Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

1 minute ago, Wookie said:

Sad je član 133, diskreciono pravo ministra za imigraciju da deportuje nekoga na osnovu neka 3 kriterijuma, a očekivalo se da će se pozvati i na član 109, laganje na formularu za prijavu za vizu. Ovaj član 109 izgleda da čuvaju u rezervi.

Uf opet Čl. 133 baš nam se ne da sa 133.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Wookie said:

Pa ova slika iz Francuske samo može da bude argument u korist tvrdnje australijske vlasti da Novak može da podstakne antivaksere u Australiji. Novaku to nikako ne ide u prilog.

Iskreno rečeno tom logikom nije uopšte bitno na kom se on kontinentu nalazi, eto nije on sad u Francuskoj pa su opet tamo demonstracije, ako ga proteraju napraviće od njega antivakserskog mučenika, tako da ne valja kako god okreneš.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wookie said:

Pa nemaju šta da izmišljaju, već imaju onu grešku na formularu za vizu, kad je naveo da nigde nije putovao 14 dana pre puta u Australiju. To je član 109 tog njihovog zakona za isterivanje imigranata. To sad nisu iskoristili, čuvaju za sledeći pokušaj.

 

 

 

Ja ne razumem ovo. Ako im je taj 109 toliki penal, zašto ga nisu iskoristili sad. Ne verujem da je njima plus da se ovo razvlači u turnir.

 

Uz to, 109 je za laganje na formularu, koliko sam razumeo. Ako se dokaže da nije ništa pridobio time što je označio da nije putovao u druge države u zadnjih 14 dana, to se onda može okarakterisati i kao greška, a ne laganje. Jer zašto bi varao ako nemaš nikakav benefit od toga.

Link to comment
Share on other sites

Just now, L' Imperatore said:

 

Ja ne razumem ovo. Ako im je taj 109 toliki penal, zašto ga nisu iskoristili sad. Ne verujem da je njima plus da se ovo razvlači u turnir.

 

Uz to, 109 je za laganje na formularu, koliko sam razumeo. Ako se dokaže da nije ništa pridobio time što je označio da nije putovao u druge države u zadnjih 14 dana, to se onda može okarakterisati i kao greška, a ne laganje. Jer zašto bi varao ako nemaš nikakav benefit od toga.

Ja sam ovo pisala pre nekih 15 strana :classic_biggrin: nije mi uopšte jasno što se odmah nisu uhvatili za to, to je dokazana stvar, koja povlači sankcije, i sve bi bilo po zakonu. Njih ne mora da interesuje zašto je on tu pogrešio

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, L' Imperatore said:

 

Ja ne razumem ovo. Ako im je taj 109 toliki penal, zašto ga nisu iskoristili sad. Ne verujem da je njima plus da se ovo razvlači u turnir.

 

Uz to, 109 je za laganje na formularu, koliko sam razumeo. Ako se dokaže da nije ništa pridobio time što je označio da nije putovao u druge države u zadnjih 14 dana, to se onda može okarakterisati i kao greška, a ne laganje. Jer zašto bi varao ako nemaš nikakav benefit od toga.

Ma ja samo kažem šta sam video po njihovim novinama, mnogi njihovi pravni stručnjaci su očekivali da će se pre pozvati na taj član 109, jer je na tom delu formulara baš naglašeno da netačan odgovor može da povuče i krivičnu odgovornost. Pa su onda bili iznenađeni da su se ovi pozvali na član 133.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stray_cat said:

Zato što im nije da interesu da se završi cirkus. Pa zar ne vidiš, alcesta da im (političarima) ni AO nije nešto posebno bitan, u smislu žreb, nosioci, dosadnjikave stvari bitne teniskim fanovima.

Ali im pare od njega ne smetaju :innocent:

Verovatno si u pravu da im nije u interesu da se završi, ali s druge strane ni oni sami u tom cirkusu nisu ispali baš najsrećnije...

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Wookie said:

Pa ova slika iz Francuske samo može da bude argument u korist tvrdnje australijske vlasti da Novak može da podstakne antivaksere u Australiji. Novaku to nikako ne ide u prilog.

Da, ali mu moraš naći neku takvu izjavu gde on poziva nekog da se ne vakciniše.

Do tada, ako je ovo tačno, vredi razmisliti

Quote

Zvaničnici ministarstva zdravlja Australije, u zvaničnoj dokumentaciji dostavljenoj sudu, ističu da najbolji teniser sveta Novak Đoković ne predstavlja opasnost po državu.

https://www.danas.rs/sport/australijsko-ministarstvo-zdravlja-djokovic-nije-opasnost-po-drzavu/

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, alcesta said:

Iskreno rečeno tom logikom nije uopšte bitno na kom se on kontinentu nalazi, eto nije on sad u Francuskoj pa su opet tamo demonstracije, ako ga proteraju napraviće od njega antivakserskog mučenika, tako da ne valja kako god okreneš.

U Francuskoj su demonstracije od samog pocetka ali protiv vakcinalnog pasosa, nisu protiv vakcina, nista se tu nije promenilo zbog Novaka

Link to comment
Share on other sites

Suština je da oni žele od njega da naprave primjer borbe protiv korone, mjere su iste za sve bla, bla, zato su se prvo hvatali za vakcine a sad za antivakcinalni uticaj.

Kakav primjer mogu da daju narodu da se uhvate za tehnikaliju u obrascu.

Hebe se njima za Đokovića kao Đokovića, njima treba žrtveni jarac.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Instinkt said:

 

Ne razumem. Djokovic uradi PCR, dobije (pozitivan) nalaz, isto kao i ti. On nema dokaz, a ti imas, ili nemas? Nije mi jasan taj momenat, pojasni mi.

 

Ma da li me zajebavaš? Novak je podneo pozitivan PCR, za koji se ispostavilo da postoji sumnja da je lažiran. Onda Batut izdaje saopštenje sa potpisom i pečatom da test nije lažiran i da je validan. Ti tvrdiš kako je to dokaz validnosti - ja ti kažem da nije dokaz. Dakle tu smo mi zaglavili. Da ne postoji sumnja da su muljali oko Noletovog testa mi ovaj razgovor ne bismo ni vodili.

 

A za svoj PCR nemam razloga da sumnjam da je podvaljen i da bi mi neko uvalio lažan test. Eventualno je moguća greška kao posledica ljudskog faktora, ali valjda kapiraš razliku između Novakovog i mog (potencijalnog) slučaja.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Bromoviski said:

Da, ali mu moraš naći neku takvu izjavu gde on poziva nekog da se ne vakciniše.

Do tada, ako je ovo tačno, vredi razmisliti

https://www.danas.rs/sport/australijsko-ministarstvo-zdravlja-djokovic-nije-opasnost-po-drzavu/

Ne moraš, eno u Americi je danas general konfederacije Lee simbol rasizma i beli supremisti se okupljaju oko njegovih spomenika, a to što postoji gomila dokumenata gde se vidi da je on bio protivnik robovlasništva i rasizma, to njima nije baš previše bitno.

Isto tako sad imaš gomilu antivaksera na tviteru koji objavljuju Novakovu sliku i uopšte ih ne zanima šta Novak stvarno misli o svemu tome.

Edited by Wookie
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Rade Zagorac said:

Sad sam dobio poruku od strica iz Australije:

 

,,Haj Rade, ovde tvouj ankl, biou sam vaksinejtid tri tajms, ali posle ovog vit Novak, ja sam anti vakser nau."

 

Evo i ja sam antivakser, mislim tako se osećam. Čekam (na omikron) apdejtovanog Fajzera, ali to ne menja moja osećanja.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ovako shvatila tu pricu oko 133, a moguce da gresim...

Po tom clanu, ministar ima mnogo veca ovlascenja, bitno je da ne naprave neku proceduralnu gresku, takodje zato su i priznali da on nije opasan po javno zdravlje jer to nije njihov domen nego domen ministarstva zdravlja, a on valjda samo treba da pokaze sumnju da on moze da podigne antivaksersko raspolozenje, ne mora ni da dokazuje.

Najverovatnije gresim, ali ja sam tako shvatila

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Wookie said:

Ne moraš, eno u Americi je danas general konfederacije Lee simbol rasizma i beli supremisti se okupljaju oko njegovih spomenika, a to što postoji gomila dokumenata gde se vidi da je on bio protivnik robovlasništva i rasizma, to njima nije baš previše bitno.

Pa to je ista država.

Ja sam reagovao na post gde se povezuje antivakserstvo Djokovića kao osnova u tužbi za Australiji i  protesti u Francuskoj.

Ostalo ostaje sve što sam rekao.

Nadji  njegovu anticoronavax izjavu.

Edited by Bromoviski
Link to comment
Share on other sites

Tu ce predspostavljam Novakovi advokati da predstave spisak svega sto je Novak donirao raznim zemljama za borbu protiv covida - to bi trebalo da bude dovoljan razlog da se pokaze da Novak ne negira postojanje covida i jos ga prikazu kao dobrotvora, filantropa itd (sto on i jeste) i onda sta bude bude. Nego koje su varijante da se to ponovo produzi?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na starom forumu je Mek jednom prilikom odgovorio na jedan post vezan uz neku košarkašku te(k)mu u stilu - “pojma ti nemaš”. Fora je u tome da je taj put odgovario na vlastiti post napisan par sati ranije. I da, bio je ozbiljan [emoji1][emoji1][emoji1]

Za forumaše sa većom kilometražom to nije čudno jer znaju da Mek nikad nije sam...:)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...