Jump to content

Odbojka


Janne240

Recommended Posts

58 minutes ago, difusion said:

Italijanke razbile SAD u borbi za trece mesto, lagano 3-0, iskreno nisam siguran da cemo se i mi dobro provesti veceras, nadam se da gresim.

Amerikanke igraju tako ceo turnir. I grupama su ih naše devojke razbile na komadiće, ali i Poljakinje.

Neće biti lako, ali ja verujem u pobedu.

Link to comment
Share on other sites

Sjajna ekipa, izdominirale ceo turnir! Naravno Tijana je odbojkaška kraljica ali sve devojke se igrale sjajno, odbrana super i zanimljiv detalj da svaka naša igračica bez obzira na poziciji odlično podiže loptu, to je ranije bio posao dizača i libera. Svaka čast kompletnoj ekipi, selektoru i svim ljudima iz Odbojkaskog saveza.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Kuku majko, kakva je ovo bila igra. 

 

Brazilke, ej Brazilke ovako neko ne verujem u istoriji odbojke da je oribao u meču na ispadanje. 

 

Ovo je toliko brutalno, tolika dominacija sile, toliko "usraćemo se u život svakom s druge strane mreže" da će to istorija pamtiti vo vjeki vjekov. 

 

Da se pitam za najbolju sportistkinju Srbije svih vremena debelo bih razmislio između Monike Seleš i Tijane Bošković. 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Prvi set smo izvukli zahvaljujuci odlicnom bloku. Nas servis je bio ocajan i Brazilke su dominirale.

 

U drugom poboljsali servis i odmah se lakse dise.

 

Treci sve na vrhunskom nivou i Brazil nije imao sta da trazi.

 

Odlicna rola Bojane Milenkovic na prijemu i u igri u polju.

 

Drca-Zivkovic nivo dizanja koji nisam skoro video. Daleko iznad M. Ognjenovic na poslednja 2 turnira. Ko je gledao prosle sezone u Zvezdi mogao je da primeti dominaciju u svakom segmentu igre.

 

Da li ima nesto i do Santarelija i njegovih inputa ne znam,ali ovo prvenstvo je iznela na vrhunskom nivou.

 

Busa najbolja partija na prvenstvu, u finalu level Kvisko Vujevic.

 

Stevanovic vrhunska predstava, uliva samopouzdanje citavom timu. Minimalan broj gresaka tokom turnira i ozbiljan oslonac. Deluje mi da Santareli ima veoma visoko misljenje o njenim mogucnostima.

 

Boskovic - sve ste vidli, suvisno je trositi reci.

 

M. Popovic i Lozo odlicne partije, dodale su ono sto najbolje i rade.

 

Pusic takodje odlicna. U prvom setu ponajvise, a i kasnije imala je problema kod prijema nesto visih lopti, ali je uspevala da ih podigne i ostavi u igri. 

 

Odlican prijem skok servisa u drugom setu je prelomio set. Imal i odlican upijac, sve u svemu partija iznad proseka.

 

Drca, Boskovic i Stevanovic verovatno deo postave prvenstva, bilo bi veliko iznenadjenje da ne bude tako. Pusic je veoma blizu za najboljeg libera, mada je Brazilka (gledao sam je samo ovu utakmicu) ostavila bolji utisak.

 

Sve u svemu dominacija.

 

 

 

 

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast devojkama... kakvo je ovo ciscenje u finalu bilo, kao da je neka opustena utakmica u grupi protiv outsajdera. Ceo turnir su bile fenomenalne, samo 5 izgubljenih setova u 12 utakmica i sve naravno dobile - neverovatno. 

 

Radost, sloga, pa ono pevanje himne... pravi tim! 

 

Mnogo mi je drago zbog njih, mnoge su se vec obezbedile nacionalnom penzijom zbog prethodnih uspeha sa reprezentacijom, ne znam da li im ovo pojacava tu penziju ako uzmu 2 zlata ili se samo gleda najboji pojedinacni uspeh? 

Ja bih im dao barem duplu nacionalnu penziju, a ne nekim sportistima/sportistikinjama koje zarade neke pare u karijeri. 

 

Odbojka bas i nije mnogo placen sport a tek zenska odbojka nije. 

Link to comment
Share on other sites

Zadivljujuća smirenost, samouverenost i zajedništvo. Nema panike, nema nervoze( preterane) ne prebacuje se krivica na drugog već se zapne za novi poen. Fizički besprekorno spremne a Santareli i taktički odradio veliki posao pa nas Brazil ničim nije iznenadio iako je njihov selektor pokušavao brojnim izmenama da nađe rešenje. Sjajno baš sjajno, ceo turnir odigrati ovako kvalitetno je stvarno za veliki respekt.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...