Jump to content

Premier League 2020/2021


Shunsuke Nakamura

Recommended Posts

Sezona bez publike mi izgleda kao pripremna sezona i ovako gust januarski raspored s puno utakmica bas zahteva dosta od ekipa.

 

Ipak, puno ekipa je u takmicarskoj formi kako god otuzno izgledalo gledanje praznih tribina gde su najglasniji igraci a posle golova idu snimci, nema sta igra se cvrsto i na bodove.

 

Arsenal je daleko od pozicije 5. na tabeli slabo sam pratio kako igra ali po svemu sudeci oni vec mogu da misle kako ce se spremati za narednu.

 

Borba za titulu je gusta i prilicno ujednacena a Siti koji je u sjajnoj seriji najveci je favorit, mada  moze da se omakne i u nekom momentu neka od ekipa u borbi za opstanak pomrsi racune ovima s vrha tabele.

 

Liverpul je u nezavidnoj poziciji s puno povreda i cinjenicom da mu se namece odbrana titule sto je u ovom slucaju teze nego prosle sezone i sigurno da ne spava na lovorikama ili gaji dinasticki duh poput konkurenata iz Mancestera.

 

Pun respekt za svaki bod i trenutna pozicija na tabeli ipak je i realnija i zahvalnija za neki skori period utakmica nakon serije slabih partija i puno prosutih bodova.

 

Ostale ekipe u sredini tabele nisu nimalo za potceniti, no razumljivo je da ce biti dosta navrat nanos utakmica samo titula nece da se osvoji sama, dok se za vrh bori vise od 4 ekipe.

Edited by Janne240
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Ako Saka nema potencijal ne znam koji klinac u poslednjih 10 godina u svim engleskim klubovima ima, al dobro.

 

ja nisam srecan Arsenalom niti Artetom, niti njegovim radom, samo kazem da niko nema nekog razloga za zadovoljstvo. Liga se raspada, kvalitet je nula.

 

Liverpul moze sledece sezone da izgleda kao Inter posle Murinja bukvalno, na samo korak ste od toga, a vi ste i dalje uljuljkani i mislite da pravite dinastiju, ali to je vec vas problem.

 

Ko u Celsiju ima veliki potencijal i ko je toliko mlad? Samo Haverc ima smisla tamo. Verner je lik precenjen zestoko, sto i sada dokazuje. Ja nikad nisam razumeo hajp oko njega, na Svetskom je dokazao kakav je seprtlja kada mora da se igra poziciono. Jaka stvar u Nemackoj praviti haos kad defanzivci pola tima izgledaju kao Mustafi ili Lovren, ili veseljaci koji dodju na mali fudbal i rotiraju se u odbrani na svaki gol pa zmure na jedno oko ko Domagoj Vida da bi otisli napred sto pre.

 

Zijeh isto promasaj tezak, lik ne zna da igra na tvrdo, isto bi mu bolje bilo u nekoj Nemackoj/Spaniji u timu za sredinu tabele.

 

Lester i Volvs rade ok posao, ali sa takvim timovima nikad ne znas kad ce da nastupi kompletan raspad.

Nisam rekao da niko od klinaca nema testorex (potencijal), ali vecina je mediokritet na nivou PL. #Arsenal

 

Vreme ce pokazati za Lpool. Klub je na zdravim osnovama, a to je najbitnije. Svako od vrha pa do dna menadzmenta radi svoj posao. Novac se uglavnom pametno trosi. Izgradjen je zdrav sistem. Ne verujem da ce zavrsiti bas kao Inter posle Murinja. Ipak je to bio skup igraca pri kraju svog zenita, gotovo svi zasli u tridesete, pa su uhvatli svoju poslednje sansu za usatog. Npr u Redsima od kljucnih igraca su samo Hendo i Gini napunili 30.

 

I po meni je Verner precenjen, ali i kao takav ima respektabilan kvalitet. Jos je dosao Tuhel na mesto trenera, pa mozda maksimalizuje svoj testorex. Zijeh je dostigao plafon. Na pocetku sezone je imao dobre partije. Moze da bude koristan u sluzbi tima. U svakom slucaju neka jedan od njih dvojice ispadne koristan igrac i oni su zatvorili pozicje na krilu jer imaju Pulisica.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, We lose every week said:

Lingard u WHU na pozajmici do kraja sezone. Totalna glupost ako mene pitate, ali ajd da kažem da je Moyes zaslužio benefit of doubt i da zna zašto hoće grejača klupe iz Uniteda. 

Dobro ga cuvajte, vratite ga u formu i kupite na ljeto👍

Uz njega ide i Fil Dzons gratis ako pitate

Link to comment
Share on other sites

Iako je bilo sansi, kakvo sranjiste od utakmic.
Arsenal, ap bez svojih bitnih igraca.
United izmuzen do vola.

Tek ce da placamo cenu nerotiranja. 13,14 igraca koristi celu sezonu, igra vise takmicenja, i bezbroj puta se mnogo snage trosilo u mecevima, da se vratim iz -1.
Izduvan balon. Bice jebeno za top4.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, BattleBender said:

Iako je bilo sansi, kakvo sranjiste od utakmic.
Arsenal, ap bez svojih bitnih igraca.
United izmuzen do vola.

Tek ce da placamo cenu nerotiranja. 13,14 igraca koristi celu sezonu, igra vise takmicenja, i bezbroj puta se mnogo snage trosilo u mecevima, da se vratim iz -1.
Izduvan balon. Bice jebeno za top4.

Junajted je u padu forme i šteta što to Arsenal nije iskoristio.Nije ni mogao ovako oslabljen.

Slažem se,loša tekma.

 

edit:realan rezultat.

Edited by sasha arsenal
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, We lose every week said:

Neverovatno šta nije svirano kao penal za Soton, jebeno neverovatno. Neverovatno čak i za standarde debilnih engleskih sudija.

Pa, lopta se odbila od tela u ruku, zato nije sviram penal. Po pravilima koji važe od ove sezone, ako lopta udari bilo koji deo tela pa se odbije u ruku, ne svira se penal.

 

There will be no penalty if:

the ball touches a player's hand/arm immediately from their own head/body/foot or the head/body/foot of another player.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

Ja i dalje ne vidim to igranje nekim drugim delom tela pa tek onda rukom.

 

 

edit: dobro...ima jedan ugao iz koga deluje kako je MOŽDA zakačila malo butinu, i deset drugih iz kojih deluje kako je direktno pogodila u ruku. Svejedno penal 1/1 imo...

Edited by We lose every week
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, John Dies at the End said:

A ovaj dosudjeni penal klasičan "diving"  + crveni za igrača Southampton-a :smiley5:


Samo jos jedan dokaz da engleske sudije veze s fudbalom nemaju... dzabe var, dzabe sve.

Treba ukinuti sudije i da igraci sude izmedju sebe... manje bi gresaka bilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...