Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Mislim da se Srbi daleko više lože da slušaju neke tezgaroše i cover izvođače koji sviraju "stare dobre hitove" 😫 ili sampluju tuđe pesme (u zavisnosti od toga da li sviraju ili kucaju muziku na kompu), nego nekog ko ima štogod autorsko da ponudi.  

Link to comment
Share on other sites

Verovatno zato što imaš gomilu cover-a koji su bolji od originala....kao na primer ovaj

 

 

A ne mora čak biti ni bolji od originala, dovoljno je samo da bude na neki način drugačiji...kao na primer ovaj ( pri tom sam veeeeeeliki Waitsov fan )

 

 

Nije svako talenat da stvori nešto novo, autorsko, što ne mora po defaultu biti loše. Radiš ono što znaš, a to je da pevaš/sviraš. Ukoliko rešiš problem sa samim autorom oko autorskih i drugih prava...voila što se mene tiče.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran da li ja Haos mislio na svirke više, ali ako je ovako slušanje mjuze u pitanju, onda se svakako slažem sa Bokijem. Postoji gomila obrada boljih od originala, ili jednostavno obrađeni neki praistorijski hitovi, etc... Ja baš bolim da slušam dobre obrade. 

 

ps. Boki ovu prvu sam ti ja pokazao pre par godina 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Chaos Is Me said:

Pitanje: Zašto Srbi toliko vole jebene obrade?

Zato sto su nekada muziku pravili ozbiljni autori i stare pesme su u 99 posto slucajeva superiornije u odnosu na danasnje i to prepoznaje, iako ne ume da objasni, svaki coban.

 

E, sad, uglavnom im je produkcija tih pesama previse progresivna i vise vole kada se to malo poseljaci aranzmanski i priblizi danasnjem zvuku.

 

Sta god ja mislio o Bregovicu i slicnima, ti ljudi su umeli da sklope krstenu pesmu, sa glavom i repom. Medjutim, Srbinu bas nije najmilije da mu neke gitare tutnjaju i cela ta produkcija pa sa raznih mesta tutnji Dugme u izvodjenju Lukasa, Merlin u izvodjenju Leksingtona, Cola u izvodjenju Dzenana Loncarevica i slicno. Lupio sam izvodjace, ali je poenta ista.

Edited by Bek
Link to comment
Share on other sites

On 7/21/2019 at 10:21 PM, Tamburinjo said:

Kad te pitaju a sta je to ironija ti im kazi to je kad kamion JKP Putevi upadne u rupu na putu. 

 

Fotografija Ne davimo Beograd.

 

Kod mene u selu skinuli čitavom dužinom glavnog puta sloj asfalta, valjda hoće novi da postavljaju, a dole ostala neka betončina dobra.

Sreo 10 ljudi i svi isto komentarišu - mole boga da ostave ovako sastrugano kako je sad. 😄

Ovako kad naliju, samo čekaš kolotrazi da se stvore. 

 

Jebote, lakše napraviti znak kolotrazi, nego put popraviti. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Crni Bombarder said:

 

E, to je koncert o kom sam pricao na ,,Slusa se" temi. Eto ga i na youtube-u, znam da ga nije bilo ranije.

 

Ja sam skoro pa mrzeo Blur pre tog koncerta, a onda mi je to postao mozda i najomiljeniji koncert koji sam gledao. Koliko recimo studijska verzija ove pesme deluje mekano, a uzivo je totalno ludilo. I to vazi bukvalno za sve pesme.

Najludja stvar je sto koncert traje skoro dva i po sata, a posle nekih sat vremena nastupa i epske, desetominutne verzije pesme Tender, publika je pocela da vice ,,we want more" misleci da je koncert gotov, a tek je sledilo jos sat i po vremena apsolutnog ludila.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...