Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ljudi ga teraju zato su navijaci iz ove zemlje navikli na kosarkaski pismene igrace. Dakle ako centar nema igru ledjima, nema poluhorog, nema sut spolja i igru licem prema kosu, nema pas, i nema neki IQ... mi prosto nismo na to navikli u memoriji dobrih igraca koji su ovde igrali.

 

Ja citam ovo sto ste pisali i pokusavam da to zamislim kao neki kvalitet ali nikako ne ide. Na taj nacin mozemo za svakog bezbednjakovica da kazemo... ma nije on los nego tim ne igra za njega. 

  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Princeton said:

Dobar post Guru, samo bih se nadovezao. Terry izgleda pogubljeno na terenu zbog radi par stvari:

 

- Ima brzinu, atletizam da iskoci visoko kod pnr-a, bukvalno moze da odradi po 3-4 slides sa igracem sa loptom, a uz to da se vrati na svog igraca. Problem nastane kada ne bude nikakve ispomoci nad njegovim igracem koji se otvara u reket sa weak side (vecinom Roch), i onda Terry ostane u nekosenom. Takodje kod vracanja na svog igraca izgubi vid lopte, mora ugao za nijansu da popravi da bi perifernim vidom vidio loptu i dalje. Imao bi vecu kontrolu svog kretanja, i bio bi prisutan bolje u situaciji. To je bukvalno sitnica, i koja ce se uz timske odbrambene kretnje korigovati, uz nesto jasniju komunikaciju i boljim odbrambenim suigracima, to ce biti nas timski veliki aset i Terijev doprinos timskoj igri.

 

- Druga stvar, nejacak donji dio tijela, i nemogucnost branjenja 1na1 na niskom postu. To se takodje mora rijesiti timskom odbranom, da se jasno zna sa koje strane dolazi ispomoc ili udvajanje. On kad se ostavi sam na niskom postu, jednostavno mora da anticipira krijetnje i poteze napadaca (skakuce), zatvara mu linije do kosa, i trazi sebi ugao za potencijalnu blokadu. Ova mana je pitanje struke, ili da se trazi bolji match-up, ili da se brani timski niski post. Njega ostaviti samog da to brani je isto kao ostaviti Bobija 1na1 vani sa nekim brzinskim igracem.

 

- U napadu ima odlicne kretnje, veliki je radnik, otvara dosta opcija bekovima, prisutan na skoku itd. Cudi me kako ovo nije prepoznato od foruma koji voli ovaj tip timskog igraca, ali dobro. Opet, on je jedan od igraca koji najvise pati zbog timske neuigranosti, cim skupimo koji trening zajedno i uhodamo bice on jedan od omiljenih igraca. Tako ne znam zbog cega ga ljudi tjeraju, ali za njegovu namjenjenu ulogu, njegov doprinos je i sad zadovoljavajuci, sa velikim potencijalom rasta.

 

Ovo odlično zvuči...u teoriji.  Praksa šteka, a nešto mi se ne čini da će da se odglavi u skorije vreme.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, mmajstor said:

Ljudi ga teraju zato su navijaci iz ove zemlje navikli na kosarkaski pismene igrace. Dakle ako centar nema igru ledjima, nema poluhorog, nema sut spolja i igru licem prema kosu, nema pas, i nema neki IQ... mi prosto nismo na to navikli u memoriji dobrih igraca koji su ovde igrali.

 

Ja citam ovo sto ste pisali i pokusavam da to zamislim kao neki kvalitet ali nikako ne ide. Na taj nacin mozemo za svakog bezbednjakovica da kazemo... ma nije on los nego tim ne igra za njega. 

 

Imali smo Ristica na dohvat ruke, steta sto smo ga ispustili. Trebaju navijaci ove zemlje malo da mijenjaju navike, prosire vidike, prouce kosarkaske trendove, razumiju potrebne atribute za citavu centarsku liniju, a i nacin kako se sklapa ekipa. Svaki igrac ima svoju ulogu, i odredjene komponente koje su potrebne da bi kao tim bili pokriveni za svaku situaciju i zadatke.

 

Nije niko rekao da tim treba da igra za njega, nego da ce njegove vrline doci jos vise do izrazaja kako se budemo utrenirali i uhodali timske kretnje. Samo strpljenja malo..

 

36 minutes ago, Laki21 said:

 

Ovo odlično zvuči...u teoriji.  Praksa šteka, a nešto mi se ne čini da će da se odglavi u skorije vreme.

 

 

 

Odglavice, odglavice 😉

 

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

I ja bih veoma voleo da "odglavi", ali mi je to veoma sumnjivo.

 

Naime, Terry nema napadacki potencijal nikakav, opasan po kos je SAMO na odmotavanju ka kosu posle pika ako mu se baci alley-oop. Da zida ne zna, sut sa poludistance ne zna, slobodna bacanja horor, povratni pas mozda moze da nauci, za sada isto ne zna. Dakle, protivnik samo treba da brani alley-oop i to je sve.

 

U odbrani je slabotelesan i skakuce oko svog igraca, previse igra odbranu rukama i pravi ocigledne kontakte koje ce neki sudija okarakterisati kao 3 faula u minutu i cao zdravo. Ali to vec moze da se popravi, to igranje rukama.

 

Ipak, hvala na odgovorima @Guru i @Princeton. Ja nisam tako optimistican.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, John Terry said:

Dakle, protivnik samo treba da brani alley-oop i to je sve.

 

Kao sto Guru spomenu vertical spacing, podrazumjeva siri spektrum od samog alley-oopa. U odbrani svakog pick-a ucestvuje svih 5 igraca, ili u najgorem slucaju kod losijih ekipa 4 ili bozesacuvaj 3 - on napravi po 3-4 pick-a u jednom napadu, na sta protivnik svaki put mora:

 

a) Igrac sa strane pomoci bukvalno mora da bude u reketu da bi sacuvao visoko dodavanje.

b) Odbrambeni koji iskace na igraca sa loptom, mora brzo da se vrati na Terija - tako reci ogranicen je u vremenu koji moze da provede na igracu sa loptom.

 

E sad sta se desava u situaciji a - krilni igraci u stavu ispomognu u reketu, pa onda close-out na suteru, i tako po 2-3-4x po napadu! Nevjerovatan workload, i cesto na njima pukne odbrana i prime trojku iz coska, ili ulaz po ceonoj liniji (ili alley-oop ako ne ispomognu). Ovi slobodni sutevi sa krila (Lazica, Dobrica itd.) dodju kao direktan produkt pnr-a, i otvaranja Terija u reket. Trebate malo vise posmatrati ove njegove konstantne kretnje, i sta se pokusava postici sa istim - tad cete vise postovati trud, a i bice vam veca uzivancija kod svakog pogotka koji dodje kao timski produkt. 

 

U situaciji b - centar, pogotovo ako je malo tezi (koji ga moze napasti na niskom postu), znaci i da je malo sporiji, nije agilan, niti skocan, mora konstantno da iskace kad god Teri napravi blok. Ako ne iskoci, ostavlja prostor Lojdu/bekovima da napadne sredinu sto je protivniku veliki problem. Kad iskoci, mora da ostane sa bekom dovoljno dugo dok mu suigrac ne napravi recovery, a onda mora da sprinta u reket gdje se Teri otvara, i tako po 2-3-4x po napadu. Opet, veliki je to workload za te ljudeskare, puno prostora moraju da pokriju, dosta lateralnih kretnji i promjena pravca. Teri svojim kretnjama i opasnosti indirektno cijedi energiju iz njih. Otvara suigracima dosta prostora, ne trazi loptu u rukama da bi bio opasnost, utrcavanja, skok sve su to napadacke vrijednosti koje nisu statisticki propratne.

 

Kako se budemo timski uigravali, dolazice dodavanja njemu cesce po automatizmu, pa i tranzicija kad se uvjezba. Uglavnom, ima puno energije i potencijala, za drugog/treceg centra u rotaciji za sad je veoma dobar, sa vjerovatnocom da izraste u odlicnog (za svoju ulogu).

Edited by Princeton
  • Like 10
  • Love 1
  • Thanks 6
Link to comment
Share on other sites

Terry je u svakom slučaju igrač koji mnogo zavisi od tima i mnogo je bolji kao deo dobro uigrane ekipe nego kao individualac. Apsolutno je jasno šta je plan sa njim, kao što su Guru i Princeton objasnili. Ja bih rekao da se on još uči košarci - tačno igrač profila Lessorta sa kojim nije uspelo ili Gista koji je prekaljen u toj ulozi ali je kod nas bio slabo disciplinovan i često izlazio iz opanaka (videćemo ga sad u Bajernu, to će biti pravi pokazatelj da li je nepovratno otišao među veterane ili ima u njemu još EL vatre). Ja nisam naročito zadovoljan kako Terry izgleda za sada ali on je ogledalo tima, sada kada smo ovako jalovi i banalni napadački i on izgleda mnogo gore. U odbrani je već sad jako korektan, smanjiće igru rukama i glupe faulove valjda, tu je njegov potencijal ogroman. Ne može da čuva prave petice 1 na 1 ali za te stvari imamo Kuzmića. U napadu ne zna mnogo toga ali je igrač na koga protivnik zbog tog lob pasa i vertikalnog spejsinga (što su gospoda lepo iznad objasnila) uvek mora da motri. Terry ne samo da hvata sve što ide i blizu table već otvara prostor saigračima. Ja doduše mislim da pravi previše slip screenova (specijalitet Štimbeta) i trenutno se mučimo tu jer je Rochestie izgubio na brzini, Walden suviše široko zaobilazi blok, a sa Hallom još nije uspostavio pravu saradnju i ne igraju zajedno tako često, češće je u petorkama sa Rochom. Treba biti strpljiv sa Terryem, IQ mu def nije jača strana al može u budućnosti da bude EL centar, kad su mogli Octavius Ellis i slični. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odlična i detaljna analiza Princetona i Gurua hvala na tome. Centrima pogotovo nije lako da igraju u timu gde nemaš dobrog PG i gde ne postoji jasan sistem u napadu kao kod nas. Plašim se pomalo tog novog beka ( ako budemo doveli ) jer će i njemu sigurno trebati vremena da se uigra i spoji sa timom. Mi smo trenutno u mesecu u kojem imamo odličan raspored i priliku da u EL značajno popravimo skor i budemo tu negde gde bi svi želeli da budemo. Jednostavno Saša po meni mora malo da smanji rotaciju sada u Decembru i da malo više drži na terenu neke igrače. S obzirom da smo dosta u BG ovaj mesec ima vremena za odmor tih istih igrača ali ovo što igramo kući sad u EL se mora napasti i dobiti. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, leki bg said:

Pefi popio otkaz.

Tesko bismo nasli boljeg drugog pleja i to domaceg.

 

Ja verujem da je njemu cena dosta pala, a deluje mi da je kao nacrtan za ono što Obradović voli. Možda je do sad bilo nerealno ali danas mi ova priča izgleda mnogo realnije ako je njemu iole do povratka u Beograd. Taman podela minuta sa Hallom 50-50. Meni bi se jako sviđala petorka u kojoj su Pefi i Loyd zajedno na parketu (tu Lazića i Pefija obavezno treba razdvajati).

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Princeton said:

 

Kao sto Guru spomenu vertical spacing, podrazumjeva siri spektrum od samog alley-oopa. U odbrani svakog pick-a ucestvuje svih 5 igraca, ili u najgorem slucaju kod losijih ekipa 4 ili bozesacuvaj 3 - on napravi po 3-4 pick-a u jednom napadu, na sta protivnik svaki put mora:

 

a) Igrac sa strane pomoci bukvalno mora da bude u reketu da bi sacuvao visoko dodavanje.

b) Odbrambeni koji iskace na igraca sa loptom, mora brzo da se vrati na Terija - tako reci ogranicen je u vremenu koji moze da provede na igracu sa loptom.

 

E sad sta se desava u situaciji a - krilni igraci u stavu ispomognu u reketu, pa onda close-out na suteru, i tako po 2-3-4x po napadu! Nevjerovatan workload, i cesto na njima pukne odbrana i prime trojku iz coska, ili ulaz po ceonoj liniji (ili alley-oop ako ne ispomognu). Ovi slobodni sutevi sa krila (Lazica, Dobrica itd.) dodju kao direktan produkt pnr-a, i otvaranja Terija u reket. Trebate malo vise posmatrati ove njegove konstantne kretnje, i sta se pokusava postici sa istim - tad cete vise postovati trud, a i bice vam veca uzivancija kod svakog pogotka koji dodje kao timski produkt. 

 

U situaciji b - centar, pogotovo ako je malo tezi (koji ga moze napasti na niskom postu), znaci i da je malo sporiji, nije agilan, niti skocan, mora konstantno da iskace kad god Teri napravi blok. Ako ne iskoci, ostavlja prostor Lojdu/bekovima da napadne sredinu sto je protivniku veliki problem. Kad iskoci, mora da ostane sa bekom dovoljno dugo dok mu suigrac ne napravi recovery, a onda mora da sprinta u reket gdje se Teri otvara, i tako po 2-3-4x po napadu. Opet, veliki je to workload za te ljudeskare, puno prostora moraju da pokriju, dosta lateralnih kretnji i promjena pravca. Teri svojim kretnjama i opasnosti indirektno cijedi energiju iz njih. Otvara suigracima dosta prostora, ne trazi loptu u rukama da bi bio opasnost, utrcavanja, skok sve su to napadacke vrijednosti koje nisu statisticki propratne.

 

Kako se budemo timski uigravali, dolazice dodavanja njemu cesce po automatizmu, pa i tranzicija kad se uvjezba. Uglavnom, ima puno energije i potencijala, za drugog/treceg centra u rotaciji za sad je veoma dobar, sa vjerovatnocom da izraste u odlicnog (za svoju ulogu).

Svaka cast za analizu. Dodao bih da  nam osim uigranosti treba i play koji ce znati da ga iskoristi. Ono sto sam primetio dok sam gledao njegove utakmice u Turskoj, a ima ih na youtube-u,  je da on sasvim solidno zavrsava oko kosa. Sve oko kosa zavrsava ili zakucavanjem i nekim polu horog sutem i to u visokom procentu (to sam video kod nas samo jednom da je pokusao i promasio). Sad zasto to kod nas ne radi ne znam. Mozda je zbog tezine takmicenja, mozda nema dozvolu sa klupe, a mozda mu treba da se uigra sa ekipom da bi se osetio slobodno da i to radi.

Kosarkasi nisu masine i moraju da se osecaju dobro i psihicki i fizicki da bi dobro davali i na terenu.Nekome da se uklopi treba dan, a nekome ni godina, pa tako neko ne odigra nista u jednom timu (ne odgovara mu grad, tim, ima problema u kuci), a u drugom razbije-primer Panter prosle godine.

U svakom slucaju jedva cekam da vidim da li ce se jos razvijati kod nas ili je ovo sve sto smo videli od njega (ja sam pre blize tvom misljenju da smo dobili dobrog igraca za buducnost,posto se ovde zaboravlja da decko ima samo 24 godine).

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne postoji ni promil šansi da Marković dodje kod nas. Čak i da se dogovore oko plate, on će pre igrati Evrokup u nekoj Rusiji ili Turskoj. A ja bih lično itekako njega video kod nas. Ciglaš? Pa bitno je da ostali imaju dobre procente, a on neka pegla odbranu i asistira. Izuzetno zahvalan igrač.

Link to comment
Share on other sites

Cini mi se da ce I Milos za Pefijem i Saletom. Mozda dobijemo dva play-a odjednom 🙂  Taman sa njima i Hall-om da sastavimo jednog play-a koji ce da izgura sezonu. 

Salu na stranu otpustili su ga, a mozda ce i Milosa, bas pred NBA cut, sto znaci da se sve ovo planiralo od ranije. Trenutno ce mu biti jako  tesko da nadje novi tim (Milosu dosta lakse) do pauze posto je igrao u Eurokupu.

 

Link to comment
Share on other sites

U situaciji kada nama treba plej, i istih nema na trzistu, vi nalazite zamerke nasim domacim reprezentativnim plejevima? 🙂

 

Nece to da moze... ima da budemo prezadovoljni ako jedan od njih dvojice zavrsi kod nas. Pitanje je dal mi to imamo da platimo. Tea ne verujem da mozemo pa mi Pefi deluje kao verovatniji. U ovoj situacijo u svetu mislim da bi njima bilo vise nego prihvatljivo da bidu Beogradu i da opet rade sa srpskim trenerom. 

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...