Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Rusi bi trebalo da su predali papire za odobrenje (mada je bila ona prica da su prvo predali pogresnoj organizaciji :ajme: ).

Pre negde je bila neka prica da je Angela pricala s Putinom o ruskoj vakcini (saopstenje izdala valjda ruska ambasada), ali nisam videla nove detalje.

Posle odobrenja Sputnika V prosle godine (pre pocetka faze 3) u EU su bili vrlo kriticni (pored tradicionalnog zaziranja od svega ruskog), da bi je sad skoro bas onako pohvalili (posle objavljivanja one studije), prakticno rekavsi da je bolja od AZ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, shonke said:

Rusi treba prvo da potrefe na koji šalter se uopšte ulaže zahtev za odobrenje a Kinezi da prvo nađu gde piše da mora odobrenje (ovo je iskustvo iz mog skromnog poslovnog iskustva sa ove dve nacije i njihovim privrednicima).

 

Da znas imenjace, dva mnogo nesposobna naroda; naprave vakcine, naprave i virus, ali sa to salterima im bas slabo ide.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dr Predrag Bogdanović, "šef" bolnice iz Arene je danas izjavio da je značajan broj pacijenata u Areni tu nakon što su primili prvu dozu vakcine, što se slaže sa onim što sam primetio i ja na "svom" sistemu.
Takođe dr Bogdanović je mišljenja da su u pitanju ipak društveni uzroci i da vakcina nije sama po sebi uzrok.

Pisao sam o tome pre nedelju dana mislim.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vilhelmina said:

 

U jednom od svedskih regiona je privremeno stopirana vakcinacija AZ jer su u kratkom roku imali pet reakcija, dve slicne anafilaktickom soku, koje su zahtevale bolnicko lecenje. Astra Zeneca kaze da je s vakcinama sve u redu. Ko ce ga znati cega sve tu ima, ali nije prijatno s ovakvim vestima.

 

Eh...kome verovati, širi se gomila glasina. Meni čovek iz LA reče pre neki dan da od Moderne

ima nezanemarljiv broj umrlih 😞tamo, ali da se zataškava. Ne verujem da me laže i verujem da je on to tako zaista čuo; takođe, navodi primer dve medicinske sestre iz LA koje su odlepile jer, navodno, imunitet sa mRna vakcinama traje 3 meseca. Ko će ga više znati...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, implant said:

 

Eh...kome verovati, širi se gomila glasina. Meni čovek iz LA reče pre neki dan da od Moderne

ima nezanemarljiv broj umrlih 😞tamo, ali da se zataškava. Ne verujem da me laže i verujem da je on to tako zaista čuo; takođe, navodi primer dve medicinske sestre iz LA koje su odlepile jer, navodno, imunitet sa mRna vakcinama traje 3 meseca. Ko će ga više znati...

 

Sorry, vakcinacija u US pocela negde polovinom decembra, znaci pre dva meseca, sto znaci da je druga doza Moderne/Pfizera vecini mogla biti data negde u januaru, znaci pre nekih mesec-mesec i po dana; kako onda med. sestre znaju da imunitet traje 3 meseca?!

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, urosg3 said:

Dr Predrag Bogdanović, "šef" bolnice iz Arene je danas izjavio da je značajan broj pacijenata u Areni tu nakon što su primili prvu dozu vakcine, što se slaže sa onim što sam primetio i ja na "svom" sistemu.
Takođe dr Bogdanović je mišljenja da su u pitanju ipak društveni uzroci i da vakcina nije sama po sebi uzrok.

Pisao sam o tome pre nedelju dana mislim.

cekaj, ti mislis d avakcina jeste uzrok

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, urosg3 said:

Dr Predrag Bogdanović, "šef" bolnice iz Arene je danas izjavio da je značajan broj pacijenata u Areni tu nakon što su primili prvu dozu vakcine, što se slaže sa onim što sam primetio i ja na "svom" sistemu.
Takođe dr Bogdanović je mišljenja da su u pitanju ipak društveni uzroci i da vakcina nije sama po sebi uzrok.

Pisao sam o tome pre nedelju dana mislim.

 

Jedna od verovatnih mogućnosti ( po mom skromnom laičkom mišljenju ) je i da su se ljudi koji su bili u inkubacionom periodu, vakcinisali.

 

Posle vakcinacije pojavili su im se simptomi.

 

Prosto mi je neverovatno da su zbog vakcine dobili koronu- to mi deluje kao teorija zavere.

 

Posle vakcine može da se dobije korona, ali ne zbog vakcine. 

 

I posle II doze može da se dobije korona ali su simptomi lakši, tako bar naučnici tvrde.

 

*

 

Ovi brojevi zaraženih ne padaju. Ne znam da li su baš samo skijališta kriva..ne verujem..

 

Btw, moja sestra je besna zato što se nije usvojio plan o zatvaranju. Svakodnevno radi sa ljudima. Mora da ih opominje da stave masku kad uđu u radnju.

 

Kaže da na ulici sve više ljudi nema masku- misli na pešačke prelaze, prevoz, tamo gde nema te distance od 2m. 

 

I ja ne znam kada ćemo konačno pasti na 1000 obolelih i kako ćemo doći do toga kad imamo nelegalne žurke po kafićima i kućama..

 

Ukratko, sve mi je ovo pomalo besmisleno. Toliko ljudi je vakcinisano, a brojevi ne padaju.

 

Kad smo kod vakcinacije, DZ Voždovac ima dva punkta za vakcinaciju. Ko prima vakcine tamo? Zašto je toliko ljudi dobilo poziv za Sajam?    

Link to comment
Share on other sites

 
Sorry, vakcinacija u US pocela negde polovinom decembra, znaci pre dva meseca, sto znaci da je druga doza Moderne/Pfizera vecini mogla biti data negde u januaru, znaci pre nekih mesec-mesec i po dana; kako onda med. sestre znaju da imunitet traje 3 meseca?!
 
 
Kako kako? Pa jer su odlepile! [emoji28]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Harmonika said:

cekaj, ti mislis d avakcina jeste uzrok

Ne, pa još pre nedelju dana sam pisao da ne mislim, i da su u pitanju drugi nemedicinski uzroci. Malo mi je neverovatno priča da su već u periodu inkubacije primali vakcinu, ono ima i takvih slučajeva, ne sporim, ali je previše da ih ima koliko ih ima.
Priča se i o teoriji da si u periodu između dve vakcine ranjiviji i podložniji i manjoj količini virusa, i da je ovo posledica, što bi moglo da ima smisla, ali nemam dokaza.
Ne mislim da je vakcina uzrok.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sunshine State said:

 

Sorry, vakcinacija u US pocela negde polovinom decembra, znaci pre dva meseca, sto znaci da je druga doza Moderne/Pfizera vecini mogla biti data negde u januaru, znaci pre nekih mesec-mesec i po dana; kako onda med. sestre znaju da imunitet traje 3 meseca?!

 

 

 

Navodno im je tako rečeno od strane šefova. Pošto kupio toliko prodao, samo navodim to kao jedan od primera glasina koje se šire a koje utiču (uglavnom loše) na tok vakcinacije.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, urosg3 said:

Ne, pa još pre nedelju dana sam pisao da ne mislim, i da su u pitanju drugi nemedicinski uzroci. Malo mi je neverovatno priča da su već u periodu inkubacije primali vakcinu, ono ima i takvih slučajeva, ne sporim, ali je previše da ih ima koliko ih ima.
Priča se i o teoriji da si u periodu između dve vakcine ranjiviji i podložniji i manjoj količini virusa, i da je ovo posledica, što bi moglo da ima smisla, ali nemam dokaza.
Ne mislim da je vakcina uzrok.

Ja mislim Urose da cemo ja i ti da pobedimo, vidim danas Fauci govori kako ce oni koji su vakcinisani moci da se druze....jos samo da stignemo do maski.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, urosg3 said:

Ne, pa još pre nedelju dana sam pisao da ne mislim, i da su u pitanju drugi nemedicinski uzroci. Malo mi je neverovatno priča da su već u periodu inkubacije primali vakcinu, ono ima i takvih slučajeva, ne sporim, ali je previše da ih ima koliko ih ima.
Priča se i o teoriji da si u periodu između dve vakcine ranjiviji i podložniji i manjoj količini virusa, i da je ovo posledica, što bi moglo da ima smisla, ali nemam dokaza.
Ne mislim da je vakcina uzrok.

Znas kako, vervoatno jesu,a mnogi, ne svi, se opuste,i misle d asu odmah posle prve doze 100%bezbedni, pa s eopuste..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Ja mislim Urose da cemo ja i ti da pobedimo, vidim danas Fauci govori kako ce oni koji su vakcinisani moci da se druze....jos samo da stignemo do maski.

Da, da, ne da će da pobedimo nego dostojno da proslavimo, ritualno spaljivanje maski u lomači koja će da se lagano pretvori u žar za prase na vr` Kosmaja 🙂
Radni naslov eventa: "Razvlašćivanje epidemiologa, vraćanje društvenih odnosa u nadležnost struke društvenjaka"
Razumem da to epidemiologe strašno ljuti, ama ljudi smo da se družimo.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Kod mene u kraju su poceli da otvaraju sportove, skole. Vakcinacija je u jeku, negde sam procitao da je Srbija ispred US, bravo. Ne zameriti malu digresiju. 🙂 Medjutim mnoge skole u krugu od nekihh 150 milja se otvaraju, ili su vec otvorene. Uveli su hibridnu nastavu, za one koji hoce da idu u skolu i one koji to zele da rade od kuce. Skole su gotove u podne i deca idu kuci. Niko nema hrabrosti da proba rucak na kampusu. 🙂 

Videcemo, ali hvala Bogu, otvorismo se. 

Sad ce da bude problem da naucimo ponovo da zivimo jedni s'drugima.

:lol_2:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mrd said:

Kod mene u kraju su poceli da otvaraju sportove, skole. Vakcinacija je u jeku, negde sam procitao da je Srbija ispred US, bravo. Ne zameriti malu digresiju. 🙂 Medjutim mnoge skole u krugu od nekihh 150 milja se otvaraju, ili su vec otvorene. Uveli su hibridnu nastavu, za one koji hoce da idu u skolu i one koji to zele da rade od kuce. Skole su gotove u podne i deca idu kuci. Niko nema hrabrosti da proba rucak na kampusu. 🙂 

Videcemo, ali hvala Bogu, otvorismo se. 

Sad ce da bude problem da naucimo ponovo da zivimo jedni s'drugima.

:lol_2:

Divno, škole su jako bitne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, urosg3 said:

Ne, pa još pre nedelju dana sam pisao da ne mislim, i da su u pitanju drugi nemedicinski uzroci. Malo mi je neverovatno priča da su već u periodu inkubacije primali vakcinu, ono ima i takvih slučajeva, ne sporim, ali je previše da ih ima koliko ih ima.
Priča se i o teoriji da si u periodu između dve vakcine ranjiviji i podložniji i manjoj količini virusa, i da je ovo posledica, što bi moglo da ima smisla, ali nemam dokaza.
Ne mislim da je vakcina uzrok.

 

Jel ta teorija potice od nekih relevantnih izvora ili laici teoretisu?

 

Meni ta cela prica o vakcinama i zarazama bas ne pije vodu. Prilicno su anegdotalni dokazi, a anti vax ekila je jedva docekala pa sad jasu na tom talasu.

 

Na sve te price mozemo i mi ovde da se prebrojimo. Koliko je nas ovde vakcinisanih pa se niko nije zarazio u medjuvremenu. I ja od ljudi koje poznajem, niko ko se vakcinisao se nije zarazio, a kako je krenuo ovaj novi talas ponovo cujem za ljude koje znam da su dobili kovid, ali niko od njih nije primio vakcinu

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nemanjaol said:

 

Jel ta teorija potice od nekih relevantnih izvora ili laici teoretisu?

 

Meni ta cela prica o vakcinama i zarazama bas ne pije vodu. Prilicno su anegdotalni dokazi, a anti vax ekila je jedva docekala pa sad jasu na tom talasu.

 

Na sve te price mozemo i mi ovde da se prebrojimo. Koliko je nas ovde vakcinisanih pa se niko nije zarazio u medjuvremenu. I ja od ljudi koje poznajem, niko ko se vakcinisao se nije zarazio, a kako je krenuo ovaj novi talas ponovo cujem za ljude koje znam da su dobili kovid, ali niko od njih nije primio vakcinu

Relevantna je koliko je dr Predrag Bogdanović relevantan. Čovek stao iza svoje tvrdnje imenom i prezimenom.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, urosg3 said:

ono ima i takvih slučajeva

 

Da, i ja mislim na sporadične slučajeve, ne mislim da je ovih 3300 i nešto ljudi primilo vakcinu pa se zarazilo. Ima takvih slučajeva, brojčano ne znamo koliko-verujem mali broj.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...