Jump to content

Odbojka


Janne240

Recommended Posts

Ludilo!

 

Inace, jednoj devojci sam ovde tetka 😍

 

I to ne fazon, vadimo porodicno stablo, da se hvalimo, nego je jednom kad smo igrale odbojku u selu, preko tarabe normalno, tako smecovala u mene, da me je sravnila sa zemljom. Bukvalno nisam znala sta me je snaslo.

 

A inace igra na poziciji libera 🙃

 

Idemo po to zlato, ljubi tetka ♥️

  • Like 7
  • Love 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, BojanaCZV said:

Ludilo!

 

Inace, jednoj devojci sam ovde tetka 😍

 

I to ne fazon, vadimo porodicno stablo, da se hvalimo, nego je jednom kad smo igrale odbojku u selu, preko tarabe normalno, tako smecovala u mene, da me je sravnila sa zemljom. Bukvalno nisam znala sta me je snaslo.

 

A inace igra na poziciji libera 🙃

 

Idemo po to zlato, ljubi tetka ♥️

Baš nam teško da pogodimo ko je tetkina ljubimica🥰  ako libero tako smečuje zamisli kako puca Bilećanka mlada!

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Pa imamo u ekipi dva libera, Pušić i Jegdić, tako da su nam šanse za pogađanje lapo-lapo :smiley22:

 

Teodora i Bjanka su unsung heroines ove generacije, koliko samo prljavog posla obave i na prijemu (pokrivaju i sebe i Brankicu) i na hvatanju lopti u polju, Buša obaška mora i da napada i da udara blok, svi hvale napad dok odbrana osvaja prvenstva :18:

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Stiletto said:

Pa imamo u ekipi dva libera, Pušić i Jegdić, tako da su nam šanse za pogađanje lapo-lapo :smiley22:

 

Teodora i Bjanka su unsung heroines ove generacije, koliko samo prljavog posla obave i na prijemu (pokrivaju i sebe i Brankicu) i na hvatanju lopti u polju, Buša obaška mora i da napada i da udara blok, svi hvale napad dok odbrana osvaja prvenstva :18:

Jegdić skoro da i ne ulazi u igru tako da tipujemo na Teodoru

Link to comment
Share on other sites

Jegdic, Jegdic.

 

igrala je prosle sezone finale Nemacke lige izgubile su 3:2 iako su u 4to mecu imale mec loptu na svom terenu.

bili prenosi na SK8.

 

odmah posle finala je bilo vencanje, ona nije ocekivala poziv, uplatili letovanje, muz otisao sam da ne propadne sve, ona na pripreme 😄

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Jegdić skoro da i ne ulazi u igru tako da tipujemo na Teodoru

 

Kao što rekoh, Perkose, lapo-lapo šanse 😄

 

7 minutes ago, BojanaCZV said:

Jegdic, Jegdic.

 

igrala je prosle sezone finale Nemacke lige izgubile su 3:2 iako su u 4to mecu imale mec loptu na svom terenu.

bili prenosi na SK8.

 

odmah posle finala je bilo vencanje, ona nije ocekivala poziv, uplatili letovanje, muz otisao sam da ne propadne sve, ona na pripreme 😄

 

Za svašta sam u životu čuo, ali za solo medeni mesec... :smiley33:

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Stiletto said:

 

Kao što rekoh, Perkose, lapo-lapo šanse 😄

 

 

Za svašta sam u životu čuo, ali za solo medeni mesec... :smiley33:

to da li je solo je veliko pitanje😉 

raspored je takav kakav je, za prave šampionke nema problema da i u takvom rasporedu ređaju pobede.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Drug Crni said:

Dakletm imamo prvenstvo koje traje beskonacno dugo,al' zato cetvrt i polufinale idu dan za dan. Do jaja ko je ovo smislio. :ajme:
Bravo,devojke!

Ali ne samo to, nego taj sistem da se do finala ne mešaju timovi iz dve grupe je blago rečeno loš. Razumem da je to zbog toga što ima više domaćina i da ne bi bilo potrebe za putnovanjima i slično. Međutim, mogli su od četvrfinala da igraju u jednom gradu i bio bi rešen problem. Ovako Srbija je u dosta lošijoj poziciji nego bilo koja ekipa koja dođe iz drugog dela turnira, pošto em što putuje samo na jedan meč, em što će to biti prvi meč u sali, gde je suparnička ekipa već igrala, a opet reč je o finalu.

Nije da tražim izgovore, pošto će naše devojke svakako pobediti, ali nije realno da CEV pravi ovakve eksperimente.

 

Elem, ovaj rezultat je bitan i zbog plasmana na Olimpijske igre, pošto će po prvi put i rang lista, pored kvalifikacionih turnira, odlučivati o putnicima za Pariz.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Drug Crni said:

Sta konkretno znaci poslednji pasus - da smo izborenim finalom izvadili vizu za OI u Parizu?

Treba nam neko sa tenis podforuma da aktivira eksel i vidi jel moguće izgubiti dovoljno bodova da se bude ispod top 5 😄

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Drug Crni said:

Sta konkretno znaci poslednji pasus - da smo izborenim finalom izvadili vizu za OI u Parizu?

Ček, ja nisam rekao da smo izborili 🙂

Rekao sam da je bitan, pošto će se gledati rang lista.

40 minutes ago, Nicklord said:

Treba nam neko sa tenis podforuma da aktivira eksel i vidi jel moguće izgubiti dovoljno bodova da se bude ispod top 5 😄

 

Ima tu kvaka. Jeste da će se gledati rang lista, ali prvo će morati da se ispuni kontinetalna zastupljenost. To znači da reprezentacija iz Afrike, koja neće gotovo sigurno izboristi plasman preko kvalifikacija, će biti birana preko rang liste i to najbolje plasirana afrička reprezentacija i tako redom. Dakle nije baš prvih pet, ali videćemo, svakako treba zlu ne trebalo, biti što visočije.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Drug Crni said:

Sta konkretno znaci poslednji pasus - da smo izborenim finalom izvadili vizu za OI u Parizu?

 

Nope. Samo Francuska kao domaćin je siguran učesnik.

 

Tri kvalifikaciona turnira će se igrati, od 16. do 24. septembra 2023. žene, odnosno od 30. septembra do 8. oktobra 2023. muškarci.

 

Na svakom turniru po osam učesnika, raspored reprezentacija po turnirima će se odrediti na osnovu rang liste FIVB. Prva dva sa svakog turnira idu na OI.

 

Tako se određuje šest učesnika, sa domaćinima sedam. Preostalih pet mesta FIVB deli wild karte na osnovu plasmana na FIVB listi u junu 2024., s tim što kontinenti koji nisu izborili učesnika preko kvalifikacionih turnira imaju prioritet.

 

Trenutno je na toj listi Srbija u konkurenciji muškaraca jedanaesta, a u konkurenciji žena treća.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Iako bi Italija nominalno trebalo da bude tezi protivnik, navijao sam za njih.
Sa Brazilkama imamo jezivo negativan skor. Da li su nase cure ikada pobedile Brazilke u eliminacionim utakmicama?

 

Sa Italijankama su nase uglavnom dobro prolazile, izuzimajuci onaj poslednji finala EP, i mislio sam da je vreme za revans.

Kako bilo, finale je protiv Brazila, to im je sto im je.
Valda ce prijem nasih devojaka biti iznad proseka, za njihove standarde barem, a i da ce Santoreli biti hrabriji u pogledu promena sastava kada zaskripi, kao sto jeste bio u mecu sa USA (za razliku od horora koji smo gledali u cetvrtfinalu).

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Stiletto said:

Ako neko nema pametnija posla, a mnogo voli matematiku, može da pogleda kako se obračunavaju bodovi za FIVB listu:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/FIVB_Senior_World_Rankings

 

Ko je smislio ovakav obračun svaka mu čast, Šeldon Kuper bi se ponosio.

Pohvalno je što je sistem napravljen tako da vrednuje više kada neka slabije rangirana ekipa pobedi jače rangiranu. Moram da bacim jedan :Hail: za onog ko je smislio ovo.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Stiletto said:

Ako neko nema pametnija posla, a mnogo voli matematiku, može da pogleda kako se obračunavaju bodovi za FIVB listu:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/FIVB_Senior_World_Rankings

 

Ko je smislio ovakav obračun svaka mu čast, Šeldon Kuper bi se ponosio.

Da bacio sam pogled i zabolela me glava. Jako jednostavam metod 🙂

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ce se tih 5 dodatnih ucesnika odredjivati tek posle LN u prolece/leto 2024, tako da trenutna lista i nije nesto relevatna, ima previse takmicenja do tada.

 

Ovde vaze ingerecije FIVB-a, ne CEV-a, pa otuda i ove vratolomije sa organizacijom i rasporedima, CEV ipak to organizuje koliko toliko bolje za EP, polufinala se igraju na istom mestu :classic_biggrin:. Inace nase su posle prva 2 meca u Holandiji, morale redovnom avionskom linijom za Poljsku na nastavk takmicenja, sto je bas bruka za organizaciju.

 

Brazilke smo dobili samo na SP pre 4 godine u grupnoj fazi, one nas u polufinalu SP 2006, pa na OI 2008 i 2012 u grupi, na SP 2014 u grupi, i prosle godine na OI, opet u grupi. Nijedan mec nije igran u 5 setova.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...