Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

Pozdrav svima, nisam nikad do sad ovde pisao iako zaista redovno pratim forum. Pretpostavljam da ima puno ljudi koji tako prate a ne pisu nista. Jednostavno me je mrzelo da ulazim u rasprave i diskusije jer vidim da to ponekad ode u nedogled, a i plasio sam se svog ostrog jezika, jer sam neko ko ume zestoko da kritikuje kada nesto ne valja, a s obzirom da nas tim ne lici ni na sta vec godinu dana nisam hteo sebe da izlazem dodatnom nerviraju. Ali prosto ne mogu vise da cutim jer ovo ne vodi nikuda.

 

Pokusacu da ukratko iznesem svoje misljenje o Crvenoj zvezdi u poslednjih godinu dana.

 

Iskreno sam jako razocaran igrom vec duze vreme, i ne mogu da se setim ni dve utakmice u poslednjih godinu dana a da mogu da kazem da sam bio odusevljen, da sam tu utakmicu nesto posebno zapamtio. Jednostavno nije bilo takvih utakmica, mi se vec evo godinu dana i nesto mucimo, sve to izgleda nekako jalovo, kilavo, na silu... Vise puta mi se desilo da sam zamalo zaspao gledajuci Zvezdu. A onda se pitamo zasto su prazne tribine? Pa ljudima se to jednostavno ne gleda! Ne mogu da krivim te ljude, a skidam kapu onima koji redovno dolaze iako igramo lose, da li su to 'pravi' navijaci ili su mazohisti, ne znam zaista, mozda je i jedno i drugo. Moram isto da naglasim da iako sam jako nezadovoljan igrom, nekako sam zadovoljan rezultatima kao sto su titula i ucesce u Ligi Sampiona. Mada opet, vidim da to iskreno nikuda ne vodi jer pare nestaju a mi ne napredujemo. Cudna je to situacija, igramo lose, a osvajamo titule, i jos udjemo u Ligu Sampiona... Moram reci da Miloje ima NEOPISIVU dozu srece. Sto rece jedan fudbalski radnik za Milojevica "Njega covek da baci na smece, ima da nikne zlatna piramida". Gotivim tog coveka, doneo nam je radost i Ligu Sampiona, iako mislim da je dotakao svoje limite i da on vise nista u Zvezdi ne moze da doprinese.  Zato se bojim sta ce sa nama biti kada nas ta neopisiva doza srece napusti, kada sledece sezone ne bude srece na zrebu, kada protivnik ne bude promasivao po nekoliko penala u nizu. Ima da ostanemo i bez Evrope, i bez novca, a onda ce da usledi totalni raspad, a za to vreme nismo uspostavili ni sistem, ni igru, ni razvili igrace, nista... uspeli smo da rekonstruisemo deo zapadne tribine. to ce jedino ostati uspomena na nasa dva ucesca u Ligi Sampiona, uz ove bolne poraze koji su poceli da se redjaju.

 

Sto se tice utakmice sa Bajernom, vrlo sam neprijatno iznenadjen, nisam ni sanjao da Zvezda moze na svom terenu da izgubi 0:6 od bilo kod kluba na svetu. Sto je najgore, ta utakmica je trebala da se zavrsi 0:10. Mnogo smo lose igrali, nismo bukvalno imali ni jedan obiljan napad za 90 minuta. Prosto smo izgledali smesno na terenu, nismo se ni trudili, niti pravili jake faulove, izgledali smo potpuno pijano. Neki kazu kako Bajern ima ne znam ni ja koliki budzet... Pa dobro, slazem se, mozda je i realno da nas svaku utakmicu dobiju sa 5:0, ali to nas ne sprecava da se mi potrudimo, da napravimo neki faul, da malo potrcimo, da dodamo jbn pas na 5-7 metara svom saigracu, a ne protivniku u noge! To sto Bajern ima veliki budzet nas ne sprecava da treniramo i napredujemo! To je ono sto boli, mi iz dana u dan nazadujemo u igri, zao mi je Miloja, ali to je surova istina.

 

Mrzim zaista te price o budzetu, jer ako cemo vec da se pravdamo tim budzetima onda moramo da budemo dosledni do kraja i da kazemo da imamo 20-30 puta veci budzet od gotovo svih timova pojedinacno u nasoj domacoj ligi. A zasto mi u nasoj ligi ne dominiramo? Mislim deluje kao da dominiramo kada se pogleda stanje na tabeli, ali kada se gledaju utakmice to je daleko od dominacije. Zasto mi je pobedujemo svoje protivnike redovno sa 5:0, 6:0, ili 8:0, ako vec imamo toliko veci budzet od njih, svu logistiku i tako dalje? Zasto? Zasto nas mrzi da igramo i kad povedemo 1:0 ili 2:0 mi gledamo kad ce sudija da svira kraj i da otaljamo tu utakmicu? To je ono sto boli, mi u domacoj ligi moramo da grizemo od prvog do poslednjeg minuta, a ko nece da se trudi od igraca u domacoj ligi odmah ga poslati na klupu i novcano kazniti, tako se to radi. Nemojte samo da mi kazete kako nije moguce dobijati u nasoj ligi velikom razlikom jer protivnici cesto igraju bunker. Bunker pada cim se postigne prvi gol. Prepustis im malo loptu i ubijes ih presingom i kontrama. Ali eto da se ne pravim trener, samo iznosim svoje misljenje.

 

Brine me taj neki osecaj da mi kao klub ne mozemo da napravimo neki veci iskorak, da je ovo sve sto mozemo da napravimo, tako neko ucesce u LS u domenu incidenta a onda opet mrak narednih 10-15 godina. Posebno mi veru u napredak ubija kada malo mucnem glavom i razmislim o tome gde su nestali ti svi silni milioni od UEFE,od sponzora i transfera. Ne bih da iznosim sad tvrdnju da li se krade ili ne, posto za to nemam dokaze, ali logika mi nalaze da je tu nesto debelo sumnjivo... Nama ova dva ucesca u LS gotovo da nisu nista donela, mi nismo igrom ni mrdnuli napred, cak smo nazadovali, nakrcali smo neke polovne strance i obavezali se velikim ugovorima, pritom se i brukamo i primamo 6 koamda kod kuce. Rekao bih da LS zaista i nije takmicenje za nas.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, red_white said:

Ulozila je Slavija zadnje dvije godine oko 20 miliona evra na obestecenja za pojacanja. Liga im je na vecem nivou i voleo bih da neko iznese podatke o prihodima Slavije od tv prava. Poljska liga je lani prodala tv prava za 116 miliona evra. Gdje smo tu mi? Danska, Ceska, Svajcarska, Austrija, Poljska svi oni imaju jacu ligu, jacu infrastrukturu i bolju polaznu osnovu od nas. Naravno da te razlike nisu tolike da ne mozemo pobedjivati njihove najbolje timove sto smo pokazali zadnjih godina ali itekako bi nam pomoglo da nam je liga na nivou npr. Ceske. 

Kako volim kad iznosite samo informacije koje vama odgovaraju! Potrošili jesu pare, ali računajući zadnje tri sezone na transferima su čak i zaradili 5-10 miliona, znači u suštini su samo trošili ono što su zaradili. Znači da su po platežnoj moći u rangu sa nama, ja ti garantujem da mi više trošimo na plate od te iste Slavije, znači da imamo i jači budžet od njih.

 

Ne znam zašto je Poljska liga relevantna, ovde pričamo o Slaviji iz Praga! Legia je recimo isto govno od kluba kao i mi, i kod njih kolo vode razni menadžeri i navijački ološ, tako da im džaba sve pare od TV prava.

 

Braniš Milojevića, a kukaš na činjenicu da našu ligu niko ne želi da gleda. Apsurd svih apsurda! Pa dok je takvih BataĐorista u Domaćici niko je neće gledati, pa ni mi Srbi. Uz sve to valja pomenuti katastrofalne infrastrukturne uslove i hrpu "zatvorenih" utakmica. Pa ko to da gleda? Ko je lud? Umesto da pominjemo poboljšanje infrastrukture i uvođenje striktnih pravila u pogledu iste kao preduslov za nastup u SL, mi seremo o VAR-u i ostalim govnima.

 

edit: Inače postoji mali milion ekipa koje dokazuju da se uz mala ulaganja mogu ostvariti dobri rezultati. Ali prevashodno je potrebna vizija i stručan rad. Ja ti tvrdim da će Slavija kroz dve godine biti miljama daleko ispred nas. Dovoljno je da se pogleda njihovo rukovodstvo i njihov trener i da se uporedi sa našim. Njihova uprava je dala najjeftinije karte navijačima u znak zahvalnosti za godine odanosti, a naši su kao govna digli cene. Trpišovski koji je učenik Borusije i koji forsira visok presing uz direktan fudbal - Sisoje koji se divi bloku i bunkeru. I samo nemojmo da seremo o tome kako smo imali rezultate, da imali smo ih ali sledi veliki pad, dok oni idu uzlaznom putanjom.

Edited by Liska Manjina
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Svaka rasprava je suvišna dok god su zemlje iz kojih dolaze klubovi o kojima pričamo leglo najcrnje korupcije u Evropi. Zvezda kao klub ima kapacitet da bude respektabilan učesnik LŠ, da bude konkurentan učesnik ali da bi se to desilo interes kluba mora da bude na prvom mjestu a ne da završava u dzepovima tajkuna, stranackih lidera i u kasama za predizborne kampanje. Ne pričam samo za Zvezdu jer je isto sa svima. Pričamo o budzetima a ne pricamo o tome ko je kriv sto smo gola sirotinja u potencijalno vrlo bogatim drzavama. 

Tako da mlatimo praznu slamu a jasno nam je svima sve. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Mejdanac said:

Svaka rasprava je suvišna dok god su zemlje iz kojih dolaze klubovi o kojima pričamo leglo najcrnje korupcije u Evropi. Zvezda kao klub ima kapacitet da bude respektabilan učesnik LŠ, da bude konkurentan učesnik ali da bi se to desilo interes kluba mora da bude na prvom mjestu a ne da završava u dzepovima tajkuna, stranackih lidera i u kasama za predizborne kampanje. Ne pričam samo za Zvezdu jer je isto sa svima. Pričamo o budzetima a ne pricamo o tome ko je kriv sto smo gola sirotinja u potencijalno vrlo bogatim drzavama. 

Tako da mlatimo praznu slamu a jasno nam je svima sve. 

 

 

Da bi Zvezda i Partizan kao jedina dva fudbalska brenda evropskog renomea iz Srbije bili iole konkurentni potrebno je da se promeni kompletan sistem i struktura ne samo ta 2 kluba vec i kompletnog fudbala u Srbiji. Moraju se proizvoditi i zadržavati kvalitetni domaci igraci a ne dovoditi kojekakvi poluigraci iz Komora, Gane, Holandije, Portugalije. Mene ovi "nasi" stranci podsecaju na meso iz Argentine koje je svojevremeno uvozeno. Peta klasa.  Tako i mi uvozimo petu klasu fudbalera. Nekakve La Pare, Garsije, Odite i slicne. Ponekad iskoci neki dobar stranac poput Boacija u Zvezdi i Sadika u Partizanu. Ali osnova mora da bude proizvodnja kvalitetnih domacih igraca. Da Zvezda ima Radonjica, Joveljica, Terzica pa i Savica i Krsticica ne bi bilo 0:6. Ili da Partizan ima Milenkovica, Andriju Zivkovica, Djurdjevica. Jednostavno, mora se naci recept da se kvalitetni domaci igraci zadrza u nasem fudbalu bar do 24-25 godine. Pa posle nek idu kao De Jong ili De Liht. 

Link to comment
Share on other sites

Vidi Duci to ce sve da bude al znas kad, kad udje privatan kapital i kada se i jedano i drugo nedonosce skinu sa drzavne sise. Pa da vidis onda kad ce neki 

vlasnik da dodvede Zandera ili tog tvog Sadika olupinu. Mozda i hoce al ce da leti onaj ko ih je preporucio. 

 

Samo kako cete onda ti i tvoj avatar da podnesete upliv privatnog kapitala... nema vise uravniloke i drzava duradi nesto propade narodno dobro. Nego jel zaradjujemo 

radi, pravimo gubite aj zdravo katanac. 

 

p.s. samo nemoj da smaras sa Sadikom i kako ne bi njega gurao u grupu propalih transfera

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Liska Manjina

 

Apropo te price o platama, meni je u zadnjih nekoliko sezona utisak kao da mi molimo igrace da dodju i onda im povecavamo ponude dok se konacno ne opredele jer ionako ne bi imali gde. U fazonu jebes budale kad oce da plate toliko, aj idem tamo.

 

Recimo, za Mirka Ivanica mi je takav utisak. Da bukvalno nije hteo da igra, ali jednostavno ponuda je bila bezobrazno dobra.

 

Ima i slucajeva gde nasi igraci imaju vece plate ovde nego li u nekim mnogo jacim ligama. Recimo, komotno bismo mogli da platimo vise onog Krunica ili Bastu ili Lazovica. Shvatam da je Serija A privlacnija, ali uopste nije normalno da ih mi ovde toliko placamo/

 

Sto se tice malih klubova sa malim ulaganjima i neproporcionalno vecim rezultatima, potpuno tacno, pogledati pod SLOVENIJA. Pametni, vredni ljudi, trose koliko imaju, rade, cute, ne seru, ne kukaju, nemaju kriminalce u vodjama navijaca.

Edited by John Terry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, red_white said:

Ulozila je Slavija zadnje dvije godine oko 20 miliona evra na obestecenja za pojacanja. Liga im je na vecem nivou i voleo bih da neko iznese podatke o prihodima Slavije od tv prava. Poljska liga je lani prodala tv prava za 116 miliona evra. Gdje smo tu mi? Danska, Ceska, Svajcarska, Austrija, Poljska svi oni imaju jacu ligu, jacu infrastrukturu i bolju polaznu osnovu od nas. Naravno da te razlike nisu tolike da ne mozemo pobedjivati njihove najbolje timove sto smo pokazali zadnjih godina ali itekako bi nam pomoglo da nam je liga na nivou npr. Ceske. 

mozda bi i ping pong liga bila atraktivnija kada bi se u njoj igrao napadacki fudbal.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Liska Manjina said:

Kako volim kad iznosite samo informacije koje vama odgovaraju! Potrošili jesu pare, ali računajući zadnje tri sezone na transferima su čak i zaradili 5-10 miliona, znači u suštini su samo trošili ono što su zaradili. Znači da su po platežnoj moći u rangu sa nama, ja ti garantujem da mi više trošimo na plate od te iste Slavije, znači da imamo i jači budžet od njih.

 

Ne znam zašto je Poljska liga relevantna, ovde pričamo o Slaviji iz Praga! Legia je recimo isto govno od kluba kao i mi, i kod njih kolo vode razni menadžeri i navijački ološ, tako da im džaba sve pare od TV prava.

 

Braniš Milojevića, a kukaš na činjenicu da našu ligu niko ne želi da gleda. Apsurd svih apsurda! Pa dok je takvih BataĐorista u Domaćici niko je neće gledati, pa ni mi Srbi. Uz sve to valja pomenuti katastrofalne infrastrukturne uslove i hrpu "zatvorenih" utakmica. Pa ko to da gleda? Ko je lud? Umesto da pominjemo poboljšanje infrastrukture i uvođenje striktnih pravila u pogledu iste kao preduslov za nastup u SL, mi seremo o VAR-u i ostalim govnima.

 

edit: Inače postoji mali milion ekipa koje dokazuju da se uz mala ulaganja mogu ostvariti dobri rezultati. Ali prevashodno je potrebna vizija i stručan rad. Ja ti tvrdim da će Slavija kroz dve godine biti miljama daleko ispred nas. Dovoljno je da se pogleda njihovo rukovodstvo i njihov trener i da se uporedi sa našim. Njihova uprava je dala najjeftinije karte navijačima u znak zahvalnosti za godine odanosti, a naši su kao govna digli cene. Trpišovski koji je učenik Borusije i koji forsira visok presing uz direktan fudbal - Sisoje koji se divi bloku i bunkeru. I samo nemojmo da seremo o tome kako smo imali rezultate, da imali smo ih ali sledi veliki pad, dok oni idu uzlaznom putanjom.

U sezoni 18/19 Slavija na obestecenja potrosila 11 miliona a od prodaje zaradila 450 000. Dakle nemoj ni ti da iznosis ono sto tebi odgovara. Gdje su plate u toj sezoni? 

Ajde navedi jednu sezonu gdje je Zvezda 10 miliona dala na obestecenja koja nisu pokrivena prodajama? Slavija u sezonama 15/16, pa 16/17 isto nije nista prodala.  Pricas netacno o njihovim transferima a zapravo je Zvezda vise novca uzela u zadnjih 4-5 godina i to osjetno vise. A manje je trosila na obestecenje

Link to comment
Share on other sites

I da dodam jos oko Slavije i novca. 

U poslednjih 5 sezona oni su 3 sezone trosili vise novca na obestecenja nego sto su dobijali prodajom. Zvezda nijednom sto govori da oni ne zavise od prodaje, imaju stabilne finansije koje im omogucuju da daju 11 miliona na obestecenja a da nikog ne prodaju. Zvezda to ne moze. 

U zadnjih 5 sezona Zvezda je na obestecenja potrosila 25.63 miliona evra a od prodaje igraca zaradila 64.45 miliona. Tu ima nekih procenata ali da uzmemo podatke sa transfermarkta. Po istom sajtu Slavija je za zadnjih 5 sezona na dovodjenje igraca potrosila 33.93 miliona evra a od prodaje zaradila 34.23.

Dakle ne vidim ja tu da oni prodaju bolje od nas. Naplatice se mozda ove sezone sto je i ocekivano ali ce biti u stanju sledece da uloze mozda i cijelih 20 miliona. Oni plate ne pokrivaju prodajama cak ni obestecenja. 

 

Ne bih bilo lose da pojedinci procitaju intervju Zeljka Petrovica da malo dodju sebi i urazume se sa nekim nerealnim ocekivanjima i uooste pogledima na moderan fudbal.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, StephenBob said:

Evo da te malo podsetim rezultata Slavije prag, i nasih rezultata.

 

Inter-Slavija Prag 1:1

Slavija Prag-Dortmund 0:2

Slavija Prag-Barselona 1:2

Barselona-Slavija Prag 0:0

Slavija Prag-Inter 1:3.

 

Bajern-Zvezda 3:0

Zvezda-Olimpijakos 3:1

Totenhem-Zvezda 5:0

Zvezda-Totenhem 0:4

Zvezda-Bajern 0:6.

 

 

Osvojili 0 bodova kod kuce, imaju 0 pobjeda ukupno, prikucani za dno tabele sa kojeg se nisu pomjerili od prvog do poslednjeg kola, ispali iz borbe za Ligu Evrope. Nema potrebe da se bavis nekim jeftinim sminkanjem. Fudbal je biznis i ono sto se na kraju ostvari je jedino mjerilo. Samim tim, nema potrebe da se vrijedja inteligencija drugih ljudi sa ovakvim tvrdnjama da je 0 necega vrhunski rezultat i da je to nesto na sta bi se trebalo ugledati. 

 

Takodje, Bayern je za dve klase jaci od Intera, za klasu je jaci od Borussie Dortmund, a u ovom trenutku igraju bolje i od Barcelone. Tottenham je za klasu jaci od Intera, a za nijansu su bolji i od Dortmunda. Dakle, i protivnici iz Zvezdine grupe su jednostavno jaci, bar u ovom trenutku. To ne znaci da ove ekipe ne mogu odigrati lose (pa cak i veoma lose, sto se uostalom i desava), da ne mogu izgubiti od bilo koga, al' trenutno stanje je takvo da kada su na vrhuncu ove ekipe igraju fudbal kojem veoma malo ekipa moze parirati. Inter je sinoc protiv Slavie veoma lako mogao uvaljati 5-6 komada. Da je sinoc u Pragu umjesto Intera gostovao ovakav Bayern, Slavia bi najvjerovatnije i primila toliko golova, ako ne i vise, jer su prosto bijedno izgledali, sa gomilom amaterskih gresaka, pogresnih pasova, izgubljenih lopti i bukvalno kratera u odbrani. A ove budalastine o zagrebackom Dinamu nema potrebe vise ni komentarisati. Vidjelo se i preksinoc protiv Atalante o kakvoj ekipi se radi. Imali su vise srece nego pameti da ne prime 5-6 golova. 

 

Uostalom, ova (potpuno ista) ceska prica je bila i pretprosle sezone. Ovdje (tj. na starom forumu) su govorili da je Sparta Prague fantasticna ekipa, da su mnogo bolji od Zvezde, pricali su da ce Sparta razvaliti Zvezdu (koja se prije toga mucila sa Maltezanima), a Sparta u 180 minuta gotovo da ni jednu jedinu sansu nije kreirala. Tako su isti likovi pricali i da je Krasnodar nevjerovatno dobra ekipa, da su vjerovatno najbolja ruska ekipa, itd, itd, itd...Pljuvaci kao da imaju potrebu da nametnu neku tezu, tacnije i namecu odredjene teze i onda ih iz dana u dan tvrdoglavo brane, nevezano za realnost, pri cemu sve druge forumase neistomisljenike optuzuju da su botovi. A Krasnodar, iako generalno solidna i opasna ekipa, uopste nije top ruska ekipa. Olympiakos je ove sezone pregazio taj Krasnodar, al' ti isti pljuvaci koji su toliko hvalili Krasnodar nece bas na takav nacin hvaliti Olympiakos, jer bi time dali legitimitet Zvezdinoj pobjedi nad "tamo nekim, bezveznim" Olympiakosom i time bi ponistili "nestvarno dobre" rezultate Slavie Prague, a ujedno bi i "zatrpali" vec unaprijed pripremljen teren za pljuvanje ukoliko se za 2 sedmice dozivi poraz od "tamo nekog, bezveznog" Olympiakosa. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

A ja bih molio da pojedinci koji zele da nastave da gledaju seljacki fudbal malo batale da pricaju drugima kako imaju nerealna ocekivanja, te da se zadovolje onim sto imaju.

 

Vas pogled na svet je - Dobro je da nije gore, samo gori trener moze da dodje, nije realno kod nas. To prodavanje magle zadrzite za sebe.

I ti da poredis odlazak Poketina koji je imao uspeh sa nasom situacijom. Ponovo Poketino nije ispljuvan ni nazvan Sisoje to je cela poenta i ja sam za promene ali takav naziv za trenera koji je klub pomerio napred u Evropi je strasan, sutra cim bi izgubio nekoliko meceva i Robi bi bio pljuvan i sto onda da dolazi. Ok, pukli smo i dalje smo u igri za sjajno trece mesto, podrzimo ekipu jos ovih nekoliko meceva pa cemo videti sta dalje.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, tsva said:

Za koliko nijansi od Zvezde su bolji Paertizan i Indjija?

 

Jednima na gol nismo sutnuli ima godinu dana a prtiv drugih nas samo spasava deventesterac?

 

Mogu samo da zamislim koliki su im budzeti.

 

Svjestan si i ti potpune besmislenosti svog upisa i rezona, tako da nema ni potrebe da se tu nesto mnogo dodaje. 

 

Levante je nedavno utrpao 3 gola Barceloni. I sta to znaci? Nemam pojma. A nemas ni ti, iako se radi o tvojoj logici. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

A ja bih molio da pojedinci koji zele da nastave da gledaju seljacki fudbal malo batale da pricaju drugima kako imaju nerealna ocekivanja, te da se zadovolje onim sto imaju.

 

Vas pogled na svet je - Dobro je da nije gore, samo gori trener moze da dodje, nije realno kod nas. To prodavanje magle zadrzite za sebe.

Čuj prodavanje magle. Znači realnost je da će doći bolji trener koji će napraviti bolje rezultate i poslije Milojevića možemo samo naprijed. Gomila gluposti.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, x|o said:

 

Osvojili 0 bodova kod kuce, imaju 0 pobjeda ukupno, prikucani za dno tabele sa kojeg se nisu pomjerili od prvog do poslednjeg kola, ispali iz borbe za Ligu Evrope. Nema potrebe da se bavis nekim jeftinim sminkanjem. Fudbal je biznis i ono sto se na kraju ostvari je jedino mjerilo. Samim tim, nema potrebe da se vrijedja inteligencija drugih ljudi sa ovakvim tvrdnjama da je 0 necega vrhunski rezultat i da je to nesto na sta bi se trebalo ugledati. 

 

Takodje, Bayern je za dve klase jaci od Intera, za klasu je jaci od Borussie Dortmund, a u ovom trenutku igraju bolje i od Barcelone. Tottenham je za klasu jaci od Intera, a za nijansu su bolji i od Dortmunda. Dakle, i protivnici iz Zvezdine grupe su jednostavno jaci, bar u ovom trenutku. To ne znaci da ove ekipe ne mogu odigrati lose (pa cak i veoma lose, sto se uostalom i desava), da ne mogu izgubiti od bilo koga, al' trenutno stanje je takvo da kada su na vrhuncu ove ekipe igraju fudbal kojem veoma malo ekipa moze parirati. Inter je sinoc protiv Slavie veoma lako mogao uvaljati 5-6 komada. Da je sinoc u Pragu umjesto Intera gostovao ovakav Bayern, Slavia bi najvjerovatnije i primila toliko golova, ako ne i vise, jer su prosto bijedno izgledali, sa gomilom amaterskih gresaka, pogresnih pasova, izgubljenih lopti i bukvalno kratera u odbrani. A ove budalastine o zagrebackom Dinamu nema potrebe vise ni komentarisati. Vidjelo se i preksinoc protiv Atalante o kakvoj ekipi se radi. Imali su vise srece nego pameti da ne prime 5-6 golova. 

 

Uostalom, ova (potpuno ista) ceska prica je bila i pretprosle sezone. Ovdje (tj. na starom forumu) su govorili da je Sparta Prague fantasticna ekipa, da su mnogo bolji od Zvezde, pricali su da ce Sparta razvaliti Zvezdu (koja se prije toga mucila sa Maltezanima), a Sparta u 180 minuta gotovo da ni jednu jedinu sansu nije kreirala. Tako su isti likovi pricali i da je Krasnodar nevjerovatno dobra ekipa, da su vjerovatno najbolja ruska ekipa, itd, itd, itd...Pljuvaci kao da imaju potrebu da nametnu neku tezu, tacnije i namecu odredjene teze i onda ih iz dana u dan tvrdoglavo brane, nevezano za realnost, pri cemu sve druge forumase neistomisljenike optuzuju da su botovi. A Krasnodar, iako generalno solidna i opasna ekipa, uopste nije top ruska ekipa. Olympiakos je ove sezone pregazio taj Krasnodar, al' ti isti pljuvaci koji su toliko hvalili Krasnodar nece bas na takav nacin hvaliti Olympiakos, jer bi time dali legitimitet Zvezdinoj pobjedi nad "tamo nekim, bezveznim" Olympiakosom i time bi ponistili "nestvarno dobre" rezultate Slavie Prague, a ujedno bi i "zatrpali" vec unaprijed pripremljen teren za pljuvanje ukoliko se za 2 sedmice dozivi poraz od "tamo nekog, bezveznog" Olympiakosa. 

 

Ne znam zbog cega postujes ovde, jer ti se sav opus sastoji od kritike nekih "dezurnih pljuvaca".

 

Moguce je da neki i preteruju u kritikama, ali to ne znaci da kritike nisu na mestu. A kritike kazu da igra ne valja nista, da nije ni bitno koliko bodova se osvoji nego kakav utisak klub ostavi u tim mecevima. Tu Slavija sije Zvezdu za tri koplja.

 

Napisao si pre neki dan da su Liverpool i Tottenham slicni sto je daleko od istine. Ovaj Tottenham je u dubokoj krizi, trenutno su u sredini tabele PL. Proslogodisnji Liverpool je za dlaku ostao bez titule PL i osvojio LS.

 

Takodje, nije tacno da je Tottenham daleko jaci od Intera. Inter ima bod manje od Juventusa u Seriji A, to ne moze da bude mnogo slabije od nekog 9. mesta u PL.

 

Napisao si i da su Real, Barca i Bayern tri kluba koja su vec 15 godina na vrhunskom nivou. Ne moze to tako da se gleda, ekipe se menjaju iz sezone u sezonu. Proslogodisnji i ovogodisnji Liverpool je jedna od najboljih ekipa u PL i Evropi iako nemaju najveci budzet i iako u proslosti nisu postizali bolje rezultate od tri pomenuta kluba.

 

Mozemo mi sad raspravljati o tome da li je umesno da se hvali svaka ekipa koja bude bolja od Zvezde u LS, ali je cinjenica da bi se svi menjali za rezultate Slavije ove sezone. Pa sta ima veze sto imaju dva boda, nemaju Olimpijakos u grupi nego tri ekipe iz Serije A, Bundes lige i Spanske lige i to tri ekipe koje su medju prve dve u svojim zemljama. Oberucke bih prihvatio rezultate tipa 1:1, 0:2, 1:3, 1:1 nego ova gazenja kao da smo Gilbratar.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, goldberg said:

 nije ni bitno koliko bodova se osvoji nego kakav utisak klub ostavi u tim mecevima. Tu Slavija sije Zvezdu za tri koplja.

...

Inter ima bod manje od Juventusa u Seriji A, to ne moze da bude mnogo slabije od nekog 9. mesta u PL.

 

Zaista je tesko naci prave rijeci za ove tvoje upise. Bukvalno nije ni vrijedno ozbiljne replike.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, prolup said:

Čuj prodavanje magle. Znači realnost je da će doći bolji trener koji će napraviti bolje rezultate i poslije Milojevića možemo samo naprijed. Gomila gluposti.

Realnost je da moze da dodje i bolji i losiji trener, a ti i slicni poturate kao da ce sigurno doci mnogo losiji i posle Miloja genija potop. Pricalo se da cemo i Grofa praviti od blata, pa eto prezivesmo bez njega. Tako isto moze da bude i posle Milojevica.

 

Ti kad bi znao sta je gomila gluposti, ne bi ih pisao. Za pocetak pokusaj da razumes sta je napisano.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, x|o said:

 

Zaista je tesko naci prave rijeci za ove tvoje upise. Bukvalno nije ni vrijedno ozbiljne replike.

 

Zato je lako naci reci za ovakve upise:

 

Oni ne treba da pripadaju temi, jer im je jedina funkcija bildovanje necijeg (u konkretnom slucaju, tvog) ega.

 

Kao da ranije na forumima nije bilo tih "nemate vi blage veze, ja jedino znam" postova.

 

U vezi posta koji si citirao, da, draze mi je da klub sve izgubi sa 1:2 nego da dobije lakseg protivnika i pogubi sve ostale sa gol razlikom 0:21.

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Realnost je da moze da dodje i bolji i losiji trener, a ti i slicni poturate kao da ce sigurno doci mnogo losiji i posle Miloja genija potop. Pricalo se da cemo i Grofa praviti od blata, pa eto prezivesmo bez njega. Tako isto moze da bude i posle Milojevica.

 

Ti kad bi znao sta je gomila gluposti, ne bi ih pisao. Za pocetak pokusaj da razumes sta je napisano.

Milojevic je podigao lestvicu prilicno visoko tako da bi novi trener osim rezultata u vidu osvajanja titule koja bi se podrazumjevala i ulaska u LS imao i imperativ uz sve to morao da ponudi i dobar fudbal. E sada koliko je to realno a koliko nije je dobro pitanje. 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, x|o said:

 

Zaista je tesko naci prave rijeci za ove tvoje upise. Bukvalno nije ni vrijedno ozbiljne replike.

 

10 hours ago, Константин said:

Бла бла бла, да се ми вратимо на Звезду.

Дакле велики стручњаче за буџете,  да ли би могао да објасниш зашто не играмо добар фудбал годину дана чак ни у домаћици гдје имамо 50х веће буџете од Јавора, Инђије исл.?

 

Буџет ефендија, ја још  увијек чекам одговор...

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Realnost je da moze da dodje i bolji i losiji trener, a ti i slicni poturate kao da ce sigurno doci mnogo losiji i posle Miloja genija potop. Pricalo se da cemo i Grofa praviti od blata, pa eto prezivesmo bez njega. Tako isto moze da bude i posle Milojevica.

 

Ti kad bi znao sta je gomila gluposti, ne bi ih pisao. Za pocetak pokusaj da razumes sta je napisano.

Ko je pričao da ćemo Grofa praviti od blata, šta bulazniš. Najveći trag je ostavio na Darjanu a što se tiče Zvezde za par godina ga se niko neće ni sjećati za razliku od Milojevića koji će dok god postoji klub imati svoje mjesto u istoriji. A ti i tvoja ekipica mračnjaka kad bi malo smanjili aroganciju možda bi se ovde i moglo normalno pisati, do tada je izgleda ko koga zajebe pa ćemo se ganjati.

Link to comment
Share on other sites

Crko semafor u Pioniru pa dok čekam da poprave i da se nastavi Zvezda-Valensija, gledam Grobare...

 

Jbg, možemo da merimo patku do prekosutra, možemo da konstatujemo da ova liga nije ni blizu LS..sve to stoji...ali stav na terenu kakav imaju mi nismo imali...pa od Krasnodara fazon...kapa dole, jbg...grobarske pičke :kece:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...