Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

2 minutes ago, Veshtodel said:

 

Ergo, pravicemo od foruma jednoumlje i sektaski kult, a ne diskusioni arenu gde se razliciti stavovi i argumenti suprostavljaju, koliko god pojedincima bili sokantni, i gde se iz takvih interakcija mogu roditi neki plodni zakljucci, ideje i razmeniti misljenja koliko god se takva misljenja neslagala.

 

Sokantni? Gde se vandalizam poredi sa pogromom. O da, jesu. Ali bitno je da smo se oplodili novim vidom sokirajucih izjava, tako da ubuduce slobodno mozemo bilo koji vandalizam nazivati nacizmom. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Veshtodel said:

 

Upravo je ovo najbitniji deo, posto vecina ljudi na nacizam gleda tek posle 1938. godine i to jos od skolskog obrazovanja gde je daleko vise paznje posveceno detaljima tokom Drugog svetskog rata tipa ko je kakav tenk imao i sta ti znam, a zanemaruje se sam uspon i evolucija nacistickog pokreta.


 Odakle tebi ideja da niko ne zna nista pre 1938. drugo sem ono sto je ucio u skoli?

I kao referencu navedite imena autora koji su pisali o tome, a koji su vama relevantni. 
 

A ne da se radi revizija istorije kroz dioptriju americkih ultrakonzervativaca i za unutrasnje potrebe isterivanja svojih vestica kojima su svi «levicari i komunisti» kojima ce na kraju da pripisu i koncentracione logore.

Edited by Plavi Golub
  • Like 5
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Fora je u tome sto mnogi i ne znaju pa se ideolosko/politicko stanoviste mesa sa pragmaticnim/ekonomskim motivima.

 

Naravno, bohumilo i jos neki to koriste pa igranjem po zici namerno povlace neke problematicne paralele koje polarizuju javnost/forum, to im je interesantno i nije to nista novo.

 

S tim u vezi, legitimno je postaviti pitanje crvenih linija i da li neko bas mora da bude otvoreni fasista da bismo rekli da su neke stvari no-no. Pritom ne ulazim u ideolosku pozadinu onoga sto prica konkretno bohumilo niti zelim da ga etiketiram, bavim se iskljucivo onim sto crno na belo stoji na papiru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Plavi Golub said:


A ne da se radi revizija istorije kroz dioptriju americkih ultrakonzervativaca i za unutrasnje potrebe isterivanja svojih vestica kojima su svi «levicari i komunisti» kojima ce na kraju da pripisu i koncentracione logore.

Pa to ti je reakcija, kako vi volite da predstavite odredjene dogadjaje. Ako su svi konzervativci u USA odjednom postali alt right rasisti, onda vazi i ovo gore. Sto naravnao nije istina, ni jedno ni drugo. Pre nego sto se pozalite na 'levicari = komunisti', prisetite se vase uloge u stvaranju narativa, konzervativci = rasisti. 

 

Zanimljivo je da i da se niko od forumasa koji su godinama etiketirani kao alt right-ovci, trampovci, nacosi, ovakvi, onakvi od strane forumasa koji su zauzeli neki high moral ground nije nikada zalio kako su tamo neke cike bezobrazne i pisu ruzne stvari. A kamoli da je trazio da se neko odstrani sa foruma. 

 

Praksa kukanja po moderaciji(kojoj vec po redu) od strane, manje vise, istih forumasa se nastavlja. Nijedna im ne odgovara. 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dude said:

Pa to ti je reakcija, kako vi volite da predstavite odredjene dogadjaje. Ako su svi konzervativci u USA odjednom postali alt right rasisti, onda vazi i ovo gore. Sto naravnao nije istina, ni jedno ni drugo. Pre nego sto se pozalite na 'levicari = komunisti', prisetite se vase uloge u stvaranju narativa, konzervativci = rasisti. 

 

Zanimljivo je da i da se niko od forumasa koji su godinama etiketirani kao alt right-ovci, trampovci, nacosi, ovakvi, onakvi od strane forumasa koji su zauzeli neki high moral ground nije nikada zalio kako su tamo neke cike bezobrazne i pisu ruzne stvari. A kamoli da je trazio da se neko odstrani sa foruma. 

 

Praksa kukanja po moderaciji(kojoj vec po redu) od strane, manje vise, istih forumasa se nastavlja. Nijedna im ne odgovara. 

 


Gde si nasao mene da citiras na temu kukanja i odstranjivanja sa foruma? U momentu kad procenim da je za moju probavu previse, palim i kraj. 

 

Ovde etikete i manipulacija idu sa druge strane. Samo sto zaista podcenjuju druge ljude da ce na svaku jeftinu budalastinu da se pecnu. Jasno sam pitala da se citiraju autori, reference za pojedine upise. Sta su relevantni izvori? 
 

Kako stvari stoje sve ono sto nije linkovano od onih koji zastupaju «jednu» stranu je sa Internet budzaka. 
 

Jer gomila od njih jeste zloupotreba istorije Evrope za necasne svrhe a kroz prizmu unutaramerickih odnosa i pokusaja da se sve levo definise kao komunizam, vremeplov u makartijevsku eru. A istovremeno prave svinjarije po Evropi gde im dozvole.

 

https://washingtonmonthly.com/magazine/july-august-2018/how-the-right-wing-convinces-itself-that-liberals-are-evil/

 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

Da se razumemo za druge forumase, divim se istrajnosti drugih da stvari mogu da se poboljsaju. 

 

I makar da se uvede red u oblik komunikacije i licna spustanja. Mene licno boli uvo, mogu da mi napisu sta hoce, zivot me je ocvrsnuo davno. Ako nadjem za shodno odgovoricu i «odrobijati» ako treba. Ako ne idem dalje.
 

Ali ne moraju bas svi da se izlazu kvaziintelektualnim spustanjima.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Plavi Golub said:


Gde si nasao mene da citiras na temu kukanja i odstranjivanja sa foruma? U momentu kad procenim da je za moju probavu previse, palim i kraj. 

 

Ovde etikete i manipulacija idu sa druge strane. Samo sto zaista podcenjuju druge ljude da ce na svaku jeftinu budalastinu da se pecnu. Jasno sam pitala da se citiraju autori, reference za pojedine upise. Sta su relevantni izvori? 
 

Kako stvari stoje sve ono sto nije linkovano od onih koji zastupaju jednu stranu je sa Internet budzaka. 
 

Jer gomila od njih jeste zloupotreba istorije Evrope za necasne svrhe a kroz prizmu unutaramerickih odnosa i pokusaja da se sve levo definise kao komunizam, vremeplov u makartijevsku eru. A istovremeno prave svinjarije po Evropi gde im dozvole.

 

https://washingtonmonthly.com/magazine/july-august-2018/how-the-right-wing-convinces-itself-that-liberals-are-evil/

 

Nisam mislio na tebe. 

 

Molim te, kakve etikete? 

 

Pa kako ti reagujes kada neko postavi clanak ili video klip koji objasnjava stvari iz ugla jednog desnicara, konzervativca? Stvarno mu prilazis studiozno, objektivno ili ga u startu disreditujes?

 

 

40 minutes ago, Plavi Golub said:

Nadam se da ne mislis da su sjw sektasi koji preuzimaju primat u ds-u, liberali. 

 

Mnogo se vi pravite fini 🙂 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dude said:

 

Pa kako ti reagujes kada neko postavi clanak ili video klip koji objasnjava stvari iz ugla jednog desnicara, konzervativca? Stvarno mu prilazis studiozno, objektivno ili ga u startu disreditujes?

 


 

 

Onako kako treba. Jer vidis, u onome sto si gore naveo si sasvim slucajno, verujem, napravio jednu grescicu - niko americke tzv. konzervativce ne etiketira kao alt-right, fasiste, naciste.

 

Vrlo je jasno koji su traitovi ovih ideologija.

 

Osoba X moze za sebe da tvrdi do ujutru da je tradicionalni americki konzervativac, ako ga njegova dela i ono sto govori demantuju. Isto kao sto ubica moze na sudu da kaze da nije kriv, moze da laze i sebe i druge, ali onaj ko je sposoban da protumaci dokaze ce ga prozreti.

 

Isto tako i ovde, razumno ljudsko bice ce nazvati stvari pravim imenom. To nije nikakva etiketa niti diskvalifikacija, cinjenicno je stanje da je deo podrzavalaca Trampa i gotovo svi koji su javno ispali glupi napadajuci BLM fasisti, rasisti i/ili alt-rightovci.

 

Dakle to je cinjenicno stanje. Koje cak ne mora ni da se gura pod nos i bude ta diskvalifikacija iz diskusije i zivota, ali kada ti alt rightovci odozgo i spinuju i bukom i brojnoscu pokusavaju da zabasure stvari, to je sasvim legitiman nacin da se besmislena diskusija okonca.

 

Jos jednom, nema nikakvog etiketiranja, kada te osobe same dokazu svojim delima kakve su. To sto ce one da tvrde suprotno, pa znas kako, mogu i ja da tvrdim da sam veliki vojvoda od Luksemburga i da zahtevam da me zovete vojvodom ovde, ljutim se ako necete i trazim da u suprotnom dokazete da nisam vojvoda, a vi to, zgodno, ne mozete, jer bi to bilo kopanje po licnim podacima koje je forumskim pravilima zabranjeno.

 

Tako i pojedini diskutanti mogu da kukaju na odnos prema njima, diskriminaciju i satro etiketiranje i da cak sa tehnicke strane i sto se tice forumskih pravila u nekim situacijama i budu u pravu, sto nece promeniti ono sto stoji crno na belo na papiru.

 

Stvari su vrlo proste, jasne i nemoguce ih je spinovati na taj nacin na koji si ti pokusao.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@bohumilo je dobio warn za prijavljen post, uz napomenu njemu, a evo sada i vama, da ovakva poredjenja ne vrsite u buducnosti. Verujem da svojom argumentacijom mozete da poentirate u diskusiji i bez pravljenja ovakvih neukusnih paralela.

 

@ibiza1 7 dana zbog ponovljenog prekrsaja i vredjanja sagovrnika, tj. koriscenja mi/vi konotacije.

 

 

Zatim:

 

Prestanite da coporski skacete na moderaciju i ponavljate pitanja ukoliko je receno da ce na njih biti odgovoreno.

 

Prestanite da iznosite opste otuzbe tipa "dozvoljava se to to i to na temi", "podrzava se sovinizam, rasizam, fasizam" itd. Kritike pisite u vidu reporta na KONKRETNE postove, odnosno slobodno napisite na temi/posaljite pm moderatorima ukoliko su vam potreba dodatna razjasnjenja vezana za ban ili na report nije reagovano kako ste ocekivali.

 

Prestanite da vrsite diskusije na pdf temi koje nisu vezane za ono cemu tema i sluzi - kritike, zalbe i predloge.

 

Prestanite da sukcesivno kacite postove u kojima se nalaze samo tvitovi i prenose vesti. Iskazujte svoj stav na samu temu, ne budite puki prenosnik informacija u cilju napadanja ili provociranja druge strane sa kojom diskutujete.

 

Svako nepridrzavanje gore navedenih stavki ce u buducnosti biti kaznjavano.

 

 

@vilhelmina i @Klotzen vase kritike su na mestu, trebalo bi, nadam se vrlo uskoro, da se izvrsi dopuna i izmena pravilinika. Medjutim, nazalost se dogode situacije poput ove, koje mogu biti podlozne tumacenju. Sada je barem ovaj slucaj razresen, tj. receno je da se ovakva vrsta upisa u buducnosti nece toleristati. Ukoliko i dalje imate neka nerazumevanja vezano za to sta je dozvoljeno, a sta nije slobodno mozete pitati. Izvinjavamo se na zakasneloj reakciji, zaista cemo se potruditi da brze reagujemo u buducnosti.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, uini said:

 

napisao si gomilicu poluistina, gluposti i sramote. uviđavan sam dok ovo pišem. 

 

ništa od ovoga ne treba da me čudi, forum brodić ispravlja kurs još od osnivanja ka ultimativnom cilju, samo napred, brže, jače, bolje. za đecu 🙂

 

Uzmimo da je to tacno, a nije. Jedino sta sadrzi tvoj post je gomila epiteta, bez ijednog obrazlozenja.

 

E sad - zasto mislim da ovo sto si napisao nije tacno.

 

Sta je gomilica poluistina, gluposti i sramote? Da je Asterion banovan na drugom podforumu i da ne mozes da se zalis ovde na dvostruke standarde? Pa to je lako proverljiva cinjenica i svi znaju da je to istina.

Da je ibici reportovan i obrisan jedan post u kojem pominje "korisne idiote", a Honey Badgeru vise njih? Pa i to je lako proverljivo.

 

Da je Honey Badger samo pisao "sramota, sramota", kao da smo u obdanistu, a ne na diskusionom forumu. I to je proverljiva cinjenica.

 

Bez obzira da li se ja ne slazem ili slazem sa korisnikom @boxcube, on je napisao nesto sto je tacno: mnogi ovde pokusavaju da uvode emocije u diskusiji, da uguraju u diskusiju pojmove dobrog i loseg, pravednog i nepravednog, progonitelja i zrtve. I onda nasu stranu proglasimo 'dobrom', 'pravednom', 'zrtvom' i svako ko se ne slaze sa nama ima da leti napolje jer nije na pravoj strani.

 

To svedoci i tvoj post, odnosno postovi: kako sme neko da iskaze drugacije misljenje, pa to je glupost, sramota, "brze, jace, bolje". Skoro pa cemo poceti da uvodimo pojmove kao sto su "jeres" i "blasfemija".

 

Ovaj podforum se nece voditi emocijama i time u sta vecina intimno veruje, nego cinjenicama i razumnom raspravom. Niko ne sme nikoga da vredja, ali svako ima pravo na stav i svako ima pravo da ne deli necije simpatije i antipatije.

 

Da, neki stavovi su vise kontroverzni, ali samim tim su i lakse oborivi na forumu i samim tim se mogu braniti samo trolovanjem i vredjanjem - sto jeste kaznjivo, iznosenje stava nije!

 

Naravno, ti i svako drugi imate prava da kritikujete svaku odluku moderacije, ali poruke kao sto je ova tvoja citirana ce se ubuduce brisati, a ponavljanje takvih poruka znacice i ban.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, marejosip said:

@bohumilo je dobio warn za prijavljen post, uz napomenu njemu, a evo sada i vama, da ovakva poredjenja ne vrsite u buducnosti. Verujem da svojom argumentacijom mozete da poentirate u diskusiji i bez pravljenja ovakvih neukusnih paralela.

 

 

Ogromna greska. Nemam pojma sta ste medjusobno raspravljali, ali je rezultat pogresan. Poredjenje u sustini dogadjaja ne bi trebalo da bude prognano samo zato sto vam se rezultat ne dopada ideoloski. Upravo suprotno, bitno je da prepoznamo gde neke stvari vode kad je malo teze prepoznati ih.

Kao sto sam ranije rekla: 'Those who fail to learn from history are condemned to repeat it. '

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Angelia said:

Ogromna greska. Nemam pojma sta ste medjusobno raspravljali, ali je rezultat pogresan. Poredjenje u sustini dogadjaja ne bi trebalo da bude prognano samo zato sto vam se rezultat ne dopada ideoloski. Upravo suprotno, bitno je da prepoznamo gde neke stvari vode kad je malo teze prepoznati ih.

Kao sto sam ranije rekla: 'Those who fail to learn from history are condemned to repeat it. '

 

Ovakve stvari su apsolutno nepotrebne. Gde je onda kraj svemu tome? Zamisli da poredimo svaki protest, svaki dogadjaj sa nacistima itd. Mogla bi tako da povuces neke paralele i raznim dogadjajima prisijes to da lice na neka desavanja koja su bila u njihovo vreme. Iako verujem da se kod nekih moze naci slisnost, dozvoljavanjem toga otvaramo Pandorinu kutiju i gde bi nas to moglo dovesti? Gde je granica koju podvlacimo sta se moze porediti, a sta ne? To sto neki dogadjaj jednim svojim delom zalici na nesto u proslosti ne znaci da mozemo staviti znak jednakosti ili ga porediti sa jedim od najvecih zla u ljudskoj istoriji. Da, svestan sam da bohumilo nije zeleo reci da je svaki protestan=fasista, ali neumesno, zaista je neumesno ovo raditi i moze se sve ovo na mnogo bolji nacin objasniti u diskusiji, bez uvlacenja ovako skakljivih i tragicnih dogadjaja. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, marejosip said:

 

Ovakve stvari su apsolutno nepotrebne. Gde je onda kraj svemu tome? Zamisli da poredimo svaki protest, svaki dogadjaj sa nacistima itd. Mogla bi tako da povuces neke paralele i raznim dogadjajima prisijes to da lice na neka desavanja koja su bila u njihovo vreme. Iako verujem da se kod nekih moze naci slisnost, dozvoljavanjem toga otvaramo Pandorinu kutiju i gde bi nas to moglo dovesti? Gde je granica koju podvlacimo sta se moze porediti, a sta ne? To sto neki dogadjaj jednim svojim delom zalici na nesto u proslosti ne znaci da mozemo staviti znak jednakosti ili ga porediti sa jedim od najvecih zla u ljudskoj istoriji. Da, svestan sam da bohumilo nije zeleo reci da je svaki protestan=fasista, ali neumesno, zaista je neumesno ovo raditi i moze se sve ovo na mnogo bolji nacin objasniti u diskusiji, bez uvlacenja ovako skakljivih i tragicnih dogadjaja. 

Ne svaki protest, naravno. Gde si uopste video da se svaki protest poredio sa nacistima? I uopste nije poenta u nacistima, nego u totalitarizmu. To sto se nekom dopada jedna ideja u ovoj prici, ne znaci da treba da podrzavamo sistem i sredstva, koja su neprihvatljiva, civilizacijski. Samo je tesko videti drvo od sume koja zaklanja vidik. Izuzetno je problematicno kad se guse glasovi koji bilo kako odstupaju od novog "pravoverja", cak i kad pozivaju na razum, i propituju veru.

Jedno od civilizacijskih dostignuca je komunikacija i dijalog, i sposobnost da sve dovodimo u pitanje, a ne slepo pratimo dogmu. Kad ucutkamo sve ne-sinhronizovane glasove i patroliramo misljenje....sta nam ostaje?

Nikako diskusioni forum. A vec si svestan da bohumilo nije imao nameru da sve nazove fasistima. Ali da si ovde, i da vidis stvari koje se desavaju, u mnogo vise detalja nego filtrirano kroz medije, znao bi zasto je njegovo poredjenje sa kristalnom noci, poprilicno spot on. Ponavljam, ne u ideji, nego u sredstvima.

 

Nikad nisam bila neko ko je zainteresovan da se mnogo raspravlja sa moderacijom, ali sam oduvek bila, i znam da mi je to falinka koju pokusavam da ispravim, neko ko ce reci kad vidim gresku, i cekati da kazem "I told you so". Ovde gresite i nemam problem da vam to kazem.

 

Imam duboku nadu, da je ovo tri dana za svako cudo (nadam se da US moze da se uzvuce iz histerije), i da osim sto ce malo premazati kozmeticki preko nekih stvari, sustinski nista se nece promeniti. U slucaju da se uzaludno nadam, i nesto se sustinski promeni, plasim se da nam se rezultat u svakom slucaju nece dopasti. Ali to nije rasprava koju treba voditi na ovom topiku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

@marejosip, @dulematic

 

kako da razumem brisanje postova u kojima uljudno pitam da li ima prostora za diskusiju  i kritiku o vasim postupcima??

 

Rekao sam ti da mozes, tako da ne vidim zasto bi bilo koga na forumu zanimalo tvoje trazanje dozvole i sto si nam dao termin za cetvrtak ujutru kada ces nam se obratiti.

Prestani da spamujes temu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Plavi Golub said:


 Odakle tebi ideja da niko ne zna nista pre 1938. drugo sem ono sto je ucio u skoli?

I kao referencu navedite imena autora koji su pisali o tome, a koji su vama relevantni. 
 

A ne da se radi revizija istorije kroz dioptriju americkih ultrakonzervativaca i za unutrasnje potrebe isterivanja svojih vestica kojima su svi «levicari i komunisti» kojima ce na kraju da pripisu i koncentracione logore.

 

Prvo, napisao sam vecina ljudi, dakle ne svi i pritom nisam ni mislio na forumase. Ne sumnjam da neko od vas zna sta se desavalo pre 1938. vec kao sto je i bohumilo napisao bitno je naglasiti to pre 1938. da bi se razumelo zasto je on napravio takvu paralelu.
 
Sto se tice autora o totalitarizmu i generalno argumenata koje mogu ponudti, otvorio sam novu temu, da ne zatrpavamo ovu, tamo cu da odgovorim na tvoja pitanja uskoro. 
 
Link to comment
Share on other sites

Pa zar nije onda neprimereno porediti fasizam i Trampovu vladavinu? Kod prvih, protivnici su bili ubijani, muceni, proganjani a u Americi godinama zavode red po ulicama, zabranjuju tribine na univerzitetima, njihov narativ dominira umetnickom scenom, cenzurisu komicare, filmove, knjige... Koliko je to fer prema pravim zrtvama fasizma?

 

Ne ocekujem odgovor, ne smeta mi to nesto narocito niti bih da vam namecem jos jednu temu za razmisljanje. Ovo je vise upuceno forumasima koji ispaljuju parole ne udostojivsi nas nekih konkretnih stvari i cinjenica,(ko, sta, kako, gde) a vamo vriste da im se kristalno jasno objasni zasto neko misli to sto misli. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, dude said:

Pa zar nije onda neprimereno porediti fasizam i Trampovu vladavinu? Kod prvih, protivnici su bili ubijani, muceni, proganjani a u Americi godinama zavode red po ulicama, zabranjuju tribine na univerzitetima, njihov narativ dominira umetnickom scenom, cenzurisu komicare, filmove, knjige... Koliko je to fer prema pravim zrtvama fasizma?

 

Ne ocekujem odgovor, ne smeta mi to nesto narocito niti bih da vam namecem jos jednu temu za razmisljanje. Ovo je vise upuceno forumasima koji ispaljuju parole ne udostojivsi nas nekih konkretnih stvari i cinjenica,(ko, sta, kako, gde) a vamo vriste da im se kristalno jasno objasni zasto neko misli to sto misli. 

Gresis, to nije njihova stvar. Drugim recima, one koji se vredjaju sa opisivanjem blm i ukazivanjem da je blm idividualnije, da ne kazem rasistickiJe, od ALM, ne primecuju da je poistovecivanje DT sa Hitlerom nesto lose. 🙂

samo ovo to moze da opise LjGiIjNO.

Link to comment
Share on other sites

 

samo sam preletela postove, nadam se da sam dobro shvatila da je ispalo da nije primereno ostavljati svoja razmisljanja o necemu

i porediti dogadjaje ...ako je post uljudno napisan, sastoji se od sopstvenog misljenja zasto bi se bilo ko bunio zbog tudjeg misljenja

ako zna da niko ne stoji iza necijeg misljenja osim autora posta

 

ako je do poredjenja ima jedan yt od prosle godine gde rashida tlaib poredi bojkot izraela sa bojkotom nacisticke nemacke, kaze to je to - isto.

Niko se nije pobunio ni na ovom forumu ni u us....bar ne da sam ja videla, a posebno nije trazeno da se rashida odstrani iz demsa ili da se takav govor osudi od strane svih koji su pozvani.


sto se tice moderacije, dopada mi se sto se ne uplicu u besmislene rasprave i sto osim zaskakanja na ovoj temi ne sputavaju previse

 

 

5 hours ago, dude said:

 

Zanimljivo je da i da se niko od forumasa koji su godinama etiketirani kao alt right-ovci, trampovci, nacosi, ovakvi, onakvi od strane forumasa koji su zauzeli neki high moral ground nije nikada zalio kako su tamo neke cike bezobrazne i pisu ruzne stvari. A kamoli da je trazio da se neko odstrani sa foruma. 

 

Praksa kukanja po moderaciji(kojoj vec po redu) od strane, manje vise, istih forumasa se nastavlja. Nijedna im ne odgovara.

 

 

sasvim dobro primeceno, boldovala bih ovo

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, dude said:

Pa zar nije onda neprimereno porediti fasizam i Trampovu vladavinu? Kod prvih, protivnici su bili ubijani, muceni, proganjani a u Americi godinama zavode red po ulicama, zabranjuju tribine na univerzitetima, njihov narativ dominira umetnickom scenom, cenzurisu komicare, filmove, knjige... Koliko je to fer prema pravim zrtvama fasizma?

 

Ne ocekujem odgovor, ne smeta mi to nesto narocito niti bih da vam namecem jos jednu temu za razmisljanje. Ovo je vise upuceno forumasima koji ispaljuju parole ne udostojivsi nas nekih konkretnih stvari i cinjenica,(ko, sta, kako, gde) a vamo vriste da im se kristalno jasno objasni zasto neko misli to sto misli. 

 

Dobices odgovor. Zato sto verovatno mnogima koji zive danas, da nije bilo WWII i silnih razaranja i desetine miliona mrtvih, recimo Musolinijevi govori ne bi bili tako strasni. I ne bi videli mnogo spornog tamo, stanimo svi kao jedan, nasa nacija je velika, ne dajte drugima da diraju vase vrednosti, vasu imovinu, svi oni koji nas kritikuju su nasi neprijatelji i tako neke stvarcice, koje mozes cuti u Trampovom svakom govoru, sa istim ciljem, podele radi vlasti.

 

Zrtve fasizma ne bi postojale, da u tom pocetnom stadijumu nije bilo ljudi poput pojedinih javnih licnosti u Americi koje se ovde s odusevljenjem dele.

 

Inace, gledao sam juce onog Vucicevog analiticara Dejana Vuka Stankovica i profesora Cupica u Medju nama i kaze Stankovic Cupicu - evo opet se provlace te teze, Vucic je diktator, Vucic je fasista, kojeg politickog protivnika je ubio, gde je segregacija u drustvu po nekom osnovu, to u Srbiji ne postoji, Srbija je demokratska zemlja, sad sto mnogima ne odgovara sto je on toliko popularan i sto je predsednik, to su neke druge stvari.

 

Bukvalno preslikani spin sa foruma i drustvenih medija o Trampu.

 

Istorija nas uci da ne treba cekati da neki "konzervativac" zavije zemlju i ceo svet u crno, da bi ga nazvali pravim imenom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Opet, nista konkretno. De navedi barem jedan konkretan primer iz svakodnevnog zivota koji ide u prilog toj vasoj tezi? Sto ne bi bio problem navesti kad je u pitanju Srbija, kad vec poredis. Ja vidim da u Americi "zrtve fasizma" marsiraju ulicama, fizicki napadaju gradjane koji su se drznuli da glasaju za Trampa, kontrolisu(cenzurisu) umetnicku scenu, zabranjuju tribine, uvode spiskove zabranjenih reci,(ne samo sta ne smes reci, nego sta moras reci) stvaraju klanove, grupe i vrednuju te po pripadnosti odredjenom kolektivu(neke grupe imaju povlasceniji status od drugih) zalazu se za sto veci upliv drzave u sve sfere zivota, bore se protiv slobodne ekonomije.... Hm, cekaj, zar to ne zvuci malo, fasisticki? Kako je to moguce?  :classic_unsure: Vidi sta si sad uradio, totalno si me zbunio. 

 

Kamo srece da su svi fasisticki rezimi bili kao ovaj trampov. 

 

1 hour ago, McLeod said:

 

Istorija nas uci da ne treba cekati da neki "konzervativac" zavije zemlju i ceo svet u crno, da bi ga nazvali pravim imenom.

 

Istorija nas uci da je prosli vek bio najkrvaviji period u ljudskoj istoriji u kojem je najvise ljudi stradalo od strane levicarskih rezima.

 

Odgovori(ako hoces) na USA topicu, necemo se ovde ganjati. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dude said:

Istorija nas uci da je prosli vek bio najkrvaviji period u ljudskoj istoriji u kojem je najvise ljudi stradalo od strane levicarskih rezima.

 

Ovo je interesantno i bilo bi lijepo da se potkrijepi nekim brojevima.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne bih da zvocam, ali da li bi pojedini forumaši mogli da prestanu da ostavljaju linkove ka porno sajtovima. Nije da imam nešto protiv pornografije, naprotiv, ali sam kliknuo na link bez provere (moja greška), a koristim firmin vpn. Dovodite ljude u nezgodnu situaciju sa tim linkovima, a njima svakako nije mesto ovde.

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

E pa nije lepo da se smejete, pošto mogu da najebem zbog ovoga 🤨, i to ni kriv ni dužan, samo zato što imam poverenja da određeni forumaši neće ostavljati ovakve linkove, mada zaista to nije opravdanje što nisam proverio, ali ako sam se ja već zajebao, ne moraju drugi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...