA ligi. Otpustiti odmah neke igrace, i dovesti tatinog sina nazad da se ustede pare. Posto vidim da nismo sposobni da nabavimo pleja, to ce ocito da ostane jedina opcija.

 

Nabavili smo pleja.

Link to comment
Share on other sites

Ciganska sreća:

Prvi slobodan pass-first play nam je dostupan tek nedelju dana nakon isteka ugovora Roču, za kojeg smo i dobrano pre 60-og dana probnog rada shvatili da smo fulali, a u međuvremenu smo ostali i bez prvog pleja u rotaciji. Ono što će se verovatno pokazati presudnim po naš učinak u EL ove (zadnje) sezone je opet loš tajming u povlačenju ključnih poteza. Tačnije...uprava je intervenisala na samom kraju najpovoljnijeg niza utakmica u ovoj sezoni, pa nam sada susret sa Albom kao nešto odlučuje, a mi živi nismo da čujemo da li i večeras igramo bez oba pleja dok na vratima kao zapete puške čekaju Kolom, Nnoko...Petrušev. I da dobijemo Albu, sa rovitim Halom gostujemo Valensiji a u meču sa Zenitom smotani Kolom u presudnom napadu daje pas Laziću u kontri... Već od 15. januara kada se povežemo ulazimo rasterećeni u sexy seriju: Fener-Barsa-Efes. Znači dagaebem ako je moglo trapavije od ovoga.

 

Edited by Wingwalker
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Wingwalker said:

Ciganska sreća:

Prvi slobodan pass-first play nam je dostupan tek nedelju dana nakon isteka ugovora Roču, za kojeg smo i dobrano pre 60-og dana probnog rada shvatili da smo fulali, a u međuvremenu ostali i bez prvog pleja u rotaciji. Ono što će se verovatno pokazati presudnim po naš učinak u EL ove (zadnje) sezone je opet loš tajming u povlačenju ključnih poteza. Tačnije...uprava je intervenisala na samom kraju najpovoljnijeg niza utakmica u ovoj sezoni, pa nam sada susret sa Albom kao nešto odlučuje, a mi živi nismo da čujemo da li i večeras igramo bez oba pleja dok na vratima kao zapete puške čekaju Kolom, Nnoko...Petrušev. I da dobijemo Albu, sa rovitim Halom gostujemo Valensiji a u meču sa Zenitom smotani Kolom u presudnom napadu daje pas Laziću u kontri... Već od 15. januara kada se povežemo ulazimo rasterećeni u sexy seriju: Fener-Barsa-Efes. Znači dagaebem ako je moglo trapavije od ovoga.

 

I Valensija nam dolazi kuci na noge,  sve ostalo stoji, ako ne dobijemo 2 utakmice ove nedelje, koji ce nam sve ovo...

Edited by Gudura
Link to comment
Share on other sites

Na instagram stranici Dnevna doza Miska Raznatovica, vezano za objavu o nepružanju šanse mladim igračima, javio se Radanov. 

 

Neki komentar je glasio, a što se često može videti i na forumu, da ne dobija šansu jer se zajebava na treninzima. 

 

Mogu misliti do koje mere mu je to dozlogrdilo, kad je morao reagovati u komentar. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

ne vidim na koji nacin to razresava misteriju neigranja radanova

sigurno nece da kaze "jeste zajebavam se na trenizima, i shone ilic je pi.cka celava"

Naprotiv, rješava u mnogome, vidi se iz same potrebe za komentarom. Videćemo uskoro. 

Link to comment
Share on other sites

Teri je samo/prava slika do sada loseg sistematskog rada strucnog staba, nesto slicno onom sto smo imali sa Lazicem nakon Radonjicevog odlaska. 
Generalno svim nasim visokim igracima, izuzev JOBa, ofanzivni principi kojima je do sada tezio Obradovic nikako ne odgovaraju i ne idu na ruku. Njihova uloga se manje vise svodila da naprave blok bekovima, u igri u kojoj su minimalne sanse da budu proigrani iz pika. Tek sporadicno smo vidjali po koju asistenciju Hola za Kuzmica, Lojda za JOBa, Roca za Terija... 
O bilo kakvom sistematskom napadanju sa niskog posta tek nema reci. Mozda i nemamo igrace kojima je to najjace oruzije, ali bez obzira na to uz rad cele petorke se moze nekoliko puta po utakmici omoguciti igracu od preko 210cm da primi loptu blizu obruca i lako poentira, ili bar bude realna pretnja. Sa takvom napadackom opcijom mora da sledi i drugaciji defanzivni pristup svakog rivala. 

U trenutnoj koncepciji nasi visoki igraci su baceni u igru po sistemu sta se snadju snadju se, a tu Teri svakako ima najmanje sta da ponudi. 

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

Pa ako i od ovih dobijemo, onda stvarno motaj kablove.

 

@Ridji Nista ja tu nebi dirao, samo bih dodao da JOB nije nikakav produkt skautinga. Coveka svi znaju da je kompletan igrac, imali smo srece da je "iskrso" kao slobodan igrac.

 

Generalno, mozda treba razmisliti i pozvati Milana Tomica da radi kao skaut.  I gde je Marin Sedlacek? Covek je Zvezdas do koske, zna sve o kosarci.

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...