Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

24 minutes ago, Laki21 said:

Što se Terija tiče, on je doveden s idejom da bude ono što je Mozli u Partizanu.

 

Međutim, neko je žestoko fejlovao u skautingu i iz iskreno se nadam da će da popije po labrnji zbog toga - naročito zbog dvogodišnjeg ugovora.

 

Umesto Mozlilolikog igrača (brz, atletičan, sjajna kontrola reketa, perfektan u ofanzivnom skoku, pospremanje svih odbitaka u koš, ponešto i iz poludistance, sjana kontrola igrača pri preuzimanju) dobili smo igrača koji nema ni jedan jedini fundament koji se veže za košarku.

 

Ovo nije preterivanje - čovek što se skilla tiče ne poseduje DOSLOVCE ništa. Nula. Zero.

 

Od ostalih poželjnih stvari poseduje dve: brz je, ponekad zasmeta beku pri prodoru, ali ništa specijalno, u svakoj petoj utakmici udari bananu sa strane pomoći i ume visoko da skoči (kad je sam). Uz to jedina ofanzivna akcija za njega je alejup koji prođe jednom možda dvaput tokom tekme, ponekad ni jednom.

 

Sve ostalo je minus, a ne plus. 

 

- ne vrši nikakvu kontrolu reketa, izguraju ga krila

- tajming za skok i zauzimanje pozicije za isti užas

- retko posprema odbitke jer slabo anticipira iste plus je preslab da se zagradi

- 0 bodova poludistanca

- 0 bodova igra leđima

- bedna slobodna bacanja.

 

Možda sam nešto i zaboravio, no kad se i sve sabere, teško da postoji trener na planeti koji bi njega i u sledećoj petoljetki napravio igračem, a kamoli Obradović u dve godine.

 

Teri je sve u svemu epski zajeb za EL klub, a dovođenje kvalitetnog igrača donekle sličnih osobina je posao veka u poređenju sa nastavljanjem mučenja kojem prisustvujemo iz kola u kolo.

 

a ono, kul izgleda taj aleyoop

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Teri i bez neke dublje analize, samo pomoću "očinjeg vida" ne može da odglumi uverljivo ni par minuta na parketu u ulozi profesionalnog košarkaša...sve i da ne dodirne loptu. Projekat u kojem za jeftinog stranog igrača bez fundamenata pokažemo dodatno strpljenje i tretiriramo kao potencijal u koji se ulaže ove sezone da bi uzvratio naredne, ima smisla kao i budženje Yuga 45 abartovim felgama...rikaro sedištima i momo volanom...čemu to luksuziranje ?

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Bili su dobri postovi oko Terrya i slazem se da nismo uspeli da istaknemo njegove vrline. Samo je npr. gomila aleyoop pasova presecena u vazduhu od strane pomoci, to govori da su bili losi pasovi, da ne pricam o onima koji su zavrsili na vrhu table. Sa druge strane, ocigledno je ogranicen tehnicki, takticki i intelektualno, pa ne bih ronio suze za njim, ali jeste bezveze kako se ponasamo kao pijani milioneri i idemo linijom manjeg otpora umesto da radimo sa igracima i rastemo kroz sezonu.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Brz i atletičan igrač, sa sjajnom kontrolom reketa, perfektan u ofanzivnom skoku, koji posprema sve odbitke u koš, a ponešto i sa poludistance (???) i sa sjajnom kontrolom igrača pri preuzimanju, ove sezone igrajući ABA ligu i Evrokup ima sledeće per 40 brojke:

 

11.1 poen, 9.3 skoka (4.4 ofanzivna), 1.1 asistencija, 0.4 ukradene lopte, 1.8 blokada, 4.7 faulova

 

Igrač koji nema ni jedan jedini košarkaški fundament (ali DOSLOVCE ništa, nula, zero), u svakoj petoj utakmici udari bananu sa strane pomoći, u napadu ume samo alley oop - al' to prođe jednom ili max dva puta po utakmici, ne vrši nikakvu kontrolu reketa, tajming za skok mu je užasan i retko posprema odbitke, ove sezone igrajući ABA ligu i Evroligu ima sledeće per 40 brojke:

 

11.4 poena, 10.1 skok (3.8 ofanzivnih), 1.6 asistencija, 0.9 ukradenih lopti, 1.6 blokada, 5.3 faula

 

 

Kod ovog drugog je važno napomenuti i to da su mu slobodna bacanja bedna, da nema igru leđima i nema poludistancu, dok je prvi pretpostavljam vrlo pouzdan izvođač slobodnih bacanja, ima igru leđima, a već smo ustanovili da pogodi i ponešto sa poludistance (ne znam samo kada, verovatno na treningu). E da, prvi ima 31 godinu, a drugi 24 godine.

 

P.S.  I meni je ovaj prvi bolji igrač, al' niti je on Kyle Hines u prajmu, niti je ovaj drugi tolika kanta kakvom se predstavlja. Al' valjda to mora tako, da bi post bio ubedljiviji.

  • Like 25
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

Ja isto ne bih voleo da se otpusti terry, nekako mi je prirastao za srce. Treba mu dati sansu.

Ne znam otkud tolika zal za domacim igracima?

Kakva nam je liga?, mislim na KLS, a ni ABA nije nista posebno bolja, ustvari bolja je ali u njoj se takmice timovi iz nekoliko drzava.

Mislim da cemo biti sve gori i gori sto se tice mladih igraca.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

Mislim da je ok dati sansu Terry-u sa pravim plejmejkerom kakav je Kolom. Nakon toga, ako i tad ne proradi, cao zdravo.

Prilicno sam siguran da Noko nece tu sansu cekati, pa da vidi sta i kako ako je Teri ne iskoristi, vec ce traziti resenje za sebe. Tako da je izbor po meni Teri ili Noko. Ko sta voli nek izvoli.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Guru said:

Brz i atletičan igrač, sa sjajnom kontrolom reketa, perfektan u ofanzivnom skoku, koji posprema sve odbitke u koš, a ponešto i sa poludistance (???) i sa sjajnom kontrolom igrača pri preuzimanju, ove sezone igrajući ABA ligu i Evrokup ima sledeće per 40 brojke:

 

11.1 poen, 9.3 skoka (4.4 ofanzivna), 1.1 asistencija, 0.4 ukradene lopte, 1.8 blokada, 4.7 faulova

 

Igrač koji nema ni jedan jedini košarkaški fundament (ali DOSLOVCE ništa, nula, zero), u svakoj petoj utakmici udari bananu sa strane pomoći, u napadu ume samo alley oop - al' to prođe jednom ili max dva puta po utakmici, ne vrši nikakvu kontrolu reketa, tajming za skok mu je užasan i retko posprema odbitke, ove sezone igrajući ABA ligu i Evroligu ima sledeće per 40 brojke:

 

11.4 poena, 10.1 skok (3.8 ofanzivnih), 1.6 asistencija, 0.9 ukradenih lopti, 1.6 blokada, 5.3 faula

 

 

Kod ovog drugog je važno napomenuti i to da su mu slobodna bacanja bedna, da nema igru leđima i nema poludistancu, dok je prvi pretpostavljam vrlo pouzdan izvođač slobodnih bacanja, ima igru leđima, a već smo ustanovili da pogodi i ponešto sa poludistance (ne znam samo kada, verovatno na treningu). E da, prvi ima 31 godinu, a drugi 24 godine.

 

P.S.  I meni je ovaj prvi bolji igrač, al' niti je on Kyle Hines u prajmu, niti je ovaj drugi tolika kanta kakvom se predstavlja. Al' valjda to mora tako, da bi post bio ubedljiviji.

 

 Namerno gore nisam pominjao, baš da ne bih bio "ubedljiviji" razliku u košarkaškom IQ-u, gde se u stvari krije najveća razlika između pomenutih igrača.

 

No, ajmo malo pogledati njihovu komparaciju na malo dubljem uzorku;

 

Teri

 

vYgB4Nm.png

 

Mozli

 

MeAT08c.png

 

Gde se vidi koliki je i kakav uticaj ovih igrača na svoj tim; otprilike nebo i zemlja.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Laki21 said:

 

 Namerno gore nisam pominjao, baš da ne bih bio "ubedljiviji" razliku u košarkaškom IQ-u, gde se u stvari krije najveća razlika između pomenutih igrača.

 

No, ajmo malo pogledati njihovu komparaciju na malo dubljem uzorku;

 

Teri

 

vYgB4Nm.png

 

Mozli

 

MeAT08c.png

 

Gde se vidi koliki je i kakav uticaj ovih igrača na svoj tim; otprilike nebo i zemlja.

 

 

 

 

 

Otprilike je i nebo i zemlja Evroliga i Evrokup, pošto porediš statistiku iz ta dva takmičenja.

 

Uzgred, ko ima najgori plus minus kod nas?

Link to comment
Share on other sites

Slazem se oko ovih doselekcija, ovaj roster ringispil poslednjih sezona je postao nas tm which sucks.

Sta vise cuo sam da ce i forum krenuti sa slicnom praksom i da je Nlavrnja vec u pregovorima sa jednim spanski forumasem da predje da pise kod nas, a da cemo se navodno zahvaliti Dropkiku.😝

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Laki21 said:

Kakve veze ima razlika između takmičenja, govorim o uticaju na tim.

 

Volden tu lošu statistiku uglavnom jer kao vođa second unita dobija ulogu koja nije za njega, tj da glumi pleja, a uz to obično je krpio bljotine Ročestija.

 

Jel' realno da ti porediš plus minus statistiku iz Evrolige i Evrokupa i još pitaš kakve veze ima razlika između takmičenja? Pa pola rostera Partizana je u plusu, a kod nas ceo roster u minusu, valjda ti je jasno zašto je to tako i kako se uopšte dolazi do +/- statistike .

 

Volden glupa štetočina -62, a Pejdz inteligentni game changer +18, oteli im pogrešnog letos, neko je zaslužio da dobije po labrnji zbog toga.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kokodakalo said:

Prilicno sam siguran da Noko nece tu sansu cekati, pa da vidi sta i kako ako je Teri ne iskoristi, vec ce traziti resenje za sebe. Tako da je izbor po meni Teri ili Noko. Ko sta voli nek izvoli.

 

Nisi me razumeo. Naravno da treba dovesti Noka, ali minute treba dati i Teriju dok se Noko ne uvede u optimalnu formu i onda odluciti koga otpustiti, Terija ili Kuzmica.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Guru said:

 

Jel' realno da ti porediš plus minus statistiku iz Evrolige i Evrokupa i još pitaš kakve veze ima razlika između takmičenja? Pa pola rostera Partizana je u plusu, a kod nas ceo roster u minusu, valjda ti je jasno zašto je to tako i kako se uopšte dolazi do +/- statistike .

 

Volden glupa štetočina -62, a Pejdz inteligentni game changer +18, oteli im pogrešnog letos, neko je zaslužio da dobije po labrnji zbog toga.

Daleko od toga da zastupam Lakijevu tezu, naprotiv, a posebno ovaj fatalistički diskurs koji čovek redovno ispaljuje, ali pošto znamo da je statistika nesavršena pa i taj per 40 po kome je Boban Marjanović najefikasniji igrač NBA lige - da li misliš da su Terry i Mosley kvalitativno isti rang? Mosley jeste stariji i iskusniji, isti su tip igrača, al meni deluje da je jedan na maksimumu mogućnosti a drugi se tek uči gde treba da stoji na terenu.

Link to comment
Share on other sites

Teri je teribl mistejk. Za tih ''per40" bekovi mu bace najmanje 7-8 jezivo nepreciznih alej-upa ali nastavljaju to da rade jer ne postoji drugi način da ga proigraju. U odnosu na isporučeno, prezadnji je igrač u rosteru koji se može požaliti na malu minutažu. Džaba ikakvi statsi i analize iz perioda u kojem Kuz jedva izgura četvrtinu pa Teri zabavlja protivničku klupu svojim indexom simpatičnosti dok ga ne zameni četvorka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Wingwalker said:

Teri i bez neke dublje analize, samo pomoću "očinjeg vida" ne može da odglumi uverljivo ni par minuta na parketu u ulozi profesionalnog košarkaša...sve i da ne dodirne loptu. Projekat u kojem za jeftinog stranog igrača bez fundamenata pokažemo dodatno strpljenje i tretiriramo kao potencijal u koji se ulaže ove sezone da bi uzvratio naredne, ima smisla kao i budženje Yuga 45 abartovim felgama...rikaro sedištima i momo volanom...čemu to luksuziranje ?

 

 

 

 

 

 

Baš tako. On i laicima izgleda kao amater. Ne treba analiza i napredna statistika. Očima se vidi.

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...