Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Neka varijanta Army shop viškova, kupovaće je verovatno oni koji se lože na razne Arkane, Legije, Z, srBstvo, Mladića, Dražu, Ostrog i Beogradski Sindikat...

Varijanta ulična tezga u Knez Mihajlovoj...

  • Like 1
  • Tuzno 4
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, to je zbog onog njegovog poređenja s vukom pre par godina na nekom AO.

Adidas je imao finu ideju sa sokolom kad je onomad još igrao za njih. Što se mene tiče, ja bih pre stavila neku od velikih mačaka zbog načina na koji pokriva teren, ali ja ionako svuda mačke vidim :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Prejake statse ima Novak, a biće kao trešnja na torti ukoliko osvoji titulu u nedelju.

 

35. GS finale. Sa još jednom pobedom bi napravio drugi najduži GS niz pobeda, tačnije, bio bi na 28 pobeda sa lepom tendencijom da poruši svoj rekord od 30 pobeda. 

 

Da se ne govori o broju 24...

 

Nadalinjo fanovi su bili veoma drski sa 22>20 prošle godine, proglašavajući ga za GOAT-a, iako je imao sve druge važne parametre u minusu. U nedelju bi Novak mogao da ode na 24>22 i time bi se najverovatnije zabetonirao kao igrač sa najvećim brojem slemova u muškom singlu. Ne verujem da Rafa više može biti konkurentan igrač, sem na RG.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/15/2023 at 5:46 AM, Dracarys said:

U nedelju bi Novak mogao da ode na 24>22 i time bi se najverovatnije zabetonirao kao igrač sa najvećim brojem slemova u muškom singlu.

I ja se nadam, mada Alkaras ima potencijal da ga stigne. Lik ima samo 20 godina a već igra ko zmaj. Čak i da Nole osvoji sve grend slemove ove godine i Australian Open (što bi ga donelo do 26) - Alkaras će i dalje imati 20 godina, napuniće 21 pred French Open. Ako se ne pojavi neki novi Nole/Fed/Nadal posle Novakovog povlačenja, može veoma brzo da ih se naosvaja. 

 

Mislim da će zavisiti od Novakove forme u sledeće 3-4 godine, ne verujem da će se povući pre četrdesete. Novak mi je favorit ove godine, sledeće će biti zeznutije. Mislim da će trebati da gura do bar 30 da si se osigurao. 

 

U svakom slučaju, mislim da će biti mnogo epskih mečeva između njih dvoje. Sa dosta više pobeda Noleta nadam se :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Čvarkov said:

Dobar je Alkaraz, ali suviše je rana prognoza za obaranje gs rekorda. Možda deluje iz naše perspektive lako jer živimo u eri big3. Sumnjam da ćemo prisustvovati obaranju ovog rekorda. Možda nekad u dalekoj budućnosti.

Jeste, rano je, svašta može da se desi. Samo kažem da postoji mogućnost. Niko od velike trojke nije igrao ovoliko dobro u njegovim godinama, ali to ne znači da će Karlos stići njih. Ali od svih igrača na turu, jedino mi on izgleda kao mogući naslednik. 

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da ce danas Novak konacno uci u dobar ritam kada je ritern u pitanju, mnogo skripi tu citav turnir, previse TB je odigrao. Pomoglo bi itekako kada bi bar 3-4 puta pritiskao Alkaraza na servisu tokom seta, mogao bi onda i da opusti ruku na drugoj strani kad servira. Protiv Sinera mislim da nijedan gem nije uzeo sa nulom, a mnogo ih je bilo sa 30-30 ili izjednacenjem, Alkaraz ce bolje koristiti te sanse nego Italijan. Verujem i da ce tek danas Alkaraz osetiti kako je kada je sa druge strane neko ko zna da koristi prednosti podloge (Rune i Medvedev nisu takvi igraci), pa ako Novak uspesno bude sprovodio svoju taktiku, bice u lepoj prilici da kontrolise igru, a tada se Alkaraz ne oseca bas najbolje. Idemo!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Trava je imo podloga na kojoj iskustvo najviše dolazi do izražaja i tu vidim najveću Novakovu prednost. Verujem da ako ne krene kako treba Novak ima plan b i plan c i plan d. Alkaraz mislim da će, ako ne krene kako je planirao, morati da više improvizuje nego da ima prave alternative, ne zato što nije dobar igrač nego zato što nema dovoljno mečeva na ovoj podlozi, protiv ovakvog protivnika.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darko said:

I ja se nadam, mada Alkaras ima potencijal da ga stigne. Lik ima samo 20 godina a već igra ko zmaj. Čak i da Nole osvoji sve grend slemove ove godine i Australian Open (što bi ga donelo do 26) - Alkaras će i dalje imati 20 godina, napuniće 21 pred French Open. Ako se ne pojavi neki novi Nole/Fed/Nadal posle Novakovog povlačenja, može veoma brzo da ih se naosvaja. 

 

Mislim da će zavisiti od Novakove forme u sledeće 3-4 godine, ne verujem da će se povući pre četrdesete. Novak mi je favorit ove godine, sledeće će biti zeznutije. Mislim da će trebati da gura do bar 30 da si se osigurao. 

 

U svakom slučaju, mislim da će biti mnogo epskih mečeva između njih dvoje. Sa dosta više pobeda Noleta nadam se :classic_biggrin:

Prvo mora da prestigne Agasija, pa Borga, pa gde je tu Sampras...

 

Na sledećem nebu su BIG3, gde prvo mora Federera da prestigne, pa Rafu, pa tek onda sledi Novak.

 

Na Alkarasa ne treba stavljati taj teret da mora da prestigne Novaka, jer Novak vodi i druge bitke koje su vanteniske, on je sa drugog univerzuma.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...