Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Vecerasnje raspolozenje:
(nakon odgledanog dokumentarca)
 


Volim i ovu njenu stvar,vise zbog dela teksta:
 


Mislim,kojem muskarcu ne bi imponovalo da mu zena/partnerka/devojka/ljubavnica otpeva:

"I'm your private dancer,a dancer for money
 I'll do what you want me to do..."
:smiley53:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iz edicije 'Na danasnji dan'.

Odrzan koncert Tibetan Freedom u Washingtonu,1998 godine. Pored ostalih izvodjaca,nastupili i RHCP. Medjutim,iako najavljeni,spletom okolnosti nisu trebali da sviraju. Naime, zbog ogromnog nevremena koje je divljalo u regiji i oluje koja je nailazila njihov nastup je bio otkazan. Medjutim, Pearl Jam im je ustupio deo svog termina,a clanovi Pearl Jama svoje instrumente.

Anthony Kiedis jos uvek ima svoj One Hot Minute imidz sa dugom kosom,a John Frusciante izgleda kao junky nakon sest godina teske ovisnosti o kreku i heroinu. Ovo je bio prvi zivi nastup Peppersa pred publikom nakon sto se John vratio u bend.

Set lista je bila kratka:
Give It Away
Under The Bridge
Power Of Equality
 


Ovim putem hocu da pozelim @Nicklord @Ta'veren (i mozda jos nekom,neka se javi) srecan put u Budimpestu na koncert RHCP sutra..i uber-kul provod.. nemojte da se vracate bez ekskluzivnih snimaka..

P.S. mesta za posetiti: New York Caffe za ugodjaj,a za dobru krkacinu zasnovanu na tradicionalnim madjarskim specijalitetima: Belvarosi Disznotoros. U sustini,to je ustvari mesara u kojoj izaberes ono sto ti je po volji,a oni ti odmah tamo to i spreme. Licno ne bih preskocio pikantne pecene kobaje uz neki kiselis.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Drug Crni said:

Jel Beogradski sindikat danas Vucicu ono sto je nekada Ceca bila Kostunici?
Men'se cini da je tako nekako...

 

Nisam siguran da razumem kakvu paralelu zelis povuci... BS danas Vucicu nije nista, iz prostog razloga sto im se ostrica istupela sa ovim zaokretom u srboljublje i pateticno-nacionalnu pricu. 

 

Da, taj patrio-element je uvek bio prisutan kod njih, ali na ranim radovima tek kao zacin, nikako kao svrha i cilj sam po sebi. To im je davalo sirinu da i ekipno i u solo radovima izbace jako dobre, raznovrsne stvari, istovremeno sekuci vladajucu garnituru bukvalno po svakom savu. Danas je to tuzna skupina, grupa ljudi koji su daleko ozbiljniji i kompletniji pogled kako na rep, tako i na svet uopste imali kada su bili studenti, nego danas sa 40+ dina...

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

sa ovim zaokretom u srboljublje i pateticno-nacionalnu pricu. 

 

Upravo na ovo ukazujem.

Predstavljaju pogonsko gorivo njegove vladavine. Ne mislim da njemu pomazu bukvalno (neposredno) vec hraneci bas taj narativ, omogucavaju da on (narativ) prezivi,a time i citava nomenklatura koja na njemu egzistira poslednjih 30+ godina.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Snjofko said:

Znam da su sranje 😂

 

in hindsight jesu. ipak, u startu su bili friški i prilično moćni kao kolektiv a i pojedinačno su imali dobra izdanja (škabo npr), tako da paralela sa wu-tangom za siromahe nije bez osnova. svakako je taj momenat kratko trajao.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

BS su bili nešto posebno ovde, ima dosta talentovanijih MC-eva čak i kod nas u odnosu na bilo kog individualnog BS člana ali su kao kolektiv bili baš jaki i imali su monolitnu priču i filozofiju. Nažalost, otišli su u najgorem mogućem pravcu u kom su mogli da odu i sada su jedna tužna skupina matorih oportunista za široke mase i parodija na sami sebe s početka milenijuma, da ne kažem rep Boro čorbo.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni rep neozbiljna kategorija 😂 Ono, ili naucis da sviras i bavi se ozbiljnom muzikom ili se bavi poezijom ako pises tekstove😂

 

Polupismeni blejaci sa klupica iz kraja da mi drze neke lekcije o zivotu i moralisu - neka hvala.

 

E, sad, ko tu ne uzima sebe ozbiljno i napravi zajebanciju, ti su jedini koje mogu da slusam - Prti, FTP, Bed kopi, Bvana, umeju i NS propaliteti Klika, Kardez, Bekfles da ubodu nesto... Oni mi nadomire neki lokalni zajebantski deo koji ne mogu drugi zanrovi.

 

Na kraju krajeva, to se uvek oseti. Bar ja osetim. To gde su sada otisli se osetilo i u njihovim ranim radovima. Ne mora nuzno kroz tekst i muziku, ali osetis da su takvi ljudi. Ko sto i osetis da je Bora Corba roker samo zato sto je tad rok bio popularan i da je tu zbog para i cupi, a posle ce da snima cetnicke pesme i visi na Pinku 😂

No, samo moje misljenje i ukus, ne mozemo tu sad jedni druge ubediti u suprotno. Ko voli, zelim mu da istinski uziva dok slusa.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Snjofko said:

Meni rep neozbiljna kategorija 😂 Ono, ili naucis da sviras i bavi se ozbiljnom muzikom ili se bavi poezijom ako pises tekstove😂

 

Polupismeni blejaci sa klupica iz kraja da mi drze neke lekcije o zivotu i moralisu - neka hvala.

 

E, sad, ko tu ne uzima sebe ozbiljno i napravi zajebanciju, ti su jedini koje mogu da slusam - Prti, FTP, Bed kopi, Bvana, umeju i NS propaliteti Klika, Kardez, Bekfles da ubodu nesto... Oni mi nadomire neki lokalni zajebantski deo koji ne mogu drugi zanrovi.

 

Na kraju krajeva, to se uvek oseti. Bar ja osetim. To gde su sada otisli se osetilo i u njihovim ranim radovima. Ne mora nuzno kroz tekst i muziku, ali osetis da su takvi ljudi. Ko sto i osetis da je Bora Corba roker samo zato sto je tad rok bio popularan i da je tu zbog para i cupi, a posle ce da snima cetnicke pesme i visi na Pinku 😂

 

Promašio si ceo fudbal. Ovo je baš površan pogled na muziku uopšte. Ja npr lično najčešće slušam veoma tehnički izazovnu i svirački dominantnu muziku pa nikad ne bih mogao ovako da simplifikujem stvari. Mislim da to dolazi malo sa godinama kad se oslobodiš tih predrasudnih narativa i slušaš muziku neopterećn žanrovima i tehnikalijama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...