Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Meni je dan danas možda najjači basket koji sam gledao serija GSW - HOU i super mi je basket bez petica, valjda imam drugačije gledanje na basket. Ovo je prilično ekstremna varijanta, mnogo ekstremnija od GSW petorke sa Greenom na centru, a i ovo što kaže Uini - Harden jednostavno padne u krucijalnim trenucima, WB je kul lik ali je užasno glup košarkaški, a moram da pohvalim (ponovo) Delgada kako se loži na Džefa Grina - pravi oldskul balla, plus hustler i šuter. Nekako je izgleda sudbina DAntonija da bude upamćen kao neki novi Don Nelson, a ne kao Pop ili Fil: neko ko crta nove pravce i tendencije koje će nekome nekada doneti titulu, ali ne njemu. Baš se oseća, barem ja osećam, prazninu u plej ofu bez Kleja i Stefa koji terorišu Zapad. Nadam se da će napraviti neki aprijatan trejd i izbrusiti ekipicu za sledeću godinu da ih vidimo još koju godinu barem u finalu. 

 

On a side note, meni je igra Lakersa dobra za oko, čak i lepa na momente i LBJ... ups, VOgel je to fino uklopio i skapirao, plejof Rondo je uvek divan za gledanje, AD igra svoju ulogu superstar osovine, ali je prednja vuča svakako na Lebronu. Kliperse ne mogu da gledam, recimo, njihova igra mi je odvratna, bez lepote, bez fazona, bez što bi Milo rekao prepoznatljivosti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

jokić, iako dijametralno različit lik u smislu da se ne loži na alfa-ulogu, voli da drugi igrači imaju svoj deo kolača i šta već, je takođe delicate little flower, koji može da se zatvori do nivoa da nemaš kud osim da ga trejduješ. što nije problem u smislu da ćeš pronaći 25 potencijalnih partnera u ligi od 30 timova za taj dil ali onda praktično krećeš od nule sa ekipom koja je, bez obzira na izvestan i lagan poraz od clippersa, na korak od toga da bude tim koji će biti egal contender za titulu sa najboljima.

Da se nadovežem na izrečeno. Uveren sam da bi Jokiću apsolutno prijalo da je MPJ zaista takav baja za kakvog se trenutno izdaje, kao što bi mu prijalo i da Marej stalno ima one brojke kao u drugom delu sudara sa Jutom. On bi svakako skupio svoje brojke, bacio bi 10+ asistencija, imao manji pritisak i manje bi se umarao, idila. Međutim, ako bude morao da se bori sa nekontrolisanim egom jednog, još uvek ne velikog igrača, bez obzira na to šta će dotični postati u budućnosti, tačno vidim scenario koji si opisao, upadanje u letargiju i somborsku letnju bleju. A to nije dobro ni za koga od njih.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, realno *w said:

Meni je to najveća degradacije košarke kao sporta, ikad prikazana.

 

 

ja to vidim potpuno drugačije. ta košarka za mene može da se nazove svakako ali degradacijom ne baš.

 

prvo, ono što igraju u defanzivi, taj switch-everything je zaista dobro, kada je egzekucija & čitanje igre na nivou.

e sad, to što pripaljuju toliko za tri, iako dovedeno do apsurda, meni nije puno drugačije od 90% ekipa u ligi, koje cepaju trice besomučno.

 

i dalje mislim da je d'antoni, napravivši od hardena bezdušnog darth vadera, napravio sebi medveđu uslugu. po meni su mogli svi isto tako da igraju kao roboti ali da harden bude izuzetak od toga pravila i da uzima ponekad i šut koji je metar unutar linije za 3, ako se tu oseća dobro, prosto da uđe u ritam.

 

ali pravim bespotrebnu digresiju - zapravo, cenim kod rocketsa što su jedna od retkih ekipa koja se razlikuje po stilu igre u današnjoj ligi, pa makar bilo po tome što dovode aktuelne trendove do ekstrema. ne mogu da nađem sada taj tekst famoznog matt mirande od pre godinu ili dve - gde piše kako su 90ih skoro sve ekipe imale neki svoj lični pristup igri, nešto što ih definiše, pa bilo to efikasno ili ne, lepo za oko ili jok. 

 

danas svi igraju toliko slično da imam ponekad utisak kada gledam par tekmi redom, kao da su isti ljudi samo zamenili dresove 

zato cenim i denver i toronto, teško mi je da priznam ali i zelene gobline i majami. svi oni cepaju puno trica ali imaju neki svoj osobeni pristup rešavanju tekme.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@freethrow ali u toj seriji je Hjuston imao Kapelu a GS je koristio visoke i onda na momente spusti petorku. 

Da ne pricam da je u napadu GS non stop kretnja, da lopta kruzi pa je to bas lijepo za oko dok ovo Hjustonovo je tesko za gledanje, toliko izolacija, loptu pipne jedva 2 igraca po napadu mada ajde omakne im se pa procirkulise lopta kroz ruke svih ali to mozda 1 ili 2 puta po poluvremenu.

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, uini said:

 

ja to vidim potpuno drugačije. ta košarka za mene može da se nazove svakako ali degradacijom ne baš.

 

prvo, ono što igraju u defanzivi, taj switch-everything je zaista dobro, kada je egzekucija & čitanje igre na nivou.

e sad, to što pripaljuju toliko za tri, iako dovedeno do apsurda, meni nije puno drugačije od 90% ekipa u ligi, koje cepaju trice besomučno.

 

i dalje mislim da je d'antoni, napravivši od hardena bezdušnog darth vadera, napravio sebi medveđu uslugu. po meni su mogli svi isto tako da igraju kao roboti ali da harden bude izuzetak od toga pravila i da uzima ponekad i šut koji je metar unutar linije za 3, ako se tu oseća dobro, prosto da uđe u ritam.

 

ali pravim bespotrebnu digresiju - zapravo, cenim kod rocketsa što su jedna od retkih ekipa koja se razlikuje po stilu igre u današnjoj ligi, pa makar bilo po tome što dovode aktuelne trendove do ekstrema. ne mogu da nađem sada taj tekst famoznog matt mirande od pre godinu ili dve - gde piše kako su 90ih skoro sve ekipe imale neki svoj lični pristup igri, nešto što ih definiše, pa bilo to efikasno ili ne, lepo za oko ili jok. 

 

danas svi igraju toliko slično da imam ponekad utisak kada gledam par tekmi redom, kao da su isti ljudi samo zamenili dresove 

zato cenim i denver i toronto, teško mi je da priznam ali i zelene gobline i majami. svi oni cepaju puno trica ali imaju neki svoj osobeni pristup rešavanju tekme.

 

 

Odbrana je svakako najzanimljiviji deo te priče, mada se i to dosta svodi na kockanje, ali toga ima svugde, čak i Klipersi sa po 3-4 def specijalca u petorci, žrtvuju neke  otvorene šuteve.

 

Što se napada tiče, degutantno mi je toliko šutiranje za tri i preko toga ne mogu da pređem. Takođe, užasna mi je Hardenova ležernost. Kada ga ide, a igra tako opušteno, to stvarno deluje neverovatno i ponekad pomisliš - ok, ovo je možda i najbolji skorer ikada. Onda ga stane šut i on opet ne radi ništa drugo, igra ležerno i gubi tekmi. Za Karija bi možda neko rekao da isto ima ponekad taj pristup, ali ja bar imam utisak da je tu ipak neuporedivo veći "rad" u pitanju, od gomile driblinga, pikova, preko ne znam koliko pretrčanih metara bez lopte, ne bi li se došlo do dobre pozicije.

 

Ta originalost iz bolda - ni sve ekipe koje igraju sa pravim peticama nisu iste, imamo tu odavno jako puno varijacija. Od Ćosića pa nadalje, gde je ta pozicija napredovala možda više nego ijedna druga u košarci, pa sada imamo igrače poput Jokića, Taunsa, Embida, Porzignisa, koji perfektno šutiraju, organizuju igru, rade sve.

Eto i sam si spomenuo - Denver, Toronto, a meni je Majami čak i vrhunski primer, jedne imenima neopterećene ekipe, gde 8-9 igrača ima priliku da budu "man of the day" na nekoj tekmi. Džimi B kao sušta suprotnost Hardenu, od odbrane, preko toga da ima šut tipa 6-8 u ključnoj tekmi, ali jbg, ostali pogađaju, pa što bi on forsirao.

 

 

Vidim da dosta ljudi krivi i RWa, po meni je to bila užasna kombinacija od starta. Ali eto, prošle godine je bio CP, pa opet nije valjalo. Ruku na srce, jeste bio dosta povređen, ali i kada je igrao, to je delovalo da može da igra jedan, drugi stoji i obrnuto.

 

Sve u svemu, uveren sam da takva filozofija ne bi donela titulu nikada. I ne samo to, nego da prepreka ne bi bili samo kontenderi, nego bilo koja jača i u plejofu raspoložena ekipa, kao Portland pre par godina i slično.

 

 

 

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je eksperiment Rocketsa na ivici provalije pre svega zbog Westbrooka. On je trebalo da bude taj plan B, jedini koji igra izvan sistema i koji donosi dozu haosa, ulaze, midrange i sve što ide uz to. Međutim, bivši mvp je propao poprilično, atleticizam mu kopni polako a on jednostavno nema dovoljno da nadoknadi neke fundamentalne nedostatke, pre svega pouzdanog šuta ili barem boljeg donošenja odluka na parketu. Zapravo, kad percipiramo kako Wbrook više nije superstar koji može u istu rečenicu sa Hardenom, Lebronom i Davisom već da je tek jedan igrač u rotaciji - shvatamo kako je Lakersima dovoljno da se udarnom dvojcu pridruži sa solidnom partijom bilo koji od ovih silnih prašinara i tu se Hjuston više ne pita. 

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Radovao sam se večerašnjem meču, ali možda ne stignem da pogledam. Nije ni bitno pošto nas je Grof već rešio. Nek se pobiju večeras samo i eto. Možda agresivnije na Lauriju, a kao i do sad na Siakamu. Možda nas i sreća malo pogleda. Možda da Kemba proigra. Možda nas pogura Tatum. Možda da se snađemo sa njihovom niskom petorkom koja ih je držala i dobila meč na kraju. Hrabro na šutu za 3, pažljivo s loptom. Možda dobra odbrana reketa i tranzicije. Možda, eto.

Link to comment
Share on other sites

Ok, a sta cemo sa Hardenom? Lik se sinoc predao na pola 2/4, igra neku alibi kosarku. Da Lejkersi nisu glupo faulirali dok su bili u bonusu ne bi dao ni 10 poena. Povukao se u misju rupu.

Kretnja bez lopte apsolutno ne postoji kod njega, kad je ne drzi u rukama on je igrac manje u napadu. Nije prvi a ni poslednji superstar kojeg udvajaju. 

 

Wbrk kupi dosta kritika ali treba i Hardena kritikovat. On i Janis nek se bore za MVP regularnog dijela sezone, kad dodje PO ni traga ni glasa od njih

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, realno *w said:

 

Sve u svemu, uveren sam da takva filozofija ne bi donela titulu nikada. I ne samo to, nego da prepreka ne bi bili samo kontenderi, nego bilo koja jača i u plejofu raspoložena ekipa, kao Portland pre par godina i slično.

 

 

razumem tvoju vizuru iako se ne slažemo. 

pomenuo je malopre @freethrow, ja sam ubeđen da će ovaj d'antonijev izum da se praktikuje, samo sa boljim igračema i superstarom kojeg, iako gotivim, redovno se ukenja when push comes to shove. mislim, ne mora obavezno da se ukenja ali čovek nije mentalno u stanju da prebaci u višu brzinu kada nema drugog rešenja, kao što to rade lebron, curry, durant i ko već sve

 

ps: jel sam ja to pušio smešnijeh cigara posoljenih čarobnim pečurkama a da nisam ni znao? nešto mi forum izgleda kao zagrobni život, plus je sve pomereno u levo, možda treba neke beleške da 'vatam sa desne strane?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

ps: jel sam ja to pušio smešnijeh cigara posoljenih čarobnim pečurkama a da nisam ni znao? nešto mi forum izgleda kao zagrobni život, plus je sve pomereno u levo, možda treba neke beleške da 'vatam sa desne strane?


Imas na topicima 'gore', nova verzija foruma od danas.

Link to comment
Share on other sites

Jebi ga. Mozda ovaj sistem igre ne moze doneti titulu. A mozda opet moze, sa vise upotrebljivih role plejera, Hardenom koji nikada ne sme igrati malodusno kao sinoc i Vestbrukom koji igra malo i glavom (koji je to radio do marta, dakle ne tako davno).

 

Najveci je problem, nazalost, dati gorepomenutim tezama konstantnost. I takp dolazimo do konacnog resenja - Rakete nece imati pravu sansu da se bore za titulu bez boljih back up igraca i psihoterapeutom na platnom spisku Fertite.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Miki28 said:

 

Ne vjerujem da ce se ovaj eksperiment Hjustona primiti, igrace se small ball po potrebi ali kao stalno resenje ne vjerujem

 

tako su pričali i za don nelsonov run n gun sa obiljem trica (braćala freethrow pominjao), pa vidi nas danas;

ja potpuno mogu da zamislim ovo što d'antoni fura ali da se gradi roster bez pritiska rezultata u aktuelnoj sezoni. ako imaš vremena da sagradiš ekipu, zašto da ne

 

uostalom, celticsi nisu daleko od ove d'antoni logike: piče opasan, highly switchable defense a igraju sa dva centra od po cca 203 cm visine

 

biće tu svakako modifikacija & iteracija ali mislim da je taj switchability budućnost u ovako brzoj košarci sa neograničenim rangeom pojedinih igrača

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...