Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

57 minutes ago, Kankkunen said:

Pričamo o ovoj utakmici, posebno o našoj igri u 4/4

 

Zaista se nije nijednom desilo da protivnik omaši jedno ili oba bacanja a da lošiji tim nabode trojku ili dva pa ode u produžetak. Čudo neviđeno.

 

49 minutes ago, Kankkunen said:

Jel ti sa sigurnošću znaš šta je trener tražio od igrača, ja to ne znam. Često se dešava da igrači ne urade ono što se tražilo od njih, iz nekog razloga.

Nekad sudije ne odsviraju faul koji se želi napraviti, često se to događa ...

 

Nije me mrzelo, sad sam prevrteo nekoliko puta snimak zadnjeg napada Budućnosti.

 

- ni u jednom trenutku NISMO pokušali da napravimo faul, ni u zadnjem ni u prednjem polju. To je lako proveriti, samo se uradi isto što sam i ja uradio.

 

- Obradović ni u jednom momentu nije tražio da se napravi faul. Takođe više no lako proverljivo.

Link to comment
Share on other sites

On 12/5/2020 at 10:25 PM, goldberg said:

 

Luka i Amadeo su pomocni igraci. Njima mislim da niko ne fali, samo su bili odsutni zbog reprezentativnih obaveza.

 

Ne znam zasto iko ocekuje rutiniranje. Mi smo se potrosili u EL, ceka nas opet tezak mec iduce nedelje, oni su u ovom trenutku najjaci protivnik, jedva smo dobili Split, Megu i Partizan.

 

On 12/5/2020 at 10:36 PM, goldberg said:

Putovanje, igrali tezak mec, sledece nedelje imamo jos jedan tezak mec.

 

Buducnost je odmarala prosle nedelje. Tesko je igrati kad nam i u EL gori pod nogama, a protivnik ne mora mnogo da zapinje u EC jer im plasman nije ugrozen.

 

I eto, videli smo svi sta se desilo.

 

Losa Buducnost, ali i mnogo gora Crvena zvezda. Ne znam sta je Obradovic zapeo sa plejmejkerima, mi ionako svoje poene ubacujemo kad Loyd, JOB i Walden zatrpavaju kos, a prva dvojica su zajedno imali -2 index.

 

Ne znam, meni se ovaj tim nimalo ne svidja. Fali prvi plej, nagurano je nepotrebno mnogo odlicnih opcija za 10., 11. i 12. igraca, ali malo dobrih za prvu petorku ili prve zamene.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Laki21 said:

 

Zaista se nije nijednom desilo da protivnik omaši jedno ili oba bacanja a da lošiji tim nabode trojku ili dva pa ode u produžetak. Čudo neviđeno.

Ko kaže da se takve stvari nisu dešavale, video sam i većih čuda od toga ... samo ja nisam siguran da bi se to večeras desilo, eto, imao sam takav osećaj.

Samo lična predviđanja, ništa drugo. I da, logično je bilo da se pravi faul.

Link to comment
Share on other sites

Sto se meca tice, isto kao i u Baru, malo kvaliteta, ali mnogo borbenosti i odbrane koje mogu da dobiju prolaznu ocenu.

 

Napadi i sa jedne i sa druge strane su podsecali na Zenit protiv Fenerbahcea, pa vi sad vidite zasto sam protiv ovakvog sistema evrolige, ali to je druga tema.

 

Sta ne valja? Prvo, na pleja i centra je trebalo potrositi sve pare, umesto da se dovodi buljuk igraca i da nam 4. igrac po kvalitetu nije mnogo bolji od 13. ili 14. Sad se priziva Petrusev, pa moze ako ce biti prvi centar. Nismo spremni da rizikujemo? Nije ni on, a ni Misko lud da bude vojnik kluba pa ako bude bio Doncic igrace, ako ne, eto ga van 12. Besmisleno je trositi pare na pojacanja na 3 i 4, barem tu imamo domace igrace, ne treba nam 8 stranaca. Tu imamo Simonovica, Lazica, Dobrica, Radanova, Kuridzu, Simanica i Davidovca i oni jos dovode O'Bryanta, pa to nema veze sa razumom. Od ove sedmorice, dvojica su visak, uz Reatha i O'Bryanta, kao i jednog pleja.

 

Dakle:

 

prvi plej, Hall/Rochestie, Uskokovic

Loyd, Walden

Davidovac, Dobric, Radanov

MJK, Simonovic/Simanic

prvi centar, Kuzmic

 

Eventualno jos neki Rubit na 4/5. A ne i Terry i O'Bryant i Reath.

 

Naravno, stara davno ispricana prica da ne koristimo FMP u ABA ligi (koji ne bi trebalo da je igra, ali zaboravimo na to). Ako se neko proglasi za talenta, ima da mu se da lopta i ima da ta sezona sluzi da se vidi moze li igrati u CZ. Sta mi imamo od F.Covica i gomile iskusnih igraca tipa onog pleja, Covica, Nenadica, Seslije, Lesica? Pa imaju Nebojsa i Filip, on nama veliki budzet, mi njima prostor da lece svoju sujetu. Moze to, ali onda nista od novih igraca od 18, 19, 20 godina u Crvenoj zvezdi, nego Ognjen i Dejan da produzuju ugovore do penzije, a tu je i vecni Lazic.

 

Razocarao me je Obradovic, ne mozes ovako birati igrace po principu, ako ubodem ubodem, mora postojati ideja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, leki bg said:

With all due respect,  Uskokovic ne moze da bude ni 1.plej Mege ili FMPa.

 

Ne znam odakle bih poceo sa analizom zbog cega, a iskreno ni ne zelim, jer je dobar momak.

 

with all due respect, ako je takva situacija sta ce on u rosteru evroligasa i tima koji cilja aba trofej? Koja je upotrebna vrednost te trojice... cemu to sluzi a uz to i ne radi? 

Link to comment
Share on other sites

Ja neznam dokle treba da pojačavo roster da bi shvatili da nije u tome problem. Ovaj tim ima sasvim dovoljno individualnog kvaliteta za jednog siromašnijeg evroligaša, koji ima ambiciju da se uključi u borbu za playoff. Ali jbg, ne igramo se ovde football basketball managera, gde se posao odradi u prelaznom roku i onda ekipa igra sam od sebe. Nego treba od tih individualca stvoriti tim, a to Saletu (zasad) nije uspelo.

 

Ravnodušan sam prema ovome timu. 10 puta radije bi gledao skroman roster, ali koji ima dobru hemiju, grize parket i time postiže rezultate iznad svojih realnih mogučnosti, pa makar to značilo da se borimo za 6. mesto. Nego skup tim koji se na suv kvalitet kao bori za titulu, a 95% utakmica odigra ispod svojih realnih kapaciteta zbog slabog vođenja, nediscipline, nikakve atmosfere itd

 

Apsolutno sam protiv toga da se menja samo da bi se menjalo. Tek smo dobro zagazili u sezonu i treba pustiti sad Obradovića, da vidimo dali može da izazove reakciju i popravi neke nedostatke. Ali ne kroz dovođenje novih igrača, nego fino da se zasuču rukavi i da se sad nešto napravi od ovoga rostera kojeg je sklopio. Ali videčemo kako če to na kraju da ispadne. Nikako mi se ne sviđa ova retorika "fali nam plejmaker", ovo ono...

 

Čović isto da preispita malo svoje odluke u zadnjih nekoliko sezona. Ono, znam da to neče uraditi, ali realno za dosta ovoga je on kriv. Bitnije mu je bilo da meri kurac sa svima i dokazuje kako su svi zamenljivi osim njega, da mu se to polako ali sigurno obija o glavu.

Edited by L' Imperatore
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, mmajstor said:

 

with all due respect, ako je takva situacija sta ce on u rosteru evroligasa i tima koji cilja aba trofej? Koja je upotrebna vrednost te trojice... cemu to sluzi a uz to i ne radi? 

Zasto je u rosteru stvarno ne znam...

Ali da nece nikad biti EL igrac, to znam.

Jesi video uopste njegov ballhandling zadnje 2 sezone? E, pa, isti je kao i ove, a igra pleja.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mile1 said:

Sa ovog profila ide samo jako botovanje da celavi prepotenko napusti klupu Crvene zvezde

 

Velika šteta, znači ostajemo uskraćeni za kvalitetne analize koje su se do sada mogle pročitati u tvojim postovima.

 

_________________________________________________________________________________

 

Nema nikakve poente ovde komentarisati ili kriviti bilo kog igrača, kada je igra u ovolikom rasulu i ne liči ni na šta. To je krivica trenera. Ako se poprave neke stvari, zaličimo na tim, gde se bolje koriste igrači i njihove vrline, a sakrivaju mane, onda ima smisla komentarisati da li je Teri stvarno toliko neupotrebljiv, da li je JOB kancerogena mrcina, da li je Ročesti propali penzos itd. U ovakvom stanju u kakvom se ekipa nalazi definitivno svi izgledaju lošije, a naravno da nije baš tako.

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, L' Imperatore said:

Ravnodušan sam prema ovome timu. 10 puta radije bi gledao skroman roster, ali koji ima dobru hemiju, grize parket i time postiže rezultate iznad svojih realnih mogučnosti, pa makar to značilo da se borimo za 6. mesto. Nego skup tim koji se na suv kvalitet kao bori za titulu, a 95% utakmica odigra ispod svojih realnih kapaciteta zbog slabog vođenja, nediscipline, nikakve atmosfere itd

 

Volio bih da bacis neki koment gdje vidis taj suvi kvalitet koji nikako ne mozemo da pretvorimo u dobru timsku kosarku? Vazi i za ostatak ekipe sa slicnim misljenjem.

 

Pozicija 1 - startni plej kom je vrhunac solidna statistika u grckom gigantu i penzioner

Pozicija 2 - dobro pokrivena i za EL standarde

Pozicija 3 - penzioner, Dobric koji nije ni EC igrac i Davidovac koji sve sto je odigrao dobro je bilo na poziciji 4

Pozicija 4 - JOB van forme, pojacanje iz Primorske i penzioner

Pozicija 5 - penzioner i bek ap centar iz Karsiyake

 

Mozda ja sve ovo pogresno vidim, ali to sto mi imamo dobru ekipu po imenima ne znaci da smo kvalitetni kad su to uglavnom potroseni igraci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

"Zaslužena pobeda Budućnosti. Možda malo čudni kriterijum, ali ne treba se sada obazirati mnogo na suđenje i sve ostalo. Glavni problem je kod nas, već treću utakmicu praktično igramo bez plejmejkera, teško je organizovati igru, teško je u nekim situacijama i naći prava rešenja na terenu.

 

 

Тренер се дефинитивно погубио, нисам очекивао да ће га појести притисак у Звезди. Након оног комичног брањења задњег напада при заостатку на 26сек до краја, овом изјавом је само потврдио исто. Човјек има ни мање ни више него 3 страна играча који се мијењају на плеју, Хол, Волден и Рочести и овако нешто изјавити, заиста прејадно...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Poraz nije kataklizmičan jer ne donosi praktično ništa obzirom da se igra bez publike i da će plejof možda biti u mehuru, ko zna. 

 

Dva potpuno različita poluvremena, iznenađujuće da Budućnost poseduje izuzetno dubok, izbalansiran roster sa tri pouzdana plejmejkera, Ejimom koji je spakovao Lojda i pokrivao ceo teren, Ridom kao evroligaškim centrom i odličnim šuterom Nikolićem. Druga petorka i doselekcija Apićem, Delavaleom i MItrovićem je takođe odlično odrađena. Čini se da ovo ne može biti jeftiniji roster od Zvezdinog, ako ništa drugo onda su tu negde, ali definitivno imaju više iskusnih aba igrača koji se bolje adaptiraju na balkanski promenljivo-čudni sudski kriterijum koji bez publike još više dolazi do izražaja. 

 

I dalje stoji da dosta toga opet zavisi od nas samih i da sa visokim nivoom motivacije možemo da uspostavimo naš ritam. Taj ritam podrazumeva da svi ili vežina igrača pruži maksimum i to na obe strane terena, konstantno tokom što dužeg perioda.  

 

Iako se slažem da nema podele na strani/domaći, utisak je da naši strani igrači očigledno nisu hteli previše da se cimaju u odbrani ni sinoć. Stara boljka, spuštaju ručnu u abi a podižu je za evroligu. Presing i spuštanje protivnika na 23 poena u drugom pol. su pokrenuli i odradili Lazic, Dobric, Davidovac i Kuridža. 

Ivanović, kao Vilbekin, je radio šta je hteo i ovde je pitanje zašto ga nije u prvom pol. čuvao Lazić. Videli smo i sinoć zašto nam je neophodan def. specijalac.

 

Kuzma deluje sve bolje i velika je misterija zašto već nekoliko mečeva ne igra više od početnih 5-6 min.

 

Glavni problem kod JOB je kondicija i nespremnost za minutažu koja mu se daje. Šutevi i fejdvejovi su iznuđeno rešenje zbog nedostatka snage. Treba mu poseban program treninga (možda i povlačenje iz rostera na neko vreme) i ograničena minutaža, svakako daleko manje od ovih 20 koliko mu se daje, kao i usmeravanje na igru što bliže košu.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ne bih ja tu nista diro. Prva sezona trenera i igraca. Nije to sve lose kako se pise. Postoji velik pritisak na tim, a to lose utice na sve. Mnogo utakmica, putovanja, nema se vremena za treninge. Eto bilo je sad nedelju dana vremena sve ukupno sto je nedovoljno da se nesto redovno utrenira.
Ja i dalje mislim da se od januara pali masina.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, L' Imperatore said:

Nego skup tim koji se na suv kvalitet kao bori za titulu, a 95% utakmica odigra ispod svojih realnih kapaciteta zbog slabog vođenja, nediscipline, nikakve atmosfere itd

slazem se sa vecinom posta, samo bih napomenuo da nigde nisam video naznake nediscipline ili lose atmosfere

nesto najblize sto moze da lici na to je onolika dernjava trenera

koliko god da je ovde ustolicen taj olskul da nisi trener ako se ne deres na igrace...moje misljenje je da, kad se podvuce crta, taj pristup tesko izlazi u plus

 

Edited by Takeshi_Kovacs
Link to comment
Share on other sites

Priznajem, sinoć sam u afektu ostavio post u kom menjam više igrača i trenera. Do sad sam branio trenera i ekipu, ali očigledno nešto ne štima već duže vreme, igra nam je loša, meni posebno bode oči nezalaganje većine igrača što nije bio slučaj na početku sezone, dal je narušena hemija dolaskom novih igrača ili je nešto drugo u pitanju. Mislim da prvo to treba da se reši unutar ekipe i možda odlaskom jednog do dva igrača.

 

Sale se pogubio, to stoji, nemamo krštenu akciju i igramo iso košarku. Budemo u utakmici dok su raspoloženi naši najbolji igrači. Ali ja zameram Saletu i to što ne želi tehničkom ili pritiskom na sudije da pokuša da prekine neujednačeni kriterijum koji je očigledan, posebno u aba ligi.

 

Dao bih mu šansu do kraja godine da vidimo kako će se snaći. I potrebni su minimalni rezovi, prvi plej umesto Roča i možda jedan igrač unutra ako hoće Miško da da Petruševa i to je to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, 12Laki said:

Nije kao da je Radonjic pre Zvezde trenirao Albu, Lokomotivu vec Buducnost...Ipak za Sasu su ipak bila malo veca ocekivanja....

Pogotovo što  nije Radonjić dovukao 7-8 stranaca u ekipu i dao loptu dvojici od njih da se igraju koliko im je volja

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Poslednji napad večita misterija. 

Mene ne ohranbruje činjenica da mi i dalje ne znamo šta zapravo igramo u napadu i što jedna EL ekipa NE ZNA da igra pick n roll. Nama je jedina prava akcija kada neko baci Lojdu pas dole u reket na ziceru. Sve ostalo je mučenje kroz neke slabe i beskorisne blokove a bekovi to još slabije koriste. Dolaskom JOB i Rocha ovaj tim je izgubio na energiji i uigranosti.Mi smo bre ovu futuru sa daleko manje stranaca i na papiru slabijom ekipom tukli i pretukli. Pritom su oni imali mnogo jači tim. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Patka out:

 

11 hours ago, Dropkick Murphys said:

Kad smo kod potezanja ranijih sezona i rokada koje su donele boljitak, ima li informacija kada je poslednji put sampion ABA/NLB/GoodYear lige postao neko ko je promenio trenera u toku sezone? 

 

Onda, ako je za utehu, ni grobari neće uzeti :kece:

 

10 hours ago, Laki21 said:

Da, u tom trenutku je bilo dva razlike i 26 sekundi do kraja, nikada u istoriji košarke se nije desila da neko prelomi utakmicu na svoju stranu u tim uslovima.

 

Spoiler

dh6fLw2na355eTe4U9AitOgzFJ5ihPiY5xWEerVX

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...