Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

2 minutes ago, Alex_Serbia said:

Hjuston jos nije izgubio seriju. How do you like them apples?

Volimo mi LA ekipama da damo 3-1 fore 😁

Zabrinuo bih se da je ostalo 20+ sinoc. Onakva 4/4 ce Lejkerse drzati budnim tako da ce ozbiljno uci u naredni mec mada ce biti sense of urgency od Raketa, pa treba izdrzati rafalnu paljbu koja slijedi od 1/4

1 minute ago, uini said:

 

stvarno misliš da bi acapella išta bolje sačuvao davisa?

Vjerujem da da a PJ bi se onda pozabavio Lebronom koliko toliko.

Ovdje nije toliko do odbrane vec je napad toliko predvidiv a bas bi volio da vidim kako bi Lejkersi udvajali Hardena da je Kapela tu. Elitna opcija je bila taj pik njih dvojice gdje ne znas sta da branis, da li trojku Hardena a ako pridjes preblizu onda ode na ulaz i tu opet moze sam da zavrsi ili da baci alley up Kapeli.

I onda dodamo da je tu Wbrk koji isto tako vrti odlicno p&r i bas sam nesto gledao prije 10tak dana da su asistencije Wbrk u p&r opale sa nekih 45% na 20% u Hjustonu i odmah si umanjio njegovu korisnost u napadu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

 

stvarno misliš da bi acapella išta bolje sačuvao davisa?

 

Potpuno nebitno.

 

 

Verovatno bi Dejvis imao isti učinak, ali:

 

1. Ne verujem da bi baš odnos u skokovima bio 52-26 u korist Lejkersa. 

2. Ne verujem ni da bi Hjuston imao 1 ofanzivni skok, te 0 poena iz "druge šanse".

3. Ne verujem ni da bi Hjuston imao 2 poena iz kontri, jer smatram da je čvrst defanzivni skok početna stavka svakog kontra napada.

4. Na kraju, možemo da pričamo i o manje prostora za Karuza i slične, jer ne bi moralo da bude baš "utrajanje" ispod koša.

 

Dosta faktora na koje bi mogao pozitivno da utiče, a pričamo o 4 poraza od oko 9-10 poena razlike, gde su bukvalno 2 skoka mogla da odluče. 

1 minute ago, Miki28 said:

I onda dodamo da je tu Wbrk koji isto tako vrti odlicno p&r i bas sam nesto gledao prije 10tak dana da su asistencije Wbrk u p&r opale sa nekih 45% na 20% u Hjustonu i odmah si umanjio njegovu korisnost u napadu

 

Naravno. Em nema sa kime da igra, em su mu svejedno opcije za asitenciju jedino izvlačenje lotpe spolja za šut za tri, a sa dobrim pnr centrom pričamo o realizaciji od 80% oko obruča.

 

Ne može da se igra košarka bez visokih i to je to. Super za minijature od ukupno 10, pa i 15, možda čak i 20 minuta, ali neku drugu opciju moraš imati.

Edited by realno *w
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@realno *w unistili su ih na skoku sinoc. Zamisli kad ti Green vata ofanzivne skokove ko od sale, zadnja 2 meca ima po 3 ofanzivna skoka ali koja je to legenda, covjek masi polaganja😀

Kapela bi bas tu pomogao i nisam siguran da bi Lejkersi uopste imali i skakacku prednost tada jer sa ovim igracima koje imaju + Kapela svi su na 5+ skokova lagano.

 

Steta pa se GS raspao jer bih bas volio da vidim tu njihovu small ball petorku protiv neke jake ekipe gdje je AD na 5. Ne bi ovi Lejkersi mogli da im pariraju ali sa nekim malo bolje popunjenim timom, recimo PG13 da je u LAL mislim da bi bilo bas zanimljivo gledati taj duel

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam dobar deo prvog poluvremena sinoć (bilo mnogo kasno) i Hjuston deluje baš loše... Vidim jutros kad sam ustao da je Harden šutnuo na koš celih 11 puta (doduše uz 20 slobodnih bacanja). Za čoveka koji je znao da šutne i po 40 puta na meču, ovo baš deluje čudno. Sad, da li stvarno igraju toliko dobru odbranu na njemu ili je nešto drugo u pitanju, nisam siguran...

Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da ce se GSW vise ikada primaci pre-Durant nivou. Bas je veliko pitanje kako ce izgledati Klay, pre svega po pitanju mobilnosti koja dominantno utice na obe strane terena. Steph i Mond mi nisu upitni, ali da li je to danas dovoljno za ovakav zapad... PO ekipa su svakako, ali sto se tice (realnih) sampionskih ambicija daleko sam manji optimista. Nadam se da gresim, posto bih svakako mnogo radije gledao njih kako dizu trofej nego raznorazne bljaxicne pojave koje recimo ove sezone konkurisu za naslov.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...