Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

33 minutes ago, Cavani said:

Svaki drugi post i pre i posle o Dzoniju + Radonja nemac pojma.

Pomislio bi covek da je licno Durent sisao medju plebs da se poigra, ne znam kako ti ne dosadi vise. 

Pa za nase igrace na 4 i 5 jeste Durent licno. U tome je problem i zato se spominje.. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Evo potvrde za povredu Voldena pošto neko pomenu da se pisalo samo po twiteru. Ono što nije dobro je da je i Dobrić povređen.

"Ono što je dobro za nas u oviom trenutku da je Kori Volden odradio prvi trening sa ekipom posle 10 dana. Problem sa povredom leđa je saniran, a u oba dosadašnja meča donosili smo odluku o njegovom nastupu neposredno pred samu utakmicu. Zbog svega toga njegova želja treba jako da se poštuje jer je evidentno da zbog povrede i tog odsustva nije dao svoj maksimum", istakao je Radonjić. 



Nije Volden jedini koji ima problema sa povredom, ni Ognjen Dobrić koji je u Laktašima bio ubedljivo najbolji pojedinac u timu ima probleme.

"Ognjen Dobrić ima povredu skočnog zgloba ali sam siguran da će "stisnuti zube" što će biti poruka da mora da se podigne stepen odgovornosti kod svih u meču kome želimo da odigramo bolje nego u Laktašima, da budemo konstantniji u igri, da gradimo rezultat i da dođemo do onoga što želimo a to je pobeda", rekao je trener crveno-belih.

Link to comment
Share on other sites

Omiljani srpski sport pljuvanje, ali ne u dalj vec u ljude tj ovaj put igrace i trenera. Veliki JOB je bio kancercina sto jerekao i sam Covic pre dolaska Radonjica. Od Debelog Koloma do EL pleja koji je zavrsio u Baskoniji. Od Deje Radonjica napravise debila i trenera koji zna samo da igra odbranu i tu sa tih mali milion titula i sedam godina EL je zalutao u kosarku jer izvesni forumasi su doziveli da se izgubi od Igokee u Laktasima..cak im se jebe sto je Volden igrao po inekcijama..

 

JOB je sarlatan koji ce sledece sezone zavrsiti u Kini i o njemu pisu samo oni koji bi se nasladjivali porazu. Svima je jasno da je on bolji igrac od ostalih, ali za tim je go qrac. To sto je doneo kup protiv ostalih raspada od timova bukvalno nista ne znaci..

 

Pa postovi Kobsu samo fali sut za tri i t bi bio top EL centar jer to nije shvatio a evo covek presao tridesetu..Od svih igraca prave ne znam sta a Miloje teski hebac jer je eto pobedio dva puta raspali Mornar i mi se borimo protiv mocne sile zvane Buducnost. 

 

Bukvalno kad mec dobijemo sve super, izgubimo za dva dana sve zivi raspadi, te ce nam pojedinci objasniti kako se dolazi do titule i koga je trebalo kupiti ili izbaciti jer oni znaju sta se desava u klubu a ne oni koji ga vode. 

 

I onda kazu mi volimo Zvezdu i bez rezultata...bar da sacekaju da pokojnik umre, vec su ga vec ubacili tri metra ispod zemlje, ali ako se kojim cudom dobije ABA, onda je sve to normalno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Princeton said:

 

Standardni forumski upis, ako hoces malo da docaras poentu, moras malo da ga das po gasu.. ali ozbiljno, Simon odigra jednu od boljih utakmica, jedini koji je pokazao karakter i da mu je stalo da pobjedi, ovdje ne samo da nema pohvale, nego se zaredali postovi "jedva cekam kraj sezone da ga vise ne gledam". Pa jbmgaja - makar ovi sto nadgledaju facijalne ekspresije i reakcije, da kazu, "Dobar je bio Simon, i dalje me nervira, ali nije bio los". Evo i @Obi-Wan ne napise post u 100god. ali ga trigeruje post o pohvali Simona, koji ne moze da ne prodje bez njegove reakcije. Nigdje osvrta na utakmicu sa Igokeom, ali su tu par opsirnih zapazanja na nekvalitete igraca (sa kojim se slazem), ali nista precizno u odnosu na utakmicu o kojoj je rijec. Treba reci da je Igokea ugusila nase bekove (glavne igrace!) Waldena i Lloyda koji su odigrali katastrofalno utakmicu. Da su nam odsjekli unutrasnju igru, i da malte ne nismo imali kontribuciju nijednog naseg visokog, i da Radonjic nije dobro pripremio utakmicu. A ne Simon, sta Simon koji qurac?!

 

Treba ga staviti u ulogu za koju je namjenjen, kao npr. Sehovic u Buducnosti. Sve preko toga sto je primoran da igra, vise je zbog odredjenih okolnosti, a ne njegove namjene i uloge. Koliko god da su navedeni nekvaliteti tacni, on je mmajstor svoje uloge za ABA ligu, i da svaki nas igrac (+trener) da doprinos kao on, mi bi na autopilotu zavrsili ligu.

 

Opet da se vratim na statistiku, 11 poena (2/3 za dva, 1/2 za tri, 4/4 slobodna) indeks korisnosti 9. Bio je na cetvorci, nijednom nije napadnut 1na1 na niskom postu. Pritiskao je loptu daleko od linije za 3 poena, igrao presing po citavom terenu, udvajao bekove i nijednom do izrazaja nisu dosle njegove spore lateralne kretnje. Izbalansirao je petorku, nije napravio ni jednu gresku, isporucio svoje u napadu - za ulogu i namjenu jedna veoma dobra partija sa njegove strane.

 

U jednom trenutku smo ispali iz odbrane poslije lose komunikacije u pnr, i on je morao sa strane pomoci da napravi faul. Poslije toga je bio iznerviran na suigrace, jer mu je to bio drugi faul i morao na klupu zbog gluposti suigraca. Eh sad, neko sa strane ko gleda i koga Simon nervira najstrasnije, njega ovaj detalj baca u trans, iskace mu vena na celu, hoce da razbije TV. Nervoza zbog lose utakmice, sto nas dere neka Igokea, jos Simon nakurceni u krupnom planu kako pravi faul, to mora negdje da se istrese, a 'dje ako ne ovdje na forumu... i takve postove treba docekati na bekend, jer nisu pravedni jbga.

 

 

Brate mili, stvarno cenim tvoje postove i poznavanje košarke, ali jbg nemojmo ze zajebavati.

 

Simon JESTE u Laktašima bio najbolji među našim igračima, ali je zato u prethodnih 9/10 utakmica bio ako ne najgori onda među dva tri najgora igrača.

 

I to mu je konstanta. Jedan bljesak ne može da zaseni učinak čitave sezone.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, goldberg said:

Ne bih da se pravim vazan, ali evo da se prisetimo prognoza.

 

Sta se desilo? Mi igramo majstoricu sa Igokeom nakon sto su nas razneli u 2. mecu, buducnost lagano pregazila mornar u oba poluvremena, Pullen koji je miljenik foruma se ispromasivao u drugom mecu.

To sto mi igramo majstoricu, a BUD je vec u finalu ne znaci da je Igokea bolja ekipa od Mornara. 

 

Ne znam zasto si izvlacio ove citirane postove kad nista na cemu potenciras da si u pravu nije cinjenica vec i dalje samo tvoje misljenje.

 

Ko ti garantuje da ne bismo igrali majstoricu i sa Mornarom? Igokea jeste cvrsca i organizovanija ekipa, ali sa onom predstavom iz Laktasa nemamo sanse ni protiv koga.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

ako mozes da navedes sta od ovoga trenutno imamo?

tj. zarad cega smo se odrekli jednog od napadackih potentnijih igraca u ekipi?

i kako nam to nedostaje jedan kurdiza, a ne nedostaje dzoni? gabaritno su to slicni igraci

 

Nedostaje nam jedan MJK zato sto je povrijedjen, ali je i dalje nas igrac. Dok nam Dzoni ne nedostaje, jer je clan neke druge ekipe. Stvarno druze nisi realan, i ne znam uopste kako smo opet dosli do Dzoni price.

 

"izabran je put izgradnje sistema u odnosu na adaptaciju jednom individualcu, koji i nije bas prvoklasni mamojebac, pa da to ima smisla." - Evo da se kvotujem, da ne ponavljam istu pricu. Dejo je takav kakav je, i uprava ga je dovela znajuci njegov nacin rada. Njemu i njegovom nacinu igranja kosarke ne treba centar koji igra iz vana, pripaljuje trojke, igra iso kosarku licem itd. Njegove karakteristike se ne uklapaju u stil kosarke koju Radonja zeli da igra. Tebi i meni se to moze ne svidjati, ali to nije kritika prema Radonjicu, nego prema upravi jer nije dovela adekvatnog trenera koji se moze/zeli adaptovati na trenutni roster.

 

Poziciona kosarka da dodje do usavrsenosti treba dosta treninga, sa prikladnim igracima za sistem i pozicije u istom. Sa Dzonijem i Radonjom u tandemu nije moglo da ide u dobrom smijeru, i tu smo se razisli, kraj price. Ostali su igraci sa kojim Dejo misli da moze igrati dobru kosarku, nama kao navijacima KKCZ nema druge nego da se podrze u tom putu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Princetonnisi ti jedini koji je primetio promenu kod @Sector

Evo ja npr.imam utisak da je odlaskom Radonjica iz Zvezde i Sector otisao sa foruma,a da je od Alimpije sezone medju nama neki njegov dvojnik. Veoma lici na njega,ali kad se samo malo koncentrises vidis da to nije to. I smelo tvrdim da ja nisam jedini koji je primetio razliku.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Laki21 said:

Simon JESTE u Laktašima bio najbolji među našim igračima

 

Laki brate, meni je ovo dosta, kao da si me castio pivom 😉

 

Poenta je da se ne pljuje po defoltu. Kritika je svakako dobro dosla, pogotovo ako je konstruktivna, ali ovo na forumu kada se natovari kriticna masa na jednog igraca mi nema smisla. Postaje citav topik toksican, i samo se takmice ko ce vise pljunuti u dalj na sto vickastiji nacin. Licno volim forum, dozivljavam forumase kao dio svog drustva, i hocu da mi bude prijatno dok sam na forumu. U zadnje vrijeme se vise iznerviram, nego sto se oraspolozim citajuci, pa sam mislio da reagujem.. ali izgleda slaba vajda.

  • Like 1
  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

znaci heroj dejo oterao igrace koji mu ne odgovaraju, a nema igrace koji mu odgovaraju

herojski nema sta

 

Vjerovao ili ne, kada dodje trener na pola sezone, to je prva stvar koju odradi, rijesi se igraca koji mu ne odgovaraju ili im redukuje minutazu, umanji ulogu.

 

"Ostali su igraci sa kojim Dejo misli da moze igrati dobru kosarku" - Ne znam u kom pasusu si zakljucio da nema igrace koji mu odgovaraju? Jedini problem sto Dejo ima je da sastavi duzi period sa zdravim igracima, i sa dovoljno slobodnog vremena da se poradi na timskoj igri. Ne bi bilo lose i da postoji dobra podrska i vjetar u ledja na domacem terenu, ali kako drugim, tako i nama.

Link to comment
Share on other sites

Opet da ponovim da ćemo protiv Igokee propišati majčino mleko ako nam svaki napad bude pozicioni, a ritam meča jako spor. Igokea nema dovoljno oružja da uđe sa nama u brži ritam utakmice. Ajde da damo bekovima priliku da trče i da se razmašu, imamo i Dobrića koji živi za bržu košarku.

 

Opet će izbaciti jako visoku petorku, mali Ilić je jako limitiran šuter i nije nam realna opasnost sa distance. Zaista ne verujem da svaki jebeni put pomažemo sa Klemonsa ili Jošila, nemaju oni toliko dobar spejsing u napadu da pokriju svu bezopasnost centarske linije sa distance. Upravo o ovome priča i @madafaka73 ključan je taj doprinos sa pozicije i strana pomoći, a to Duop može odlično odraditi. Naša ekipa deluje kao skup pojedinaca i defanzivno i ofanzivno, jednio što dobro radimo je protok lopte u napadu nakon što napravimo višak kroz prodor. Fali nam taj "glue guy" koji bi defanzivo odveo na mnogo viši nivo.

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Princeton said:

Stvarno druze nisi realan, i ne znam uopste kako smo opet dosli do Dzoni price.

prilicno je jednostavno

do dzoni price smo dosli tako sto si i ti, nakon blamaze od pre neki dan napisao ono sto ja pisem vec mesecima - nedostaje igrac sa poenima u rukama, ka kome moze da gravitira odbrana na visokim pozicijama

na sta sam se ja nadovezao da smo takvog igraca imali, ali nasem herojskom treneru nije odgovarao

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Priča oko JoB-a je vrlo jednostavna i veoma podseća na onu sa Šilbom. Isti su i akteri, tu prvenstveno mislim na trenera i predsednika KKCZ. A i Džoni ima tu neku sličnu auru poput Šilba (zna znanje, ali kolena daleko od krvavih). Ne želim da ulazim u priču da li on nas nije više želeo ili mi njega. Po meni, interes tima je bio da on ostane. Radonjić je pričao o igraču koji je "dao veliki doprinos osvajanju Kupa" (btw, o Šilbu nikad ništa afirmativno nije rekao).

 

Dakle, vreme će pokazati. Ukoliko sezona bude uspešna (čitaj: trofej ABA), onda OK. U suprotnom, u vezi JOB-a ostaće zauvek priča ŠBBKBB. Kao i sa Šilbom (samo što ove sezone nema Lipovija).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

"Ova sezona je sjajno počela, al' se onda odjednom nešto zaljuljalo... Mislim da smo u pojedinim trenucima došli do prevelikog broja stranaca, što nije dobro"

 

"Počeli smo da padamo kada su počeli da dolaze Ročesti, pa O’Brajant i onda Teri. Poremećena je bila hemija, što je verovatno uzrok ovakvih rezultata"

 

"Košarkaš Crvene zvezde Džoni O’Brajant suspendovan je na deset dana ošto je imao verbalni sukob sa trenerom tokom utakmice sa Anadolu Efesom, nezvanično saznaje Sport klub"

 

I tako... 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

zato je sad neuporedivo bolja hemija, kanceri odstranjeni i pesma se ori

 

19 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

inace zanimljivo je kako se covarine izjave samo u ovakvim situacijama uzimaju kao kredibilne

dok su u svakoj drugoj predmet podsmeha na forumu

 

Meni je zanimljivije kako se ignoriše to što je predsednik kluba kao problem prepoznao preveliki broj stranaca, konstatovao da se hemija poremetila dolaskom Ročestija, Terija i O'Brajanta, zamerio prethodnom treneru to što nije imao više poverenja u domaće igrače (bez kojih nema trofeja) i procenio da Zvezda ne sme da ima više od 4 stranca... Onda je broj stranaca smanjen upravo na 4 + Rit (na koga u klubu gledaju kao na domaćeg, pošto mu je ovo treća sezona u našem "sistemu"), iz kluba su otišli upravo oni stranci čiji je dolazak navodno prouzrokovao lošu hemiju i rezultate, domaći igrači su dobili više prostora...

 

Ali je Radonjić lično oterao O'Brajanta, to je isključivo njegova odluka i Čović nema apsolutno nikakve veze sa tim... Otprilike kao što nema veze ni sa letošnjom selekcijom, to je sve Obradović sam odabrao, posebno ove domaće igrače u koje posle, gle čuda, nije imao dovoljno poverenja... 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Guru said:

... zamerio prethodnom treneru to što nije imao više poverenja u domaće igrače (bez kojih nema trofeja) i 

 

Ovo prvi put cujem da je Covic to zamerio prethodnom treneru. Pa zadnje 2 sezone nas klub dovodi na kilo stranaca a koliko trenera je proslo. 

Takodje, sem borovnicara koji je planski tankovao utakmice, minutaza domacim igracima je slicna kod oba trenera. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Knipex said:

Evo potvrde za povredu Voldena pošto neko pomenu da se pisalo samo po twiteru. Ono što nije dobro je da je i Dobrić povređen.

 

 

Ja sam pisao o tome.

Znaci aber s tvitera je bio istinit.

Sad mi je jasnije zasto je delovalo da je dosao pijan na drugi mec.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

 

Meni je zanimljivije kako se ignoriše to što je predsednik kluba kao problem prepoznao preveliki broj stranaca, konstatovao da se hemija poremetila dolaskom Ročestija, Terija i O'Brajanta, zamerio prethodnom treneru to što nije imao više poverenja u domaće igrače (bez kojih nema trofeja)

ok, znaci cova is the man!

kad igramo final four ove sezone?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

zato je sad neuporedivo bolja hemija, kanceri odstranjeni i pesma se ori

Inace bi bilo med i mleko sa penzosom rocom koga su oterali i iz lige bez briga, i sa djonijem i njegovih 16% iz fadeawaya.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...