Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

8 minutes ago, goldberg said:

 

Zato je lako naci reci za ovakve upise:

 

Oni ne treba da pripadaju temi, jer im je jedina funkcija bildovanje necijeg (u konkretnom slucaju, tvog) ega.

 

Kao da ranije na forumima nije bilo tih "nemate vi blage veze, ja jedino znam" postova.

 

U vezi posta koji si citirao, da, draze mi je da klub sve izgubi sa 1:2 nego da dobije lakseg protivnika i pogubi sve ostale sa gol razlikom 0:21.

 

Ti si nedavno pisao da se u slucaju duzeg prekida(zbog povrede ili neceg drugog) u sudijskoj nadoknadi vremena to vrijeme ne nadoknadjuje, odnosno tvrdio si da se odmah svira kraj utakmice. Ti kao da nikada nisi odgledao neku fudbalsku utakmicu, a ovaj upis "tamo neko 9.mjesto u PL"  samo dodatno potvrdjuje da bas i nisi upucen u trenutno stanje u fudbalu ili jednostavno ne vidis neke razlike. Tottenhamova forma, losi rezultati i trenutno stanje na tabeli nemaju apsolutno nikakve veze sa kvalitetom. A ova generacija Tottenhama je i te kako vrhunska i u najmanju ruku su u istoj ravni sa Juventusom koji je vec cijelu deceniju za klasu iznad ostatka talijanske lige. I naravno da je Tottenham za klasu iznad Intera. To se moze vidjeti najobicnijim poredjenjem sastava ove dve ekipe, a onda i po svemu ostalom. To se najbolje vidjelo i po kvotama u njihovom poslednjem duelu. Engleska liga je druga dimenzija u odnosu na talijansku, tako da je i za Tottenham mnogo kompleksniji posao da drzi visok nivo igre i da ostvaruje dobre rezultate u sva 4 takmicenja. To sto su oni u losoj formi nije predmet diskusije i nema nikakve veze sa cinjenicom da se radi o dokazanoj i kvalitetnoj ekipi, pa je i ovaj tvoj komentar "tamo neko 9.mjesto u PL" onako bas...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NMX said:

Crko semafor u Pioniru pa dok čekam da poprave i da se nastavi Zvezda-Valensija, gledam Grobare...

 

Jbg, možemo da merimo patku do prekosutra, možemo da konstatujemo da ova liga nije ni blizu LS..sve to stoji...ali stav na terenu kakav imaju mi nismo imali...pa od Krasnodara fazon...kapa dole, jbg...grobarske pičke :kece:

Da ne merimo patku sa grobarima, samo da dodam da je Zvezda pod Milojevicem prvih sezonu i po tj i daleko posle Krasnodara, igrala jako sigurno i dobro, kako u Jevropi, tako i domace meceve (koje ne treba ni uzimati kao poseban reper).

Bilo je tu i tamo padova i tada, ali ozbiljan kanal usledio je posebno nakon prve Ls, igra sve slabija, neprepoznatljiv pristup i mnogo problema u samoj ekipi gde Miloje evidentno gubi konce.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Manoly said:

Da ne merimo patku sa grobarima, samo da dodam da je Zvezda pod Milojevicem prvih sezonu i po tj i daleko posle Krasnodara, igrala jako sigurno i dobro, kako u Jevropi, tako i domace meceve (koje ne treba ni uzimati kao poseban reper).

Bilo je tu i tamo padova i tada, ali ozbiljan kanal usledio je posebno nakon prve Ls, igra sve slabija, neprepoznatljiv pristup i mnogo problema u samoj ekipi gde Miloje evidentno gubi konce.

 

 

 

Ok, da. Fer je reći te sezone mada je meni Krasnodar baš drag pa zato...elem...mi ovaj stav nemamo...ajd igru...ali stav...želja, htenje...jbg

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NMX said:

 

Ok, da. Fer je reći te sezone mada je meni Krasnodar baš drag pa zato...elem...mi ovaj stav nemamo...ajd igru...ali stav...želja, htenje...jbg

Ne gledam komsiluk trenutno, pa da ne pricam tj poredim. Bilo je stava, pravog pristupa igraca, nije se osecalo otaljavanje i bilo je energije u i oko tima u navedenom periodu.

Izgleda je doslo vreme da se nesto menja, obzirom da  i pored ozbiljnog rezultata u smislu 2.plasmana u Ls posle 4 kola kvalif, Zvezda ne izgleda kao ekipa koja ima kvalitet i pristup.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Константин said:

 

 

Буџет ефендија, ја још  увијек чекам одговор...

 

Kakav odgovor bi ti da cujes? Spomenuo si Javor, Indjiju, itd...

 

1. C.zvezda 43 

...

10. Javor 20

...

15. Indjija 8

 

Valjda ti je sva prica o budzetu u potpunosti reflektovana kroz stanje na tabeli. To sto bi ti sada da se gazi u domacem sampionatu, da se paralelno ostvaruju dobri rezultati u evrokupovima, da se igra ultranapadacki i vrhunski fudbal...i tako iz sezone u sezonu...to su ipak neke licne fantazije i to apsolutno nijedna ekipa Zvezdinog ranga nije u stanju da uradi. Za sve to potrebni su bolji igraci, a za bolje igrace potrebno je mnogo vise novca. U danasnje vrijeme je i tesko baviti se nekim klasicnim skautingom i "iskopavati" anonimuse, jer u ovoj eri moderne tehnologije sve je vec pokriveno i tesko da mozes naci igraca koji vec nije evidentiran i od strane bogatijih klubova. Meni je besmisleno da je uopste potrebno neko pojasnjavanje oko svega ovoga, jer uopste ne vjerujem da si bas toliko naivan. Normalno da je Zvezdina igra u poslednjih godinu dana pala, jer su u ovih 12 mjeseci odigrali cak 2 Lige Sampiona. Mecevi koji su zahtjevniji, i mentalno i fizicki, protiv vrhunskih ekipa koje uvijek izlaze u najjacim sastavima, plus i prosle i ove godine su grupe bile izuzetno teske, mnogo teze nego sto su bile u Ligi Evrope(u LE se igralo protiv B/C tima Arsenala, a u LS protiv jedne od najboljih engleskih ekipa; u LE se igralo protiv Kolna koji je ispao iz Bundeslige, a u LS protiv najboljeg tima Bundeslige i jednog od najboljih evropskih timova). Razlika je i ocigledna i velika. Sve to utice na ekipu koja je i dalje veoma limitirana, plus neka pojacanja nisu opravdala ocekivanja. Al' to su neke stvari koje se svima desavaju. 3 najskuplja pojacanja u istoriji Barcelone (Dembele, Coutinho, Griezmann) nisu opravdala ocekivanja, a ocekujes da Zvezda svaki put ubode sa pojacanjima koja dovodi za novac koji je smijesan za evropske prilike. Jedno je kritika, al' neke stvari jednostavno nemaju nikakvih dodirnih tacaka sa kritickim misljenjem.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, x|o said:

 

Ti si nedavno pisao da se u slucaju duzeg prekida(zbog povrede ili neceg drugog) u sudijskoj nadoknadi vremena to vrijeme ne nadoknadjuje, odnosno tvrdio si da se odmah svira kraj utakmice. Ti kao da nikada nisi odgledao neku fudbalsku utakmicu

 

Sad ces kao policijski inspektor da ides za tudjim postovima i vadis ih iz fioke? Imam i ja neke tvoje postove u kojima si lupao sve i svasta pa necu da ih potezem.

 

1 hour ago, x|o said:

a ovaj upis "tamo neko 9.mjesto u PL"  samo dodatno potvrdjuje da bas i nisi upucen u trenutno stanje u fudbalu ili jednostavno ne vidis neke razlike. Tottenhamova forma, losi rezultati i trenutno stanje na tabeli nemaju apsolutno nikakve veze sa kvalitetom.

 

Nemaju, imaju veze sa formom. Zato su i otpustili trenera.

 

Nisu ni prvi ni poslednji klub koji je igrao losije od ocekivanog.

 

1 hour ago, x|o said:

A ova generacija Tottenhama je i te kako vrhunska i u najmanju ruku su u istoj ravni sa Juventusom koji je vec cijelu deceniju za klasu iznad ostatka talijanske lige. I naravno da je Tottenham za klasu iznad Intera. To se moze vidjeti najobicnijim poredjenjem sastava ove dve ekipe, a onda i po svemu ostalom. To se najbolje vidjelo i po kvotama u njihovom poslednjem duelu. Engleska liga je druga dimenzija u odnosu na talijansku, tako da je i za Tottenham mnogo kompleksniji posao da drzi visok nivo igre i da ostvaruje dobre rezultate u sva 4 takmicenja. To sto su oni u losoj formi nije predmet diskusije i nema nikakve veze sa cinjenicom da se radi o dokazanoj i kvalitetnoj ekipi, pa je i ovaj tvoj komentar "tamo neko 9.mjesto u PL" onako bas...

 

Nema nikakve veze dokazana i kvalitetna ekipa ako ona igra lose.

 

Zapravo, ti pises kao da nikada nisi gledao fudbal. Po tebi bi Barcelona morala svake sezone da osvaja LS jer imaju ubedljivo najbolje igrace.

 

Da ne pricam o tome da je Inter jedan bod iza Juventusa, da je prosle sezone Napoli jedva ispao od Liverpoola, a pises kao da bi se neki Burnley ili Sheffield borio za titulu u Seriji A.

 

I ovo je poslednji put da odgovaram na ovakve tvoje postove iz koje isijava sujeta i uobrazenost. Sledeci put cu samo da reportujem, zaista ne zelim da na temi FKCZ citam xo protiv svih ostalih.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, x|o said:

 

Kakav odgovor bi ti da cujes? Spomenuo si Javor, Indjiju, itd...

 

1. C.zvezda 43 

...

10. Javor 20

...

15. Indjija 8

 

Valjda ti je sva prica o budzetu u potpunosti reflektovana kroz stanje na tabeli. To sto bi ti sada da se gazi u domacem sampionatu, da se paralelno ostvaruju dobri rezultati u evrokupovima, da se igra ultranapadacki i vrhunski fudbal...i tako iz sezone u sezonu...to su ipak neke licne fantazije i to apsolutno nijedna ekipa Zvezdinog ranga nije u stanju da uradi. Za sve to potrebni su bolji igraci, a za bolje igrace potrebno je mnogo vise novca. U danasnje vrijeme je i tesko baviti se nekim klasicnim skautingom i "iskopavati" anonimuse, jer u ovoj eri moderne tehnologije sve je vec pokriveno i tesko da mozes naci igraca koji vec nije evidentiran i od strane bogatijih klubova. Meni je besmisleno da je uopste potrebno neko pojasnjavanje oko svega ovoga, jer uopste ne vjerujem da si bas toliko naivan. Normalno da je Zvezdina igra u poslednjih godinu dana pala, jer su u ovih 12 mjeseci odigrali cak 2 Lige Sampiona. Mecevi koji su zahtjevniji, i mentalno i fizicki, protiv vrhunskih ekipa koje uvijek izlaze u najjacim sastavima, plus i prosle i ove godine su grupe bile izuzetno teske, mnogo teze nego sto su bile u Ligi Evrope(u LE se igralo protiv B/C tima Arsenala, a u LS protiv jedne od najboljih engleskih ekipa; u LE se igralo protiv Kolna koji je ispao iz Bundeslige, a u LS protiv najboljeg tima Bundeslige i jednog od najboljih evropskih timova). Razlika je i ocigledna i velika. Sve to utice na ekipu koja je i dalje veoma limitirana, plus neka pojacanja nisu opravdala ocekivanja. Al' to su neke stvari koje se svima desavaju. 3 najskuplja pojacanja u istoriji Barcelone (Dembele, Coutinho, Griezmann) nisu opravdala ocekivanja, a ocekujes da Zvezda svaki put ubode sa pojacanjima koja dovodi za novac koji je smijesan za evropske prilike. Jedno je kritika, al' neke stvari jednostavno nemaju nikakvih dodirnih tacaka sa kritickim misljenjem.

 

На страну  што Јавор скоро нисмо ни добили а Инђију јесмо уз помоћ судија, ти ниси одговорио на питање јер табела нема благе везе са питањем, поготово у пинг понг лиги. Ја сам био врло јасан тј. како то не играмо  фудбал већ годину дана против екипа са 50х мањим буџетима које узгред увијек наглашаваш када си на задатку чувара ватре?

Да играмо константно лошије, да задња 2 дербија завршавамо без шансе,  свима је јасно ко има очи без обзира на IQ...

Ако немаш одговор, барем нас мани  са демагогијом и гомилом безвезних поређења...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Dobro Az , Astana i omladinci Junajteda bas nisu u istom rangu sa Bajernom i Totenhemom, svaka im cast na prolazu to stoji, dobra su ekipa Suma je top igrac i zato i stalno pricam da moramo odrzati ovu razliku do kraja jeseni bice paklena borba na prolece.

I njima se desio Strazbur. Gori osecaj nego 6tica. 

 

 

Kakav crni prolaz.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NMX said:

Crko semafor u Pioniru pa dok čekam da poprave i da se nastavi Zvezda-Valensija, gledam Grobare...

 

Namerno su ugasili semafor da puste ljude da gledaju fudbal jer je neko na ovom topiku obećao da će u četvrtak imati priliku da gledaju kako igra prava ekipa... pa da ne propuste

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Verovatno na svetu vise nigde nema toliko nerealne, a u isto vreme i nezahvalne publike kao sto smo mi cigani...

Sve se slazem, losa igra u svim takmicenjima, prilicno lose selektirana ekipa bez stila, duha i harizme, katastrofe u LS, nemoc i trajna bezidejnost nedostojna kluba kakav je CZ. Sve to stoji, cak i to da je sve navedeno dobrim delom krivica Vladana Milojevica. Opet s druge strane, kad covek pokusa da malo sagleda sumu kroz drvece - u ovom trenutku, sve ide po planu. Prvi smo u ligi sa solidnom prednoscu, kvalifikovali se u grupe LS, plus smo u situaciji da u zadnjem kolu imamo realne sanse za prolece u LE. Mislim, na stranu grlati forumasi ali ko normalan moze da pravedno izvaga ovu situaciju... My two cents kazu da bi otpustanje trenera u ovakvoj situaciji (pa cak iako ispusimo u zadnjem kolu LS) bila greska, ali i overreaction epskih razmera. Kao pravicno resenje se namece da mu se da sansa da barem po prvi put ispadne u euro-kvalifikacijama, bez osvrta na kvalitet igre. Neminovno je da cemo se post-milojevicevske zvezde nagledati pre ili kasnije (uz 50-50 sansu da igra izgleda isto ili jos gore), a vala nisam siguran koliko cemo skoro videti tri B2B grupne faze. 

 

Kriticarima (koji se mirne duse na ovom forumu mogu nazvati pljuvacima, cast malobrojnim izuzecima) bih samo napomenuo da po pravilu pljuju ne samo trenera nego i Terzic Zvezdana, i Mrkelu Mitra. Sasvim opravdano, cak se uglavnom i slazem, ali kao da niste svesni da ce upravo oni, onako nesposobni, da biraju sledeceg trenera. Usralo ih je s Vladanom, kolika je sansa da pogode i sa sledecim?! Pre ce biti da ce se ponoviti prica kao i sa pojacanjima: dovesce nekog na napucani CV i preporuku prijatelja kluba a da ga u zivotu nisu gledali, ili nesto jos gore: trenera iz lige. Druga stvar, Ti isti ljudi (Mrkela prvenstveno) su krivi za dosta stvari za koje se Miloje tereti - prvenstveno, perfidna i nelogicna opsesija vracanjem domacih propalih talenata iz inostranstva, s cijim je 'kvalitetima" "upoznat" kroz rad u reprezentaciji. Primeri Ivanica (koji je bio sve samo ne nama potreban), Milunovica pa i Mladenovica koji je sledeca glavna meta dovoljno govori. Kad se na to doda da je ocigledno i sam Miloje uzasan skaut (Simic, Causic, Jander itd.), dodjemo do zakljucka da nas pojacanje moze samo da usere.

 

U zakljucku, ni mnogo bogatiji klubovi nemaju taj luksuz da teraju trenera koji ima rezultat, koristeci prevashodno "umetnicki dojam" kao argument. Prvo valja probati poklanjanjem ili otpustanjem  gomile uzaludnig nefudbalera i skupo placenih promasaja, pa ako to ne uspe lepo sacekati barem prvo prerano ispadanje iz evro-kvalifikacija ili barem Grofovski fijasko u ligi... To mi se nekako cini najlogicnijim. 

Edited by AmerickiMen
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Константин said:

Бла бла бла, да се ми вратимо на Звезду.

Дакле велики стручњаче за буџете,  да ли би могао да објасниш зашто не играмо добар фудбал годину дана чак ни у домаћици гдје имамо 50х веће буџете од Јавора, Инђије исл.?

 

@x|o Preskočio si ovaj post.

 

 

Kada je već tema Zvezda/Slavija, ja koliko vidim Slavija je primila 8 golova, a postigli 3 koliko i naš tim, samo što je Borjan vadio loptu iz mreže 19 puta. Loša statistika za trenera čiji je pečat odbrana. Takođe, čini mi se da Slavija ima težu grupu, pošto Barsa ima veći budžet od Bajerna, Dortmund rekao bih jednako kao Totenhem, a koliko znam i Inter ima veći budžet od Olimpijakosa.

 

Ne vidim šta je problem reći da je Milojević naš najbolji trener od Ljupka Petrovića i da je najodgovorniji uz Terzića za 3 uzastopna katastrofalna poraza. Tačno je i jedno i drugo, tj. jedna od ovih konstatacija ne isključuje drugu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma...nema trika da bi ova Slavija popila pola tuceta na svom terenu od Bajerna.
Ja mislim da ne bi ni Zvezda,da nismo postali ovakav raspad. Uzasno izgledamo i timski i individualno. Dosli smo do nivoa gde Marin deluje kao levat. Ne znam ni sta bih rekao.. neko treba da snosi neku odgovornost za stanje ekipe. Transfer politika je blagi uzas poslednjih par prelaznih rokova. Mrkela je po meni izuzetno glup covek i izvikan kao funkcioner.

Inace..Slavijin Tomas Soucek bi sam pojeo ceo nas vezni red. Igracina za nase Kanjase,Vulice,Jovancice i Njegose..

 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Liska Manjina said:

Potrošili jesu pare, ali računajući zadnje tri sezone na transferima su čak i zaradili 5-10 miliona, znači u suštini su samo trošili ono što su zaradili.

 

18 hours ago, red_white said:

U sezoni 18/19 Slavija na obestecenja potrosila 11 miliona a od prodaje zaradila 450 000.

To se desi kad detaljno čitaš upis? Ajde onda fino reci koliko su zaradili u ovoj, pa preklopi te dve cifre i voila.

 

Samo da dodam da su letos odbili ponudu od 15 miliona za Součeka, a sad vredi i celih 20, a Hovorku mogu prodati za 5-10 miliona laganini. Ne radi se samo tu o ulganjima, već i o isplativosti tih ulaganja. Fora je što smo mi uložili mnogo, a pitanje je koji će nam se od tih transfera isplatiti, uostalom verovatno se niti jedan transfer neće isplatiti (sem eventualno Marina i Borjana). Pitanje je da li ćemo mi dobiti 2 miliona za Garsiju, a oni sutra mogu Olajinku da prodaju za 5.

 

edit: Inače, cujem mnooogo pohvalnih stvari i Velji Nikoliću, dečko je trenutno možda i fizički najspremniji igrač, a sve to uz napomenu da je nedavno izašao iz neugodne povrede. Valjda to dovoljno govori o stanju u kojem se nalazi ostatak ekipe! @Markoss Kakve ti imaš informacije? Čujem da se na njega računa i to ozbiljno. Šta je sa Gavrićem i Erakovićem? Čujem da ima najava da bi mogli ostati u Grafičaru za PO, ali pitanje je da li je to uopšte potrebno i da li ta ekipa može igrati LLSL. Znam da si pričao da je ambicija da se igra SL, ali smatram da je to krajnje nepotrebno.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

Naucna fantastika jeste, ali me bas zanima sta bi se desilo da nas je u junu preuzeo Klop, Gvardiola ili bilo ko od top trenera. Dakle, sa svojim strucnom stabom, sa svom pratecom infrastrukturom koju imaju ti vrhunski klubovi. Trenazni centri, sistem ishrane, medicinski uslovi... Komplet sve. Sistem nagradjivanja, sankcionisanja...

Kako bi onda izgledalo sve ovo protiv Totenhema, Bajerna... Da li bi vrhunska struke mogla da se izbori sa mentalitetom i svim drugim nedostacima?

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, berti said:

Naucna fantastika jeste, ali me bas zanima sta bi se desilo da nas je u junu preuzeo Klop, Gvardiola ili bilo ko od top trenera. Dakle, sa svojim strucnom stabom, sa svom pratecom infrastrukturom koju imaju ti vrhunski klubovi. Trenazni centri, sistem ishrane, medicinski uslovi... Komplet sve. Sistem nagradjivanja, sankcionisanja...

Kako bi onda izgledalo sve ovo protiv Totenhema, Bajerna... Da li bi vrhunska struke mogla da se izbori sa mentalitetom i svim drugim nedostacima?

Nisam siguran da je to izvodljivo baš tako. Oni su došli u sredine koje na daleko tehnološko većem nivou nego što je Zvezda, ako bi došli a da nemaju logističku podršku iza sebe, onda nisam siguran kakav bi bio rezultat na kraju. Verovatno bi igra bila značajno drugačija, ali teško da bi mentalitet bio značajno promenjen. Opet, verovatno bi i izbor igrača bio drugačiji.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Laki Juan said:

Nisam siguran da je to izvodljivo baš tako. Oni su došli u sredine koje na daleko tehnološko većem nivou nego što je Zvezda, ako bi došli a da nemaju logističku podršku iza sebe, onda nisam siguran kakav bi bio rezultat na kraju. Verovatno bi igra bila značajno drugačija, ali teško da bi mentalitet bio značajno promenjen. Opet, verovatno bi i izbor igrača bio drugačiji.

Sve to stoji. Cisto me zanima da li bi od ovog igrackog kadra moglo nesto drasticno bolje da se uradi kada bi imali vrhunsku struke da ih vodi i vrhunske uslove. Da li je limit ovih igraca u drugim okolnostima drasticno veci ili je to jednostavno to.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, berti said:

Sve to stoji. Cisto me zanima da li bi od ovog igrackog kadra moglo nesto drasticno bolje da se uradi kada bi imali vrhunsku struke da ih vodi i vrhunske uslove. Da li je limit ovih igraca u drugim okolnostima drasticno veci ili je to jednostavno to.

Imali smo Zemena, Pinta, pa se desilo što se desilo. Možda bi neki drugi stranac mogao da perživi uslove kakvi su u našem fudbalu ali teško. Mora sistem u celosti da se menja.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mejdanac said:

Protiv AZ, Astane i inih i mi bi izgledali pristojno. Mislim, izgledali smo već prije tri godine. Neuporediva takmičenja.

 

2 hours ago, Dropkick Murphys said:

A protiv Partizana? 

 

1 hour ago, prolup said:

Osteceni za cist pogodak po svim zvanicim i nezvanicnim ekspertizama. 

 

31 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Aha, znaci dobro smo odigrali. Hvala. 

 

3 minutes ago, prolup said:

Čitaj sa razumijevanjem, zamolio bih. Hvala.

:lol_2:

  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...