Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

17 minutes ago, djole said:

Ćale primio juče Astrazenecu. Na papiru piše covishield. Koliko vidim to je lokalno ime za tu vakcinu u Indiji. Znači ovo što su nam isporučili je pravljeno za to tamo tržište?

 

Pokaži mu sliku Ajšvarje Rai. Ako odlepi za ženskom, jeste, indijska je. A možeš i da mu pustiš Malu nevestu na TV, pa ako mu se svidi... 😀

Šalu na stranu, ova tura Astra vakcine je u Srbiju stigla iz Indije. Bez brige, Indija ima jako dobre i naučnike i laboratorije.

 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Stiletto said:

 

Pokaži mu sliku Ajšvarje Rai. Ako odlepi za ženskom, jeste, indijska je. A možeš i da mu pustiš Malu nevestu na TV, pa ako mu se svidi... 😀

Šalu na stranu, ova tura Astra vakcine je u Srbiju stigla iz Indije. Bez brige, Indija ima jako dobre i naučnike i laboratorije.

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djole said:

Ćale primio juče Astrazenecu. Na papiru piše covishield. Koliko vidim to je lokalno ime za tu vakcinu u Indiji. Znači ovo što su nam isporučili je pravljeno za to tamo tržište?

 

AstraZeneca and Serum Institute of India (SII) reached a licensing agreement to supply 1 billion doses of the Oxford University vaccine to middle- and low- income countries, including India.

Link to comment
Share on other sites

Evo mene. Losa noc, blaga temperatura, blaga glavobolja, ali iscrpljenost kao da sam maraton trcao.  Blagi bol na mestu uboda, bez crvenila.

 

Uzeo sam paracetamol oko 6 jutros, sad sam bolje. Videcemo kako ce dalje da se odvija situacija.

 

Deluje da AZ bas ima nusojave kod mnogih. E sad, to moze da bude i dobro ali verovatno ne treba starim ljudima da se daje.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, John Terry said:

Evo mene. Losa noc, blaga temperatura, blaga glavobolja, ali iscrpljenost kao da sam maraton trcao.  Blagi bol na mestu uboda, bez crvenila.

 

Uzeo sam paracetamol oko 6 jutros, sad sam bolje. Videcemo kako ce dalje da se odvija situacija.

 

Deluje da AZ bas ima nusojave kod mnogih. E sad, to moze da bude i dobro ali verovatno ne treba starim ljudima da se daje.

a mozda je kod mladjih imuni odgovor jaci nego kod starijih, pa stoga kod mladjih vise nuspojava.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O kakvom pojačanju lekari ovoliko trube?

16.2. je bilo 3404 hospitalizovanih i 139 na respiratoru.

Dakle povećanje ispod 15 % za 12 dana.

 

U novembru je hospitalizovanih 3404 --> 3912 i respiratora 139 --> 162  ostvareno za 4 dana.

 

 

** ovo sve uz standardan disclaimer o brojkama.

Link to comment
Share on other sites

U US odobrili J&J, nesto citala o toj vakcini, pa zar nije ona najslabija? Mislim ako dodje do izbora (ako ikad dodjemo do vakcina), AZ jos nisu odobrili....

Kako izgleda poredjenje Pfizer vs moderna vs J&J and vs AZ? Mozda je potpuno svejedno, samo mi za J&J uspesnost deluje niska. 

Link to comment
Share on other sites

Uveliko sad ovde pisu kako ce najverovatnije vec od sledece godine vakcina za koronu da se ubaci da bude zajedno sa vakcinom za grip (nemam pojma koja ali tako pisu). A sem toga sada traze dobrovoljce koji ce da testiraju trecu fazu novonapravljene vakcine za HIV - evo u naletu vakcina stize najzad posle ne znam koliko godina i vakcina za sidu.

nek je sa srecom

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mrd said:

Daj podatke. Sta treba da radimo? Ima li neki broj telefona?

:lol_2:

Nije zezanje za volontere za HIV, evo i telefon i sve ako si zainteresovan :smiley2:

 

https://volontaires.vaccine-research-institute.fr/devenir-volontaire/?gclid=CjwKCAiAm-2BBhANEiwAe7eyFCXmRmZbosNUUVv77FjuzsZDv_kGsI4LjuKUiQ_j5pw7IxJfIVU77hoCQ0QQAvD_BwE

 

Edit : izgleda da su francuzi zakljucili da je HIV ipak interesantniji nego korona i prebacili interesovanje

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Три дена по хоспитализација во болницата во Нови Сад, откако ја примил првата доза на вакцина против ковид Балашевиќ почина како последица на силна пневмонија, имаше 68 години.



Info od dr Jovana Stojković.

Meni uliva sumnju da ima smisla...

 

Jer: 

Prva verzija vesti je bila da nije imao koronu, nego upalu pluća i da je 10 dana ležao kući.
Loptali su se mediji i sa tim gde je smešten Bg ili NS.

 

Tek dan posle smrti je priča da jeste, što je čudno.

Mislim - postoji mogućnost da je ovaj natpis tačan - da se vakcinisao i nije verovao da može nastradati od reakcije dok nije postalo kasno.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ciao said:

Znam, nije samo jedna stvar izasla pozitivna iz cele ove zbrke. Na kraju se ipak ispostavilo da nastava ne moze da bude on-line. 

Ovo za telefon, mene ona druga recenica animirala. 😛 Nekako mi se uklopila u koncept posta. 🙂 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...