Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

2 hours ago, Sprivel said:

Cuj pozicioni napad, izgovor za likove bez kondicije i uinija.

Mi 3-4 godine igramo 3x3 pravila i mnogo je fizicki zahtevan basket. Stim sto su meni ledja otisla, tako da sam vise u ovoj prvoj penzionerskoj grupi kafa

Ako ćemo realno, više kondicije treba kad se za svaki poen igra duži posed, nego kod šuteva na prvu, ubacivanje lopte direkt u reket i slično.

 

Ovo je sve stvar izbora i šta ko više voli. Meni je npr izuzetno glupo pravilo da nakon mog promašaja, protivnički tim hvata skok i daje odmah koš.

Link to comment
Share on other sites

Nema vi pojma koja je draz kada se igra strong difens i 3ci igrac ne moze pipne loptu :classic_biggrin: 

 

Po BGD,  na terenima iznad studenjaka i raznoraznim halama salama, na drugu ali nema na kos iz reketa pri izvodjenju posle koša, lopta ne menja posed ( najčešće pravilo ).

 

Lično,  najdraži su mi bili termini 5vs5 , "klasicna" kosarka , po onim školskim salama u Wini-jevom kraju...  

Link to comment
Share on other sites

Ako ćemo realno, više kondicije treba kad se za svaki poen igra duži posed, nego kod šuteva na prvu, ubacivanje lopte direkt u reket i slično.
 
Ovo je sve stvar izbora i šta ko više voli. Meni je npr izuzetno glupo pravilo da nakon mog promašaja, protivnički tim hvata skok i daje odmah koš.

Odigraj jedan 3x3 basket pa pricaj. Moras stalno da trcis za igracem, nema pauze. Das trojku i odma vijas igraca, posto je lopta vec izvedena.
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Ako ćemo realno, više kondicije treba kad se za svaki poen igra duži posed, nego kod šuteva na prvu, ubacivanje lopte direkt u reket i slično.

 

Ovo je sve stvar izbora i šta ko više voli. Meni je npr izuzetno glupo pravilo da nakon mog promašaja, protivnički tim hvata skok i daje odmah koš.

3x3 je neuporedivo tezi od 'obicnog' basketa. 

 

A ukusi su razliciti. Ja sam uvek za normalan basket pre ovog 3x3 hibrida. Sport napravljen u skladu sa vremenom u kojem zivimo, da drzi paznju ovima koji imaju koncentraciju zlatne ribice. Ko zna koliko je klinaca koji ce pre gledati kako se na svakih 7 sekundi ispaljuje neka cigla ili airball nego gledati akciju koja se gradi 20 sekundi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Sprivel said:


Odigraj jedan 3x3 basket pa pricaj. Moras stalno da trcis za igracem, nema pauze. Das trojku i odma vijas igraca, posto je lopta vec izvedena.

'nači, kad igram odbranu i vidim da protivnik ide na ulaz, sasvim je ok opcija da, umesto strane pomoći, odem van linije za 3 (2) i pustim ga da poentira, pošto ću imati otvoren šut za 2 poena kad on da koš jer lopta ne mora da se izvodi iz auta? 

 

Što se tiče kondicije, u pravu si, skroz sam zaboravio da se lopta izvodi sa terena, pa je moguć brz napad, ali meni nije draž basketa da ga igram brzinski, kao onaj šah na merenje vremena. Ako je čar igre u imanju kondicije, može i neki maraton da se trči dok se paralelno ubacuje lopta kroz obruč. 

 

Moj glas ide tradicionalnom basketu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kad sam ja igrao basket po novobeogradskim blokovima 80-ih i 90-tih, nije bilo nikakvog "nema na prvu", "svi da pipnu", "lopta van trojke posle skoka u odbrani" i bilo čega drugog tog tipa. Razlog? Pored terena čeka još pet-šest ekipa i svaka partija mora da se završi što je moguće pre. Čim partija pređe pet minuta krene s tribina "daj završavajte više!" od onih koji čekaju na red, niko neće da se suši pola sata. Još poraženi ne izađu s terena, sledeći već šutiraju "za loptu".

 

Za današnje generacije nemam informacije :whistling:

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uvrnuto said:

A je l' prilikom skoka u napadu izbacujete loptu van 3 ili može odmah da se završava?

 

Uf to bi bilo previse, jednako nema rezona kao i "pipanje" 🙂 

 

@Stiletto da, i tako smo igrali u slucaju vece guzve ali ne uvek, jer nekada je bas smor, bilo je ekipa koje igraju samo odbranu i bukvalno dobijaju na pokupljene lopte. No skill, only size. 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Stiletto said:

Kad sam ja igrao basket po novobeogradskim blokovima 80-ih i 90-tih, nije bilo nikakvog "nema na prvu", "svi da pipnu", "lopta van trojke posle skoka u odbrani" i bilo čega drugog tog tipa. Razlog? Pored terena čeka još pet-šest ekipa i svaka partija mora da se završi što je moguće pre. Čim partija pređe pet minuta krene s tribina "daj završavajte više!" od onih koji čekaju na red, niko neće da se suši pola sata. Još poraženi ne izađu s terena, sledeći već šutiraju "za loptu".

 

Za današnje generacije nemam informacije :whistling:

 

samo clutch time. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...