Jump to content

Odbojka


Janne240

Recommended Posts

Polusenzacija je ovo sto je Italija uradila.

Neko je vec pisao, ali Mikeleto.

Kakva igracina sa 20 godina.

Zaboravim ponekad kakav spektakl moze da bude odbojkaski mec, a Poljaci su to napravili jos vecom festom.

U svakom slucaju sjajno finale i sjajno prvo polufinale.

Malo mi je krivo Slovenaca, ali sem Pajenka svi mogu igrati jos par godina. Trece srebro za njih.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj nas poraz juce je tako srpski ili mozda balkanski. Doduse, odbojkaska reprezentacija nije poznata po tome, uzimali su dosta bronzanih medalja sa EP, mnogo vise nego sto su imali cetvrtih mesta, ali sinoc nisu izasli na utakmicu. Mozemo mi da pricamo o razocaranju i teskoom porazu, ali sta reci za Poljake onda koji su bili veci favoriti u polufinalu i jos su domacini.

Sto se tice Kovaca, nakon neocekivanog osvajanja EP ovo je drugi zaredom turnir gde smo dosta lose igrali. Necu reci da je 4. mesto na EP neuspeh, ali igra definitivno nije bila dobra i da je bilo malo jace prvenstvo ili da nam zreb nije bio tako dobar pitanje je da li bi stigli do polufinala. Neko je napisao da cemo najbolje utakmice odigrati na kraju. I ja sam se potajno nadao, ali ispalo je da su protiv Italijana sve nase mane isplivale na povrsinu i da mi jednostavno nismo mogli bolje. Sledece godine je SP i mislim da cemo tamo videti na cemu smo sa Kovacem i da li je EP '19 osvojeno na svezinu i cuvenu sok terapiju.

Edited by Del Piero
Link to comment
Share on other sites

Odbojka je jedini sport gde smo overachieveri. Mozda nam se i vraca za onaj poslednji period pod Kolakovicem kada smo bili underachieveri. Realno, ova reprezentacija nema kvalitet, ako se samo pogledaju karijere nasih glavnih igraca jasno je da smo u padu.

 

Atanasijevic je propao kao zeton, Kovacevic je uvek bio igrac trenutka, ali je i on u velikom padu i mozemo reci da je vec veteran, imajuci u vidu njegov mentalitet, sa 16 je poceo da igra nasu prvu ligu, sada ima 28, istrosen je kao neki koji imaju po 33-34.

 

Ivovic je uvek bio bolji napadac nego primac, Majstorovic se raspada i igrace u Radnickom u ovoj sezoni sto dovoljno govori gde mu je karijera u ovom trenutku, Podrascanin mator, Jovovic takodje u padu, jedini igrac koji je da kazemo na nekom nedasnjem nivou donekle je Lisinac i Luburic je mozda na vrhuncu u ovom trenutku, ali on ipak nije taj kvalitet.

 

Ostatak, od Perica mozda nesto bude, ostali klinci tek treba da se pokazu, jako je to slabo u globalu, polufinale smo dobili na zreb i jer mnogi nisu dosli u najjacim sastavima.

 

Evo samo neka se sve to uporedi sa Mikeletom, koji jeste generacijski talenat, ali nekada smo mi izbacivali igrace koji su plenili u tim godinama, poslednji je verovatno bio Atanasijevic.

 

 

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Gajic jeste SNS, mozda ne na papiru, ali to je taj 'klan'... Koliko sam cuo (rekla-kazala), bilo je tu raznih dilova i politickih bljucova u vreme izbora za predsenika OSS, kada je, na vrlo neprijatnoj sednici dobio izbore protiv Vanje Grbica.

 

Btw, Vanja je pre par dana doktorirao na DIF-u. Cestitke majstoru!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Najdugovecniji selektor jedne nase reprezentacije nakon raspada SFRJ,a mozda i racunajuci nekadasnju Jugoslaviju..(ovaj podatak nemam). Pri tome i jedan od najtrofejnijih. Svi uspesi zenske odbojke se vezuju uz njegovo ime..ogromna trenerska/selektorska karijera i stoga je malo reci: hvala za sve! :Hail:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
1 hour ago, dulematic said:

Danas su igrale bez oscilacija maltene savršeno. Čestitke na bronzi :heart:

Lozo je sjajna!

 

Selektor nam je ozbiljan gotivac 🙂

 

Naročito onaj poen kad prvo Pušić spasava loptu 15 metara od mreže i naše je vraćaju preko, a u sledećem napadu Turkinja, Bjelica udara blok jedan na jedan a Santareli pada na parket ko da ga je udario kamion 😄

 

Na 05:22:

 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Korektna igra nasih. Ukrajinci su pristojna reprezentacija i najjaci protivnik u grupi. Sad je bitno da dobijemo preostale dve utakmice sto ubedljivije i u smislu poena, ne samo setova, pa da obezbedimo dobru poziciju pred nokaut fazu. Inace nisam neki optimista po pitanju ovog SPa, ali zbog prelake grupe koju smo dobili mozda i doguramo opet do polufinala.

Edited by Del Piero
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...