Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

53 minutes ago, uvrnuto said:

 

https://www.eurocupbasketball.com/eurocup/news/i/af9lxhbmtob8a9pb/buckner-mosley-fight-for-field-goal-mark

 

Mislim da sam već kačio, analiza njega i Mozlija. 

 

A sad me SoG podseti, moguće da se i pominjao kad smo otpustili Parahovskog. 

 

Nisam video ovaj tekst, ali Bakner je mnogo kompletniji igrac. Recimo ovaj deo iz teksta je zanimljiv kako postiže poene i stvarno je tako. 

"in all sorts of ways - alley-oop dunks, jump hooks, layups off pick-and-roll plays, mid-range jumpers and low post moves."

 

 

Edit, ukoliko ste imali šansu da dovedete Ehodasa i Baknera mogu samo reci steta. 

 

 

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Barkley#34 said:

A šta ti misliš o Dangubi?

 

Pogrešnu osobu pitaš za Dangu 😄

 

Svojevremeno me je Medo prozivao u fazonu da li imam nešto lično proti Dange, kad ga toliko prozivam. "Sreća" pa Tokio nije tu da komentariše 😄

 

Ali ok, kako su se smanjivala očekivanja od njega, a on bez pogovora prihvatao svoju ulogu prašinara, tako su se smanjile i kritike. Meni je tu više problem koncepcija ekipe, jer on ispred sebe ima najnestabilnijeg mogućeg igrača u vidu Zagora. Veliki problem će nam biti šut za tri sa te pozicije, jer su nam oba igrača blago rečena nestabilna po tom putanju. Pri tome, prva četvorka nam takođe nema šut za tri, a ni sa keca nismo baš opasni. Danga je u Estudijantesu bio na 5ppg, 22% za tri, a u istom timu je Aleksa Avramović imao laganih 15ppg.

 

Opet, ako je nešto plus, to je da je on ipak domaći igrač, 26 godina, zdrav, prav. Ali ako se kod Zagora ponovi prošla sezona, naebali smo.

 

 

Elem, šta je sa Angolom?

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, realno *w said:

Elem, šta je sa Angolom?

 

Zanimljivo je da ga Šćepanović nije spomenuo u onom nabrajanju igrača iako je više puta naznačeno da ima ugovor. Da li je taj ugovor bio +1 sa opcijom za klub ili je nešto drugo u pitanju brzo ćemo saznati. Nakon te izjave Šćepanovića pročitao sam negde da ga je jednostavno zaboravio ali mi to ne pije vodu. Ja sam zagovrnik ostanka Angole. Ti igrači koji dolaze iz Belgije su se pokazali u Evropi kao dobra investicija. Mislim da je on za nas low risk - high reward. Deluje kao neki ispod radara igrač koji ima potencijal da bljesne.

 

Od ostalih stvari bitno je da je Šćepanović nagovestio da ostaju i Gordić i Novica i Birča i Janković tako da je izvesno da ćemo samo peticu juriti.

 

A kad smo kod petice...

 

 

Edited by pendulum
tweet
Link to comment
Share on other sites

Zaboravih da dodam još jednu bitnu stvar gore - Šćepanović je potvrdio da Stefan Janković ima i dalje ugovor i da će se videti šta sa njim tako da nije tačna ona informacija sa foruma (mislim da je @Markoss to plasirao) da je raskinut ugovor. S druge strane ni pomena o A. Nikoliću.

 

Evo i tog intervjua, da ne prepričavam:

 

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/scepanovic-gordic-blizu-dogovora-bircevic-i-novica-su-tu-trifa-vise-nije-mali/361477

Link to comment
Share on other sites

znaci vi cete bukvalno samo voldena zameniti cmm-om i naci novog centra umesto mcadoo-a. ne pamtim da je neki nas tim nekad sacuvao 10 od 12 igraca u rosteru, stavise prilicno sam siguran da se to nije desilo. pa mi ta neka prica o raspadu ne pije vodu. svi ti igraci koji ostaju sada idu na vece ugovore nego sto imali prosle godine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

znaci vi cete bukvalno samo voldena zameniti cmm-om i naci novog centra umesto mcadoo-a. ne pamtim da je neki nas tim nekad sacuvao 10 od 12 igraca u rosteru, stavise prilicno sam siguran da se to nije desilo. pa mi ta neka prica o raspadu ne pije vodu. svi ti igraci koji ostaju sada idu na vece ugovore nego sto imali prosle godine.
Pa tako je kad sklapas ugovore iz ljubavi[emoji16]50% popusta
Od svih ovih imena koja se pominju Devin je daleko najbolje resenje
Vise nego ikada navijam da DW potpise za Partizan.
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, realno *w said:

Ja se sećam i nekog Redži Redinga iz prošle sezone... Premazanog igrača, koji je taman počeo da se uklapa, kada se povredio. Tip igrača, koji bi ovoj ekipi legao neuporediv bolje, nego Danga. Al ok.

 

Ja sam bio apsolutno protiv njegovog dolaska, posmatrajuci iskljucivo iz ugla onoga sto on nije, a sto nam je trebalo (ko kaze da nam i sad ne treba lol)  u tom trenutku - dobar sut za 3, iso&pull-up sposobnosti i kreiranje/izmisljanje poena za sebe. Medjutim, ispostavilo se da donosi veliki kvalitet u drugim aspektima, koji su takodje kod nas bili (a vrv i ostali) deficitarni - kreacija/sekundarna kreacija, nalazenje resenja iz p'n'r... Koliko god paradoksalno to zvucalo, Reggie je prosle sezone bio hands down nas najbolji p'n'r ballhandler. Ali eto, on se povredjuje pa smo zato angazovali Nemanju The Rock Dangubica...

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

 
Ja sam bio apsolutno protiv njegovog dolaska, posmatrajuci iskljucivo iz ugla onoga sto on nije, a sto nam je trebalo (ko kaze da nam i sad ne treba lol)  u tom trenutku - dobar sut za 3, iso&pull-up sposobnosti i kreiranje/izmisljanje poena za sebe. Medjutim, ispostavilo se da donosi veliki kvalitet u drugim aspektima, koji su takodje kod nas bili (a vrv i ostali) deficitarni - kreacija/sekundarna kreacija, nalazenje resenja iz p'n'r... Koliko god paradoksalno to zvucalo, Reggie je prosle sezone bio hands down nas najbolji p'n'r ballhandler. Ali eto, on se povredjuje pa smo zato angazovali Nemanju The Rock Dangubica...
Ali doveli i novog pleja koji je bolji kreator od starog. Sve sto je imao Reding ima i Kodi i vise, samo je sut upitan.
Link to comment
Share on other sites

Iako je ljudima prva asocijacija za spejsing dobar šut za tri, po meni je kretanje lopte tu jednako važno, ako ne i važnije. Mi smo prošle sezone imali dobar spejsing, a niti smo imali previše dobrih šutera, niti smo imali nekog centra koji bi skupljao dole odbranu i pravio prosto bekovima. Ali je lopta išla perfektno, čak smo znali i da preteramo u tome. 

 

Sa tom rotacijom, možemo samo da se nadamo da je ono što smo prošle godine gledali od Zagora njegov minimum, te da će ove godine to biti bolje bar za 20%.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...