Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

19 minutes ago, NMX said:

 

O mlađoj BG ekipi koja je već posle prve doze podivljala i zaboravila da korona postoji, da ne govorim. 

 

 

Moja strategija je zato bila da zaboravim da sam se vakcinisao i da se ponasam kao da nisam. I posle prve i posle druge doze (evo vec dve ipo nedelje). Ja sam umesto toga odredio prvi dan proleca kao ritualni paganski datum za pocetak vidjanja sa ljudima uzivo. I to polagano, nista guzva i zatvoren prostor. Jedino sto sam izbacio je opsesivno ribanje robe iz prodavnice.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mentalnodetoniran said:

Danas u belexpo ja nisam video osobu stariju od 40 godina, a nesto ne verujem da su bas svi stariji koji su mogli da prime i primili vakcinu.

To ova omlaTina sto bi da partija po splavovi i klubovi pozurila da se imfuje.:s_d:

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Sprivel said:

Jedan poznanik, '91 godiste na kiseoniku. Inace, radi u bolnici.

 

Drzimo palceve. Kiseonik "prima" dosta hospitalizovanih, to ne znaci da je stanje kriticno, ali je svakako teza klinicka slika. Znam bar petoro ljudi koji su bili par dana na kiseoniku. Nadam se da ce sve biti ok.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

Kapiram da ovaj lik misli na Ameriku konkretno i vakcine koje su tamo dostupne, ali verujem da može da se primeni i kod nas.

 

Inače iz mog okruženja više nema nikoga ko se prijavio za vakcinu, a da nije pozvan. Danas još troje prijatelja dobilo poziv za sutra (27 i 29 godina) izgleda kao da u narednih par nedelja ispucavamo to milionče koje hoće da se vakciniše. Ne znam koliko ima onih koji bi da sačekaju još malo, ali brojka od milion teško da je dovoljna za neki veliki uticaj na tok epidemije. 

 

Očekujem da uskoro krene pritisak preko firmi i da SNS krene da juri svoje članove.

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, John Terry said:

 

Drzimo palceve. Kiseonik "prima" dosta hospitalizovanih, to ne znaci da je stanje kriticno, ali je svakako teza klinicka slika. Znam bar petoro ljudi koji su bili par dana na kiseoniku. Nadam se da ce sve biti ok.

Ma da, u vreme najveceg talasa u novembru imam utisak da svi koji su bili u bolnici bili su i na kiseoniku. Ja znam za dvojicu, jedan je bio dve nedelje, drugi nedelju dana. Obojica su mladji od 40.

@nemanjol zar nije vec sada preko 1m ljudi vakcinisano?

Edited by mentalnodetoniran
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, nemanjaol said:

 

Kapiram da ovaj lik misli na Ameriku konkretno i vakcine koje su tamo dostupne, ali verujem da može da se primeni i kod nas.

 

Inače iz mog okruženja više nema nikoga ko se prijavio za vakcinu, a da nije pozvan. Danas još troje prijatelja dobilo poziv za sutra (27 i 29 godina) izgleda kao da u narednih par nedelja ispucavamo to milionče koje hoće da se vakciniše. Ne znam koliko ima onih koji bi da sačekaju još malo, ali brojka od milion teško da je dovoljna za neki veliki uticaj na tok epidemije. 

 

Očekujem da uskoro krene pritisak preko firmi i da SNS krene da juri svoje članove.

 

 

Sudeci po nekim komentarima po portalima i socijalnim mrezama, bar nam budala ne manjka! 😞

 

 

Rek'o bi covek, kad ih cita, sve sam Tesla do Pupina, pa da se takav jedan genetski materijal ne upropasti vakcinom!!

 

 

Edited by Sunshine State
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mentalnodetoniran said:

Ma da, u vreme najveceg talasa u novembru imam utisak da svi koji su bili u bolnici bili su i na kiseoniku. Ja znam za dvojicu, jedan je bio dve nedelje, drugi nedelju dana. Obojica su mladji od 40.

@nemanjol zar nije vec sada preko 1m ljudi vakcinisano?

 

Ne znam tačno cifre, ali bilo je skoro da je oko 1,4 miliona doza podeljeno. Ali tu upadaju i ovi koji su primili drugu. Mislim da je svakako brojka vakcinisanih građana tu oko miliona možda +- nekoliko desetina hiljada

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, BojanaCZV said:

Izgleda da ne upadaju, ako je verovati ciframa sa telegrafa.

 

A pola miliona je revakcinisano.

 

Gotovo sam 100% siguran da je onako kako sam napisao. Tako barem kažu ovi međunarodni trakeri vakcinacije. Znajući kako inače piše Telegraf, sumnjam da ti "novinari" prate to pažljivo i razumeju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, CheshireCat said:

Deluje neko spinovanje sa ovim policijskim časom.

 

To mislim jer o njemu priča ova pudlica Gojković.

 

Jedan je lepo primetio, kaze (parafrazriram):"Da nije bilo ovih mera, ne bih ni znao da sam tako asocijalan"

 

Mi imamo policijski cas vec skoro mesec i po - ni primetila nisam! Zima, mrak... kud cu poskle 21 h?

 

Ako nesto treba da obavim, nekog da vidim - ima sati preko dana

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

 
Kapiram da ovaj lik misli na Ameriku konkretno i vakcine koje su tamo dostupne, ali verujem da može da se primeni i kod nas.
 
Inače iz mog okruženja više nema nikoga ko se prijavio za vakcinu, a da nije pozvan. Danas još troje prijatelja dobilo poziv za sutra (27 i 29 godina) izgleda kao da u narednih par nedelja ispucavamo to milionče koje hoće da se vakciniše. Ne znam koliko ima onih koji bi da sačekaju još malo, ali brojka od milion teško da je dovoljna za neki veliki uticaj na tok epidemije. 
 
Očekujem da uskoro krene pritisak preko firmi i da SNS krene da juri svoje članove.
 
Kovid lična karta da se uvede. Ko je prelezao u prethodnih 6-8 meseci, ko je vakcinisan i ko dobije od dr da ne sme da se vakciniše da ima pravo na okupljanje, klubovi, bioskop, kafići, kafane.
Ko nije prelezao I ko neće vakcinu a sme da je primi, zabrana ulaska u prevoz, kafanu, kafić, klub, bioskop... Otvoriti i stadione, sportske hale, sve za gledaoce po istom principu.
E da, ko se zarazi posle toga a nije primio vakcinu, da se smesti na odeljenje kod "dr" Stojković Jovane.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Ma da, u vreme najveceg talasa u novembru imam utisak da svi koji su bili u bolnici bili su i na kiseoniku. Ja znam za dvojicu, jedan je bio dve nedelje, drugi nedelju dana. Obojica su mladji od 40.

@nemanjol zar nije vec sada preko 1m ljudi vakcinisano?
Mislim da je tu oko milion ljudi primilo neku vakcinu. Neki dan su bile cifre 950k je primilo bar prvu dozu od kojih 450k obe.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, shonke said:

Kovid lična karta da se uvede. Ko je prelezao u prethodnih 6-8 meseci, ko je vakcinisan i ko dobije od dr da ne sme da se vakciniše da ima pravo na okupljanje, klubovi, bioskop, kafići, kafane.
Ko nije prelezao I ko neće vakcinu a sme da je primi, zabrana ulaska u prevoz, kafanu, kafić, klub, bioskop... Otvoriti i stadione, sportske hale, sve za gledaoce po istom principu.
E da, ko se zarazi posle toga a nije primio vakcinu, da se smesti na odeljenje kod "dr" Stojković Jovane.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Mislim da je tu oko milion ljudi primilo neku vakcinu. Neki dan su bile cifre 950k je primilo bar prvu dozu od kojih 450k obe.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Dr Puzigaća, ti li si? 😁 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, shonke said:

Kovid lična karta da se uvede. Ko je prelezao u prethodnih 6-8 meseci, ko je vakcinisan i ko dobije od dr da ne sme da se vakciniše da ima pravo na okupljanje, klubovi, bioskop, kafići, kafane.
Ko nije prelezao I ko neće vakcinu a sme da je primi, zabrana ulaska u prevoz, kafanu, kafić, klub, bioskop... Otvoriti i stadione, sportske hale, sve za gledaoce po istom principu.
E da, ko se zarazi posle toga a nije primio vakcinu, da se smesti na odeljenje kod "dr" Stojković Jovane.

I da smeju da žive isključivo zdravi, sa svim rukama i nogama na broju, i sa svih pet čula, uredne genetike.
Beše onaj čika Adolf već probao tako?

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, shonke said:

Kovid lična karta da se uvede. Ko je prelezao u prethodnih 6-8 meseci, ko je vakcinisan i ko dobije od dr da ne sme da se vakciniše da ima pravo na okupljanje, klubovi, bioskop, kafići, kafane.
Ko nije prelezao I ko neće vakcinu a sme da je primi, zabrana ulaska u prevoz, kafanu, kafić, klub, bioskop... Otvoriti i stadione, sportske hale, sve za gledaoce po istom principu.
E da, ko se zarazi posle toga a nije primio vakcinu, da se smesti na odeljenje kod "dr" Stojković Jovane.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Mislim da je tu oko milion ljudi primilo neku vakcinu. Neki dan su bile cifre 950k je primilo bar prvu dozu od kojih 450k obe.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Ja ne bih bio ovako liberalan kao ti, ali da, tako nesto ne bi bilo lose.

 

Nazalost, necemo gledati.

 

P.S. ko god od tih koji nece da se vakcinise krene da vam u buducnosti prica o nekom levicarenju i solidarnosti, oterajte ga u tri lepe, takva spodoba vam ne treba u zivotu.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...