Jump to content

Premier League 2020/2021


Shunsuke Nakamura

Recommended Posts

Kakav bre crni Junajted, splet okolnosti i penal na svakoj utakmici i oni su ispred ovakvog raspad Arsenala. Imace uskoro jednu seriju od 5-6 bez pobede i eto ih na desetom mestu, bodovna razlika maltene ne postoji, jedna serija pobeda i ekipa koja se bori za opstanak lagano dobacuje do osmog mesta.

 

Nikad gore ekipe nisu bile u Premijer ligi od kako ja pamtim. Kada je Junajted dominirao bilo je manje snaznih ekipa, ali su te dve-tri koje su bile snazne bile jako dobre u evropskim okvirima, sad osim Liverpula koji jeste u blagom padu ali je i dalje top ekipa u evropskim okvirima ostali su smesni.

 

Sto se Halanda tice kakav Sevcenko, on je ono sto je Adrijano trebalo da bude. Ako samo ostane na ovom nivou, a decko eksponencijalno napreduje do sad, on je najbolji, najmocniji i najkompletniji spic u 21. veku lagano.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Rece navijac Junajteda koji je nebitan u rangu Arsenala poslednjih 7 godina. Mi smo isti rodjace. I mi smo bili kratko vreme u top 4 kao i vi, a ne bih se preterano radovao jer igrate slicno nama, samo sto mi nismo imali 20 penala do sad.


Raspadate se, i imate istog lika izgubljenog u prostoru i vremenu na klupi.

 

Samo sto od nasih klinaca mozda nesto i bude. Vi ih i nemate.

6 minutes ago, Miki28 said:

 

 

 

Ovo za Halanda, take it easy. Previse brutalnih napadaca u 21 vijeku da bi se razbacivao sa takvom pricom

 

Koliko ih ima? Zapravo ih je Mesi-Kristijano era ubila potpuno. Kad je Ibrahimovic objektivno jedan od boljih poslednjih 10 godina, i Levandovski. Jedino Drogba odskace. Na pocetku 21. veka i kad ih stavis u kontekst tih azdaja, oni su neki Vijeri/Krespo nivo u najboljem slucaju.

Link to comment
Share on other sites

Nebitni ste vi mnogo duze, 15tak godina a i nikad niste ni bili blizu Utd. Bicete nam zanimljivi krajem januara, do tad nebitni.

 

Da da, raspadamo se na 2 mjestu, dobar raspad😂 

Pozdravio te Mason Greenwood👍 pa ajde moze i Mektominej, Tuanzebe a moguce da je i Rasford dijete Mancestera? 

 

 

Ne racunam Mesija i Ronalda a necu ni Anrija ali evo nekoliko WC napadaca u zadnjih 20 godina: Ibra, Sevcenko, Lewa, Eto, RVN, RVP, Runi, Tores, Vilja, Kavani, Suarez, Kosta, Benzema, Drogba Kejn i naravno Aguero.

 

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MilošVB said:

@BattleBender

 

Kako bi poređao 10 najboljih igrača na svetu trenutno? Onako na brzinu.

Ne znam, iskreno ne gledam dovoljno.

Ali sam ubedjen u jedno, no1 je Kimmich. Najbolji veznjak na Svetu mora da bude i najbolji igrac na Svetu. Pogotovo sad kad su pali CR i Messi, samo oni su mogli da slome taj aksiom.
Zna Bayern sto  je prodao Thiaga. Igrom slucaja znam totalno provereno kako se radi u departmanu Bayerna za sportsku medicinu u nauku. Oni su sci-fi tu, cak imaju neke patent metode za koje se ne sme znati. Znaju oni sto su prodali Thiaga. I poprilicno sam siguran da ce Thiago mozda jos sledecu sezonu odigrati u Liverpool-u na nekom ok nivou, i to sa dosta povreda.

Jbmlg, Kimmich i Neymar. I Lewa je dobar, mada on je posledica te Bayern masinerije. Tu je najbolji Kimmich. Neymar je igracina, samo sto je mnogo tesko reci za njega da je najbolji, prelako je njega omalovazavati i mrzeti ga.
Za Mbappe-a sam sve sigurniji i sigurniji da nikad nece biti najbolji igrac na Svetu. Fali mu onaj cist, prefinjeni talenat.

Bas je neka tranzicija, ono sto bih odvojio je:

Kimmich
Neymar
Kane
Lewandowski
KDB
Alisson
VVD
Trent
Robertson
Son
Mane - nije u nekoj formi, ali je dobar
Firmino - isto, nije neka forma ali je klasa
Hazard, VVD - Hazard da trazi dodatnu odstetu od Chelsea-a koliko ih je nosio. VVD jbg...
Bernardo Silva - Pep nesto silji tu patku, jbmlg
Gnabry (opasan igrac)
Za Lautara i Barelu, ne znam sta da mislim, mislim da Lautaro nije ta klasa, Barela je zanimljiv
Bruno Fernandes (jbm mater, koja je kriza akd on moze da se ubaci u neki top)

Felix, Sancho, Haaland su opasni igraci, ali treba jos malo confirm...

Salaha nisam zaboravio, on IMHO van LFC-a ne bi bio nista posebno igrac.
Mbappe ima nesto sto me ne ubedjuje. Ovo sto igra trenutno Rashford je bolje od njega, vise lici na klasnog, legendarnog igraca.

Jedno je sigurno, Rashford nikad nece biti najbolji, ali ce 1000 posto biti u top5 igraca na Svetu. Dok se drugi klinco majmunisu, on posteno radi. Extra-ordinary human being, i sve ce to da mu se vrati, i dobice ono sto zasluzuje.
Sto ne mogu da kazem za Martiala iako je talentovaniji fudbaler. Njegova sposobnost da se za tren oko deprimira i da mu se ne zivi, je neverovatna...


TAKO DA, ZA GREALISHA MORA TU DA BUDE MESTA 😄

2 hours ago, McLeod said:

Rece navijac Junajteda koji je nebitan u rangu Arsenala poslednjih 7 godina. Mi smo isti rodjace. I mi smo bili kratko vreme u top 4 kao i vi, a ne bih se preterano radovao jer igrate slicno nama, samo sto mi nismo imali 20 penala do sad.


Raspadate se, i imate istog lika izgubljenog u prostoru i vremenu na klupi.

 

Samo sto od nasih klinaca mozda nesto i bude. Vi ih i nemate.

 

Koliko ih ima? Zapravo ih je Mesi-Kristijano era ubila potpuno. Kad je Ibrahimovic objektivno jedan od boljih poslednjih 10 godina, i Levandovski. Jedino Drogba odskace. Na pocetku 21. veka i kad ih stavis u kontekst tih azdaja, oni su neki Vijeri/Krespo nivo u najboljem slucaju.

Imamo 5 gola iz penala, koliko i npr Brajton i Liverpool, a jedan vise od Newcastle-a. Dok Lester ima cak 3 gola vise iz penala, od nas.
Sledeci put proveri barem onu bazicnu, dummy statistiku, pre nego sto lupnes nesto sto je jos vise dummy. Dummy you 🙂
 I da su sva 5 izmisljena, a naravno nisu, secam se 3 koja nam nisu svirana, a trebalo je da budu svirana.
Gde ce da bude United i kakav ce da bude, to cemo da vidimo na kraju sezone. To niko ne zna.
Da li u drugim okolnostima je ovaj United jak dovoljno da deli prvo mesto? Ne. 
To je druga stvar. I naravno da su male sanse da se stvarno bori za titulu. Za tako nesto mora da se dovede neko Januara, i da se uklopi isto kao sto se uklopio Bruno. I tad cak, moooozda, ako Liverpool i City ne podignu igru, a sigurno ce igrati bolje u nastavku sezone.

Ali isto tako je lupetanje da je United totalni raspad sistema trenutno. Ima tu naravno nedostataka, ali je neki realni modus Uniteda mnogo blize ovim sad rezultatima, nego onima na pocetku sezone. Posto pripreme United nije ni imao zbog Kup UEFA. Taj period je uzasno odradjen, plus haos oko prelaznog roka

Edited by BattleBender
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Miki28 said:

Lampard se bas blamira sa ovim timom koji ima. Ole i Arteta dobijaju kritike a ovaj se provlaci jer je Englez i media darling

Ja sam mislio da ce biti ozbiljni ove godine, i da ce tokom sezone samo da budu bolji i bolji.
Za Warnera sam mislio da je bolji, tj da je drugaciji. Ovo sto sad vidim, apsolutno nema smisla sto su ga dovodili. On takav, kakav je, bi mozda mogao da fura u LFC-u, juri, trci, utrcavaj, svi lete po terenu itd.
Za Chelsea koji je tradicionalno mnogo rigidan i disciplinovan tim, sa poprilicno jasnim ulogama za svaku poziciju, za njega ne vidim nijedno mesto u timu. Nit je za napadaca, nit je za neko levo krilo, niti je za poluspica.
Mislio sam da je totalno drugaciji, pre svega fizicki. On mu dodje nekako spatkan, ne znam... Iako je brz.
Havertz ce biti dobar igrac, pretalentovan je da ne bi ispao dobar igrac. Zna momak da igra fudbal.

Ovi veznjaci, ima tu kvaliteta i kvantiteta ali to nije niti homogeno, niti komplementarno, ne znam da objasnim. Gubi se tu neka nit.
Ko zna, mozda je tu Lampard usrao motku sa Mount-om, koji je ok igrac, ali je isuvise ocigledno njegov izrazeni ljubimac, mozda se tu nesto narusilo.
Lamps je pametan covek, i ima potencijala da bude dobar trener, ali mozda i njega ubije rigidnost. Nema jos dovoljno jak CV da tako vodi klub mozda...

Link to comment
Share on other sites

Inace, posto sam vise puta dao do znanja da sam daleko od Bruno fanboy-a, cak mi ide na onu stvar to vorsipovanje.
Da vas unapred obavestim, pre nego sto krenu McLupetanja, da Bruno i kad mu se obrisu svi penali i dalje ima najbolji G+A u Engleskoj, od kad je dosao u istu. Ili je barem imao do ovog ili preproslog kola.

EDIT. Zapravo, to je ako se ne racunaju napadaci (Kane, Salah...), vec samo veznjaci, i ti ofanzivni veznjaci, sta su vec
 

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

Od dolaska Klopa (2015. godina), Liverpulu je svirano 45 penala.

Od dolaska Solskjera (2018. godina), M. Junajtedu je svirano 42 penala.

 

Mada ova statistika i ima smisla, ipak je Junajted daleko ofanzivnija ekipa u datom periodu.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, We lose every week said:

Ne znam odakle ti ti podaci. Počevši od sezone 2018/2019 do danas, Unitedu je u PL suđeno 23 penala. Uključujući čitavi sezonu 2018/2019 to jesst i deo te sezone dok je Murinjo bio na klupi.

Možda u svim natjecanjima?

14 hours ago, BattleBender said:

Mali je mozda bolji i od prime Kroosa. 

Brutalan igrac. Neke stvari koje radi sam video samo jos od Scholesa.

Koje stvari?

Link to comment
Share on other sites

 

16 minutes ago, We lose every week said:

Ne znam odakle ti ti podaci. Počevši od sezone 2018/2019 do danas, Unitedu je u PL suđeno 23 penala. Uključujući čitavi sezonu 2018/2019 to jesst i deo te sezone dok je Murinjo bio na klupi.

 

Video sam na vise mesta na netu (fb, tw), nisam se previse udubljavao na koje takmicenje se odnosi.

Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2021 at 1:16 AM, Don Juan said:

Ma Griliš je odličan ove sezone tu nema pogovora. Meni se takođe sviđa i Bamford iz Lidsa, "eksplodirao" je ove sezone, ali moguće da je to neki njegov plafon. 

Bamford je jako koristan za sistem igre Lidsa, učestvuje u građenju napada. Igrač poteza, zaista se vidi da zna fudbal, ali isto tako imao je 3-4 sezone u Šampionšipu sa 10+ golova i gde je mašio tonu šansi, trebala su mu tri-četiri zicera da bi dao jedan gol. Ove sezone je dao dosta više, kao da je popravio realizaciju, ali videćemo da li je to samo bljesak ili može da zadrži ovaj nivo.

 

Ja sam pre sezone bio ubeđen da Bamford i Ejling nemaju kvalitet za PL, kad ono... Igraju bolje nego prošle godine, obojica. Lids je strašno zanimljiv za gledanje, svi igrači su konstantno u punom šprintu, neverovatno brz i konkretan fudbal. Nemaju sreće sa povredama, naročito na poziciji štopera, a ta pozicija je definitivno najosetljivija. Prvo treba da se igrači oporave od povreda, pa tek onda da pričamo o uigravanju. Sva sreća pa ovi napred mogu dati dovoljno za miran opstanak u PL.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Darth Steva said:

Verovatno Misko misli na sva takmicenja posto su juce prvi put javno diskutovali o tome bas na beinu... stavise, lepo su isprozivali su Rasforda i Martiala.

 

Ovde se spominje 33 od pocetka prosle sezone

 

 

Richard Keys, mesavina Strajnica i Zike Sarenice. Kretencina.
I Andy Gray, pogubljeni covek i dziber.

Odlican duo ste uzeli. A to prenosi Kevin Palmer, jedan od prethodnika britanske skole novinara "Sve znam, a nista ne znam, u sve sam upucen,a ne znam da me svi lazu"

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...