Jump to content

Premier League 2020/2021


Shunsuke Nakamura

Recommended Posts

20 hours ago, Baros said:

 

Pričaš o Referee United-u? Lopta realno jeste izašla u aut, ali se iz ona dva ugla to ne može utvrditi. Nema se tu šta prebaciti VAR-u, ali mi samo nije jasno gde je gledao onaj nesrećnik pomoćnik.

 

Što se tiče bolda, stvarno ne razumem zašto ih sudije toliko guraju u poslednje dve sezone. Sasvim prosečna ekipa kojoj je bez sudija prirodno stanište sredina tabele.

 

Prvi si da places kad Brunu ponovo penal iako je golman sam svestan da su mu obe noge metar od gol linije pre momenta suta.
A kad De Gea odbrani penal, sa jednom nogom koja je 5-10 cm-a od gol linije, i ponovi se penal, tu te nema da galamis?
Nema te da komentarises crveni za Man Utd protiv Tottenham-a, koji je apsurdan, ali te ima da na osnovu toga pricas da je to krs tim jer je izgubio ubedljivo od Totta.

same old Baros, same old....

tebi i dalje United najveci trn, jbm mater 😞

uzivaj si malo, covece, Chelsea igra skroz ok, Pulisic zdrav, Lamp dobro vodi tim.
Ako je United toliko krs, on ce da si bude 5,6,7.

Link to comment
Share on other sites

Linijski je šprintao uz aut liniju, prema golu, zato nije mogao dobro da osmotri situaciju. Deluje da je lopta u jednom momentu bila iznad glave Mojesu. Verovatno jeste bio aut, ali s obzirom da je problem staviti neku kameru u liniji auta, ne zameram VAR sudiji što nije promenio jer bi to baš bila kontroverzna odluka. Manje je kontroverzno ovako kako stoji, nego da je dosudio aut.

 

Što se tiče same utakmice, zaslužena pobeda MUTD, kad mi već prvo nismo završili sa neka tri ili četiri gola prednosti. Bruno i Rašford su opak opak tandem. Skoro kao Son i Kejn.

Link to comment
Share on other sites

Rutinski odradjen i Arsenal, jos jednom clean sheet. Kejn i Son nastavljaju da dominiraju u asistencijama i golovima, ali bih istakao Hojberga koji je oduzeo milion lopti i odigrao savrseno juce. Ogromno pojacanje. Sad lepo da pobedimo Antverpen i obezbedimo prvo mesto u grupi, pa polako dalje...

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, We lose every week said:

 

 

 Bruno i Rašford su opak opak tandem. Skoro kao Son i Kejn.

Samo sto je, fair to say, Bruno bas overrated, a Rash je trenutno bas underrated. Kao iFred. Koji nam je kljucan igrac trenutno.

Ovo sto Rash igra trenutno je za top10 u celoj Evropi

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2020 at 8:38 PM, BattleBender said:

Ako je United toliko krs, on ce da si bude 5,6,7.

 

Trebali ste vi i prošle godine da budete 5,6,7 ali vas sudije poguraše do 3. mesta i LŠ.

 

Sezona može biti zeznuta zbog korone za bilo koji klub i naravno da u takvim uslovima sudijske odluke mogu biti ključne u borbi za mesto u LŠ.

 

Realno gledano, da vas sudije nisu pogurale protiv Brajtona, Čelsija, VBA i Vest Hema sad bi pravili društvo Arsenalu, a ovako ste za zaostalu utakmicu udaljeni od mesta koje vodi u LŠ.

 

Link to comment
Share on other sites

Nisu njih suci pogurali protiv WHU. Protiv WHU su njih pogurali igrači WHU svojom nesposobnošću da prvo poluvreme završe sa nekih 4-0 u svoju korist što je po prikazanom bilo realno. Posle toga bi mogli da uđu i Rašford i Bruno i Pele i Maradona i Mesi i Ronaldinjo i Krisijano Ronaldo i debeli Zuba Ronaldo....ne bi im puno pomoglo.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, We lose every week said:

Nisu njih suci pogurali protiv WHU. Protiv WHU su njih pogurali igrači WHU svojom nesposobnošću da prvo poluvreme završe sa nekih 4-0 u svoju korist što je po prikazanom bilo realno. Posle toga bi mogli da uđu i Rašford i Bruno i Pele i Maradona i Mesi i Ronaldinjo i Krisijano Ronaldo i debeli Zuba Ronaldo....ne bi im puno pomoglo.

 

Jasna mi je logika kojom se vodiš, ali da li to znači da su igrači Brajtona sami krivi za poraz jer su 4 puta pogodili okvir gola, a ne sudija koji Brajtonu nije svirao čist penal i što je iz samo njemu znanih razloga produžio utakmicu nakon izjednačujućeg gola Brajtona.

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj još jednom situaciju kod prvog gola MUTD. Linijski kreće da šprinta čim je Henderson izbacio loptu ispred Bowena. U tom šprintu nije mogao pravilno da oceni putanju lopte, koja jeste verovatno izašla. Posle kad se došlo do VAR-a nije bilo ugla kamere koji definitivno to može da potvrdi. Mnogo veća kontroverza bi bila da je gol poništen, nego što je ostao call sa terena.

Da li je napravljena greška? Jeste, napravljena je greška na štetu WHU.

Da li je ta greška posledica zle namere? Ne!  Greška je posledica nekompetencije sudija i nepravilnog korištenja tehnologije ( Neophodan je veći broj kamera i da te kamere budu bolje raspoređene.

 

Što se tiče Brajtona, ne sećam se detalja. Znam da jeste bio penal, po najnovijim tumačenjima igranja rukom u 16. Videli smo takvih penala milion u raznim takmičenjima od kada je VAR uveden. To što je svirao kraj nije bitno, jer ima pravo da gleda snimak i posle poslednjeg zvižduka. Dešavalo se da sudac vrati igrače iz svlačionice da pucaju penal i ranijje. Lično sam gledao jednu takvu utakmicu u Bundes Ligi. Ne sećam se koliko je produžio i zašto je produžio, ali kad se objavljuje zaustavno vreme uvek se kaže "AT LEAST"  dva, tri, pet minuta...što znači da može biti duže. Na WHU-Aston Vila je bilo 9 minuta nadoknade iako je u prvi mah rečeno "At least five minutes".

Link to comment
Share on other sites

Ovo je već drugo i sa tim se slažem. Sudija je baš kao što si napisao, nekompetentan, ali opet ostaje činjenica da je napravljena očigledna greška na štetu Vest Hema koja je uticala na krajnji rezultat.

 

U vezi utakmice Brajtona, ne pričam o penalu za Junajted već o poništenom penalu za Brajton pri nerešenom rezultatu u drugom poluvremenu. Što se tiče nadoknade, Brajton je gol dao na isteku vremena koje je sudija pokazao, a do tada se nije desilo ništa što bi zahtevalo dodatno produženje (žuti karton, izmena, povreda, odugovlačenja).

Edited by Baros
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moyes radi odličan posao. WH igra izuzetno disciplinovano, snažni su fizički, ubitačni na prekidima, imaju dobru tranziciju. Soucek je vrhunski igrač. Benrahma ima puno magije u nogama, ali voli puno da solira. Fali im još Antonio, on je pravi igrač za ovaj sistem.

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

Leeds ima jedan veliki problem, koji se sada vec ponavlja iz utakmice u utakmicu. U prvom poluvremenu nametnu ludacki tempo igre i onda su u drugom kao ispuvani balon, sto svaki svaki ozbiljniji protivnik iskoristi.  To bi tesko izdrzale i fizicki spremnije ekipe i sa mnogo vecim fondom igraca, a ne oni koji imaju jako kratku klupu. Lepo to izgleda za oko, ali je neefikasno po njih. Morace to da koriguju u nastavku prvenstva ili ce biti u problemu.

 

Kada bi svaka utakmica bila kao prvo poluvreme utakmica koje igra Leeds mogao bih da gledam fudbal svaki dan. :classic_smile:

Edited by MrTripleDouble
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/9/2020 at 8:19 AM, LayupFromTheMidget said:

Ne zajebavaj Bruno je za koplje najbolji igrac UTD. 

 

On 12/9/2020 at 11:09 AM, MrTripleDouble said:

Bruno overrated, a Fred najbtiniji igrac Utd. :ajme:

 

Pomislio bih da covek troluje, ali sam video slican post i na drugoj temi. :classic_smile:


To mozda kad igras fantazi pa PL pratis kroz nekakve poene tamo, a ne stizes da gledas utakmice.
Ja gledam utakmice Uniteda i znam sta pricam.

United bez Freda 80 posto vremena je nekakva banda, pogotovo u sredini, koja ne zna sta radi, i ceo tim tako funkcionise, prave se greske. Iz tog nekog haosa se i desavaju golovi, jer tim ima solidan napadacki kvalitet. Brze napadace i lukavog Bruna. 
Dovoljno je da zamenis Freda i Matica, to su 2 totalno drugacija tima. United sa Fredom deluje kao tim koji eto moze da igra sa maltene svakim, nece da pobedi svakog, ali ce da lici na nesto, bice dostojan tog meca. Bez njega u 80% posto slucajeva to vise izgleda kao neki ludi tim koji ne znas da l' je 11 u PL, ili za Championship.

McTominay-a kad gledas bez Freda odmah pomislis "Trudi se ovaj decko, ali nije to dovoljno dobro, ne zna ni gde, niti ima kvaliteta, to je za neki Brighton, WBA itd.
Kad igra sa Fredom, totalno druga prica, ne luta po terenu ko pile u 20 hektara, nije rastrzan da li da trci duboko ili visoko na presing, da li da igra strikniji closing-down ili ne. Jednostavno njegova igra ima smisao i lici na sasvim korektnog igraca.


Ovo sto radi United sa Brunom je ponizavajuce. To mogu da kazem kao navijac Uniteda. Mrsko mi je. Dobar fudbaler, ali nisam siguran da li navijam za Arsenal ili Manchester United. Ima da mu dadnemo unapred jos 27 titule za najboljeg igraca meseeca.
Titraju mu se jajca, voršipuje se u Boga. 
Na konto toga, on se umislio, misli da moze da radi sta hoce. On veliki deo meca igra sa nekom idejom u glavi da je neki miks Iniesta, Scholesa i Neymara. Nit je jedno, nit je drugo, nit je trece. Dobar je igrac, moze se reci, ali nije world class igrac.
Izmotava se cesto, jer eto moze mu se. Ima takav status vec, da moze da se prisere svakom igracu. Stalno siri ruke, drugi mu krivi uvek. Juce protiv City-a taman stabilizujemo posed i ritam u drugom poluvremenu. Dodje lopta do njega, on se nakurci i pokusa neki no look pas od 60 metra, koji zavrsi direkt kod golmana.

Pogba apsolutno nikad nije imao takav nivo nakurcenost i utripovanosti kao Bruno, a vazda je bio osudjivan da je umisljen. Naravno Pogbi se jedna izgubljena lopta broji kao 10 otvorene kontre protivniku, a ne vidim da iko pominje otvorene kontre koje na svakoj utakmici otvara Bruno protivnicima. Uz naravno "Jao, ne razumete me".
Ono sto tu vadi stvar, ali ujedno i zavarava na svoj nacin. On nije lenj i nije sisica. Zna i da trci, i da udaria po work rate-u, zna da bude i agresivan, ima taj neki ponos, to je za pohvalu.

Ali na kraju dana, ovo što United-ova javnost radi sa njim, je moram da priznam totalno arsenalovski.
I mene je sramota toga.



I da, Matic je jedan od 5 najgorih igraca koji su igrali za United u poslednjih 20 godina.
Ko kaze za njega da je dobar igrac, treba mu zabraniti da komentarise fudbal.

Edited by BattleBender
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nismo zasluzili da ne pobedimo Kristalce, kakve su sanse na 1-1 imali Kane, Dier (slobodnjak), sut Daviesa pred kada je spicio precku, pa posle toga je i dosla ta sansa Kejna glavom nakon centarsuta Bergvajna ali golman CPa je sve zivo branio. Puno, puno dobrih sansi nismo iskoristili, i na kraju kiksic Llorisa, previse povucenosti i dadose nam ga u 81'. Kane upisa jos jedan gol, Son jos jedan asist. Son je drugi strelac lige sa 10 golova (vise njih deli to mesto, a Calvert Luin je prvi sa 11) , Kane je vec blizu DD-a sa 9+10 na 1/3 sezone...

 

    Dele stvarno zasluzuje da igra vise, ne znam koji je kurac Murinju. Lo Celso takodje sa klupe doprinosi, treba jos vise da se pruzaju sanse Baleu, Mouri... Malo mi je rane remija zalecio Fulam koji je ipak izvukao bod protiv Lpoola i zadrzao nas na prvom mestu. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...