Jump to content

Sugestije u vezi funkcionisanja foruma


Recommended Posts

4 hours ago, Eddard said:

I predviđeno je da za početak bude manje banovanja, već da se završava brisanjem, upozoravanjem i MOP-om. Pa kome hintovi ne budu dovoljni, jbg. 

To mi je tamo uvek smetalo - prebrzo i preterano banovanje.

 

Anduril - drago mi je da si ponovo tu.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je već postavljeno ovo pitanje, samo ne nadjoh odgovor pa prastajte, ima dosta novog contenta pa se nesto mozda i zaturi. 

 

Elem, koja je razlika između tema Kuda ide ova Srbija i Vox populi? Vox je bio svastara ali se prevashodno pisalo o stanju ma domacoj sceni, ja bih temu o domacoj politici ostavio na toj temi a ovu prvu sklonio, nema potrebe da diskusija ide na dve teme kada se radi o opstim stvarima. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, SamoFlacko said:

Može li kako, jebemmuoca, da mi sa desne strane ne iskače poslednji post sa topika game of thrones u kojem je neko napisao šta se desilo.

Šetam opušteno novim forumom, kad nož u bubreg.

Hvala, pomaže bog.

 

🤣🤣

Lepo si to primetio... trebalo bi da postoji opcija da svako moze da ukloni te statistics/contributors/whatever sekcije sa home page-a ukoliko zeli.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, John Dies at the End said:

Zbog cega , kada "kliknem" na odredjeno temu, ne "idem" na poslednji procitani post, vec na prvi post teme.

Nadam se a ste me razumeli 😄 Dobro jutro 😴

 

I da, hvala na odgovoru

Klikni na onaj kružić sa strane da bi otišao na poslednji pročitan post.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10. Na forumu je zabranjeno propagiranje ideologije fašizma i nacizma u bilo kom obliku.


 
samo da podsjetim; na Forumu B92 vodile su se posljednjih desetak godina zucne polemike oko zlocinacke ideologije komunizma (mada je, iskreno, pod tu ideologiju uistinu svasta prigodnicarski trpano, bas kao sto se, hmmm, svasta prigodnicarski trpalo i u nacizam i fasizam), pa mozda ne bi bilo lose razmisliti o stavljanju (i) komunizma u ovaj clanak broj 10. ili jednostavnije, zabraniti propagiranje svakog totalitarizma. ucinila je to EU, mogli bi i vi (mi).
 
Council of Europe resolution 1481 (2006) / European Public Hearing on Crimes Committed by Totalitarian Regimes (2008) / Prague Declaration on European Conscience and Communism (2008) / European Parliament declaration of 23 August 2008 / European Public Hearing on European Conscience and Crimes of Totalitarian Communism: 20 Years After (2009) / European Parliament resolution of 2 April 2009 / Vilnius Declaration of the OSCE (2009) / Declaration on Crimes of Communism (2010) / Stockholm Programme of the EU (2010–15) / Warsaw Declaration of the EU (2011) / European Day of Remembrance for Victims of Stalinism and Nazism / Platform of European Memory and Conscience
 
 
...
 
 
isto tako bih, ako smijem (a zasto ne bih smio?), predlozio jednu ozbiljnu analizu problematike pretvaranja FB92 u svinjac. nakon losih rezultata / neuspjeha, pametni / uspjesni ljudi (poslovni subjekti, institucije, klubovi, udruzenja) hladne glave analiziraju sto se (i zasto) dogodilo / precizno izvlace (argumentirane) zakljucke / idu u bolje sutra ne ponavljajuci vlastite pogreske. u ovom, vasem (nasem) slucaju, takva analiza je, barem zasad, izostala. razumljivo, proslo je svega nekoliko dana, hitno je trebalo pronaci / stvoriti novi virtualni prostor, i to je odradjeno uistinu fenomenalno (moje cestitke deckima koji su se angazirali). medjutim, sad bi trebala uslijediti analiza. puki c/p starog boarda neminovno vodi ka pukoj sudbinu starog boarda, tu vjera u bolje sutra i pocetni entuzijazam (cemu je nas palanacki mentalitet i inace sklon) nimalo ne pomazu. 
 
naravno, sve ovo vrijedi pod uvjetom da se ljudi slazu oko prvobitne teze / cinjenice da je FB92 propao. ako se misli da je Forum B92 samo ostao bez servera, ili formalnog vlasnika, e onda... (kako bi ono rekle cure iz Pescanika) ... onda nista.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

samo da priupitam - da li postoji neki filter ko je ovde dobrodosao ili su svima vrata otvorena?

nemali je broj likova koji na starom forumu as we speak baca kolektivnu masturbaciju poseravajuci se po (skoro) svima ovde, a polako se prikljucuju ovom forumu. zapravo, neki ne samo da su se prikljucili vec su i moderatori. na stranu njihova izopacenost u sreci koju vide u tome, ali koja je korist od toga? po nas ostale? po forum?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Div said:

Zašto je Prison Break na Politici, jel to samo za političke zatvorenike ili za sve. 

 

Dogovorice se sta ce sa tim u hodu, posto smo "dole" navikli da svaki PDF ima poseban Prison Break, zbog obima posla u odnosu na Politiku 😄

 

Moj predlog je da ide gore na PDF Forum za sve "zatvorenike", ali neka se moderatori medju sobom dogovore.

 

Nadam se da ce topik zvrjati prazan sto duze.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...