Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

Da, kad bi se pravili ludi... pa koliko puta su samo sagovornici na temi o USA jedni drugima tako depersonalizovano slali uvrede, pa smo svi znali ko se kome tu obraća. Uvreda uvijena u celofan.

 

No, meni je ovaj deo bio problematičniji, uini, to jesam naveo, ovde se obraća direktno jednom moderatoru:

 

Quote

To sto dozvoljavate izivljavanja, bullying, flejmovanje i podjebavanje, a onda to podmeces pod "stil" je cista psihopatija. 

 

Ja ne volim da neko nekome tako deli dijagnoze, pa makar i uvijeno. 
 

Zanimljivo mi je da se, jednom kad moderacija zauzme stav da ipak postoji određena granica do koje dozvoljavamo da nas ljudi jašu, a ako prestanemo da se pravimo ludi i budemo iskreni, priznaćete da nas pojedini jašu od samog starta (da, uvrede HB su ništa naspram svega što smo istrpeli), onda smo preosetljivi. Mi možemo da razgovaramo o tome da li loše radimo svoj posao i priznajem svakom pravo na mišljenje da je to tako, takođe i da nešto na tome i poradimo ako su baš svi nezadovoljni, ali ne priznajem pravo svakove da dođe i istovari svoje frustracije i uvrede na moderatore, samo zato što mu se može.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Upravo tako.

Ja mogu prići bilo kojem policajcu i reći mu "Police sucks" ili ACAB. I jedino što dotični može jest da me poljubi u moje sjajno bijelo dupe. To se zove depersonalizirana uvreda, upućena instituciji (a i 'Moderacija' je nekakva forumska institucija) i nije kažnjiva, slično kao kad bi ironside vikao "Dole Vlada!" ili ministar taj i taj je pizda, jer dotični ministar ovaploćuje Vladu.

Kad bih prišao policajcu i rekao mu "Ivankoviću, br 12345, vi ste djubre", odmah bih dobio prekršajnu prijavu, a u finim demokracijama tipa Rusije ili Kine (da ne spominjem one još ljepše, kao što su Kuba, NDR Koreja, Venezuela ili raznorazne afričke ljudožderske 'republike'), bio bih u najboljem slučaju odvućen u nekakav podrum gdje bi mi izbili bubrege. U krasnim demokracijama navedenim u zagradi, ostavili bi me da trunem u ćeliji "gdje akrape memla davi".

Zato se Moderacija mora pridržavati načela da svatko, bez sankcioniranja, ima pravo reći što misli da ide toj 'Moderaciji', uključivo uvrede.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Kronostime said:

Honey Badger je reagovao kada moderacija nije reagovala u pocetku i  sprecila divljanje Denisa, Yoyogija i MRD-a  po celom Forumu.

Njihova medjusobna preganjanja su zlo za sve teme.

 

okej, ovo jeste legit uvreda, dijagnoza, šta već 

 

opet, treba imati u vidu i da je ona tvrdnja da je to "stil" a zapravo je by the book primer navedenih (kaznjivih) stavki na forumu - takođe uvreda, samo za inteligenciju, zdrav razum, šta već 

 

verujem da nije izrečena namerno ali treba razumeti i kakav efekat ostavlja na sagovornika, pogotovo ako je već iznerviran tokom situacije 

 

daklem, kada si već za "da se ne pravimo ludi", hajde da kažemo i da je mod, bez zle namere ali svojim učinkom, kumovao finalnom rezultatu 

---

eto meni je sveže iskustvo kako si se ti meni obratio na prethodnoj strani, verovatno ne iz ikakve loše namere; u nekoj alternativnoj verziji sam mogao da popizdim i daleko neotesanije odgovorim na to. ljudi treba da snose posledice za svoje postupke. međutim, treba razumeti i šta je dovelo do toga 

 

 

ja sve ovo pišem zarad potencijalno boljeg međusobnog razumevanja, ne da bih advokatisao za badgera 

 

edit nekako sam uspeo da citiram kronosa a hteo sam @Eddard, tj quote o dijagnozi

Edited by uini
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Honey Badger je reagovao kada moderacija nije reagovala u pocetku i  sprecila divljanje Denisa, Yoyogija i MRD-a  po celom Forumu.

Njihova medjusobna preganjanja su zlo za sve teme.

 

Kanadjaninov i Džapanezov feud je isprva bio zabavan*, otkad je prerastao u obostrani OCD, više nije.

Iako sam najviše nastojao doprinositi na kulinarstvu i arhitekturi, tamo više nemam sugovornika. Tužno i mislim da nakon odlaska Kinika, HB-a, a odsad i mene, ovaj forum nešto gubi.

 

* Imao sam pred petnaestak godina neopisivo otrovniju svadju sa holandskim alkoholičarem, banijskim razbojnikom MĆ, pa sam to, kao i sve ratne idiotarije odlučio ostaviti iza se. Isplatilo se.

Edited by ironside
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Eddard said:

Da, kad bi se pravili ludi... pa koliko puta su samo sagovornici na temi o USA jedni drugima tako depersonalizovano slali uvrede, pa smo svi znali ko se kome tu obraća. Uvreda uvijena u celofan.

 

No, meni je ovaj deo bio problematičniji, uini, to jesam naveo, ovde se obraća direktno jednom moderatoru:

 

 

Ja ne volim da neko nekome tako deli dijagnoze, pa makar i uvijeno. 
 

Zanimljivo mi je da se, jednom kad moderacija zauzme stav da ipak postoji određena granica do koje dozvoljavamo da nas ljudi jašu, a ako prestanemo da se pravimo ludi i budemo iskreni, priznaćete da nas pojedini jašu od samog starta (da, uvrede HB su ništa naspram svega što smo istrpeli), onda smo preosetljivi. Mi možemo da razgovaramo o tome da li loše radimo svoj posao i priznajem svakom pravo na mišljenje da je to tako, takođe i da nešto na tome i poradimo ako su baš svi nezadovoljni, ali ne priznajem pravo svakove da dođe i istovari svoje frustracije i uvrede na moderatore, samo zato što mu se može.

Moderacija ne treba da tolerise uvrede na racun moderacije, ne zato sto ste preosetljivi nego sto je to extremno nekulturno, a i bezobrazno ako se zna da vi u toj funkciji volontirate. I onda dodju "pametni" forumasi da vam objasne sta oni misle o vama. Svaki prigovor moderaciji se moze kulturno objasniti.

Sto se tice medjusobnih sukoba forumasa, tu ne morate biti preosetljivi, ali sigurno ne treba ni dozvoliti svinjac. Treba negovati kulturu komunikacije. A na lepo u celofan umotane uvrede, pa tu treba biti flexibilan, mora se imati neka granica (tipa dijagnoze), ali ne moramo bas biti preosetljivi....

 

Denisov i Jojogijev sukob je uglavnom bio zabavan dok ne preteraju, ganjaju se po temama i slicno. Upozorenje, pa i kratkotrajno hladjenje moze to resiti.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Angelia said:

Moderacija ne treba da tolerise uvrede na racun moderacije, ne zato sto ste preosetljivi nego sto je to extremno nekulturno, a i bezobrazno ako se zna da vi u toj funkciji volontirate. I onda dodju "pametni" forumasi da vam objasne sta oni misle o vama. Svaki prigovor moderaciji se moze kulturno objasniti.

Sto se tice medjusobnih sukoba forumasa, tu ne morate biti preosetljivi, ali sigurno ne treba ni dozvoliti svinjac. Treba negovati kulturu komunikacije. A na lepo u celofan umotane uvrede, pa tu treba biti flexibilan, mora se imati neka granica (tipa dijagnoze), ali ne moramo bas biti preosetljivi....

 

Denisov i Jojogijev sukob je uglavnom bio zabavan dok ne preteraju, ganjaju se po temama i slicno. Upozorenje, pa i kratkotrajno hladjenje moze to resiti.

 

Razmijenite brojeve i napravite viber grupu ili nešto slično.

 

Koje upozorenje, prvo, drugo ili stosedamdesetdrugo u razdoblju od godinu dana?

 

Upravo zbog te popustljivosti imamo situaciju da odlaze forumaši koji žele normalnu, kulturnu komunikaciju.

 

... 

 

Inače, koliko sam upratio na forumu postoji opcija 'ignore' koju i jedan i drugi forumaš skupa sa par svojih priljepaka odbijaju koristiti što nam samo po sebi govori da se radi o simbiozi poput one krokodila i egipatskog pljeskavca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Angelia said:

 A na lepo u celofan umotane uvrede, pa tu treba biti flexibilan, mora se imati neka granica (tipa dijagnoze), ali ne moramo bas biti preosetljivi....

 

 

Nikako, te u "celofan umotane" treba kažnjavati duplo jer je to mnogo perfidniji način vređanja od proste psovke. Kod tih uvreda može da se desi da onaj drugi i ne shvati da je izvređan gore nego da mu je neko opsovao sve redom i zato je to još gori vid komunikacije nego klasične uvrede. Interesantno da je to baš tvoj stav.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, ironside said:

 

Kanadjaninov i Džapanezov feud je isprva bio zabavan*, otkad je prerastao u obostrani OCD, više nije.

Iako sam najviše nastojao doprinositi na kulinarstvu i arhitekturi, tamo više nemam sugovornika. Tužno i mislim da nakon odlaska Kinika, HB-a, a odsad i mene, ovaj forum nešto gubi.

 

* Imao sam pred petnaestak godina neopisivo otrovniju svadju sa holandskim alkoholičarem, banijskim razbojnikom MĆ, pa sam to, kao i sve ratne idiotarije odlučio ostaviti iza se. Isplatilo se.

Zaista ne znam kako si uspeo ta dva forumaša stvaiti u istu rečenicu. Ima tu i do lične percepcije, ali iako si nečiji istomišljenik, to ne znači da moraš/možeš tolerisati njegove bljuvotine i ispade. Pričamo o Kiniku, naravno!

 

HB je jako korektan forumaš!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Ne znam zašto imam neki predosećaj da će se i ovaj forum ugasiti emoji848.pngemoji849.pngemoji2957.pngemoji16.pngemoji1787.png

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

Hoće, to je sigurno... Neminovno je... E sad, da li za dan, dva, deset, pedeset, godinu, dve, deset, pedeset to stvarno ne znam...

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, comandante said:

 

ne znam odakle ti ovo, ja sam siguran da kada bi javnost odlucio oj bi sedeo na elektricnu stolicu

 

nisi valjda toliko naivna da ne razumes da sada vise nisu vazni zakoni nego pr (u ovom slucaju pravda). debilcina nije nevin i koga boli qrac ako dobije vise nego sto zasluzuje prema "zakonima". btw to je najmanje sto ste duzni vasim aa sugradjanima koje vekovima tretirate kao zivotinje

 

3 minutes ago, marejosip said:

 

Ovakav nacin obracanja sa mi/vi konotacijom se ubuduce nece tolerisati. Moze se sve ovo napisati na lepsi nacin, bez ubacivanja sagovornika u tu grupu o kojoj se govori i stvaranja potencijalnih tenzija. Zamolio bih sve vas koji ucestvujete na ovoj, ali i ostalim temama, da ovako nesto vise ne radite.

 

Da stavim i ovde, za one koji mozda ne citaju usa temu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Ne znam zašto imam neki predosećaj da će se i ovaj forum ugasiti emoji848.pngemoji849.pngemoji2957.pngemoji16.pngemoji1787.png

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

I tvoj avatar, kao i tvoj post, u meni bude hladne predosjećaje, ledeno ježenje na ledjima.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Klotzen said:

 

Nikako, te u "celofan umotane" treba kažnjavati duplo jer je to mnogo perfidniji način vređanja od proste psovke. Kod tih uvreda može da se desi da onaj drugi i ne shvati da je izvređan gore nego da mu je neko opsovao sve redom i zato je to još gori vid komunikacije nego klasične uvrede. Interesantno da je to baš tvoj stav.


Onaj drugi itekako to shvati, posebno kad se obrazac cesto ponavlja, ali ne moze da uzvrati jer ne vladaju svi disciplinom perfidnog ”spustanja”. Ili jos cesce, ne zele da se spustaju na taj nivo. Posebno sto ta vestina nije jednako na ceni u svim sredinama, ali je zato vrlo tipicna za ruralne delove Balkana.

Veci je problem s perfidnim uvredama taj sto ostali ne shvataju sta onaj koji vredja radi. Ako uvredjeni pokusa da se pozali moderaciji ili forumskoj javnosti, neminovno ispada kme-kme kalimero. Osim toga, to u celofan uvijeno vredjanje inspirise i neke druge da se pridruze, iako se ti isti nikada ne bi pridruzili otvorenom vredjanju.

Zbog svega toga se potpuno slazem da moderacija ne bi trebalo da ohrabruje perfidno vredjanje. Ono je u svakom pogledu daleko otrovnije od otvorenog. Danas ima i ime. Zove se cyber bullying.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2020 at 12:02 PM, ironside said:

* Imao sam pred petnaestak godina neopisivo otrovniju svadju sa holandskim alkoholičarem, banijskim razbojnikom MĆ, pa sam to, kao i sve ratne idiotarije odlučio ostaviti iza se. Isplatilo se.

 

stalno to spominjes, medjutim ja se uopce ne sjecam te tvoje svadje s Miletom Curcicem. pretpostavljam zato sto je on bio u svadji sa 90% forumasa. u biti, njegov nick i jeste bio zasnovan na arhetipu epskog neprijatelja, i tu se odlicno snalazio. sto i ne cudi, obzirom da je zavrsio etnologiju i antropologiju na beogradskom univerzitetu. Mile je btw. iz Dalja (istocna Slavonija), a ne sa Banije. rat je proveo u Nizozemskoj, gdje se prizenio 1989.

Link to comment
Share on other sites

Evo predloga. Da li je po tehničkim mogućnostima opcija ignore admin privileged and user restricted? Ukoliko jeste, admin bi mogao da setuje i zaključa dvojici forumaša, koji vijaju rep jedan drugom po forumu, onog drugog na ignore listu i problem rešen! 😂 Nema na čemu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hm... not a bad idea 😀

 

@MetalHead moguće?

 

@uini

Da ti ne ostanem dužan, pored like-a na post.

 

On 6/2/2020 at 11:07 AM, uini said:

eto meni je sveže iskustvo kako si se ti meni obratio na prethodnoj strani, verovatno ne iz ikakve loše namere; u nekoj alternativnoj verziji sam mogao da popizdim i daleko neotesanije odgovorim na to. ljudi treba da snose posledice za svoje postupke. međutim, treba razumeti i šta je dovelo do toga 

 

Slažem se, moja pogreška, bezveze napisano, hvala što si se iskontrolisao.

 

Quote

ja sve ovo pišem zarad potencijalno boljeg međusobnog razumevanja, ne da bih advokatisao za badgera 

 

Amin to that. 

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ilija Pandurović said:

Evo predloga. Da li je po tehničkim mogućnostima opcija ignore admin privileged and user restricted? Ukoliko jeste, admin bi mogao da setuje i zaključa dvojici forumaša, koji vijaju rep jedan drugom po forumu, onog drugog na ignore listu i problem rešen! 😂 Nema na čemu...

Nemamo pregled ko koga ignorise i ne mozemo da menjamo to. I kad bi mogli, opet bi korisnik to mogao da prepravi. Jedino da se prepravlja software ili da se trazi neki plugin ako postoji. 

Zanimljiva ideja, ali iskreno sumnjam da bi to zaustavilo takve likove. Jedino da ih stavimo na odobravanje postova...  

 

 

1 hour ago, djole said:

Još jednom bih molio da se razmotri opcija za stavljanje moderatora na ignore listu.

"Dobar dan, molim Vase isprave - saobracajnu i dozvolu."

":whistling:"

"Rekoh, DOBAR DAN, molim saobracajnu i dozvolu!"

":whistling:" (aka policajac na ignore listi)

"Izadjite iz vozila, odmah!"

 

Nakon sto ga izvuce iz vozila i istambura ga posteno... 

"Oh izvinite, bili ste mi na ignore listi". 

 

Drugim recima, nikada nece biti omoguceno. Jednostavno preskoci post koji ne zelis da vidis. 

 

 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

Hm... not a bad idea 😀

 

@MetalHead moguće?

 

@uini

Da ti ne ostanem dužan, pored like-a na post.

 

 

Slažem se, moja pogreška, bezveze napisano, hvala što si se iskontrolisao.

 

 

Amin to that. 

 

džaba je ovo sve (nažalost). tvoji lajkovi dostojno reprezentuju tvoje nazore a posredno i opšte forumske stavove. 

 

ko se akao na vox pops 2.0, je (pre pola godine) verovatno imao ideju da je ovo forum potencijalno progresivnih shvatanja (što je jedino potencijalno nasledstvo b92 foruma), a ono random online prcija za necivilizacijske tekovine i nazore (:

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, MetalHead said:

Nemamo pregled ko koga ignorise i ne mozemo da menjamo to. I kad bi mogli, opet bi korisnik to mogao da prepravi. Jedino da se prepravlja software ili da se trazi neki plugin ako postoji. 

Zanimljiva ideja, ali iskreno sumnjam da bi to zaustavilo takve likove. Jedino da ih stavimo na odobravanje postova...  

 

 

"Dobar dan, molim Vase isprave - saobracajnu i dozvolu."

":whistling:"

"Rekoh, DOBAR DAN, molim saobracajnu i dozvolu!"

":whistling:" (aka policajac na ignore listi)

"Izadjite iz vozila, odmah!"

 

Nakon sto ga izvuce iz vozila i istambura ga posteno... 

"Oh izvinite, bili ste mi na ignore listi". 

 

Drugim recima, nikada nece biti omoguceno. Jednostavno preskoci post koji ne zelis da vidis. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...