Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

 

 

 

 

 

 

Sto se tice Rio Tinta, ne verujem. To je i dalje kompanija osnovana u Australiji, ali ne verujem da trenutno ikakve veze ima sa istom, i tamo su imali ozbiljnih problema i ne gledaju na njih blagonaklono.

 

Ovo si verovatno u pravu, načuo sam da Rio Tinto većinski paket akcija već duže pripada kineskoj firmi a jutros je naš lik koji tamo živi pričao kako je vlada Portugala, sa još potentnijim zalihama litijuma i nakon godina istraživanja i pregovaranja, ipak odlučila da osnuje mešovitu firmu 50-50 sa Tintovim konkurentima iz Engleske. I da su za razliku od naše vlade svejedno imali poverenje gradjana da će uraditi pravu stvar.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mek preteruje ovde

moze biti i da je test legit, i da je laziran, i da je bio neki zajeb oko unosa rezultata

svakako bez cvrstog dokaza da je laziran nema smisla optuzivati novaka i za to

 

isto tako, ozi vlasti su posle svega priznale da je imao legit osnov da udje u zemlju, tako da bi bilo fer i da oni koji su danima tvrdili da nema, to i priznaju

iliti, da upotremin konstrukcija koja je ovih dana popularna - meče, svojom tvrdoglavoscu na neke teme, vise stetis svom slucaju nego sto mu doprinosis:)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Zvezdinho said:

P

 

Prvo si rekao da formiras misljenje na osnovu dokaza, a ne na osnovu verovanja, a posle kazes da si forimirao misljenje na osnovu sumnje.Daj dogovori se sam sa sobom prvo pre nego sto sa visine drzis lekcije drugima.

 

ja sve hocu da izbegnem da te dodatno blamiram ali ti ne odustajes 🙂

 

Misljenje je formirano u vezi batutovog dokumenta. To nije nikakav dokaz. Zasto nije nikakav dokaz? Jer ga izdaje drzavna institucija koja se krije iza laznog autoriteta. Sta je dokaz? Pedeseti put - dokaz je izvod iz baze sa sve logovima. To nemamo.

 

Misljenje NIJE formirano u vezi toga da li je test lazan ili ne UPRAVO ZATO STO POSTOJI SUMNJA da je test lazan.


Udahni duboko i citaj polako.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NikadProtivKaline said:

mek preteruje ovde

moze biti i da je test legit, i da je laziran, i da je bio neki zajeb oko unosa rezultata

svakako bez cvrstog dokaza da je laziran nema smisla optuzivati novaka i za to

 

isto tako, ozi vlasti su posle svega priznale da je imao legit osnov da udje u zemlju, tako da bi bilo fer i da oni koji su danima tvrdili da nema, to i priznaju

iliti, da upotremin konstrukcija koja je ovih dana popularna - meče, svojom tvrdoglavoscu na neke teme, vise stetis svom slucaju nego sto mu doprinosis:)

 

Koji je moj slucaj? 🙂 Ja sam samo hteo da vidim taj dokaz da je test validan, najiskrenije. Ali nema ga.

 

To nema nikakve veze sa sudjenjem i da li ce Djokovic igrati ili biti deportovan.

 

Meni je ovo znacajno iz drugih razloga, ako vama nije, opet, to je okej.

Just now, Zvezdinho said:

Ja mislim da je tebi potrebno da udahnes duboko posto si poceo da koristis velika slova u konverzaciji.

 

Ma jok brt, ja to samo da povecam da bi lakse razumeo.

 

Posto sam nekada pokusavao sa boldom, pa znam da to ne radi.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Cavani said:

Simptomaticno je sto se Jelena pravi mrtva, niti se oglasava niti je Srki zvao u kolce onomad na konferenciji, kao da su ljuti na nju.

Ko zna sta je tu po sredi, ne bi me cudilo da je vide kao krivca iz nekog razloga za ovo sto se desava.


Nece zena da se petlja u kriminalne radnje… naucila da za svaku svinjariju ona najebe.

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se što nije na pravom mestu, ali vidim da je rasprava krenula pravcem da se @McLeod ličnost i verodostojnost i kredibilitet dovodi u pitanje. O karakteru kolege svedoči da je prvi nanjušio, dokazivao kontra mainstream mišljenja i kasniji događaji mu dali za pravo na temu kineske vakcine.

Nije uopšte malo.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, erwin said:

A ko tvrdi da je potpuno izvesno da je test lažiran?

 

Moguće je i npr. da je na prvom testu izdatom 16. nešto od podataka zabrljano, pa je naknadno izdat novi s ispravnim podacima na osnovu istog uzorka.

 

Poenta je u tome da je poželjno da se ta stvar jednom za svagda razjasni, što se evo već 4 dana od Špigelovog članka ne dešava.

Uz najiskrenije postovanje tebi za sav tvoj doprinos ovom forumu generalno u poslednje vreme - ne znam sta konkretno ocekujes? da Batut objasni u detalje svoje kodove, nacine generisanja svega itd itd - nisam IT strucnjak, ali zasto bi oni to radili? Zbog Spigla? pretpostavljam da su te procedure i zasticene jer ako ih objave tek onda se to sve lako hakuje lazira itd, nije mi jasno sta ocekujes od Batuta? A i ako kodovi i procedure nisu zasticeni sta oni imaju da objasnjavaju Spiglu naprimer? 

Edited by ciao
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Zvezdinho said:

Znaci pocelo i vredjanje, polako, udahni duboko, ovo je samo tenis. Nema potrebe za tolikom nervozom.

 

Ma kakva te nervoza spopala 🙂 Samo sam hteo da ti objasnim, bas sam se potrudio a ti ne prihvatas.

 

A inace se slazem, izvini, nista protiv tebe licno 😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Losmi17 said:

Mene vise zanima, ima li kakvih glasina i pozitivnih vesti za veceras.

Videh misljenje nekog advokata koji misli da ce Novak dobiti i veceras i da ce dobiti privremenu vizu.

 

 

Sudija Kalahan prati tenis, sad za koga navija videcemo :s_d:

Quote

 

Nama je najzanimljiviji Dejvid O'Kalahan, koji će biti i glavni na suđenju, a koji je u toku noći saslušao zahteve advokata Novaka Đokovića. Odobrio je njihov zahtev, ne i preinačio odluku Entonija Kelija da Đoković bude vraćen u imigracioni pritvor, ali je ovo sigurno prvi ovakav slučaj koji vodi, iako je aktivan od osamdesetih.

Ono što je zanimljivo je da je O'Kalahan veliki ljubitelj sporta, a posebno američkog fudbala pošto navija za Grin Bej Pekerse, međutim najviše se bavi tenisom!

 

Nije poznato za koga navija O'Kalahan, međutim u slobodno vreme se bavi sportom u kome je Novak Đoković najbolji, pa je sigurno vrlo dobro upućen u ono što se dešava pred Australijan open. Uz to, sudija O'Kalahan trči u slobodno vreme, vozi bicikl, čak jaše konje, međutim to ne pamti po dobrom jer se jednom pošteno ugruvao nakon pada sa konja.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Instinkt said:

Ja vise ne verujem ni da sam bio pozitivan.. Izdali mi overen papir u batutu da satro jesam, al nikakav dokaz ne dobih

 

 

 

Novi nivo trolovanja. Generalno se ne slažem sa @McLeod i time šta piše ovde, ali činjenica je da se Batutova izjava ne može smatrati dokazom. Možemo da kažemo da je država stala iza Novaka, i onda svako od nas bira u šta će da veruje: ili je falsifikovao test ili nije. Znači to je stvar uverenja, ne dokazivanja putem empirije. I sigurno se nikad ništa neće dokazati jer Batut neće dozvoliti da im se prčka po bazi, što mogu i da razumem zbog zaštite podataka.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Son_of_a_gun said:

Dal ste realni jbt, neko da da nalog za upad u najzaštićeniju državnu bazu zbog običnog civil disputa? emoji23.png Bez obzira na sveopštu halabuku, ovo je ipak slučaj sa margina pravosuđa.

 

Ne treba to da se uradi. Raspravljali smo samo o tome sta je dokaz, sta nije. Moze se pretpostaviti zasto Australija nije pogurala pricu u tom smeru.

 

A prava istina je negde tamo, jelte.

Link to comment
Share on other sites

@DameTIme

 

Objasni mi, molim te, cemu sluzi Batut onda, cemu sluzi PCR, kad bilo koji rezultat da dobojes, to nije nikakav dokaz za tebe. Stvar uverenja 😄

Neverovatno je samo to sto kroz trolovanje moras da pokazes ljudima koliko je besmisleno to sto verglaju jer jedino tada dodje informacija do njih, u suprotnom, mozes da pricas i zidu, isto procesuiraju. 

Link to comment
Share on other sites

Nemojte više " e, sad nek ih tuži za milione" kao o potezu koji će da zabrine vladu Australije a njemu donese neku bitnu satisfakciju verovatno tek tamo negde pred početak Roland Garosa, do kada bi trebalo da je fokusiran na pripreme i taktiku koja će najmanje odgovarati Nadalu.

Vlada Australije je ipak isterala svoje, kakva god bude presuda večeras i dobili su poene u očima glasača koji su sve ovo većinski podržali. U slučaju i da dobije tu neku "bridge vizu" i ako ovako izmučen i izgažen kao nikada u karijeri, misli da treba da igra jer ima šansu da osvoji trofej.onda šta reći nego: ,,dal si realan Novače."

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da kazem i ja nesto o temi...Da postoji sumnja u test i da je delom opravdana, postoji. Nisam misljenja da je test fejk jer bi to onda znacilo ne samo da je Novak ekstremno glup vec i svi ljudi koji ga okruzuju, porodica (ajde), advokati, agenti, pr tim itd. Zasto ovo kazem...pa kad laziras test, mozes da laziras i vreme kad je uzet uzorak i kad je izdat test (nije da ga to ne bi pokrilo za druge stvari koje je zabrljao) , mogao je obzirom na status i vakcinaciju da lazira (realno samo nije hteo), zatim da ne ceka 16.decembar nego da se izgubi na nedelju dana i dobije test za taj vremenski period.

Cini mi se da iz svih ovih razloga, mogucnosti koje su mu se pruzale i iskrenosti koju je pokazao odbijajuci da ide laksim putem (objava na insta o izuzecu) iskreno sumnjam da je lazirao bilo sta.

 

To sto je drzava stala iza Novaka preko Batuta, ja pozdravljam. I kad je ta drzava u pitanju ne mora sve da bude crno ili belo, vec neka nijansa sive. Ne vidim logiku da se sudi o ispravnosti Novakovog testa ako ne verujete u validnost ugovora sa pomenutim stranim kompanijama.

Edited by Lil3LE
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Instinkt said:

@DameTIme

 

Objasni mi, molim te, cemu sluzi Batut onda, cemu sluzi PCR, kad bilo koji rezultat da dobojes, to nije nikakav dokaz za tebe. Stvar uverenja 😄

Neverovatno je samo to sto kroz trolovanje moras da pokazes ljudima koliko je besmisleno to sto verglaju jer jedino tada dodje informacija do njih, u suprotnom, mozes da pricas i zidu, isto procesuiraju. 

 

Batut može sutra da da pismenu izjavu sa potpisom i pečatom na kojoj piše da je neki zid crn, a on je beo i ti vidiš da je zid beo. Da li ćeš im verovati?
Naravno da nisu mogli ništa drugo da urade i urađeno je na Noletov zahtev kad je krenula cela priča oko validnosti PCR-a, ali to ne znači da je to bilo kakav dokaz validnosti. Tako da na koncu svako bira kojoj će strani da veruje. Sa tim nemam problem, ali ne vidim zašto troluješ topik i Meka zbog njegovih upisa. Mislim kapiram da ga mnogi ovde ne gotive i ne bi ga vodili kući da se druže s njim, ali u pravu je 1/1 za ovo. 

 

Opet troluješ. Meni Batut izda uverenje na osnovu PCR-a koji znam da sam uradila, dobijem rezultat, izdaju mi se uverenja na osnovu vakcina koje sam primila... Bukvalno ne možeš staviti znak jednakosti između toga i ovog statement-a za medije.

Edited by DameTIme
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

 

Australija nigde nije potencirala na tome i ja ne znam da li je to zbog toga sto misle da ce ovako lakse dobiti slucaj, ili im nije ni palo na pamet. Uostalom, to je sve potpuno nebitno.

 

Pazi, već drugi put menjaš teze. Kad kažem da je neoborio dokazano da nisi u pravu, ne mislim na autentičnost testa, nego na sledeće (i to sam jasno napomenuo u svojim postovima):

  • Tvrdio si da je prva žalba usvojena "samo zbog proceduralane greške". Vlada sada priznaje da su svi njegovi papiri uredni i da preležan kovid jeste validan razlog za izuzeće s koji može da se putuje u Austrlaiju iako si stranac. Takođe, da je žalba oborena "samo zbog proceduralne greške", kako si tvrdio, sve što je vlada trebalo da uradi je da mu oduzme vizu po istom osnovu, uz ispravnu proceduru i case closed. Umesto toga, oni sada koriste potpuno drugačiji osnov, krajnje far fetched. Dakle, neoborivo je dokazano da nisi bio u pravu.

Takođe, sad kad si ostao bez tih argumenata, hvataš se za nešto što čak ni AUS vlada ne osporava. Tako da, zašto bi bilo relevatno u raspravi o validnosti oduzimanja vize uopšte raspravljati o nečemu što nije ni jednog trenutka pomenuto kao osnov za oduzimanje vize?

 

1 hour ago, implant said:

 

Ima tu jedan problem, veće su im šanse da dobiju slučaj na osnovu nečeg opipljivog kao što je lažiran test, nego na osnovu priče da je Đoković opasnost po javni red i mir u Australiji. To je toliko nebulozno da je prosto nemoguće da advokatski tim koji će za ovaj slučaj uzeti više para nego ti i ja za 5 godina rada, nije svestan te činjenice.

 

Upravo to je i moja poenta. 

 

Neispravno popunjen formular? - Konkretno, dokazivo, ili jeste ili nije.

Nema potrebna dokumenta, nije pribavio dokaze? - Konkretno, dokazivo, ili jeste ili nije.

Postoji sumnja da su dokazi falsifikovani? - Konkretno, dokazivo, ili jeste ili nije. Tražimo dodatno veštačenje, digitalna forenzika, do tada nema vize ili evo bridžing viza.

 

Umesto svih ovih razloga, oni su izabrali:

 

"Mogao bi" (u potencijalu) da utiče na "sentiment" (apstrakcija) opšte populacije o vakcinisanju? - Apstrakno, nedokazivo, možda bi mogao, možda ne bi, ko može to da dokaže na bilo koji način kad je ceo osnov u futuru i potencijalu? Za mene, ovo je jasan pokazatelj da nemaj nikakav slučaj osim "rulling by public opinion", kao što neko napisa.  

 

2 hours ago, McLeod said:

 

Taj neoborivi dokaz ne postoji, bar u vezi testa. Sto se tice testa na antitela, to takodje nije nikakav dokaz za to da je imao pozitivni test 16. decembra. Ako ga je imao 26. decembra (sto bi bilo kasno za prijavu), naravno da ce imati antitela.

 

Koji je izvor za ovo? Ako misliš na dopis TA, oni pominju da do određenog roka treba da pošalješ papire ukoliko želiš da oni facilitateuju dobijanje stručnog mišjenja, ne pominje se to kao apsolutni rok za dobijanje mišljenja. 

 

Inače, ne razumem šta je tvoja teorija sada? On je lažirao test 16. decembra, a onda se neplanirano zarazio 10 dana kasnije? 

 

Edited by Tunji Awojobi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Instinkt said:

@DameTIme

 

Objasni mi, molim te, cemu sluzi Batut onda, cemu sluzi PCR, kad bilo koji rezultat da dobojes, to nije nikakav dokaz za tebe. Stvar uverenja 😄

Neverovatno je samo to sto kroz trolovanje moras da pokazes ljudima koliko je besmisleno to sto verglaju jer jedino tada dodje informacija do njih, u suprotnom, mozes da pricas i zidu, isto procesuiraju. 

 

Objasnjeno je, ti ne zelis da shvatis. I primer ti je potpuno neadekvatan, da ne kazem nesto drugo.

 

U tvom primeru ti se testiras i dobijas rezultat. Rezultat moze biti lazno pozitivan, lazno negativan. Moze biti i greska u bazi. Ali ne postoji razlog da tebi, Peri Pericu, neko inicijalno da lazni rezultat. Tako da ti taj rezultat koji si dobio uzimas za istinit.

 

E sad, ako ti falsifikujes test da bi mogao recimo nevakcinisan da ides uvece u kafanu, ako se na validnost tvog zelenog sertifikata posumnja, to otvara diskusiju koju imamo ovde i onda potpisani papir tvog drugara iz Batuta koji ti je i falsifikovao test nije nikakav dokaz da je rezultat testa pravi.

 

Kapiras tu tananu razliku?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...