Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

To sa Kovid licnim kartama je glupost. Drzava mora da ostavi prostora narodu, da li ce neko da se vakcinise, ta odluka mora biti na pojedincu. Ko zeli da se zastiti od Korone, neka primi vakcinu.

 

Sto se tice policijskog casa, prihvatio bih i dve nedelje karantina, samo da vise ne nosimo ove maske.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, urosg3 said:

I da smeju da žive isključivo zdravi, sa svim rukama i nogama na broju, i sa svih pet čula, uredne genetike.
Beše onaj čika Adolf već probao tako?

Ne vidim šta je problem u predloženom planu.

Da li je vakcinacija obavezna? Nije. Da li se brane prava na život SVIH građana? Da, apsolutno. Da li je nekome ko ne sme da primi vakcinu zabranjeno da koristi objekte koje sam naveo? Nije.

Da li sam negde pomenuo maske 😄?  Ne.

 

 

 

 

12 minutes ago, Drakaris said:

To sa Kovid licnim kartama je glupost. Drzava mora da ostavi prostora narodu, da li ce neko da se vakcinise, ta odluka mora biti na pojedincu. Ko zeli da se zastiti od Korone, neka primi vakcinu.

 

Sto se tice policijskog casa, prihvatio bih i dve nedelje karantina, samo da vise ne nosimo ove maske.

Pa glupost jeste ako gledaš da te boli dupe za sve ostale.

Pošto je država narodu ostavila i više nego dovoljno prostora, videli smo na šta to liči.

Onda ili policijski čas a la mart/april 2020 na 4-6 nedelja ili kovid lične.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nemanjaol said:

Gotovo sam 100% siguran da je onako kako sam napisao. Tako barem kažu ovi međunarodni trakeri vakcinacije. Znajući kako inače piše Telegraf, sumnjam da ti "novinari" prate to pažljivo i razumeju.

 

Mislim da si u pravu. Cca 500k sa samo jednom dozom i jos cca 500k sa jednom plus drugom dozom. Njihovo brojanje je tu da zavrti mozak ovima koji ih bezrezervno slusaju. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, shonke said:

Pa glupost jeste ako gledaš da te boli dupe za sve ostale.

Pošto je država narodu ostavila i više nego dovoljno prostora, videli smo na šta to liči.

Onda ili policijski čas a la mart/april 2020 na 4-6 nedelja ili kovid lične.

Ako se neko vakcinisao, zar on nije tada bezbedan? Ko se zarazi, neka snosi posledice nevakcinacije.

 

Moze policijski cas mesec i po, ali onda ce biti kao u Australiji, ko hoce da dodje u Srbiju, prvo u karantin i to u hotel dve nedelje koji sam placa, za to vreme ne izlazi iz sobe. Da se izolujemo i mirna Backa.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, shonke said:

Ne vidim šta je problem u predloženom planu.

Da li je vakcinacija obavezna? Nije. Da li se brane prava na život SVIH građana? Da, apsolutno. Da li je nekome ko ne sme da primi vakcinu zabranjeno da koristi objekte koje sam naveo? Nije.

Da li sam negde pomenuo maske 😄?  Ne.

 

Pa ne skačem samo na maske, ako si na to mislio ja to više načelno 🙂
A problem je u sekuritizaciji zdravstvenog pitanja, sa jedne strane, i dobrog starog pitanja ko je stariji kokoška ili jaje.
U našem primeru pojavila se nova bolest, ti se zalažeš da se administrativno reguliše oboljevanje, što je sasvim u skladu sa javnim narativim, to je većinsko mišljenje.
U tom pristupu imam mnogo zamerki, mislim da možeš da naslutiš koje su.

Smatram da je od sprečavanja oboljevanja daleko važnije lečiti obolele, i da je to u stvari rešenje. I to je jedino rešenje za SVE građane, a ne nekakvi kovid pasoši, potvrde.
Zašto je važnija preventiva od lečenja mogu da razumem, ali da preventivu za bilo koju bolest rešavamo administrativnim merama je neprihvatljivo, tako je uostalom lečio naciju od raznih bolesti čika Adolf, Kraft durch Freude.

Just now, Drakaris said:

Ako se neko vakcinisao, zar on nije tada bezbedan? Ko se zarazi, neka snosi posledice nevakcinacije.

 

Moze policijski cas mesec i po, ali onda ce biti kao u Australiji, ko hoce da dodje u Srbiju, prvo u karantin i to u hotel dve nedelje koji sam placa, za to vreme ne izlazi iz sobe. Da se izolujemo i mirna Backa.

Ne mogu da zamislim nikoga ko ne živi od budžetske plate da može da prihvati lockdown.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, urosg3 said:

Ne mogu da zamislim nikoga ko ne živi od budžetske plate da može da prihvati lockdown.

Pa dobro, ne moraju da se kupuju najmoderniji telefoni, auta itd. Najava dva-tri meseca ranije sta ce biti i toeto. Kako su ljudi ziveli bez penzija devedesetih, za vreme restrikcija.  Kod njih nije bilo ni najave.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi, taj lockdown unistava posao mnogima. Po hiljaditi put cu napisati, nije problem sto rade radnje, problem su pomahnitale zurke i skupovi. Ova vlast je nesposobna ili ne zeli da stane na kraj pravom problemu pa onda gura ceo narod u zatvaranje. 

 

Da je prvom prilikom vlasnik kafica u kojoj je otkrivena korona zurka kaznjen 10 godina zatvora, problem bi bio resen u roku od odmah.

 

Mnogi preduzetnici ce stradati zbog taljenja vlasti sa kriminalcima koji drze razne lokale i splavove. Drustvo nam izumire. Zatvaranje nije resenje. Resenje je surovo kaznjavanje onih koji se usudjuju da krze mere koje su u pocetku propisane.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Drakaris said:

Pa dobro, ne moraju da se kupuju najmoderniji telefoni, auta itd. Najava dva-tri meseca ranije sta ce biti i toeto. Kako su ljudi ziveli bez penzija devedesetih, za vreme restrikcija.  Kod njih nije bilo ni najave.

Ne pričamo o najnovijim telefonima, to je bila tema za proleće od tada na ovamo voda je narasla, lagano pričamo o preživljavanju radnih mesta nije bitno koji su to ljudi. Nestaju nam radna mesta. Budžetski korisnici će preživeti.

8 minutes ago, Harmonika said:

Urose, da ovo moze,a ne može tek tako da se leci,iz vise razloga,mi ne bismo imali ovu situaciju...kada i ako ikada bude moglo,boze zdravlja,drugu cemo pricu pricati...

Da vidiš kako bi se koronarne jedinice rado menjale sa crvenim zonama na temu preživljavanja.

Znam da infarkt nije zarazna bolest, ali da se razumemo da infarkt kosi jače od korone.

Link to comment
Share on other sites

https://www.yahoo.com/news/over-60-russians-dont-want-160018340.html

 

Nearly two thirds of Russians are not willing to receive Russia's Sputnik V vaccine, and about the same number believe the new coronavirus was created artificially as a biological weapon, an independent pollster said on Monday.

 

Cudi me ova kombinacija stavova. Pa bas ako je biolosko oruzje trebalo bi se vakcinisati.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, urosg3 said:

Ne pričamo o najnovijim telefonima, to je bila tema za proleće od tada na ovamo voda je narasla, lagano pričamo o preživljavanju radnih mesta nije bitno koji su to ljudi. Nestaju nam radna mesta. Budžetski korisnici će preživeti.

Da vidiš kako bi se koronarne jedinice rado menjale sa crvenim zonama na temu preživljavanja.

Znam da infarkt nije zarazna bolest, ali da se razumemo da infarkt kosi jače od korone.

Stvar je daleko kompleksnija...veruj mi,niko ne zeli u crvenu zonu..ko bi se menjao, blago njegovojeglavi,taj valjda misli da se tamo lece prehladice,hipohondari...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, handys said:

Cudi me ova kombinacija stavova. Pa bas ako je biolosko oruzje trebalo bi se vakcinisati.

 

sta zna antivakser sta je biolosko oruzje 🙂
mada s obzirom da se Putin nije vakcinisao, razumljivo je da ga njegovi sledbenici slede.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Harmonika said:

Stvar je daleko kompleksnija...veruj mi,niko ne zeli u crvenu zonu..ko bi se menjao, blago njegovojeglavi,taj valjda misli da se tamo lece prehladice,hipohondari...

Ma ako biram između infarkta i korone, jasno je gde su mi veće šanse. U Srbiji otprilike 10 000 ljudi ima miokard. Smrtnost je 30%.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BojanaCZV said:

Cisto sumnjam da ce biti demonstracija ako se uvede PC, ali da uzmem sa rezervom da govorim o narodu koji je stajao u redu za Zlatiborsku Gondolu, tako da me nista ne bi iznenadilo.

 

Onda če šerpe da rade od prve večeri.

Policijiski čas kao koncept je potrošen.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, CheshireCat said:

Sunčice,

 

Uroš ovo lepše izlaže od mene.

Ali mislim da je policijski čas alibi budalaština, čak i u Holandiji.

 

Kod nas je tek nonsens nakon svega. Ako stvarno krenu da ga uvode biće novih demonstracija. 

Jel normalno da cela Nemačka danas ima 2000 novih slučajeva, a Srbija 3500? Džaba nam i vakcine i sve, očigledno njihov policijski čas bolje radi posao, nego naša vakcinacija. Mada ne verujem da Vučić i ekipa imaju mooda da ponovo uvedu vanredno stanje.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, djura.net said:

masovno, uz dr Jovanu i dr Nestorovica, konacno svi na okupu.

Zlonamerni bi rekli tako, a u stvari su protiv besmislenih mera i države kakva je. Ne znam što spominješ Nestorovića, pa on je dokazano pristajao na policijski čas, on je pre vaš nego naš!
Ja ću prvi da idem rado na demonstracije, a zamisli nisam bio ni Kopu ni na Zlatiboru, ni na jednoj ilegalnoj žurci. Ne vidim nikakav razlog da moja porodica i ja ispaštamo zbog dogovora vlasti i zanimljivih sektora društa na temo "šta je dozvoljeno kad je zabranjeno, a za bliske vlasti nije".

Ono možemo da se pravimo ludi, da se krijema iz toga "ma svi smo krivi" ali ipak nekako nismo.

Link to comment
Share on other sites

Trudim se da shvatim point of view kakav ima uros,i koliko god da smo inace do jaja,dobri smo, sve okej,ne ide mi... nekontrolisano sirenje virusa ne može biti solucija nikako, uostalom,probali smo izgubili,veca steta,korist,ja je ne vidim....vidis,urose,o tome se i radi od ovoga ispastaju,prvo oni koji su u crvenoj zoni,lekari i pacijenti,onda oni koji ne mogu do lekara za druge bolesti,pa na kraju i mi,normalni gradjani, koji se ponaša mo koliko toliko u skladu sa situacijom

 

Edited by Harmonika
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, urosg3 said:

Smatram da je od sprečavanja oboljevanja daleko važnije lečiti obolele, i da je to u stvari rešenje. I to je jedino rešenje za SVE građane, a ne nekakvi kovid pasoši, potvrde.


Nikad u istoriji medicine nije bilo bolje lečiti nego sprečiti. Drugo, ne daj bože da neko dođe na takvu ideju kad je covid u pitanju. Treće, čime?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...