Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Muško ženska prijateljstva su:

 

a) moguća 

 

b) moguća samo pod uslovom da bogovi estetike ne blagosiljaju ženu nego je naprave da se ponaša kao ortak iz kraja, pije, pljuje, podriguje i psuje Megvajera ( tru stori ekšueli )

 

c) moguća ako se znaju od malih nogu, bukvalno iz pelena. I ll show you mine if you show me yours ( co to maš međ nogami )

 

d) nemoguća jer smo mi muškarci u konstantnom predator modu i živimo podređeni cilju da svoje dragoceno genetsko seme raširimo koliko je moguće ( uz skrivenu agendu da ga stvarno ne raširimo jer shvatamo duboko u sebi kakvih razmera bi bila ta tragedija)

 

e) nemoguća jer ne znamo koje su granice friend zone.

 

f) nemoguća jer je teško protumačiti poruku u sitne sate "Šta radiš?", oooh you flirty little devil i knew it, i m in! 😅

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Indig0 said:

Muško ženska prijateljstva su:

 

a) moguća 

 

b) moguća samo pod uslovom da bogovi estetike ne blagosiljaju ženu nego je naprave da se ponaša kao ortak iz kraja, pije, pljuje, podriguje i psuje Megvajera ( tru stori ekšueli )

 

c) moguća ako se znaju od malih nogu, bukvalno iz pelena. I ll show you mine if you show me yours ( co to maš međ nogami )

 

d) nemoguća jer smo mi muškarci u konstantnom predator modu i živimo podređeni cilju da svoje dragoceno genetsko seme raširimo koliko je moguće ( uz skrivenu agendu da ga stvarno ne raširimo jer shvatamo duboko u sebi kakvih razmera bi bila ta tragedija)

 

e) nemoguća jer ne znamo koje su granice friend zone.

 

f) nemoguća jer je teško protumačiti poruku u sitne sate "Šta radiš?", oooh you flirty little devil i knew it, i m in! 😅

 

a) Moguca, iskreno verujem da jeste, ali ne znam to iz licnog iskustva 🙂 pri tom ne mislim ono drugarica, uopsteno prijateljstvo, takvih imam i imao sam dosta bas, to je lako. Nego tipa BFF drugarica, neko ko bi mi bio jednak kao najbolji ortak, ili da nemam takvog bila bi ona taj najbolji friend. Nesto sto ni zivotne okolnosti ne promene (na primer upisivanje razlicite skole/fakulteta, razliciti poslovi, selidbe i slicno). Neko ko bi mi bila kuma umesto kuma. Tog tipa. 

 

Jednom sam pokusao i mislio da je zaista moguce. Da se nismo druzili i da sam je vidjao u gradu, ne bih pomislio da je muvam, ne zato sto nije lepa nego nije moj tip... i bas sam je gledao kao na full-drugaricu, imala je odgovarajuci mindset. Medjutim, ona je u jednom trenutku pozelela vise od prijateljstva i jbg. To posle nije bilo to. Ona se posle smuvala sa nekim, ostala trudna, razvela se, preselila. Steta. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prežvakana pitanja, kod MLADIH ljudi nemoguće je. Pogotovo u ovom sekularnom društvu.

 

Čovek ili žena će se kad tad osetiti psihički ranjivim i poželeće nešto više od razgovora.

 

Neko i poželi, ali je sisa da prizna.

 

Prijateljstvo može funkcionisati sa osobama istog pola.

 

 

Tako i ja kad sednem u kafiću, pa dođe neka riba sa kojom nikad ni reč nisam progovorio i poljubi me u obraz kao pozdrav. Mislim, šta će mi drugarice. 

 

Tako sam se ja sa jednom sprijateljio tako što sam je u čelo poljubio na žurci, kasnije me jurila po stanicama, valjda za još prijateljskog razgovora.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Dosta kompleksno pitanje. Mislim da su moguća i bez njih, ali da neki od navedenih faktora u tvojim ponudjenim odgovorima svakako mogu doprineti. 

 

Lično, ako govorim o prijateljima a ne "samo" ortacima/drugarima s kojima se povremeno družim, imam dva muška prijatelja. U oba slučaja se prijateljstvo razvilo u nedostatku ili neuspešnosti romantičnog. 

 

Kod prvog mi smo se jako dugo družili ali se tu osećala tenzija i flert, medjutim shvatili smo ono čuveno we're better off as friends. Drugi slučaj je zanimljiv jer smo počeli s flertom i onda kad je on pokušao da izrazi simpatije prema meni, ja sam ga hladnokrvno frendzonovala jer me iznervirao način na koji je pristupio (??? imala sam 20ak godina, ok), i onda smo postali prijatelji. On se smuvao sa zajedničkom drugaricom, ja s drugim i tako smo bili prijatelji. Ali u medjuvremenu se zaljubili i to je bilo maaaalo tricky. 

 

Uglavnom, mislim da kad postoji emotivna konekcija, razumevanje i povezanost na tom nivou, oboje često radije zanemare ovo o čemu @Dracarys govori (da ne kažem zatome nagone) i ostanu prijatelji. E sad, romantične veze koje nastanu iz prijateljstva takodje nisu retkost, zato što je jednostavno napraviti tranziciju izmedju odnosa kad već ima takve povezanosti. Zavisi od osobe do osobe. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja se slažem sa @Dracarys.

 

Moje iskustvo je poprilično loše, jer sam imao najbolju drugaricu praktično od moje šeste godine.

Oduvek je bilo varnica ali nikad ništa konkretno.

 

Nakon nekih mojih životnih odluka koje su uključivale drugu ženu ( malo trajniji angažman 😅 ) u mom životu u potpunosti me je isključila. Videli smo se nekoliko puta na svadbama zajedničkih prijatelja.

 

Udala se pre nekog vremena. Od zajedničkog prijatelja čujem da svaki put pita za mene, navrati kod mojih roditelja povremeno ( tipa par puta godišnje ) i kada sam imao određenih zdravstvenih problema( neka bakterijska infekcija ) nabavila mi je lek iz Austrije koji mi je pomogao. 

 

Takođe kada sam imao problem u vezi nekog poreza, preporučila mi je advokata koji je veoma brzo rešio problem.

 

Naravno sve to preko zajedničkog prijatelja jer mi ne komuniciramo.

 

Katabaza 🥲

 

 

Edited by Indig0
Link to comment
Share on other sites

Aha, you're the one that got away :classic_smile: Ja sam imala situaciju sa ovim prijateljem, njegova odluka (koja je uključivala drugu devojku) je dovela do toga da se udaljimo. Ono što je toxic u celoj situaciji je da se on povremeno javi s nekom pričom, našom zajedničkom uspomenom, kao da pokušava da me podseti na svoje postojanje. Vrhunac je bila rečenica "ne brini, nisam se oženio". Ok brt. 

spacer.png

 

Mnogo se smejem.

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Indig0 said:

Muško ženska prijateljstva su:

 

a) moguća 

 

b) moguća samo pod uslovom da bogovi estetike ne blagosiljaju ženu nego je naprave da se ponaša kao ortak iz kraja, pije, pljuje, podriguje i psuje Megvajera ( tru stori ekšueli )

 

c) moguća ako se znaju od malih nogu, bukvalno iz pelena. I ll show you mine if you show me yours ( co to maš međ nogami )

 

d) nemoguća jer smo mi muškarci u konstantnom predator modu i živimo podređeni cilju da svoje dragoceno genetsko seme raširimo koliko je moguće ( uz skrivenu agendu da ga stvarno ne raširimo jer shvatamo duboko u sebi kakvih razmera bi bila ta tragedija)

 

e) nemoguća jer ne znamo koje su granice friend zone.

 

f) nemoguća jer je teško protumačiti poruku u sitne sate "Šta radiš?", oooh you flirty little devil i knew it, i m in! 😅

 

Mogu li svi odgovori da se štikliraju kao tačni?

 

Moguće je, ali ima tu izazova jelte, i ne može to svako, treba ti određen nivo zrelosti, emotivne stabilnosti i emotivne ispunjenosti. Gore neki DM povremeno baca kockicu za vulnerability check, pa možeš da padneš.

 

Takođe:

Ako prijateljska veza preraste u romantičnu, to ne znači obavezno da je prijateljstvo bilo nemoguće.

Moguće je i da romantična veza preraste u čisto prijateljsku, ali to je hard mode.

Moj utisak je da muške osobe koje imaju sestru / ženske osobe koje imaju brata imaju manje problema sa konceptom muško-ženskog prijateljstva.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da, to je suština, u principu emotivna zrelost ali i generalno životna. Takođe ne mora svaki pokušaj kontakta i komunikacije od strane osobe suprotnog pola da se odmah doživi kao flert, ili da taj neko ima "skrivene" namere. Čini mi se da je to deo današnjih problema u muško-ženskim odnosima. 

 

Nego, da li ste zainteresovani da pravimo podcast? 

Edited by DameTime
slovce
Link to comment
Share on other sites

Kakva tema, u skladu sa vremenskim uslovima napolju. Drži me od marta. Prekinut je svaki vid elektronske komunikacije, ali smo se nekoliko puta videli u sklopu šireg društva od tad. Lakše bi bilo da je ta knjiga zatvorena u potpunosti, ali svaki put se to pretvori u fluidnu izdvojenu komunikaciju koja traje satima, što ide dotle da ljudi sa strane misle da smo zajedno. U vreme kad je to počelo sam bio u baš dubokom bunaru (a ona se iz sličnog pre izvesnog vremena izvukla, što mislim da je u priličnoj meri i uticalo na razvoj cele situacije) i imao sam osećaj da je Sunce u zenitu obasjalo mene u Nadiru, na suvom dnu, na neznatni fragment vremena pre nego što je nastavilo da plovi horizontom (ko je čitao Murakamijevu Hroniku ptice navijalice prepoznaće), pa mi je cela situacija dodatno teško pala. Tako da @Indig0, ne znam šta bih ti rekao osim da citiram omladinu: vidimo se u teretani.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, robespierre said:

Kakva tema, u skladu sa vremenskim uslovima napolju. Drži me od marta. Prekinut je svaki vid elektronske komunikacije, ali smo se nekoliko puta videli u sklopu šireg društva od tad. Lakše bi bilo da je ta knjiga zatvorena u potpunosti, ali svaki put se to pretvori u fluidnu izdvojenu komunikaciju koja traje satima, što ide dotle da ljudi sa strane misle da smo zajedno. U vreme kad je to počelo sam bio u baš dubokom bunaru (a ona se iz sličnog pre izvesnog vremena izvukla, što mislim da je u priličnoj meri i uticalo na razvoj cele situacije) i imao sam osećaj da je Sunce u zenitu obasjalo mene u Nadiru, na suvom dnu, na neznatni fragment vremena pre nego što je nastavilo da plovi horizontom (ko je čitao Murakamijevu Hroniku ptice navijalice prepoznaće), pa mi je cela situacija dodatno teško pala. Tako da @Indig0, ne znam šta bih ti rekao osim da citiram omladinu: vidimo se u teretani.

 

Bravo za Murakamija ❤️

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, 40Wins said:

image.png.969446d808bde04fbf83c1d1891c0214.png

 

Zna se koja zgrada je reprezentativni uzorak Srbije. 😄 ❤️ 

 

Skoro sam pomislio da je moja zgrada naša država u malom, pošto sam se malo iscimao oko izbora novog upravnika, itd... Šou program. 😄

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...