Jump to content

Moderacija


Recommended Posts

Nema potrebe za nekim neprimerenim odgovorima. 

 

Mogu i javno da kazem da je @Neme mozda i najvise dao od svih koji su ucestvovali u radu foruma. Sto se toga tice, ima samo jedno veliko "HVALA" od mene, a verujem da tako misle i ostali ljudi koji su ucestvovali u radu, kao i ogromna vecina clanova.

 

Doneo je odluku i to je to. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

@Neme Poštujem tvoju odluku, ali se nadam da ostaješ član foruma.

 

 

Po mom mišljenju, bio si odličan moderator i hvala što si odgovarao na sva moja pitanja i na predloge.

 

Sve najlepše, pa se čitamo. 🙂  

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sa @Neme sam uvek imao maksimalno korektnu komunikaciju. Nadam se da povlacenje ne znaci da odlazi sa foruma, sto bi bilo... Pa, ne bih mogao da nadjem pravi ekvivalent za tako nesto.

Hvala na svemu, moderatoru Neme! Dobar dan, forumasu Neme!

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Posto je vidljivo da na forumu neko vreme nema ni @Eddard (ili ga makar ja nesto ne primecujem)..a posto sam upoznat da je u moderatorskom timu & pogledu bio blizak sa Barakudom (ako se nesto u medjuvremenu nije promenilo) zelim da pitam: Ostaje li on u moderaciji ili takodje odlazi?

Ne ulazeci u ocite razmirice..mislim da je pitanje legitimno i na mestu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Neme said:

@MetalHead Ti si burazeru loš lik i ovaj forum vidno propada zbog tebe. Dovidženna.

Mozes ti sada da pricas sta hoces.

 

Ja cu ostati pri svom stavu da si mnogo uradio za forum, a mnogo sto si hteo i nisi. Delom zbog prevelikih ambicija u kojima te gotovo niko nije pratio, a najvise ja jesam. Zato si i imao toliko poverenje. Ne cini forum jedan covek. Forum nisam ja, a nisi ni ti. Ovo mora da bude tim. Nisi jedini koji je hteo da odustane niti ti je ovo prvi put. Kad si se ovako istrcao, javno, ja nisam mogao, a smatram da i nema svrhe, da te zadrzavam. 

 

Svako dobro ti zelim. 

Link to comment
Share on other sites

Objasni ovima sa jeftinijim propusnicama:

 

Quote

Stvarno nemam nameru da se prepucvam i raspravljam. Pogotovo za pravilnik i supermodove.

 

Ne znam s kim si se prepucavao ali ovaj forum nema ni suprmodove ni pravilnik dve i po godine. Mešaš se (i to krajnje diletantski) u rad moderacije, umislio si da si Turkmenbaši ovog foruma (i mod i supermod i admin), ali jedva čekam da vidim kako će ti stajati rola forumskog Vesića. :classic_laugh:

 

2 hours ago, MetalHead said:

Forum nisam ja

 

Naravno da jesi, nažalost, ali videćemo još... Istine radi, ponudio sam kupovinu foruma, da probam da ga spasim ili bar ono što je ostalo. Jbt, tebi se dešava takav kiks da cela tema, najažnija na forumu (Vox Populi) ne bude bekapovana, somino aljkava! Popišam ti se na adminstvo, bRe.

 

2 hours ago, MetalHead said:

Svako dobro ti zelim.

 

Rekao bih "takođe" ali ne mogu, jer ti si neprijatelj ovog mesta i nedorastao da budeš admin. Gledaj sada da me banuješ za vređanje, ko pravi moderator.

Edited by Neme
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Momci, uz svo duzno postovanje, mislim da je vreme za time out. 

 

Popricajte privatno, razresite razlike. Ovo je los primer za forumase. Generalno za obojicu "sedi, 1". Ovo nije nesto sto trebate javno da raspravljate.

 

 

Edited by Angelia
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2022 at 2:19 AM, Neme said:

Najavljujem povlačenje. Dosta je bilo. :classic_smile:

 

 

 

ja isto, clanstva..tu sam jos malo da odgovorim, ako neko ima neko pitanje, narocito clanovi koje sam spomenuo na temi Koga biste upoznali sa foruma, juce..posto, verujm da ako ikoga zanima oj odlazak i ja, njih zanima..

Edited by Harmonika
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Kad se stvari zakomplikuju, tesko je razmisljati konstruktivno, ali evo mog predloga, pa vi vidite sta cete.

Zar ne bi mogao svaki moderator da zatrazi i dobije tu i tamo mesec dana odmora, i da to bude zvanicno. Znaci, da ga neko skroz nov privremeno zamenjuje, a u nastavku kako bude. Pred zamenika se ne moraju postavljati posebni zahtevi jer tesko da neko moze nesto bitno da pokvari za samo par nedelja. I da pravilo bude da se onaj glavni vraca nakon odmora, a ako bas nece, opet imamo kakvo-takvo resenje u onom zameniku.

Naglasavam da bi tu bilo bitno da onaj stalni moderator i dalje ima pravo odlucivanja, hoce li da se vrati ili bas nikako nece. Pri tome razlog za odmor i ne mora da bude razmisljanje o povlacenju. Moze coveku i onako da dodje, i ne mora to ni da obrazlaze.

Mislim da bi to svima otvorilo pogled na to sta su alternative, pa je time lakse i donositi ”sudbonosne” odluke. Tako ja mislim.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Moderator je dobrovoljna funkcija pa ko je prihvati radi je dok moze i ima želje. Kad se oseti trenutak da se odustane to se uradi bez velike buke i medijske pažnje. Imali smo i ranije odlazak moderatora i nije forum prestao sa radom. Moj je predlog da to i bude funkcija na najviše godinu dana i da kad jednom neko bude moderator to ne moze ponovo da postane. 

Link to comment
Share on other sites

Naslutio sam jos sinoc, da bi prica mogla da se nastavi u ovom ^^^^^ pravcu. Vise nego ruznom. Jos sam preventivno hteo da apelujem  da to predupredim..:smiley26:

Momci,da vam kazem: To se tako ne radi!
Sta god da je u pitanju,prljavi ves se ne iznosi iz kuce.

Duzni ste da se ponasate zrelo,pristojno i odgovorno. Zbog clanova foruma i jos vise zbog njegovih gostiju i citatelja. Nemojte da ga srozavate ovakvim prepucavanjima.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Rekao sam već nekoliko puta i ponoviću opet... (I zaćutaću na datu temu do daljnjeg) - u mojoj prvoj inkarnaciji na forumu '04-'07 (ovo na Voxu je druga) moderatori su bili anonimni sa nickovima mod11, mod12... Imali su i svoje "civilne" nickove pod kojima su učestvovali u konferencijama.
Admin je imao nalog Admin(istrator?) i retko se javljao (ako uopšte), kao i modovi (uglavnom u Prison Break ekvivalentnoj temi).

Ovde je problem što svako zna ko su "funkcioneri" i u skladu s tim može da ga provocira, mobuje, napada i uopšteno floduje teme besom i nezadovoljstvom ukoliko mu se mod zameri banom ili warnom ili čime god (na šta se, na žalost, retko reaguje da bi se očuvao imidž "korektnosti" i "drugarstva" a valjda sve u cilju da se forum učini što "širokopojasnijim" i prijemčivijim što većem broju korisnika različitog mišljenja - nota bene: upravo mi je sinulo da se to najviše zamera i srpskoj opoziciji!).

Takođe, modovi u konferencijama su uvek podložni onim tako srpskim sindromom: "može ti se da tako pišeš jer si vlast". I to se, da se ne lažemo, stalno provlači po konferencijama od strane "neslagatelja" u diskusiji...a onda sledi drkanje i lynch mob akcije po temama za "Krike i jauke potlačenih..."

Ukratko, ne, nemam nikakvih predloga, nek svako izvuče svoj zaključak, samo je baš loše ako Neme ode...a i Eddard, (ako je otišao?? neko napisa da ga nema po conf.).

Ovo prepičkavanje? Zaboraviće se za 3 dana, dešava se na svakom radnom mestu, u svakoj vezi, pa i u svakoj svlačionici...



Sent from my phone using their app

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Neme ti si razlog zbog koga sam ja na ovom forumu. Nije ružičasto, ali se zivi. Pozdrav i hvala za sve što radiš i što si odradio.
Nekad se ne slažemo i prođemo pored toga, znajući da postoji i nešto dobro.
Pozdrav

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da se oni sale. 

 

Ali i ako su ozbiljni odlicno je da to rade javno umesto iza kulisa i onda ostali nista ne vide i ispadaju kao babe koje se cesljaju dok forum gori

necu bre da zivim u neznanju...hocu/hocemo ziv prenos. 

 

I ovo vam je, da vam kazem, najiskreniji post - ljudski. Bez laznog moralisanja i zgrazavanja. :wink2:

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Napisacu ovo "sa strane" - ili "izdaleka."

 

Sa jedne strane,  mogu da budem analitican i objektivan jer me se ne dotice. Moj realan svet ostaje isti, makar izgoreo kompjuter i celi internet.

 

Sa druge strane, ovaj forum (pa i bivsi B) je doprineo kvalitetu mog zivota.

Na stranu to sto sam (i) ovde video da su neki budale - a i oni su videli da sam budala ja. Neuporedivo vrednije je sto sam nasao pametne i dobre ljude. I (jebote!) sa par njih uspostavio i licni, RL kontakt, do kojega ne bi doslo bez foruma i "drkanja" po internetu.

 

Ne znam sta se desilo i zasto su se @Neme i @MetalHead posvadjali. Ne znam ni njihova kompletna imena i prezimena ili adrese. Gledam to iz drugog ugla.

Povukao bih paralelu, hipoteticki, sa RL zivotom.

Mogu se posvadjati, pa i zamrzeti, moj strika i ujko moje zene, bez da znam kako i zasto. A ja ih postujem obojicu. Nemam razloga da prekinem odnos ni sa kim, ne mogu da "zauzmem stranu."

 

Decki, nije trebalo da ovo dodje na javni deo foruma.

Ako se znate, otidjite na kafu ili veceru pa trezveno i hladnokrvno raspravite. Ako niste blizu, pi*karajte se elektronski.

 

A ako je ikako moguce, forum neka ostane siroko dostupno javno mesto gde mozemo nesto saznati, druziti se, pa ako treba i posvadjati (u granicama dobrog ukusa).

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, zoran59 said:

Decki, nije trebalo da ovo dodje na javni deo foruma.

 

Ako je od opšteg interesa, a jeste, itekako je trebalo. Ovo nije lični sukob već apel da se forum spasi od daljeg urušavanja, direktno uzrokovanog diletantskim (u isto vreme bandoglavim) pokušajima da radiš nešto čemu nisi dorastao. Voleo bi da si i admin i moderator i supermoderaor a nemaš ni pravilnik ni supermoderatore dve i po godine? Od modova si napravio masu koja jedva funkcioniše. Ono što bi trebalo da bude "timski rad" je zapravo "timski raspad". Odatle kašnjenja sa odlukama, totalna neefikasnost, 1 opšti gubitak sigurnosti i rutine, urušavanje autoriteta. Aktivni modovi ne predstavljaju problem. Sve je pečat trenera žutog kljuna i kandžica, bez trunke stila, vizije i elementarnog poverenja u ljude sa kojima radi. Odgovorna tvrdnja.

 

Na koncu, da se vratim na quote, moderator se ne razrešuje pre nego što se cela stvar kaže tamo gde treba & dovrši kako priliči odrasloj deci. Još jedna od mnogih kriminalnih odluka lika koji ne zna šta (da) radi jer da zna, ne bi ni dospelo u javnost. Ako pustiš buzdovana da uzme topuz i vitla godinama kako samo njemu svirne, red je da se i sam zapitaš zbog čega nisi ranije reagovao, a svaki dan praktično gledaš isto sranje?

 

U cara Trojana kozje uši.

 

 

Edited by Neme
word
Link to comment
Share on other sites

Ja sam zapanjena. Par dana me nema na forumu..i..vidim svađu..

 

Da li je postojala i da li postoji diskusija u zatvorenom, admin-mod delu. U tom delu se svađa, pljuje, bljuje 🙂 ali se na kraju donese ili ne donese neka važna odluka.

 

Ne znam kako da budem objektivna kada sam sa @Neme češće razgovarala. A sa druge strane sam ok i sa @MetalHead mada retko komuniciramo.

 

Neke stvari, važne za opstanak foruma treba da budu javne, tačnije da ih vide članovi, ali ne i gosti foruma.

 

Da li je ovaj deo vidljiv za anonimne goste foruma? @Neme zna šta sam predložila timu, i verujem da je preneo ovo pitanje koje sada javno postavljam.

 

Jako, jako mi je žao zbog sukoba. 

 

Slažem se sa Uroševim pitanjem-da li možemo nekako da doprinesemo, pomognemo.

 

Tu sam, ili tokom dana, ili ovako noću. 

 

Ponavljam da mi je jako, jako žao zbog sukoba... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2022 at 11:01 AM, fancy said:

moderatori su bili anonimni sa nickovima mod11, mod12... Imali su i svoje "civilne" nickove pod kojima su učestvovali u konferencijama.
Admin je imao nalog Admin(istrator?) i retko se javljao (ako uopšte), kao i modovi (uglavnom u Prison Break ekvivalentnoj temi).

 

Uglavnom se slažem sa tvojim postom. U ovom delu..krši se Pravilnik jer postoje klonovi, a oni su zabranjeni..zar ne?  

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...