Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

4 hours ago, Crni Bombarder said:

@Princetonnisi ti jedini koji je primetio promenu kod @Sector

Evo ja npr.imam utisak da je odlaskom Radonjica iz Zvezde i Sector otisao sa foruma,a da je od Alimpije sezone medju nama neki njegov dvojnik. Veoma lici na njega,ali kad se samo malo koncentrises vidis da to nije to. I smelo tvrdim da ja nisam jedini koji je primetio razliku.

 

Isti sam ti ja samo ocigledno ne mogu da se vezem za zvezdin tim vec duze vrijeme. 🙂

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dzoni je najbolju svoju kosarku, normalno gledano is perspektive kluba odigrao tokom KRK, uopste nije tezio nekom isticanju, bio maksimalno racionalan, riljao u odbrani za sve pare, problem je sto se ta uloga njemu nije dopadala tako da je razlaz bio ocekivan i normalan, to sto nas je Sale legenda osakatio onim suludim selekcijama je nesto sasvim drugo, mi smo na jednog Perija i Ilica bili do relativno skockane ekipe.

Link to comment
Share on other sites

Po Marfiju...ako nas tresnu Igosi, pa Ra zapali il ga oteramo, pa dovedemo ''almost famous'' trenera da za EC stratište mixa hemiju sa Kuzom, Dedom, Lazom, Dobrićem i Uskokom, pa Nnoka i Woldena pustimo zbog skupoće...sve to će biti okolnost koju smo valjano i zaslužili. Neki će reći da smo zaslužili i da u naredne dve sezone redovno svakog meseca uplaćujemo dohodak polu-legendi za sve što je mogao da uradi sa svojom selekcijom ali smo ga nestrpljivi u tome sprečili. Sa druge strane sumnjam da će Obradović sebi dozvoliti taj luksuz da odsedi do 2023-e. Medjutim i ako prihvati neki angažman najranije u julu...moraćemo da pokrivamo sve preko 100k koliko već Brindizi-Ostende-Peristeri plaćaju svoje trenere.

Kakvo putovanje...nakon najskuplje prevare - podgrejanog Bjelkana i smaranja sa Vojvodom, zatim bruke do neba i sramote sa EL Filipom...stigosmo do bezosećaja za potencijal ,,onog koji je platio da dodje''. Kao Boba skamenjem...:(

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Guru said:

 

 

Meni je zanimljivije kako se ignoriše to što je predsednik kluba kao problem prepoznao preveliki broj stranaca, konstatovao da se hemija poremetila dolaskom Ročestija, Terija i O'Brajanta, zamerio prethodnom treneru to što nije imao više poverenja u domaće igrače (bez kojih nema trofeja) i procenio da Zvezda ne sme da ima više od 4 stranca... 

Ali je Radonjić lično oterao O'Brajanta, to je isključivo njegova odluka i Čović nema apsolutno nikakve veze sa tim... Otprilike kao što nema veze ni sa letošnjom selekcijom, to je sve Obradović sam odabrao, posebno ove domaće igrače u koje posle, gle čuda, nije imao dovoljno poverenja... 

 

 

Situacija je vrlo slicna sa Alimpijevicem. I tada se kapiten qrcio, a imao je podrsku u najvecem Zvezdasu Peri. Sada je to Simonovic. Problem je bio sto je on bio skrajnut, a dodatno je shvatio da nece videti parket kada su stigla nova (strana) pojacanja. Pa je onda i on pojacao sabotazu. 

A predsednik kluba je morao da ispostuje trenera za koga je pricao da ga je godinama cekao, a igrace koji se bune postavi na njihovo mesto. Nije KKCZ ni njegov, ni Lazin, ni Simin klub. A ocigledno je da nadimak batler nije slucajno dosao, jer mu je ovo vec drugi put u 3 sezone da 'zavodi red'. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko se ja secam,i u prvom Dejinom mandatu mi smo u timovima uvek imali minimum 5 stranaca,a cini mi se jedne sezone i 6 (valjda one kad se prikljucio Kinzi macka).. Doduse,u prvoj evroligaskoj sezoni smo mozda imali tacno 4..vise se ne secam..

Moja poenta je da gazda ocito lupeta..pogubio se poslednjih sezona prilicno u vodjenju kluba..bice da mu fali Dulo.

 

11 hours ago, Sector said:

 

Isti sam ti ja samo ocigledno ne mogu da se vezem za zvezdin tim vec duze vrijeme. 🙂

 

 

Ma,ja ti ne zameram. Samo primecujem razilku u pristupu

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro domaće jezgro je recept za ABA ligu. To se tako pokazalo i u našem slučaju i kod Igosa i kod Budućnosti.

Činjenica koju ništa ne može da ospori. Svi ovi klubovi su imali uspeha kad su imali dobro jezgro igrača iz bivše juge i kad su uboli 3-4 stranca.

O partizanu koji je patentirao taj model da ne pričam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Crni Bombarder said:

Koliko se ja secam,i u prvom Dejinom mandatu mi smo u timovima uvek imali minimum 5 stranaca,a cini mi se jedne sezone i 6 (valjda one kad se prikljucio Kinzi macka).. Doduse,u prvoj evroligaskoj sezoni smo mozda imali tacno 4..vise se ne secam..

Moja poenta je da gazda ocito lupeta..pogubio se poslednjih sezona prilicno u vodjenju kluba..bice da mu fali Dulo.

2015-16 = 7 stranaca + Nastic (ne znam da i je imao nase drzavljanstvo). Doduse otisli su Rajan Tomson, Mekel i Sofo 

Sezona pre toga je bila sa 3 + Jaka, a sezona posle isto 3 + Milko 

Sve je to lepo, ali smo u svim tim sezonama imali reprezentativce, ili dobre domace i to je ono sto se drasticno promenilo od kada je Ra otisao 2017. 

14/15 - Jovic, Kalinic, Mitrovic, Marjanovic, Lazic 

15/16 - Jovic, Vasa (nije bas sijao...), Guduric (nov), Dangubic, Simonovic, Mitrovic, Stimac, Lazic 

16/17 - Jovic, Lazic, Guduric, Simonovic, Dangubic, Kuzmic 

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Problem je sto mi mlade igrace kvalitetne nemamo. Koji su zreli i koji mogu da pruze. A nismo vise ni magnet za talentovane mlade igrace. Pa koja sezona po redu da nam na poziciji 3 igraju isti domaci igraci, a na ostalim pozicijama se menjaju. Sada ne mozemo dovesti domaceg igraca kao sto su Kalinic, Jovic, Marjanovic, Dangubic. Da izbacimo iz svoje skole igraca kao sto je Guduric.. Vec vidim iduce sezone Mitrovica, Rebica.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Predragdjape said:

Problem je sto mi mlade igrace kvalitetne nemamo. Koji su zreli i koji mogu da pruze. A nismo vise ni magnet za talentovane mlade igrace. Pa koja sezona po redu da nam na poziciji 3 igraju isti domaci igraci, a na ostalim pozicijama se menjaju. Sada ne mozemo dovesti domaceg igraca kao sto su Kalinic, Jovic, Marjanovic, Dangubic. Da izbacimo iz svoje skole igraca kao sto je Guduric.. Vec vidim iduce sezone Mitrovica, Rebica.. 

To je suštinski problem. Katastrofalan rad u mlađim kategorijama od kako je Čović u klubu. Samo treba reći da je jedan Klipa tu prvi čovek i sve će biti jasno. Uzmi telefon i pritiskaj klubove i trenere širom Srbije, Republike Srpske, Crne Gore... I otimaj klince redom. A onda ih gurni sve na gomilu, pa ko preživi. Mi smo uspeli od Boriše Simanića, koji je bio vanredni talenat još sa 13 godina, da dobijemo jedno veliko ništa. Da uništimo dečka, a sa njim unazadimo i sopstveni klub koji od njega ništa nije profitirao - ni košarkaški, ni finansijski gledano. Gudurić? Da ne bi povrede, čini mi se Dangube, otišao bi Gudura na pozajmicu u MZT i Boga pitaj kakva bi mu bila karijera i da li bi je imao. To su dva primera, trećeg, četvrtog, petog nema.

 

Užasno loše se radi u mlađim selekcijama u celoj Srbiji, a na žalost KKCZ nije izuzetak, šta više, možda je i lider u tome, kada se uzme u obzir status, infrastruktura, novac, medijska i politička podrška, snaga brenda u odnosu na rezultate. Čim jednom padnemo u EC, tu ćemo i tumarati ko zna koliko dugo. A bez EL kao realne perspektive, neće biti ni Čovića. Samo će da podvije repić i da se skloni, uz redove i redove plaćenih tekstova o tome gde smo bili 2011. godine, o tom famoznom Top8 i ostalim sranjima kojima nas obično zasipa da bi ih predstavio kao ne znam kakav uspeh. Jeste uspeh za njega, jer on više od toga ne može da dobaci.

 

Čim je Miško preuzeo primat u privlačenju najvećih talenata, izgubila se magija Čovića da izbaci bar jednog seniora u makar 3 godine. Jer onda treba nešto i raditi sa tom, uslovno rečeno, manje talentovanom decom, ali decom koja i dalje mogu uz stručan rad i posvećenost do visina bar evropske košarke, neki svakako i do prvog tima Zvezde. Zašto ih nema već godinama je jasno. Ponovo, po ko zna koji put - čemu služi jebeni FMP? Zašto taj klub igra ABA, tj. zašto ima takmičarske ambicije? Zar ne može da se spusti rang niže i da u njemu razvijamo najveće talente od 15, 16, 17 godina? Da im damo slobodu da igraju i greše, da se razvijaju u cilju koristi i za njih i za Zvezdu i za srpsku košarku.

 

Mi smo postali pravi režimski klub, pravi državni projekat, praktično državna firma. A zna se koliko se ozbiljno i pošteno radi u državnoj firmi. Dok ima para iz budžeta mi ćemo se kurčiti evroligama i aba-ma, kad to stane, kao što je stalo kod komšija, bićemo na istoj poziciji gde su oni godinama i gde su još uvek. Košarka kao sport umire u Srbiji, zajedno sa mladim igračima koji propadaju jer nema ko da ih vidi, skautira, da im veruje i pruži im šansu. A i kako će sve to, kada treba uzeti bar stotkicu ili dve mesečno od nečijeg tate koji svom sinčiću želi da kupi karijeru. Ili će da mune par soma u upravu i glumi sponzora kluba. Ili će preko individulanih treniga u klubu da odradi mito na finjaka. Pa kad dodamo sestriće, kumove i političku liniju, dobijemo gomilu dece koja cepaju po 35 minuta, a ne znaju ni da trče, sa tehnikom su na vi, a taktika se svodi na maksimu - šutni bar 25 lopti po meču. 

  • Like 12
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, madafaka73 said:

To je suštinski problem. Katastrofalan rad u mlađim kategorijama od kako je Čović u klubu. Samo treba reći da je jedan Klipa tu prvi čovek i sve će biti jasno. Uzmi telefon i pritiskaj klubove i trenere širom Srbije, Republike Srpske, Crne Gore... I otimaj klince redom. A onda ih gurni sve na gomilu, pa ko preživi. Mi smo uspeli od Boriše Simanića, koji je bio vanredni talenat još sa 13 godina, da dobijemo jedno veliko ništa. Da uništimo dečka, a sa njim unazadimo i sopstveni klub koji od njega ništa nije profitirao - ni košarkaški, ni finansijski gledano. Gudurić? Da ne bi povrede, čini mi se Dangube, otišao bi Gudura na pozajmicu u MZT i Boga pitaj kakva bi mu bila karijera i da li bi je imao. To su dva primera, trećeg, četvrtog, petog nema.

 

Užasno loše se radi u mlađim selekcijama u celoj Srbiji, a na žalost KKCZ nije izuzetak, šta više, možda je i lider u tome, kada se uzme u obzir status, infrastruktura, novac, medijska i politička podrška, snaga brenda u odnosu na rezultate. Čim jednom padnemo u EC, tu ćemo i tumarati ko zna koliko dugo. A bez EL kao realne perspektive, neće biti ni Čovića. Samo će da podvije repić i da se skloni, uz redove i redove plaćenih tekstova o tome gde smo bili 2011. godine, o tom famoznom Top8 i ostalim sranjima kojima nas obično zasipa da bi ih predstavio kao ne znam kakav uspeh. Jeste uspeh za njega, jer on više od toga ne može da dobaci.

 

Čim je Miško preuzeo primat u privlačenju najvećih talenata, izgubila se magija Čovića da izbaci bar jednog seniora u makar 3 godine. Jer onda treba nešto i raditi sa tom, uslovno rečeno, manje talentovanom decom, ali decom koja i dalje mogu uz stručan rad i posvećenost do visina bar evropske košarke, neki svakako i do prvog tima Zvezde. Zašto ih nema već godinama je jasno. Ponovo, po ko zna koji put - čemu služi jebeni FMP? Zašto taj klub igra ABA, tj. zašto ima takmičarske ambicije? Zar ne može da se spusti rang niže i da u njemu razvijamo najveće talente od 15, 16, 17 godina? Da im damo slobodu da igraju i greše, da se razvijaju u cilju koristi i za njih i za Zvezdu i za srpsku košarku.

 

Mi smo postali pravi režimski klub, pravi državni projekat, praktično državna firma. A zna se koliko se ozbiljno i pošteno radi u državnoj firmi. Dok ima para iz budžeta mi ćemo se kurčiti evroligama i aba-ma, kad to stane, kao što je stalo kod komšija, bićemo na istoj poziciji gde su oni godinama i gde su još uvek. Košarka kao sport umire u Srbiji, zajedno sa mladim igračima koji propadaju jer nema ko da ih vidi, skautira, da im veruje i pruži im šansu. A i kako će sve to, kada treba uzeti bar stotkicu ili dve mesečno od nečijeg tate koji svom sinčiću želi da kupi karijeru. Ili će da mune par soma u upravu i glumi sponzora kluba. Ili će preko individulanih treniga u klubu da odradi mito na finjaka. Pa kad dodamo sestriće, kumove i političku liniju, dobijemo gomilu dece koja cepaju po 35 minuta, a ne znaju ni da trče, sa tehnikom su na vi, a taktika se svodi na maksimu - šutni bar 25 lopti po meču. 

Sve tacno.

Mislim da moze da se promeni uz dobru organizaciju za 2-3-4 godine, bas iz razloga koje si pomenuo (ime, mediji, status...). Prvo, trebalo bi napraviti skauting sluzbu i telefonirati, sto ti napisa, ne samo po regionu, vec po celom svetu i dovoditi decu bez obzira na pasos. FMP da bude pravi razvojni klub i da junior ne igra 30 min u proseku i sutne 1/4 svih trojki uz prosek ispod 30%. Skauting sluzba da bude nezavisna od trenera prvog tima, u smislu da je tu, a ne da je dovodi trener. Trener bi trebalo da dovede jednog pomocnika i eventualno kondicionog. Sve ostalo mora da ima KKCZ. Obezbediti (i platiti) trenere koji ce individualno da rade sa najtalentovanijima i u mladjim kategorijama, ali i u seniorima (po pozicijama). Nemamo para da kupujemo gotove igrace, pa moramo da se usredredimo na one koji nisu bili dovoljno poznati (FIBA liga, EC, ABA cerupanje...). Mladima davati sansu bez klupiranja u ABA, KLS, pa i u EL ako i kada se moze. 

Meni je primer dobrog skautinga Tomiceva prva sezona, uz rebus zasto smo onako (po meni) bedno izgledali u EC, kao uz jos veci rebus sta se dogodilo sa selekcijom sledece godine... Meni sve lici da je Cova umesao prste i doveo 'imena'

Edited by Inbox
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Guru said:

"Ova sezona je sjajno počela, al' se onda odjednom nešto zaljuljalo... Mislim da smo u pojedinim trenucima došli do prevelikog broja stranaca, što nije dobro"

 

"Počeli smo da padamo kada su počeli da dolaze Ročesti, pa O’Brajant i onda Teri. Poremećena je bila hemija, što je verovatno uzrok ovakvih rezultata"

 

"Košarkaš Crvene zvezde Džoni O’Brajant suspendovan je na deset dana ošto je imao verbalni sukob sa trenerom tokom utakmice sa Anadolu Efesom, nezvanično saznaje Sport klub"

 

I tako... 

 

Tvoje i Čovićevo  mišljenje je dijametralno suprotno sto se tiče broja stranaca,a rešenje je negde između.

Poenta je da nije bitan kvantitet vec kvalitet tih igraca koji se dovode.

Ukoliko imamo novca za 8 kvalitetnih stranih igraca zasto da ne,ali situacija sa finansijama je takva da mi nemamo ni novca ni za ta 4 kvalitetna igrača.

 

Najveća glupost prethodnih godina je sto se uzimaju domaci istroseni igraci koji vrv nisu jeftini umesto da se daje vreme i šansa mladjima.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, propolis said:

 

Tvoje i Čovićevo  mišljenje je dijametralno suprotno sto se tiče broja stranaca,a rešenje je negde između.

Poenta je da nije bitan kvantitet vec kvalitet tih igraca koji se dovode.

Ukoliko imamo novca za 8 kvalitetnih stranih igraca zasto da ne,ali situacija sa finansijama je takva da mi nemamo ni novca ni za ta 4 kvalitetna igrača.

 

Najveća glupost prethodnih godina je sto se uzimaju domaci istroseni igraci koji vrv nisu jeftini umesto da se daje vreme i šansa mladjima.

 

Jedino ispravno resenje je da za CZ igraju najbolji moguci raspolozivi igraci (odnos cena - kvalitet - raspolozivi budzet), bez obzira na pasos, uz odabir perspektivnih 1-2 mlada (ako je moguce) domaca igraca kojima se treba davati konstantna sansa i terati na tezak rad. 

Ako to znaci 8 stranaca, neka bude. Onda KLS da se igra sa juniorima. 

A kada mladi igraci vide da se ne ide samo preko Mege u inostranstvo / NBA (ako se ispune uslovi o kojima sam pisao), onda ce valjda i ta baza da se poveca. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako se blizi utakmica tako se meni sve vise ide u setnju tamo negde oko 18h.

16 minutes ago, Del Piero said:

Kakve mladje kategorije u Zvezdi, to samo sluzi da se meri patka kako smo prvaci u svim uzrastima.

 

Tamo daju klincima od 17 godina duple injekcije da bi igrali, to je nenormalno bre.

 

Si gledao Vladu Djurovica sinoc kod Edina?

Covek lepo kaze, mladje kategorije sluze da se skoluje igrac, trofeji su tu nebitni.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Del Piero said:

Kakve mladje kategorije u Zvezdi, to samo sluzi da se meri patka kako smo prvaci u svim uzrastima.

 

Tamo daju klincima od 17 godina duple injekcije da bi igrali, to je nenormalno bre.

Pa upravo i jeste poenta u tome da se takva praksa promeni. Oni moraju da znaju osnove kosarke. Igra i pobede ce doci...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Manoly said:

E moj cigane...😄

 

Kad imas sezonsku koja stoji u novčaniku, a da je nisi video 8 meseci. Nemas Arenasport nego gledas neki mrtvi stream i ekipu koja ne lici ni na sta mislim da je tesko vezati se i ispratiti 😀

 

 

Edited by propolis
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Gledam sinoć na nekom USA portalu presek YU škole košarke i njenog uticaja na NBA kasnije nakon raspada juge. Aca Nikolić naravno u fokusu sa rečenicom: ,,...pre 14-e godine igrač ne treba da ima svoju definisanu poziciju,,. Svi su trenirali sve segmente igre na svim pozicijama do tog uzrasta. Na kraju podvlače čitavu plejadu versatilnih igrača sa ovih prostora fenomenom Jokića.

Danas gledam upravo reprizu ove muke od drugog duela sa Igosima.

Kuz po govoru tela, kretnjama, učinku i voljnom momentu izgleda kao rabadžija koji na radničkim igrama popunjava mesto u timu samo zbog visine. Kuz nikad nije naučio ni da trči...Simketu oće srce da iskoči ako više od jednom tapne loptu...a ja sam ultra dokoni mazohista kada ovo opet gledam pored sedamdes kanala. Greota je Lojd na ovu skupinu koja nikad nije bila dalje od tima.

 

Sašo brate mili šta napravi ebote konj ludi...

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Kuzmic je definitivno bivsi kosarkas, sad sto ga ni krivog ni duznog vucaramo ko mecku po vasaru to je najmanje njegov problem, sto se tice Simonovica da i ja bacim koju mudrost, nije problem sto igra kako igra, svi smo svesni da je ovo njegov zavrsetak karijere ali iritatntan je njegov stav, on je evoluirao od jednog momka koji je bio sinonim za fair play, za korektan odnos na terenu u lika koji celo vreme sere nekome i kome su svi krivi, moze biti da tra frustracija dolazi i sa time sto srce hoce ali dupe klokoce sto bi rekli.

Sto se tice domacih igraca mene je prijatno iznenadio Atic, jak kao bik radi sve zivo, ne preza od nicega, e sad sto je nama ispod casti da gledamo takve igrace onda jebiga, samo zaboravljamo da kad smo uzeli Kalinica on je bio projektovan za FMP, caka i kod Mute u Radnickom nije imao bog zna kakvu ulogu, jedan ga je Birca napusavao na klupi pa je stigao dokle je stigao, ako je nama valjao Kuridza sa triesi kusur ne vidim zasto ne bi probali sa Lazarevicem koji moze da odigra zlu ne trebalo i na cetiri, zatim Marka Tejica koji ima samao 26 godina a vec je bio u ovom sistemu itd. sve su to domaci igraci a i ne znam sta bi vise pruzili domaci tipa Jovica u sadasnjem stanju, Pefija koji samo gled da zabode jos koji ugovorcic bez neke potrebe da se previse cima a i sta ce mu to u zivotu, zatim Tea cija odbrana je na nivou Pulenove ako ne i gora, nema od toga nista.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Potpisujem ovo od @Wingwalker Ispostavilo da pravimo robotizovane polu-kosarkaše, koji ne mogu da uspeju na vrhunskom nivou. Takvi imaju dosta često primat u mladjim kategorijama tipa Voja Stojanović, ali kad ga vršnjaci stignu sa fizikalijama postaju prosek u seniorskoj konkurenciji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...