Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

12 hours ago, realno *w said:

 

 

Pa nije ni u SAD, koliko znam, nego Cola & Pepsi imaju posebna dogovor / ugovor za to.

 

 

Ako pazljivo pogledas reklamu, uglovi kamere nikad ne pokazuju ime kompanije. To je valjda loophole koji se moze koristiti u antipropagandne svrhe.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/8/2021 at 3:02 PM, BattleBender said:

Hasbulica je najbolja stvar koja se dogodila u poslednje vreme.
Uvek mi poboljsa dan.

Ovo kad udari dlan o dlan je priceless
 

 

 

Hasbula valjda ima 17 godina, fizički (a moguće i mentalno) je zaostao, ne vidim šta je smešno u tome što ga koriste kao cirkusku atrakciju.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Hasbula valjda ima 17 godina, fizički (a moguće i mentalno) je zaostao, ne vidim šta je smešno u tome što ga koriste kao cirkusku atrakciju.

 

Koliko sam ja razumeo, on je kreativac i content creator, što znači da sam sebe koristi kao atrakciju, iako jeste fizički zaostatak u pitanju ( što nikako ne uslovljava i mentalni ). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, AgroLaki said:

 

 

Ovaj antivakcinas i los humorista kreirao podkast i za nedelju dana skupio 170 patrona bajo... 

 

 

Uvek sam mrzeo radijske voditelje. Mislim, to su uglavnom jutarnji programi, a ujutru nikog nisam želeo da čujem, eventualno neku finu muzikicu. Verovatno sam ih zato mrzeo.

 

Ali takođe i zbog lošeg humora.

Bukvalno su mi kao Ivan Ivanović svaki dan u 6, 7 ujutru. 

 

Čitao sam na moru jednu knjigu i nađoh odličan odlomak

image.thumb.png.6e42f31d2720018fb63cece13bbae3cb.png

 

Edited by uvrnuto
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Hasbula valjda ima 17 godina, fizički (a moguće i mentalno) je zaostao, ne vidim šta je smešno u tome što ga koriste kao cirkusku atrakciju.

*Ima 18 ili 19.

To je bilo moje prvo vidjenje stvari, i onda sam ga revidirao.

On je svestan šta se radi, nije mentalno zaostao, i sam to radi.
U svakom slučaju, on je srećan, i to je najbitnije. Ne sažaljeva sebe, nije odabrao taj nacin nego pored svega zeli da zivi zivot punim plucima, i jako mi je drago zbog toga.
I lepe stvari mu se desavaju.

Ako lepo zivi od nase paznje, jako mi je drago jer usrecuje ljude. Sve ljude koje znam, a da prate njega, ne gledaju kao neki freak show ili kao nesto sto se sazaljeva. To nije Hasbulla vibe. Ako je neki show, onda je hapiness show.
Postoji nesto premedeno sa njim. Mnogo je dobrica, mnogo ima neke iskrene reakcije. Kada udari dlanom o dlan, kao reakciju na nesto sto mu je stvarno mnogo smesno ili zanimljivo, puno mi je srce. Kao svog pokojnog dedu da vidim kad ga nesto usreci...
Generalno su i glavni komentari vezani za njega "Jednostavno mi  popravi dan kad ga vidim"
On takav kakav je, u uslovima u kojima je odrastao, sigurno ne moze da radi nesto i da sam sebi priusti nesto sto bi zeleo. Ovako ima priliku da mu se neke stvari desavaju.
A svojom simpaticnoscu nam puni srca i podseca nas da bi svi mi trebalo da imamo pozitivniji pogled na zivot, kakve god okolnosti da su nam se desile, i sta god da nam je zivot bacio na put.
Tako dozivljvam njegovu ulogu.

Bukvalno mi je penicilin za mizantropiju.
 

 

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, BattleBender said:

Freak show bi bio da se stvarno tepa sa Abudom.
Uostalom rodjeni brat ga snima.
Meni je pregotivna ta prica sto njegov brat se nikad nije stideo njega i uvek ga je vodio sa sobom svuda. 

 

Nemam pojma, stvarno nisam ulazio dublje u problematiku ali čini mi se da momak ne bi bio baš nikome zanimljiv da nije fizički defektan. Da li je samovoljno odlučio da profitira na tome ili ga drugi vodaju kao mečku nemam pojma, nije takav sadržaj baš moj fah interesovanja.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2021 at 11:00 AM, BattleBender said:

E sad, kako se stvarno osećam, ta GLAVA, pa recimo da nisam u kurcu, ali imam hronični umor, tu mislim psihički. Godinu dana nisam uzeo odmor, u poslednjih 26 meseci, sam imao jedan legit vacation, trebalo bi da idem sledece nedelje. Pocinjem da pratim last minute ponude. Imam blagu zasićenost svakodnevnog overwhelming-a na poslu, mada to moze da bude i deo umora. Umoran sam od tog contextual switch-a, a takav mi je posao. Radi mi se malo sad operativa, nešto što neće da bude lako, ali da ne moram da vršim nikakve procene prioriteta, da ne moram da razmišljam ništa dugoročno, strateški, da ne moram mnogo da imam interakciju sa ljudima (jer sad imam i eskterno i interno, i sa klijentima&partnerima, ali i sa kolegama). Ne razmišlja mi se o tananim osećanjima developer-a, ne hendluje mi se šta za njih ima smisla, a šta za klijente... U ovoj godini sam bio na tone posl. puteva, toliko mi je bilo dosta toga, da sam im rekao da avgusta ne mogu da idem nigde. 
Isto, imam blagi osećaj da me malo uhvatila zona komfora, zbog čega nisam presrećan. I kao ponavljam sebi, ajde dolazi polako jesen i zima, period za knowledge acquisition, da se budze skill-ovi. 
Potreban mi je taj period self-judge-ovanja kako sam glup i kako moram da naučim još mnoge stvari. Da budem najiskreniji, i mesec, 2 pre nego sam se vratio treniranju, sam bio u momentumu da nisam sticao neke hard skills što se tiče posla.
 

 

Dobro sine mora li ta Amerika....kad ste vec kod kod reklama i njihovog uticaja...

 

 

 

 

p.s. za ovaj poslednji mozgo ispiracki pasus ti serujem jedan video kasnije.

Edited by Tamburinjo
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...