Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

7 minutes ago, Drug Crni said:

@Smrtokapašta tačno spada pod Kaluđericu? Borča? Ili je Borča = Palilula?

 

Borča jeste na teritoriji opštine Palilula i nalazi se severno od Dunava (poznati trio Borča-Ovča-Krnjača, Krnjača je tu čuvena po nedostatku kanalizacije).

 

Kaluđerica ("najveće divlje naselje na Balkanu") je na teritoriji opštine Grocka, to je prva stvar koja se od Beograda vidi kada stižeš sa juga autoputem, kada se popneš na brdo nakon Bubanj Potoka (bivše naplatne rampe) pukne ti pogled najpre na to čudo sa desne strane, pa tek nakon par stotina metara na sam grad.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Smrtokapa said:

 

Borča jeste na teritoriji opštine Palilula i nalazi se severno od Dunava (poznati trio Borča-Ovča-Krnjača, Krnjača je tu čuvena po nedostatku kanalizacije).

 

Kaluđerica ("najveće divlje naselje na Balkanu") je na teritoriji opštine Grocka, to je prva stvar koja se od Beograda vidi kada stižeš sa juga autoputem, kada se popneš na brdo nakon Bubanj Potoka (bivše naplatne rampe) pukne ti pogled najpre na to čudo sa desne strane, pa tek nakon par stotina metara na sam grad.


Čuveno mokroluško brdo. Ubica svih GSP autobusa i automobilskih krševa. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Marko said:

spacer.png

 

Ti kad okačiš nešto uvek očekujem da je lepo, da l' fotografija, slika, gif nekog sportskog momenta i onda juče bum:

17 hours ago, Marko said:

spacer.png

 

😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Smrtokapa said:

Borča jeste na teritoriji opštine Palilula i nalazi se severno od Dunava (poznati trio Borča-Ovča-Krnjača, Krnjača je tu čuvena po nedostatku kanalizacije).

Kao i Borča. I Ovča. :classic_biggrin:

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, uvrnuto said:

 

Ti kad okačiš nešto uvek očekujem da je lepo, da l' fotografija, slika, gif nekog sportskog momenta i onda juče bum:

 

😄

 

Treba nekad iskočiti iz šablona :classic_sleep: A na neki način i taj gif je sportski moment 😁

Link to comment
Share on other sites

Glupo pitanje - mogu li negde online da se kupe filteri za aparat za fllter kafu? Oni papirni, velicina 4?

Moji matorci nemaju gde u svom mestu da kupe pa sam hteo da im narucim negde online, ali ne nalazim.

 

Link to comment
Share on other sites

On 3/16/2024 at 11:03 AM, Drug Crni said:

@Smrtokapašta tačno spada pod Kaluđericu? Borča? Ili je Borča = Palilula?

 

Moram da se vratim na ovu diskusiju, jer mi je raspored BG opstina nekad cudan koliko i numeracija novobeogradskih blokova, gde zivim.

Palilula kao opstina mi je jako cudna, jer crkva Svetog Marka, koja je sustinski preko puta Skupstine, pripada opstini Palilula, a opstina ide sve do Čente. 🤔

 

Spoiler

image.png.46a72d98bc7f649722f4dc367aa854ed.png

 

Koliko znam, bilo je nekih inicijativa da se opstina podeli, i da se deo sa leve strane Dunava izdvoji u novu opstinu, Dunavski venac, (kao sto imamo Savski venac), i da se onda rukovodsvo blize posveti komunalnim i infrastrukturnim problemima, koji su posve drugaciji nego stanovnicima ''core'' Palilule i Karaburme.

Moj najbolji drugar sa faxa, a sada komsija je poreklom iz Borce, i to tipa Borca 5 ili Borca 3, a moram da priznam da sam se prijatno iznenadio kada sam prvi put otisao tamo, jer taj deo je jako dobro i planski uredjen, posto je ravnica, pa je sve lepo slozeno (u proslosti). Skola, parkic, igralista, stambeni blok. U njegovoj zgradi, na primer, imaju i ''toplu vodu'', tj centralni bojler, pa ti onda dodje kao da imas protocni u stanu, sto na primer kod mene na Novom Beogradu, koji vazi za znacajno pozeljniju i skuplju destinaciju - nema.

 

On 3/16/2024 at 11:08 PM, Krava kaze mu said:

deste crnci

 

Jbt, pitao sam pre par dana ko je bese uletao na staru Rap temu. 😄

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...