Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

21 minutes ago, Clash said:

Da izjavim za dnevnik da me pre pola sata Sputnjikovalo.

Ja sam se juče sputnjikovao, jutros kao autobus da me pregazio. Temperatura 38, bol u glavi, zglobovima i opšta malaksalost. Sad je malo bolje. Neka ti paracetamol bude pri ruci. : ) 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sve mislim da nije neka šala ... budibogsnama.

Ruske diplomate napustaju Severnu Koreju u svojerucno napravljenom šinovozilu.

Novine kazu da su na taj nacin prevalili poslednjih 32 sata puta.

SK ukinula sve transportne varijante zbog pandemije iako ”nemaju” nijedan slucaj.

Sta bi tek bilo da imaju neki registrovan slucaj? 

 

 

Spoiler

 

 

Edited by Cyber
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, zorex said:

Ja sam se juče sputnjikovao, jutros kao autobus da me pregazio. Temperatura 38, bol u glavi, zglobovima i opšta malaksalost. Sad je malo bolje. Neka ti paracetamol bude pri ruci. : ) 

Ja sam se ozenio pre 30-ak godina isto se osecam. 😛 

Samo se odmaraj to tvoje ce da prodje, ovo moje traje. 

  • Like 2
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, zorex said:

Ja sam se juče sputnjikovao, jutros kao autobus da me pregazio. Temperatura 38, bol u glavi, zglobovima i opšta malaksalost. Sad je malo bolje. Neka ti paracetamol bude pri ruci. : ) 

Neka sila i paracetamol budu uz mene😄

Evo vec primecujem prve problematicne reakcije, razmisljam da

mozda Drobnjak nije bio u autu?!!! Strasno.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Clash said:

Neka sila i paracetamol budu uz mene😄

Evo vec primecujem prve problematicne reakcije, razmisljam da

mozda Drobnjak nije bio u autu?!!! Strasno.

Daj pomeri se sa mesta, pu pu 

1 minute ago, Harmonika said:

sutra se astrazenekujem..wish me luck..

Stavi u CV University of Oxford 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Clash said:

Neka sila i paracetamol budu uz mene😄

Evo vec primecujem prve problematicne reakcije, razmisljam da mozda Drobnjak nije bio u autu?!!! Strasno.

 

To je tek prva reakcija. Biće gadnije, samo zapamti da obnaženi Tegeltija nije stvaran. 

image.png

Edited by zorex
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

SAD optužile Kinu da je analno testirala njihove diplomate; Kina: To je bila greška

 

Portparol kineskog ministarstva spoljnih poslova Džao Liđijan rekao je da "Kina nikad nije tražila od američkih diplomata da se testiraju analnim brisom".

 

Naime, Vašington post je prošle nedelje objavio kako se nekoliko pripadnika američkog diplomatskog osoblja u Kini požalilo Stejt departmentu da su bili podvrgnuti testovima na kovid analnim brisom.

 

Kineski lekari smatraju ovu metodu testiranja tačnijom od brisa nosa, odnosno s manje lažno negativnih rezultata - uprkos tome što je ovakav bris, naravno, neugodniji i intenzivniji, prenosi Indeks. https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=02&dd=26&nav_category=78&nav_id=1818379

 

 

 

Zavukli im kinezi,.. stapic :roflmao::classic_laugh::classic_laugh:

 

 

 

Edited by Atreid
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Gledajte da što manje koristite paracetamole, a naročio brufene u toku perioda reakcije na vakcinu. Svi ti lekovi smanjuju imuni odgovor a mi se borimo za svako antitelo, jelte...tek ako pređe 38 i krene prema 39, onda može, ali gledajte da što duže izdržite na suvo. U leaflet-u AZ vakcine piše to za 38 i više (to je za njih stanje fever-a), verujem da je slično i za Sputnik obzirom da su vakcine na istom principu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jamesdin said:

Ja se prijavio prvog dana i jos me nisu zvali. Nisam bas u cvetu mladosti, a elegantno sam popunjen :). 

Danas je u NS bilo bas raznoliko pucanstvo.

Najvise nas u najboljim godinama, ali bilo je i dosta mladog sveta. Penzija je bilo sasvim malo.

Tako da ces verovatno uskoro dobiti pozivaonicu.

Link to comment
Share on other sites

U vezi validnosti izveštavanja, prenosim sa drugog mesta, neće se čovek ljutiti;

 

Quote

 

Ja sam ovde na forumu uglavnom dosta pasivan, čitam sve ali retko kada pišem ali sada moram da se izduvam ovde i to o medijima koji neprofesionalno prenose informacije oko vakcinisanja i time dodatno uvode skepsu u društvo.

 

Ajde redom, otvorim B92 i vidim sledeću vest i to kao udarnu:

164982861_OhneTitel.jpg.f53108a85e386967

Quote

 

 

hajde redom, pošto živim u Nemačkoj naravno sam bio upoznat komentarom Merkelke oko njenog vakcinisanja. Punu vest možete pronaći na javnom nemačkom servisu ovde:

Merkel zur Corona-Pandemie: "Lasse mich impfen, wenn ich an der Reihe bin" | tagesschau.de

 

Tekst je na nemačkom ali ukratko prevod na srpski - jedino što je Merkel rekla je da će se vakcinisati kada dođe na red za nju da bude vakcinisana i ništa više. Naravno B92 je to kao spakovao da neće da se vakciniše AZ vakcinom, ona uopšte ne komentariše takve stvari., niti je "zakucala vakcinu", nit ekciplitno rekla koju će da primi. 

 

Eto samo ukratko, mala priča manipulacije domaćih medija. Znam da smo ovde na forumu medijski uglavnom obrazovanija ekipa, ali morao sam 🙂

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...