Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

2 hours ago, John Terry said:

 

Saglasan. Ako ga je Sale doveo i ne ume da ga iskoristi, nije kriv Terry.

 

Sale je doveo sve igrace, nije samo Terija.

Po toj logici mozemo reci da nijedan igrac ne treba biti Silbovan jer oni nisu krivi...i sta smo onda uradili?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Predragdjape said:

Samo se nadam da je Uskokovic nesto naucio od rocestija, svaki savet od takvog majstora mu je dragocen. Sada ce imati prilike i od Coloma da uci, iskusnog reprezentativca Spanije. Odlicne mentore ima, nadam se da ce na najbolji nacin to iskoristiti.

 

Ja ne znam odakle ovaj mit da drugi ili treci plejmejker uci da igra kosarku od prvog plejmejkera. Pa Uskokovic sigurno 15 godina trenira kosarku i ti mislis da ce najbolji savet da cuje od Rocestija sa kim se poznaje par meseci i jos su konkurenti za poziciju u timu.

Da uci od Koloma, pa da li si stvarno citav...na stranu pitanje da li od takvog igraca i imas sta specijalno nauciti, jel ti mislis da igraci imaju poseban mentorski fee kada potpisuju ugovor? A mladi igraci  danas imaju sve mogucnosti u opticaju da gledaju i da vide sta rade mnogo opasnije face nego sto su to Rocesti i Kondom.

 

Edited by mmajstor
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 2
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mmajstor said:

 

Sale je doveo sve igrace, nije samo Terija.

Po toj logici mozemo reci da nijedan igrac ne treba biti Silbovan jer oni nisu krivi...i sta smo onda uradili?

 

Ne kazem da ne treba biti silbovan, vec da je to zesci fejl Obradovica, jer ga je doveo kao doselekciju i zajebao se. 

Mislim da sve ovo polaziti od toga sto mi igramo spore napade. Moramo biti brzi.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

 

Ja ne znam odakle ovaj mit da drugi ili treci plejmejker uci da igra kosarku od prvog plejmejkera. Pa Uskokovic sigurno 15 godina trenira kosarku i ti mislis da ce najbolji savet da cuje od Rocestija sa kim se poznaje par meseci i jos su konkurenti za poziciju u timu.

Da uci od Koloma, pa da li si stvarno citav...na stranu pitanje da li od takvog igraca i imas sta specijalno nauciti, jel ti mislis da igraci imaju poseban mentorski fee kada potpisuju ugovor? A mladi igraci  danas imaju sve mogucnosti u opticaju da gledaju i da vide sta rade mnogo opasnije face nego sto su to Rocesti i Kondom.

 

Druze, pa uskokovic je jos beba u pelenama za Rocestija i koloma. Da imaju mogucnosti da gledaju sta rade osþale face ali da li ih imaju za saigrace? Nebitno, ne vredi objasnjavati tebi sta znace saveti iskusnijih i starijim, posebno na mestu na kom igras ili kojim se poslom bavis. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, John Terry said:

 

Ne kazem da ne treba biti silbovan, vec da je to zesci fejl Obradovica, jer ga je doveo kao doselekciju i zajebao se. 

Mislim da sve ovo polaziti od toga sto mi igramo spore napade. Moramo biti brzi.

 

Pa naravno da je to njegov fejl, to se valjda podrazumeva. U masi timova se to desava, a pogotovo u onim gde hoces za male pare da imas igraca koji moze konkurentno da igra evroligu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mmajstor said:

 

Ja ne znam odakle ovaj mit da drugi ili treci plejmejker uci da igra kosarku od prvog plejmejkera. Pa Uskokovic sigurno 15 godina trenira kosarku i ti mislis da ce najbolji savet da cuje od Rocestija sa kim se poznaje par meseci i jos su konkurenti za poziciju u timu.

Da uci od Koloma, pa da li si stvarno citav...na stranu pitanje da li od takvog igraca i imas sta specijalno nauciti, jel ti mislis da igraci imaju poseban mentorski fee kada potpisuju ugovor? A mladi igraci  danas imaju sve mogucnosti u opticaju da gledaju i da vide sta rade mnogo opasnije face nego sto su to Rocesti i Kondom.

 

Jel ovo neka greška, il namera teška?  ne kapiram čemu to.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mmajstor said:

A mladi igraci  danas imaju sve mogucnosti u opticaju da gledaju i da vide sta rade mnogo opasnije face nego sto su to Rocesti i Kondom.

 

Ovo je apsolutno tacno, ali to ne znaci ne moze da uci i od ove dvojice. Posebno Koloma jer je, cini mi se, isti tip igraca kao i Uskokovic, pass first playmaker.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Predragdjape said:

Druze, pa uskokovic je jos beba u pelenama za Rocestija i koloma. Da imaju mogucnosti da gledaju sta rade osþale face ali da li ih imaju za saigrace? Nebitno, ne vredi objasnjavati tebi sta znace saveti iskusnijih i starijim, posebno na mestu na kom igras ili kojim se poslom bavis. 

 

Glavne savete ce dobiti od svojih trenera....nije posao igraca da savetuje druge, pogotovo one koji su im konkurencija na poziciji, a pogotovo je pitanje da li bi taj  savet bio dobar. 

Sto se tice gledanja kako neko drugi igra, danas postoji toliko nacina da iz svih uglova sagledas poteze najboljih igraca da je to vise nego dovoljno, kao sto je dovoljno i samo ucesce u Evroligi pa da vidis kako suparnicki kvalitetni plejevi igraju. To sto ce imati ove ljude za saigrace ce im pomoci u promilima, retko se desi neki odnos kao sto su imali Medzik i Divac a i tada ti ljudi se moraju znati godinama da bi se tako nesto desilo, sto je ovde kod nas misaona imenica.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mmajstor said:

 

Glavne savete ce dobiti od svojih trenera....nije posao igraca da savetuje druge, pogotovo one koji su im konkurencija na poziciji, a pogotovo je pitanje da li bi taj  savet bio dobar. 

Sto se tice gledanja kako neko drugi igra, danas postoji toliko nacina da iz svih uglova sagledas poteze najboljih igraca da je to vise nego dovoljno, kao sto je dovoljno i samo ucesce u Evroligi pa da vidis kako suparnicki kvalitetni plejevi igraju. To sto ce imati ove ljude za saigrace ce im pomoci u promilima, retko se desi neki odnos kao sto su imali Medzik i Divac a i tada ti ljudi se moraju znati godinama da bi se tako nesto desilo, sto je ovde kod nas misaona imenica.

 

Stariji igraci su redovno savetovali mladje. To sto su konkurenti za poziciju nisu neprijatelji.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, mmajstor said:

Da li bi ovo sto si napisao trebalo da vazi za sve igrace - ukljucujuci Uskokovica i Radanova, ili samo imamo fetis na strani pasos?

trebalo bi

s tim sto za ovu dvojicu, a i domace igrace generalno nije skroz primenjivo

niko nije seo i rekao e bas mi treba jedan skraceni plej, koji je pritom na vi sa loptom...a nije ni nesto preterano brz

njih niko iz trenutno staba nije skautirao i ciljano doveo...vec su tu pre svega zato sto su igraci iz naseg mladjeg pogona, dakle dostupni i jeftini

 

kod radanova naravno postoji talenat koji je prepoznat

zasto to ne funkcionise bolje, sada vec sa 3-4 trenerom...ne znam

 



a ne znam odakle ovaj mit da drugi ili treci plejmejker uci da igra kosarku od prvog plejmejkera. Pa Uskokovic sigurno 15 godina trenira kosarku i ti mislis da ce najbolji savet da cuje od Rocestija sa kim se poznaje par meseci i jos su konkurenti za poziciju u timu.

Da uci od Koloma, pa da li si stvarno citav...na stranu pitanje da li od takvog igraca i imas sta specijalno nauciti, jel ti mislis da igraci imaju poseban mentorski fee kada potpisuju ugovor? A mladi igraci  danas imaju sve mogucnosti u opticaju da gledaju i da vide sta rade mnogo opasnije face nego sto su to Rocesti i Kondom.

a kako ti zamisljas da bilo koji igrac napreduje ako ne na treningu, igrajuci protiv boljih od sebe?

gde bi danas bio jedan jovic da nije kupio fore direktno od markusa

 

 

Edited by Takeshi_Kovacs
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Predragdjape said:

Stariji igraci su redovno savetovali mladje. To sto su konkurenti za poziciju nisu neprijatelji.  

Jasno je da ima prednosti kad si okružen dobrim igračima, svakodnevni treninzi, utakmice ... za one koji žele da uče i napreduju.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Da, Nnoko će potpisati i za sledeću godinu, a Teri ima ugovor za istu tu sledeću godinu, ali ćemo mi magično da raskinemo ugovor na štetu igrača, jer igramo se menadžera. 

 

Ako može, super. Bolji igrač bi došao. Samo je odgovornost na struci, a ne na igraču. 

Ko kaze da ima, sta ako je druga godina tim option, sto verujem da je sa igracem tog renomea bilo moguce potpisati, kao sto verujem i da je bilo moguce sa Hall-om, ali i sa Voldenom, jer se placa obestecenje. Znaci, najverovatnije, ne tvrdim da je tako smo imali priliku da potpisemo Noka na godinu i po, a imali smo Terija, koji verujem da nije skup do kraa godine, plus mogucnost da ga produzimo.  Da je mene neko pitao ja bih istog momenta rekao moze. Ako je Teri 150-200k, tri meseca je vec placen, ostaje jos nekih 100k i sad propustiti Noka zbog toga, po meni bi bilo glupo. Ne vidim sta Teri donosi sto Noko nema, a vidim sta Noko donosi sto Teri ne.

Link to comment
Share on other sites

E sad danas je Misko objavio da nema sanse da Simonovic ide iz Mege do kraja godine, pa se postavlja pitanje ko je taj drugi visoki u naponu snage. Licno mi mirise na Petruseva i zagarantovanih 20 minuta u EL. jasno je da je cilj sa njim da bude sto bolje plasiran na leto na draftu i sasvim moguce da se cilja prvih 15, a minute u EL su po meni neophodne za tako sta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, kokodakalo said:

Ko kaze da ima, sta ako je druga godina tim option, sto verujem da je sa igracem tog renomea bilo moguce potpisati, kao sto verujem i da je bilo moguce sa Hall-om, ali i sa Voldenom, jer se placa obestecenje. Znaci, najverovatnije, ne tvrdim da je tako smo imali priliku da potpisemo Noka na godinu i po, a imali smo Terija, koji verujem da nije skup do kraa godine, plus mogucnost da ga produzimo.  Da je mene neko pitao ja bih istog momenta rekao moze. Ako je Teri 150-200k, tri meseca je vec placen, ostaje jos nekih 100k i sad propustiti Noka zbog toga, po meni bi bilo glupo. Ne vidim sta Teri donosi sto Noko nema, a vidim sta Noko donosi sto Teri ne.

100k ovde, 100k onde i tako mozemo do pola miliona. Teri, pa JOB, ne znam, Kuzmic mozda itd.

Ovde pricas o Nnoku, kao igracu kog znamo od prosle sezone i prethodnih, a u kakvom je stanju trenutno mozemo da gledamo u pasulj. Zdravstveni problem koji je imao nije naivan sigurno, pa je i to neka doza rizika, plus nemanje utakmica mesecima. Dok udje u formu, stigao kup.

 

I opet, ja ne kazem da mi se ne bi svidela ta promena, samo zelim neku odgovornost za bacenih tih imaginarih 100k. Mora da se zna ko ga je doveo, preporucio, skautirao i sta je ocekivao od njega. Krljanje sa centrima, post igru i ostalo nisu mogli ni ocekivati, ni dobiti, ako se iole razumeju u svoj posao. Ako zaista bude izlaz iz ugovora na stetu kluba, neka daju odgovorni od svoje plate i sve kul.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Predragdjape said:

Stariji igraci su redovno savetovaLI mladje. To sto su konkurenti za poziciju nisu neprijatelji.  

 

Bilo nekad kad su se bastinile neke druge vrednosti. Danas igraci, a pogotovo strani dolaze na jednogodisnji ugovor da bi zaboli neki bolji nakon toga i to je jedino sto ih interesuje. Ako se to negde i desi to je vise izuzetak nego pravilo.

 

24 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

a kako ti zamisljas da bilo koji igrac napreduje ako ne na treningu, igrajuci protiv boljih od sebe?

gde bi danas bio jedan jovic da nije kupio fore direktno od markusa

 

Napreduje se na treningu naravno....Jovic bi bio isto tamo gde je i danas. Svako ko je igrao kosarku zna da osecaj za asistenciju tesko mozes da naucis, to ili imas ili nemas. Konkurencija je naravno zdrava, ali ovde se pricalo o nekom mentorskom odnosu sto predstavlja neki drugi vid odnosa. Naravno da Markus nije bio mentor Jovicu, niti se to danas ocekuje od prvog pleja.

 

 

21 minutes ago, Kankkunen said:

Jasno je da ima prednosti kad si okružen dobrim igračima, svakodnevni treninzi, utakmice ... za one koji žele da uče i napreduju.

 

Ima prednosti, ali to je nesto drugo od onoga sto je ovde pominjano. Ovde je u pitanju mit da bio Jovic bio prosecan kosarkas da nije igrao u timu zajedno sa Markusom. Mutu niko i ne pominje, kao ni njegove trenere u mladjim kategorijama.....

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Borisa je lik koji deluje da bi mu trebao mentor tokom celog trajanja karijere, koji opet nista ne bi uradio sa njim iz razloga koji je wing napomenuo.

 

Svakako da igracu koji u klub dodje kao reprezentativac nije neophodan takav vid koucinga. Ako bi mozda i trebao, pre ce da ga dobije preko leta u reprezentaciji.

Link to comment
Share on other sites

Jovic cim je dosao u Zvezdu je postao evroligaski igrac.... nije mu trebalo vreme i treninzi da to postane, jer je Zvezda odmah igrala evroligu. 

 

Tacnije je reci - da Jovic nije postao reprezentativac ne bi (da ne budem pakostan pa kazem nikada) postao evroligaski igrac, jer je neposredno po zavrsetku SP i osvojenog srebra potpisao za evroligaski klub - Zvezdu.

 

Ako neko gaji fetis da plej mora od drugog pleja da nauci kosarke, tog leta su to mogli da budu samo Teodosic i Stefan Markovic. Klase koji god da je igrac u pitanju, ali ja ipak mislim da i bez njih, i bez potpisa za Zvezdu, bi on postao ono sto je postao, samo nekim drugim zaobilaznim putem

Link to comment
Share on other sites

Što se Terija tiče, on je doveden s idejom da bude ono što je Mozli u Partizanu.

 

Međutim, neko je žestoko fejlovao u skautingu i iz iskreno se nadam da će da popije po labrnji zbog toga - naročito zbog dvogodišnjeg ugovora.

 

Umesto Mozlilolikog igrača (brz, atletičan, sjajna kontrola reketa, perfektan u ofanzivnom skoku, pospremanje svih odbitaka u koš, ponešto i iz poludistance, sjana kontrola igrača pri preuzimanju) dobili smo igrača koji nema ni jedan jedini fundament koji se veže za košarku.

 

Ovo nije preterivanje - čovek što se skilla tiče ne poseduje DOSLOVCE ništa. Nula. Zero.

 

Od ostalih poželjnih stvari poseduje dve: brz je, ponekad zasmeta beku pri prodoru, ali ništa specijalno, u svakoj petoj utakmici udari bananu sa strane pomoći i ume visoko da skoči (kad je sam). Uz to jedina ofanzivna akcija za njega je alejup koji prođe jednom možda dvaput tokom tekme, ponekad ni jednom.

 

Sve ostalo je minus, a ne plus. 

 

- ne vrši nikakvu kontrolu reketa, izguraju ga krila

- tajming za skok i zauzimanje pozicije za isti užas

- retko posprema odbitke jer slabo anticipira iste plus je preslab da se zagradi

- 0 bodova poludistanca

- 0 bodova igra leđima

- bedna slobodna bacanja.

 

Možda sam nešto i zaboravio, no kad se i sve sabere, teško da postoji trener na planeti koji bi njega i u sledećoj petoljetki napravio igračem, a kamoli Obradović u dve godine.

 

Teri je sve u svemu epski zajeb za EL klub, a dovođenje kvalitetnog igrača donekle sličnih osobina je posao veka u poređenju sa nastavljanjem mučenja kojem prisustvujemo iz kola u kolo.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Kako izgleda, promocija doselekcije i silbovanje se prolongira dok ne dobacimo do skora 4-11 u EL, i ne oprasi nas Jaka Blazic i ekipa vitaminskih zmajceka.

Cisto da promocija ima tezinu, koliko i ponovna promocija tatkovog malog (pu, pu, pomerih se s mesta)🙄

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...