Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

9 hours ago, RatzenStadt said:

^nije cak ni pobedila sa tim nastupom xD

 

 

Jer su se sabirale ocene iz kvalifikacija i finala, a u kvalama je Korbut podbacila. A i Karen Janc je bila zvezda u to doba i takođe je pokidala nastup na dvovisinskom razboju dovoljno za zlato.

 

Korbut je osvojila tri zlata na OI 1972. ekipno, greda i parter. Mnogi potezi koji su se izvodili tih godina su danas zabranjeni na takmičenjima kao previše opasni, među njima i "petlja smrti" Olge Korbut.

 

Ko ima oko sat ipo vremena za uživanje, kompletno finale po spravama za žene na OI 1972.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stiletto said:

 

Jer su se sabirale ocene iz kvalifikacija i finala, a u kvalama je Korbut podbacila. A i Karen Janc je bila zvezda u to doba i takođe je pokidala nastup na dvovisinskom razboju dovoljno za zlato.

 

Korbut je osvojila tri zlata na OI 1972. ekipno, greda i parter. Mnogi potezi koji su se izvodili tih godina su danas zabranjeni na takmičenjima kao previše opasni, među njima i "petlja smrti" Olge Korbut.

 

Ko ima oko sat ipo vremena za uživanje, kompletno finale po spravama za žene na OI 1972.

 

 

 

Pokazi da nisi trudna, bez da mi kazes da nisi trudna xD

Msm stvarno, hvatati letvu abdomenom pri toj brzini. Ljudi su stvarna fascinantna bica.
Gomila poteza iz tog doba je danas zabranjena. Nznm sta da mislim o tome. S jedne strane pruza manju zabavu gledaocima, ali nisam ekspert da pricam o potencijalnim opasnostima koje povlaci njihovo izvodjenje. Ni ne gledam gimnastiku.


Naleteo sam ranije negde na vest da je morala da proda sve trofeje sa tih OI. Trofeji su je spasili od gladi.
Njen legat ce svakako ziveti zauvek, i pored toga sto je cuveni "Okret Korbut" zabranjen i sto je ispraznila vitrinu : (

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ne sam Safete said:

kicenje jelke kod srba

spacer.png

 

Sreca te je jos danas neradni dan, jos danas slusam lepsu polovinu kako sam neodgovoran ( a jesam), kako sve radim u poslednji trenutak ( a radim), kako smo trebali da kupimo onu jelku u O. ... itd, i imam sanse da izbegnem skalpiranje. 

  Ukrasi su kupljeni na vreme :classic_biggrin:

  

  

 

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, RatzenStadt said:

Naleteo sam ranije negde na vest da je morala da proda sve trofeje sa tih OI. Trofeji su je spasili od gladi.

 

Olga je sa mužem i sinom emigrirala u SAD 1991. Izgradila je sebi život kao profesorka i trener gimnastike i nije nikad bila u finansijskim problemima. Tu laž je objavio ruski portal Gazeta. Sama Olga je podelila gro para od medalja kroz donacije i javno izjavila da ruski portal laže.

 

Quote

“I was completely shocked. I’ve been living here for 15 years before the sale of the medals. [The press] said I was homeless, that I didn’t have anything to eat. If these medals bring happiness to someone, why should they lay around in a bag at my place and gather dust? I had a lot of problems with them. I kept losing them, the planes were delayed a few times because [the security] was checking what it was. I was thinking – what, will I take them to the grave with me? Let’s sell them, why do I need them? And the money, I gave it away. Of course, I kept some money, but I gave most of the money to a children’s hospital and a shelter for dogs and cats. I helped my family. You know, I’m so happy that I gave it away, that I helped someone”.

 

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...