Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Ajmo mala asistencija. 

 

Ja sam čovek piva i rakije. U vina i fine špirite se ne razumem preterano. Dajte neki savet za neki baš dobar viski ili konjak. Znači "taj i taj"  viski/konjak, u Bg može da se nađe u prodavnici toj i toj na adresi xxxyyyzzz. Rado bih se počastio za NG nečim da malo profinim nepca, ali kao što rekoh ne razumem se baš. Ne bih da mi uvaljuju neko blendriano sranje kao da pijem nektar sa Olimpa. Hvala unapred

Edited by Göbekli Tepe
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Göbekli Tepe said:

Ajmo mala asistencija. 

 

Ja sam čovek piva i rakije. U vina i fine špirite se ne razumem preterano. Dajte neki savet za neki baš dobar viski ili konjak. Znači "taj i taj"  viski/konjak, u Bg može da se nađe u prodavnici toj i toj na adresi xxxyyyzzz. Rado bih se počastio za NG nečim da malo profinim nepca, ali kao što rekoh ne razumem se baš. Ne bih da mi uvaljuju neko blendriano sranje kao da pijem nektar sa Olimpa. Hvala unapred

spacer.png

Moj organizam ovo najbolje podnosi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Göbekli Tepe said:

Ajmo mala asistencija. 

 

Ja sam čovek piva i rakije. U vina i fine špirite se ne razumem preterano. Dajte neki savet za neki baš dobar viski ili konjak. Znači "taj i taj"  viski/konjak, u Bg može da se nađe u prodavnici toj i toj na adresi xxxyyyzzz. Rado bih se počastio za NG nečim da malo profinim nepca, ali kao što rekoh ne razumem se baš. Ne bih da mi uvaljuju neko blendriano sranje kao da pijem nektar sa Olimpa. Hvala unapred

Rubin_Vinjak_5_VSOP_70cl-1.jpg

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Smrtokapa said:

Ili još bolje:

 

fcc674c9aea15c292f8b296612164388_XL.jpg

 

Takođe bi trebalo da može da se nađe u velikim radnjama, bilo ga je u Rodi na NBG ranije.

 

P.S. Ovo nije zajebancija.

 

Ja se takođe nisam zajebavao, petica mi je zaista jako prijatna za nepce, a ovo čudo nisam ni probao, zaintrigirao si me.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam sa par strana takođe čuo da je Vinjak XO ozbiljno piće. Mislim da ga ima u novom Merkatoru, a siguran sam da ga ima u Idei Beograđanka.

 

Inače, nisam nikakav stručnjak, ali mi više leži konjak od viskija. Ako ne planiraš da na preporuku, a opet na slepo potrošiš baš velike novce, možda možeš da probaš sa nekim od osnovnijih pa da vidiš da li će ti leći ukus. Ukoliko ti se dopadne, možeš da ideš i na starije/skuplje varijante.

 

Recimo Courvoisier VS/VSOP ili Henessy VS. 3500-5000 dinara. Ima u pomenutim Idea prodavnicama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, fillam said:

Ja se takođe nisam zajebavao, petica mi je zaista jako prijatna za nepce

 

Dodao sam taj disclaimer za svaki slučaj, pošto su za dosta ljudi prva asosijacija na vinjak notorni alkosi po birtijama.

 

XO mi se jako dopada i ima odličan odnos cena/kvalitet, mada ima i mišljenja da je petica jača u tom segmentu. Rekao bih, petica za nekog neupućenog ko ne želi odmah da se kocka, XO za nekog kome je poznat regulare vinjak i želi da maksimizira iznenađenje razlikom.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Luchifer89 said:
1 hour ago, SteveFrancis#3 said:
Courvo je meni ipak solidno zanimljivije note od Hennya. But that's just me.

Moj glas ide Henesiju

 

I moj glas za Henesi. 

 

Od non-single malt viskija, najtoplija preporuka za Hibiki.

Doduse, on je uzasno poskupeo u poslednje 2-3 godine a nikada nije bio jeftin. 

Link to comment
Share on other sites

Moj glas za Talisker. Ima ga u Novom Merkatoru (tj tamo ima bas sve) i Delta sitiju.

 

Ne znam da li si cvrsto resio za viski/konjak, ali kad predjes u te (ooOOo) skupe stvari skup ferari, moje misljenje je da dobri i skupi rumovi pruzaju bolji ''experience'' do viskija. Npr, Zacapa 23, sto bi rekao Stefan Djuric: "Ona mi je bomba kao katakomba, ko gandža iz bonga što radi ceo dan".

Link to comment
Share on other sites

Za povremeno napijanje najlakše, ne nužno i najbolje, mi dođu naravno neki kokteli. Ali za baš specijalne prilike uzmem raznorazne žestine. Nisam previše izbirljiv: Whiskey najčešće. (Teram mak na konac više za neke druge stvari nego što se pića tiče). Vino mi nekad legne bolje nekag lošije. Možda je najviše tu do hrane. Hteo bih ja da mogu pivo koliko hoću kao nekad - Ali ne ide, ne zbog glave, nego zbog stomaka, prebrzo, posle nekoliko krigli osetim nelagodu, nadutost.

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, gggggggg said:

 

koliko samo mrzim p diddyja.

 

14 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Najveci govnar na ovoj ravnoj ploci zemaljskoj

 

slušao sam pre nekog vremena svoj omiljeni muzički bumer podcast 60songs that explain the 90ies, pa sam čuo da se rob harvilla u introu ograđuje kako je snimio 'zodu o puffyju pre nego što su se desile neke optužbe za silovanje

 

nevezano za to, ja nikada nisam doživljavao rep i hiphop kao svoju, intimno važnu muziku, pa mi nije smetalo ni to što su recimo paf tata, basta i neki drugi napravili u tom pop-komerc smislu

ali da, kapiram da je kao onaj saša iz slatkog greha, što je napravio grand prodakšn

 

mislim, ja ovo ni ne doživljavam kao pididi uradak

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...