Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

3 minutes ago, John Terry said:

 Evropski James Harden.

 

evropski harden je aleksej shved. ne želim ni da trošim tastature na to koliko bih želeo jednog ili drugog

 

o'brajant je dobar igrač koji je takav kakav je. mi mislimo da sve znamo i razumemo oko rostera i kreiranja igre, pa nam takav igrač neće biti dovoljno dobar.

 

on svakako nije moj tip igrača (da ima šut koji reže, bio bi, sa svim svojim aktuelnim navikama) ali treba razumeti kakve su nam opcije, ko je dostupan ko nije - i to obično nema veze sa pozicijama, nego se kupi best player available pa se onda pravi konstrukcija i logika ekipe

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Terry said:

Sto se tice OBrajanta i "najboljeg strelca", on je onaj tip najboljeg strelca koji postigne 30 poena iz 25 suteva iz igre, procenat mu bude do 27% a njegov tim izgubi 20 razlike. Evropski James Harden.

 

Sad ću ja ispasti njegov advokat.

 

Jasno mi je da ne igra dobro, ali ovo je ista tvrdnja kao i ona da nije igrao dugo. Na nivou sezone je imao 50% za dva i 38% za tri, što su jako dobri procenti. Imao je i 2 asistencije po meču, čak u VTB imao 2,6 asistencija po meču.

To su ozbiljno bolje brojke nego u Zvezdi. I da, bili su treći u VTB ligi iza CSKA i Himkija, u EC su ispali na koš razliku.

 

Neopani divljak jeste, ali eto Pašutin ga je koristio sasvim solidno. Nikako ne može biti krivica samo u njemu.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Ja kapiram da ima neki svoj rezon, da misli da je dobar šuter i forsira onaj svoj fadeaway, koji retko kada pogađa. Ok, ako mu to ne ide, proba da ugura čuvara do koša, jer je jak kao bik, ali mu je IQ = 0, pa najčešće promaši na samom obruču. Ne sećam se ni da je makar jednom zakucao. Moguće je da je on u prajmu zaista bio dobar igrač, ali bez takmičarskih mečeva, van forme potpuno, ali forsira kao da je Lebron. Ukratko, igrač, koji nam uopšte nije potreban. Ako bismo njega čekali da proradi, ostatak sezone bismo igrali baš baš rekreativno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Gudura said:

Meni.Gleda mi se svaka utakmica Zvezde poslednjih 30 godina, pa makar morao da gledam Drcu, Ticu i ekipu. Jedini period kada sam gubio zelju da gledam je jedan deo prosle sezone kada su tatko i njegovo mezimce silovali klub, a batler - bodyguard pretio navijacima. Ostalo cu podneti😉

Svaka ti cast. Meni je Alimpije ogadio kosarku neko vreme.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, John Terry said:

Naravno, krivica je na treneru koji to toleriše.

 

@đubrivo. Da, tačno. Šved je veća štetočina i od Hardena.

 

Šved je uvedljivo najveći naduvenko evropske košarke.

 

opet kažem, percepcije su različite. za mene su i shved i harden top 3 igrača svojih liga.

uvek bih ih primio ako lova dozvoljava

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jedan od problema je i sto previse koristimo O Bryanta. Cesto se desava da mu po 3,4 napada zaredom spustamo loptu, bez obzira da li pogadja ili promasuje. Tako ubijamo bilo kakav protok lopte, postajemo predvidljivi a onda i sam O Bryant uzima neka laksa resenja kao sto je fadeaway.

 

Mi njemu ne dajemo loptu kad nam propadnu akcije i treba nego da izmisli poene nego pre svega toga. Kao da smo zaboravili kako smo igrali pre njega. 

 

Generalno ne volim igrace koji ubijaju protok lopte jer ti iso kosarkom tesko mozes da nadoknadis dobre timske kretnje i protok lopte. Morao bi da budes surovo efikasan, otprilike kao Durant u Warriorsima. Zato je meni suludo da smo mi potpuno zaustavili nas napad zbog jednog prosecnog napadaca kao sto je O Bryant i sto Obradovic to dopusta.

 

Tacno je da mi nemamo neki protok lopte i bez njega, ali mislim da toliko poverenje u njega i insistiranje na njegovoj iso kosarci ne utice bas dobro na ekipu.

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Crni Bombarder said:

:Hail::18:

Kad pomislim da ne mozes vise da kritikujes,ti podignes lestvicu :lol_2:
Neverovatan nivo kreativnosti,moram da priznam.
(bez uvrede,naravno)

Haha 😂

To je doslo u afektu al kao sto znas, samo cinjenice na ovom profilu 👀

 

Btw ovde se i dalje malo prica o tom poslednjem napadu Buducnosti. Ja tako nesto nisam video u profi kosarci van Nolan Smit ludila. A Jasko fijasko nema tu ni 0.1% udela.

Potpuni skandal o'bradovica.

Link to comment
Share on other sites

Ma,oket..ne smeta mi..ovo sa apostrofom mi je cak i dobro pogodjeno obzirom na to na sta se insinuira.. @Losmi17

LM..mogu samo da ponovim nesto sto sam nedavno napisao. Cini mi se kako se Sasha u ovom delu sezone malo pogubio. Verovatno pocinje da oseca i pritisak zbog vodjenja Zvezde..ne zato sto je Zvezda mamojebacki klub u evropskim okvirima,vec zato sto ima ogromnu bazu navijaca..da,to vazi i za KK. Nije isto trenirati Albu,Lokomotiv ili Monako sa jedne i Crvenu zvezdu sa druge strane. Tamo trpi pritisak menadzmenta,a ovde celokupne zvezdaske javnosti..a ona je vrlo stroga i ostra. Zvezdina klupa je vazda vruca,a neretko i uzarena..nije lako sedeti na njoj,cak i onda kada za to primas lepu platu.

Ima jos vremena za popravke,za poboljsanja..Sasha nije neznalica i ocekujem da pronadje izlaz iz igracke krize. Da se razumemo - nisam ni ja bas zadovoljan onim sto gledam i jesam ocekivao malo vise,ali nista jos nije nepovratno izgubljeno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Možda su odatle krenuli problemi u svlačionici i loša atmosfera. Nikom nije prijatno da zna da nema prava na grešku i ako se desi ista bude momentalno kažnjen i zna da sledi urlanje, a gleda druge kako prave grešku za greškom i nikom ništa.

 

Takođe Sale ne sme ni sudijama da podvikne.

 

Kada je dolazio, mislio sam da će imati tehničku u svakoj drugoj utakmici.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prosek poena naših plejmejkera i centara VS prosek poena plejmejkera i centara drugih EL ekipa (kopirano sa drugog foruma)

 

ZVEZDA:

Hol 6,7
Ročesti 3,9
Kuzmić 4,6
Teri 5,6

Ukupno:20,8

BARSELONA:

Kalates 7,6
Ertel 3,2
Dejvis 10,8
Oriola 4,5

Ukupno:26,1

CSKA:

Džejms 19,2
Heket 8,9
Milutinov 6,7
Bolomboj 4,5

Ukupno:39,3

BAJERN:

Bolvdin 14,2
Šiško 4,6
Rejnolds 12,3
Radošević 4,1

Ukupno:35,2

VALENSIJA:

Vives 6,0
Van Rosom 7,7
Dubljević 10,6
Tobi 7,6

Ukupno:31,9

REAL:

Kampaco 9,3
Laprovitola 3,6
Tavares 10,8
Garuba 3,4

Ukupno:27,1

ZENIT:

Pengos 10,6
Hvostov 0,5
Poitres 8,9
Gudaitis 9,1

Ukupno:29,1

ARMANI:

Rodrigez 12,8
Dilejni 10,3
Hajns 8,7
Tarčevski 3,6

Ukupno:35,4

BASKONIJA:

Henri 11,3
Vildoza 12,1
J.Fol 5,8
Džekiri 6,8

Ukupno:36,0

EFES:

Larkin 14,8
Balbaj 3,1
Danston 9,0
Plajs 12,5

Ukupno:39,2

OLIMPIJAKOS:

Slukas 8,3
Dženkins 4,7
Elis 5,0
Martin 9,5

Ukupno:27,5

ŽALGIRIS:

Volkap 7,3
Lekavičijus 8,5
Lovernj 10,3
Geben 3,5

Ukupno:29,6

FENER:

Braun 12,2
Muhamed 7,7
Veseli 11,2
Hamilton 1,0

Ukupno:32,1

PAO:

Mek 9,6
Bohoridis 4,6
Papajanis 9,2
August 3,4

Ukupno:26,8

ALBA:

Siva 8,7
Grejndžer 7,5
Lamers 8,7
Tajman 7,2

Ukupno:32,1

MAKABI:

Vilbekin 18,0
Džouns 7,6
Žižić 9,6
Hanter 8,2

Ukupno:43,4

ASVEL:

Dio 6,1
Kol 13,7
M.Fol 10,8
Bako 3,4

Ukupno:34,0

HIMKI:

Jović 6,0
Mekolum 9,3
Buker 15,0
Monro 11,4

Ukupno:41,7

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...