Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

I kao i mnogi beogradski bendovi izdavača su našli u susednoj republici – Hrvatskoj. I dok je Koja producirao njihovu prvu ploču, mogao je to da bude i Branimir Džoni Štulić, koji im se sam ponudio kada im je radio zvuk na jednom od pet koncerata u Zagrebu i bio oduševljen svirkom benda…

– Štulić je zaista veliki gospodin. Praktično uz njegovo posredovanje mi smo „doprli do ušiju“ Siniše Škarice iz „Jugotona“. Međutim, prvi kontakt nije bio baš najuspešniji. Kada sam mu dao kasetu sa demo snimcima na kojoj su bile četiri pesme, on ju je preslušao i rekao – pa ovo je garaž rok. Tek kasnije kada smo uradili demo snimak za „Hiljadu godina“, ponovo sam mu poslao kasetu, i tek onda je ukapirao o čemu se radi. Pa, moraju pare da se naprave. (smeh)

 

Kao što se gotovo sve u Antonovoj karijeri dešavalo spontano, tako se „zdejalo“ da gitarista dizajnira omot prvog albuma „Partibrejkers I“, koji je objavljen za Jugoton 1985. godine.
– Nije bilo nikog drugog. A pošto sam ja oduvek voleo da crtam, rekao sam što da ne. Crtanje i sviranje-to se kod mene stalno prepliće. To je još jedan dar koji imam i nikada nisam znao koji će prevagnuti. Ali, super je ispalo to, zar ne? Odličan mi je debi!

 

https://nova.rs/kultura/antonova-ispovest-1-kako-su-nastali-i-opstali-partibrejkersi/

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...