Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

1 hour ago, Dracarys said:

Prvo mora da prestigne Agasija, pa Borga, pa gde je tu Sampras...

 

Na sledećem nebu su BIG3, gde prvo mora Federera da prestigne, pa Rafu, pa tek onda sledi Novak.

 

Na Alkarasa ne treba stavljati taj teret da mora da prestigne Novaka, jer Novak vodi i druge bitke koje su vanteniske, on je sa drugog univerzuma.

Kako ono beše poslovica: texting is a brilliant way to miscommunicate how you feel and misinterpret what other people mean :classic_biggrin: Očigledno me niko nije razumeo.

 

Naravno, sve pet. Govorim o mogućnosti i potencijalu, nema tu nikakvih sigurica. Dug je put do 20+ slemova. 

Link to comment
Share on other sites

Nisam tokom meča stigao ništa da napišem. Pa ću sada kratko...

 

Ni blizu mi jučerašnji poraz nije teško pao kao gomila prethodnih. Mene je bre više ubio meč sa mrtvim Zverevom u Tokiju na OI nego ovo juče. Mali je genije i budućnost sadašnjost svetskog tenisa. I ako je neko morao da ga skine sa trona Vimbldona i prekine niz, nemam problem da to bude Alkaraz. Novakova partija juče je bila dovoljna da sa 3:0 otrese svakog protivnika. Karlos nije svako. I kapa do poda. 


Naredne dve godine slemove možemo da podelimo u trouglu Alkaraz, Novak, Meda. Tim redosledom po broju osvojenih. Plus, niti je Novak rekao svoje poslednje niti je taj momenat blizu. Porazi su sastavni deo sporta a kada dođu od ovako talentovanog klinca, nema se šta prigovoriti.

 

Naravno da ćemo sanjati ona dva penzionerska BH u TB i onaj volej na BL u 5. setu ali jbg, sanjali smo i vetar na USO, pecanje na RG, Vavrinku nekoliko puta i tako dalje...Preživeće se.

 

Svaka čast Karlosu, svaka čast Novaku. Ja sam juče uživao. 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, DameTime said:

 

Nole već sprema revenge 😄 

 

Dobio je sigurno ludačku motivaciju posle onog od juče. Nisu svi porazi u sportu tragični koliko ih naši ljudi percipiraju na pogrešan način.

 

Kroz karijeru je uvek imao rivala sa kojim bi se nadmetao za najveće titule, tako da je ovo boost za motivaciju i mnogo manji pritisak na predstojećim turnurima.

 

Sada je meta na Alkarzovim ledjima. 😃

 

Idemo dalje 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je bas tesko pao poraz, pre svega jer sam bio ubedjen da ce uspeti ove godine da uradi kalendarski slem. Ali se slazem da ce ga ovo naterati da duze traje, iako je pitanje sta moze osvojiti protiv ovakvog monstruma od klinca, koji ce sa ovim samopouzdanjem, verujem biti jos tezi protivnik na narednim GS.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Magia said:

Meni je bas tesko pao poraz, pre svega jer sam bio ubedjen da ce uspeti ove godine da uradi kalendarski slem. Ali se slazem da ce ga ovo naterati da duze traje, iako je pitanje sta moze osvojiti protiv ovakvog monstruma od klinca, koji ce sa ovim samopouzdanjem, verujem biti jos tezi protivnik na narednim GS.

 

Možda može ako ga bude hteo prvi servis, videćemo, pa nije ga klinac odrao kao recimo Vavrinka ili Mari pre 10 godina (Nadala na šljaci da ne računamo).

 

Bez prvog servisa, NĐ nema više šta da traži na slemovima.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Magia said:

Meni je bas tesko pao poraz, pre svega jer sam bio ubedjen da ce uspeti ove godine da uradi kalendarski slem. Ali se slazem da ce ga ovo naterati da duze traje, iako je pitanje sta moze osvojiti protiv ovakvog monstruma od klinca, koji ce sa ovim samopouzdanjem, verujem biti jos tezi protivnik na narednim GS.

Mogu da razumem . Ovo je po svemu sudeči bila poslednja prilika . Koliko je bilo realno da je ostvari ove i 2021 je drugo pitanje.

Ja sam uverena da je 2020 teniska sezona odigrana u normalnim  uslovima (sva 4 GS+OI) a ne uslovima pandemije (i svega njemu lično što se izdešavalo povodom ) osvojio bi Golden Grand Slam . Imao je formu , igračku zrelost, varijacije u igri, Vajdu i Gorana u timu , telo utrenirano kao najfiniji precizni mehanizam. motivaciju, psihu neopterećenu budućim dogadjaima koji se nisu mogli naslutiti. Išao je da igra  2019Tokyo samo radi OG da igrom ispita teren. Kakav savšeni metodički pristup. Ali avaj ... šbkb. 

 

Lično idem u još veču krajnost toliko uživam gledati njegov tenis , nadajuči se da će da nastavi i posle OI 2024 koje su po meni poslednja velika motivacija . nakon AO i RG 2023. Ukoliko osvoji to zlato a koje toliko želi , uverena sam da vrlo brzo završava karijeru

 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Rekla sam već da bih lakše podnela 3:0 nego 3:2...neko je pak opet rekao da će jednom i doći na naplatu oni tajbrejkovi...i došlo je ..

Mene i dalje peče, još možda i više nego juče poraz i ono odvratno ponašanje publike.

Novak uvek dobija ovacije kad gubi...

Srce mi je stalo kad se obratio Stefanu...

I još posle smoći snage i otići sa timom i porodicom da čestita...

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Stefan je simpatičan dečak , deluje kao dete na čijem se vaspitanju posvečeno radi. Naravno obožava tatu ali i tenis . Sečam se kada ga je otac vodio na Finale DC u Malagu prošle godine, upija sve . U Davida Ferrera je gledao sa takvim divljenjem kada je prišao Novaku i njemu da se pozdravi

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li još nekome ali meni se učinilo da je na tom swinging volley-u hvatao out. Možda grešim , nisam gledala ponovo.

Što se niza TB tiče , to je tako , bilo je izvesno da če se prekinuti kad tad , da je dobio meč ne bi toliko ni obračali pažju ovako je ispao krucijalan . Nije  mogao iskontrolisati  fokus nakon opomene a več mu sudije priredile dosta . Krucijalan je po meni bio i TB protiv Dimitrova na AO , u fazi kada je povreda bila najteža. Msm da bi vrv predao meč da je izgubio taj TB

 

Sada su mnogi nizovi prekinuti, nema balasta , ide se dalje , to je sport 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Keira said:

Ne znam da li još nekome ali meni se učinilo da je na tom swinging volley-u hvatao out. Možda grešim , nisam gledala ponovo.

Mislim da ne. Čini se da bi loptica pala u teren,ali je veći problem što je nije pustio da padne,što je uopšte hvatao taj volej? Doduše,meni je sad lako to da napišem..možda nije mogao jer nije imao dobru poziciju,to su delići sekunde..

 

 

On 7/17/2023 at 8:09 AM, NMX said:

Naredne dve godine slemove možemo da podelimo u trouglu Alkaraz, Novak, Meda. Tim redosledom po broju osvojenih. Plus, niti je Novak rekao svoje poslednje niti je taj momenat blizu. Porazi su sastavni deo sporta a kada dođu od ovako talentovanog klinca, nema se šta prigovoriti.

Nadam se da nije,ali..(što devojci sreću kvari): bojim se da će to ubuduće zavisiti od toga hoće li mu se Alkaraz nalaziti na putu,a sva je prilika da hoće.

Nemam ni najmanju dilemu da će,fanatiku kakav jeste,ovaj poraz biti izazov da doda još nešto u igri kako bi sledeći put on,a ne Karlos,izašao kao pobednik iz meča. Međutim, moj utisak je da se u ovom mečapu Novak sada manje pita..ići ću dotle da napišem kako mislim da Đoković više neće pobediti Alkaraza na GS. Nadam se da grešim u proceni,ali eto..ja napisah,a napisano ovde ostaje da stoji.

  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Vecina tih odluka za koje se provlaci da su mogle da odvedu mec na drugu stranu su se desavale u drugom setu. Iako fakticki tacno, imajuci u vidu sta je sve Alkaraz radio i kakve je gluposti pravio u tom setu, on je mnogo vise trebalo da lici na treci set, nego sto je trebalo da ode u tajbrejk.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Drug Crni said:

Mislim da ne. Čini se da bi loptica pala u teren,ali je veći problem što je nije pustio da padne,što je uopšte hvatao taj volej? Doduše,meni je sad lako to da napišem..možda nije mogao jer nije imao dobru poziciju,to su delići sekunde..

Ovde se slažem.

Naišla  sam na i  na neki twitt sa slikom gde zaista deluje kao aut , ali po svoj prilici da je loptica imala toliko spina i da bi sletela u teren . I da je pozicija Novaka bila nezgodna (cilj CA udarca) .I da je trebao da pusti ali

No imao je i niz gešaka na rutinskim FH gde izgradi poen , matira protivnika i zabije lopticu u mrežu.

 

Teško da u velikom meču Novak može igrati lošije nego u ovom a da dogura do 5 seta sa nekim šansama. Videćemo dalje kako će biti

Edited by Keira
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kada je Alkaraz udario lopticu imao sam utisak da ce ici u aut, ali onda kada je prisla Novaku mi se ucinilo da pada tik uz liniju. I na usporenom mi je utisak da bi zavrsila u terenu, cini mi se da Novaku, kada udara lopticu, reket nije van terena. Da je krenuo korak napred i pokusao da odigra smec, ili bar korak nazad i pustio je da padne... Ali cudne stvari ponekad odluce bitne poene u velikim mecevima, spora lopta, koja bi morala biti lagana realizacija i brejk, pretvore se u gresku koja okrene tok naredna 2 gema i odvuce Novak u minus iz koga se nije vratio.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Barker said:

Tacno ovo, evo vec drugi dan 😕

Srećom trenutno ni nemam mnogo vremena za net, ali tako i inače radim kad izgubi na slemu, a to se dešavalo neverovatno retko u poslednje vreme, strašno nas je razmazio :classic_smile:

Meni nije specijalno teško pao poraz, toliko je puta izvukao mečeve kad se nisam nadala, ne volim ni da se sećam prvog dela finala RG protiv Cicipasa, e to da je izgubio... što se kalendarskog slema tiče, ne tangira me uopšte, kao što rekoh i pre dve godine totalno sam ubeđena da ga više nije moguće osvojiti, mnogo su se promenile okolnosti u sportu. Sigurna sam da ga Novak ne bi osvojio i da je preskočio Tokio (pa bi se onda umesto toga kukalo eh bar je tamo mogao probati, bio je favorit za zlato), a sigurna sam da ga neće osvojiti ni Alkaraz. Uvek će se nešto desiti da to spreči, kao što se Sereni desila Roberta Vinči kad se to najmanje očekivalo.

 

Sada je glavno da održava plasman kako se u žrebu ne bi našao u istoj polovini s Alkarazom, pa šta bude. Idemo dalje :classic_smile:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...