Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Iskreno, ljudi koji žive život da bi ga objavili na instagramu me ne dotiču uopšte. Pričam o svojim iskustvima i razmišljanju koje je stvoreno  između ostalog i na osnovu otkrića čime sve klinci mogu da budu privučeni/oduševljeni i šta sve zapamte i kasnije pominju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Barkley#34 said:

Iskreno, ljudi koji žive život da bi ga objavili na instagramu me ne dotiču uopšte. Pričam o svojim iskustvima i razmišljanju koje je stvoreno  između ostalog i na osnovu otkrića čime sve klinci mogu da budu privučeni/oduševljeni i šta sve zapamte i kasnije pominju.

 

tako nekako; nevezano za putovanje kao ulaganje efforta i finansija, neuporedivo je sa ovim primerom ali letos ja u fazonu, hoću u bioskop da gledam novog indijanu džonsa, jer, to mi je ultimativna triologija (ne računam crystal skull u film a nije ni deo mog detinjstva) - i ćera u fazonu hoće da idemo zajedno, jer, hoće naravno da imamo neki zajednički momenat, da joj se dopadne nešto što i meni

 

ja kao, važi al ajde da pogledamo kod kuće nekog starog indijanu da vidiš da li ti se sviđa pa da idemo. vidim ja da je ič ne zanima :lol_2: tipa nakon pola sata gubi fokus

al insistira ona i odemo. na pola filma je prvo probala da spava, pa da se zanima nešto pa me je molila na kolenima da izađemo :lol_2:

 

i okej, posle smo bežali kući od početka superćelijske oluje i to nam je neki kul momenat. a ja ću pogledati indijanu na dizniju

 

a išli smo sa njom i rodbinom kada je imala 5 godina u firencu, sijenu i okolinu. ničega se ne seća ali se seća peščane plaže pored pize i kako smo jeli lubenice i slušali umberta tozzija u kolima

 

 

 

što kažu, malo li je.

ali kapiram i kaosa, samo treba ponekada i pustiti da ide nekim tokom, iako znaš da nećeš ludo uživati, bude neka uživancija, da ne kažem zadovoljština iz drugih aspekata.

Edited by uini
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja sam ovaj problem koji Chaos ima rešio tako što bi platili mojoj ili ženinoj sestri putovanje. Još nismo išli na skupa putovanja (Južna Amerika ili Japan ili šta već) sa decom pa da finansije postanu problem, mada uglavnom je najskuplja stvar avionska karta, svakako mora apartman pa mora pa još jedna osoba nije problem. Tako njima ostavimo par sati dnevno da se one muče 😄

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Još su tvoji relativno veliki pa i ima nekog smisla. Moj em je još mali pa se brzo umori/smori od šetnje em se ničeg neće sećati kad malo poraste. Ja isto ne razumem te roditelje što vucaraju decu po putovanjima, valjda da bi se slikali za instagram, šta li.

 

Ma kakvi bre, 100 puta je gore, veruj mi.

 

Letos smo bili na Plitvičkim jezerima, i to neki splet okolnosti, nisam hteo da propustim priliku i otišao sa njima. Videli prvi vodopad, rekli ok lepo, ajmo kući

Ali naravno, napravili su krug sa mnom 5-6km, nisu se pitali.

 

Trenutno što se tiče putovanja sa njima - more, skijanje, to je to što je njima interesantno. Ili druga varijanta, pre 2 godine smo bili na Tari, jedno dvorište sa 3 kuće usred planine, ukupno 5 porodica naših prijatelja, gde je bila gomila dece i to je bio raj i njima i nama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/18/2023 at 10:10 PM, uvrnuto said:

Drugar mi radio struju, neće da naplati, pa sam mislio da mu uzmem vaučer da može negde da ode sa ženom i klincima na 2, 3 dana. 

 

Imate li neke preporuke za neke vikendice, hotele, spa? 

Da je nije na više od 3, 4 sata vožnje od NS. 

 

Pre svega je pitanje za roditelje. Klinci su im tipa 4 i 2 godine. 

 

On 12/18/2023 at 11:29 PM, Arsenije Pesic said:

Aquaworld Budapest

 

On 12/19/2023 at 8:54 AM, Luchifer89 said:

+ tropikarijum

 

+ KockaPark koji je u tom istom trznom centru (Campona) u kom je i Tropikarijum. 

+ Zoovrt ali za to ti treba ceo jedan dan (i pizde ne daju da se unese trotinet a onda vidis gomilu lokalaca cija deca jure trotinetima - jedini negativni utisak). 

 

Nije da je na vaucer ali kad ste pomenuli Budimpestu a skoro sam ovo obisao eto da podelim, mozda nekom treba.

 

 

On 12/19/2023 at 9:41 AM, uvrnuto said:

https://www.buzzoffski.com/

Setih se ovog, deluje mi da je super fora. 

Imaju i vaučere na X iznos, pa neka biraju šta/kad/koliko. 

Bio, ali tokom proleca/leta. Nama je bilo skroz super, uzeli smo onu najvecu i tu cesto bude zivotinja. Ja to zovem kontra-zoo-vrt - jer zivotinje dodju tebe da gledaju, ti si u ogradjenom a ne one 😄 Ima jos jedan smestaj (ne Buzzoffski) na granici izmedju naselja i nacionalnog parka, prakticno gleda na park i mozes da udjes u njega i verovatno dodju i zivotinje tu nekada, ima ga na Booking-u. Ali nismo tamo (jos uvek) bili. 

 

 

On 12/19/2023 at 11:16 AM, Chaos Is Me said:

 

Pošto ja imam klinca od 3,5 godine, ovo mi je najprimamljivija varijanta za porodična putovanjca (ne mogu sa njim u inostranstvo negde da me limitira u svemu, ja ne vidim ništa i samo se nerviram a njemu u ovim godinama ne znači ništa, takav sam čovek jbga). Od tih hotel/spa varijanti moje preporuke za: Fruške Terme na Vrdniku, Crni Vrh na Divčibarima, Ramonda na Rtnju. Posebno je lepo kad se ode van sezone. Bio sam i u Vrnjačkoj Banji i Sokobanji u tim varijantama po par dana, odmorio fino.

 

Ovaj Buzzoffski mi deluje super, ali za neko toplije doba godine.

Za Fruske Terme se bas dugo nesto premisljamo, te hocemo, te necemo, te malo je jaca cena a mi sve gledamo neke termine koji su najskuplji. Ali deluju stvarno vrh. 

 

Bili u Vrnjackim Termama, malo su propale pa to moze da se zaobidje. Guzva i prljavo, i pritisak vode nikakav na tusevima. Bolje neki drugi smestaj u Vrnjackoj banji, ima jos nekih sa spa/bazen/terma fazon. A tamo kad ste sa decom, obavezno Zoovrt u Vrnjcima. Ima nekih zivotinja kojih nema ni u BGDu. Najvise je pernatih. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...