Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

Ovo smešno glasanje, kao i prikaz posete ispod jasno govore o značaju Partizana za ovo takmičenje odnosno koliko je KKP veći od onoga što predstavlja Evrokup. Verujem da bi prosek išao i mnogo više da smo došli do toga da igramo ovaj TOP8 i eventualne naredne faze.

 

Inače naš prosečan broj gledalaca u EK u trenutku prekida (8.904) je veći od poresečne posete i u EL prošle sezone (8.520).

f4kRco0.png
 

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, pendulum said:

Ovo smešno glasanje, kao i prikaz posete ispod jasno govore o značaju Partizana za ovo takmičenje odnosno koliko je KKP veći od onoga što predstavlja Evrokup. Verujem da bi prosek išao i mnogo više da smo došli do toga da igramo ovaj TOP8 i eventualne naredne faze.

 

Inače naš prosečan broj gledalaca u EK u trenutku prekida (8.904) je veći od poresečne posete i u EL prošle sezone (8.520).

 

Pa umesto da se koljemo na svakom mestu i u svako vreme, odnosno diskvalifikujemo jedni druge po raznim osnovama itd, bolje da smo napravili nacionalni košarkaški front kada je bilo vreme za to i postavili uslov - i Partizan i Zvezda da dobiju licencu za EL ili da niko od srpskih timova ne dobije. Sve dok smo šizofreno podeljeni na dve polovine jednog mozga, nema sreće u zemlji Srbiji i šire, gde god Srbi da žive. Svake nedelje u određenom danu, a nekad i češće, Beograd bi bio centar vrhunske evropske košarke, što kao glavni grad i reprezent cele zemlje i trofejne nacije, svakako zaslužuje. Sve te domaćice i regionalne ligice bi polako padale u drugi plan, odnosno postale ono što treba da budu - sportska i viteška borba za prestiž u sopstvenom dvorištu, a ne gladijatorska borba na život i smrt koja sa sobom povlači neograničene količine mutnih radnji na svim nivoima i tako nas kao narod još dublje uvlači u podele, animozitet, daleko bilo i u nešto još gore. Naravno da bi napetost u narodu padala, bar po ovoj vrsti podele, a onda da se prepoznaju i druge i da se krene u čišćenje stvari.

 

Ne ide da optužujem u ovom postu, ne uklapa se u ceo koncept onoga što sam hteo da kažem, ali moram napisati da je KKP kao klub koji je istorijski uspešniji od KKCZ morao da bude lider ovih promena. On to na žalost nije uspeo, nije video ili nije prepoznao, pa sada imamo obrnutu situaciju onoj kada je KKP valjda 13 sezona za redom igrao EL i upao u zamku zamodovoljnosti, gde drugi klub igra elitno takmičenje u kontinuitetu i takođe ga ne zanima druga polovina sopstvenog bića. Da, istog bića. Jer, koliko sam shavtio, i KKP i KKCZ su srpski timovi. Ili sam to loše shvatio.

 

Ubačena nam je mantra - može biti samo jedan i mi smo to prihvatili kao ovce. Prvo vi, pa onda mi. Naslađujemo se našim igrama u eliti, istovremeno ponižavamo one druge koji igraju cipiripi kupove... I kao da ne znamo da se u jednom trenu uloge menjaju i oni koji su trpeli bivaju izdignuti i obrnuto, zarad nekog veštačkog balansa koji bi trebao da izniveliše energije. Taj tas na vagi nečija ruka koja nije naša, pomera kako i kada joj odgovara, a mi Srbi, ionako skloni ekstremnim osećanjima bez neke sredine, lako padamo iz velikih pobednika u još veće luzere. I tako u krug, do kraja vremena, ako se "oni" pitaju.

 

Ne može se sada mnogo uraditi, dok se ne razreše neke mnogo veće stvari, dok ne dođu promene od vrha ka dnu, ili od neba ka zemlji. Ono što mi možemo, a mislim da bi i morali, je da budemo osvešćeni i spremni da te promene prepoznamo i prihvatimo i napokon postavimo stvari na prave osnove svuda, pa i u sportu. Ako ga tada, kao globalnog finansijskog fenomena, uopšte i bude bilo.

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Jakob Aman said:

Slažem se, ali bar smo se malo ložili na Pejnersa, sad nema na šta 😀

Ja sam cini mi se sa Realnim komentarisao koliko nam je prosle godine falio Bandja kao glue guy i da odmeni Zagora (naknadna pamet, kad se ispostavilo da od Pejnersa nema 'leba).

Mislim da cemo sa Dangom dobiti nekog upgrade-ovanog Bandju...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, madafaka73 said:

Ne ide da optužujem u ovom postu, ne uklapa se u ceo koncept onoga što sam hteo da kažem, ali moram napisati da je KKP kao klub koji je istorijski uspešniji od KKCZ morao da bude lider ovih promena. On to na žalost nije uspeo, nije video ili nije prepoznao, pa sada imamo obrnutu situaciju onoj kada je KKP valjda 13 sezona za redom igrao EL i upao u zamku zamodovoljnosti, gde drugi klub igra elitno takmičenje u kontinuitetu i takođe ga ne zanima druga polovina sopstvenog bića. Da, istog bića. Jer, koliko sam shavtio, i KKP i KKCZ su srpski timovi. Ili sam to loše shvatio.

 

Ubačena nam je mantra - može biti samo jedan i mi smo to prihvatili kao ovce. Prvo vi, pa onda mi. Naslađujemo se našim igrama u eliti, istovremeno ponižavamo one druge koji igraju cipiripi kupove... I kao da ne znamo da se u jednom trenu uloge menjaju i oni koji su trpeli bivaju izdignuti i obrnuto, zarad nekog veštačkog balansa koji bi trebao da izniveliše energije. Taj tas na vagi nečija ruka koja nije naša, pomera kako i kada joj odgovara, a mi Srbi, ionako skloni ekstremnim osećanjima bez neke sredine, lako padamo iz velikih pobednika u još veće luzere. I tako u krug, do kraja vremena, ako se "oni" pitaju.

 

Znam kakvi smo bili i kakve smo greške činili. Međutim, 'ajde budi pošten prema sebi pa priznaj koliko bi bilo spremnosti da se prihvati ta nedočekana pružena ruka i pravo lidersko ponašanje.

30 minutes ago, jedibojan said:

Mislim da cemo sa Dangom dobiti nekog upgrade-ovanog Bandju...

Bilo bi lako lepo da se to ostvari - ali za ceo paket je potreban i šut.

Link to comment
Share on other sites

Bas sam tuzan kad pomislim da smo prvi put ikada zadrzali (ili smo na pragu toga) prakticno ceo tim - i to tim od igraca koji su pokazali potencijal za veca dela... a na klupi nemamo proverenog strucnjaka (da ne kazem Andree)😕

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

Ali doveli i novog pleja koji je bolji kreator od starog. Sve sto je imao Reding ima i Kodi i vise, samo je sut upitan.
To je i problem, ako nisi opasan spolja, lakse je protivniku da te skautira i brani. Zona je naslikana za ovakve timove. Osim Pejdza ovo ostalo je bas upitnog suta. I Tomas nije neki suter za 3 cini mi se?

Danga je potpis na nivou naseg Simonovica, moze da koristi, timski igrac, a u realnosti ti nista ne treba jer konceptualno ti treba mesto drugo na toj poziciji.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pisete kao da osim Pejdza niko ne ume da pogodi za 3p. Pa cist primer vam je Jaramaz, kazu kamenjar. [emoji58] Pa i Ali Nikolic. Kad je dosao pisalo se kako nema sut, samo odbranu igra. Pogadjao je on poprilicno.
Tomas je bas ocajan u sutu za 3p, cak i kad ostane sam pogadja retko.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Barkley#34 said:

 

Znam kakvi smo bili i kakve smo greške činili. Međutim, 'ajde budi pošten prema sebi pa priznaj koliko bi bilo spremnosti da se prihvati ta nedočekana pružena ruka i pravo lidersko ponašanje.

 

Ne bih definisao tu pruženu ruku kao "nedočekanu", jer verujem da je niko iz Zvezde nije ni očekivao. Što samo pokazuje koliko je zatrovano sa obe strane, jer im verovatno ne bi ni palo na pamet da je takav gest Partizana uopšte moguć. Ne znam kako bi reagovali da se to zaista desilo. Možda bi prevagnuo razum , ili bar pragmatičnost. A možda i neki inat, pažljivo potpirivan sa strane ili iznutra, pa bi se to odbilo sa gordim gnušanjem. Kako god, neko je morao da povuče prvi korak, KKP kao gospoda i avangarda je to propustio. Kao što Čović, koji nije ni jedno ni drugo, konstantno to radi od kako je zaseo u fotelju KKCZ. I evo nas tu gde smo. Srećni kao malo dete kada je ciklus promena na našoj strani, tužni i kivni na sve kada nije. A mogli smo zajedno da jašemo talas stalno, umesto da se naizmenično u njemu davimo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, pendulum said:

Ovo smešno glasanje, kao i prikaz posete ispod jasno govore o značaju Partizana za ovo takmičenje odnosno koliko je KKP veći od onoga što predstavlja Evrokup. Verujem da bi prosek išao i mnogo više da smo došli do toga da igramo ovaj TOP8 i eventualne naredne faze.

 

Inače naš prosečan broj gledalaca u EK u trenutku prekida (8.904) je veći od poresečne posete i u EL prošle sezone (8.520).

:Hail:

da nisu navijacke grupe otisle u q i uz nesto jeftiniju cenu karata bilo bi sigurno ali sigurno preko 10 - 11 soma i to ladno

 

2 hours ago, madafaka73 said:

 da smo napravili nacionalni košarkaški front kada je bilo vreme za to i postavili uslov - i Partizan i Zvezda da dobiju licencu za EL ili da niko od srpskih timova ne dobije.

mislim da bi se djordi zagrcnuo, napravio blago teleci pogled pomislio "jel ovi mene zaje*avaju" i krenuo da se smeje

sve je to lepo ali neralno, morale bi prvo ozbiljne promene da se dese i u drzavi i u drustvu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alek The Great said:

Pisete kao da osim Pejdza niko ne ume da pogodi za 3p. Pa cist primer vam je Jaramaz, kazu kamenjar. emoji58.png Pa i Ali Nikolic. Kad je dosao pisalo se kako nema sut, samo odbranu igra. Pogadjao je on poprilicno.
Tomas je bas ocajan u sutu za 3p, cak i kad ostane sam pogadja retko.

 

Jaramaz ima cudan, ravan izbacaj pa ga ljudi ne smatraju za sutera ali prilicno je bio dobar u sutu. Sa druge strane, za Nikolica i ja mislim da je prilican kamenjar. Tomas je cetvorka, nije strasno sto nema sut spolja, mada bi bio sigurno daleko cenjeniji igrac da ga ima. Opet, sa druge strane, malo koja cetvorka je onako dobra na low postu.

 

Izbegli ste metak sa Lesorom.

 

Ima li bre nekog da mu faking Misko nije menadzer...?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, madafaka73 said:

 

Pa umesto da se koljemo na svakom mestu i u svako vreme, odnosno diskvalifikujemo jedni druge po raznim osnovama itd, bolje da smo napravili nacionalni košarkaški front kada je bilo vreme za to i postavili uslov - i Partizan i Zvezda da dobiju licencu za EL ili da niko od srpskih timova ne dobije. Sve dok smo šizofreno podeljeni na dve polovine jednog mozga, nema sreće u zemlji Srbiji i šire, gde god Srbi da žive. Svake nedelje u određenom danu, a nekad i češće, Beograd bi bio centar vrhunske evropske košarke, što kao glavni grad i reprezent cele zemlje i trofejne nacije, svakako zaslužuje. Sve te domaćice i regionalne ligice bi polako padale u drugi plan, odnosno postale ono što treba da budu - sportska i viteška borba za prestiž u sopstvenom dvorištu, a ne gladijatorska borba na život i smrt koja sa sobom povlači neograničene količine mutnih radnji na svim nivoima i tako nas kao narod još dublje uvlači u podele, animozitet, daleko bilo i u nešto još gore. Naravno da bi napetost u narodu padala, bar po ovoj vrsti podele, a onda da se prepoznaju i druge i da se krene u čišćenje stvari.

 

Ne ide da optužujem u ovom postu, ne uklapa se u ceo koncept onoga što sam hteo da kažem, ali moram napisati da je KKP kao klub koji je istorijski uspešniji od KKCZ morao da bude lider ovih promena. On to na žalost nije uspeo, nije video ili nije prepoznao, pa sada imamo obrnutu situaciju onoj kada je KKP valjda 13 sezona za redom igrao EL i upao u zamku zamodovoljnosti, gde drugi klub igra elitno takmičenje u kontinuitetu i takođe ga ne zanima druga polovina sopstvenog bića. Da, istog bića. Jer, koliko sam shavtio, i KKP i KKCZ su srpski timovi. Ili sam to loše shvatio.

 

Ubačena nam je mantra - može biti samo jedan i mi smo to prihvatili kao ovce. Prvo vi, pa onda mi. Naslađujemo se našim igrama u eliti, istovremeno ponižavamo one druge koji igraju cipiripi kupove... I kao da ne znamo da se u jednom trenu uloge menjaju i oni koji su trpeli bivaju izdignuti i obrnuto, zarad nekog veštačkog balansa koji bi trebao da izniveliše energije. Taj tas na vagi nečija ruka koja nije naša, pomera kako i kada joj odgovara, a mi Srbi, ionako skloni ekstremnim osećanjima bez neke sredine, lako padamo iz velikih pobednika u još veće luzere. I tako u krug, do kraja vremena, ako se "oni" pitaju.

 

Ne može se sada mnogo uraditi, dok se ne razreše neke mnogo veće stvari, dok ne dođu promene od vrha ka dnu, ili od neba ka zemlji. Ono što mi možemo, a mislim da bi i morali, je da budemo osvešćeni i spremni da te promene prepoznamo i prihvatimo i napokon postavimo stvari na prave osnove svuda, pa i u sportu. Ako ga tada, kao globalnog finansijskog fenomena, uopšte i bude bilo.

 

Ovaj post je pretpostavljam pisan u ocekivanju da nece biti primedbi jer se obraca ljudima od kojih se ne ocekuju primedbe.

 

Ja cu ipak napisati zasto se ne slazem ni sa jednim slovom koje je napisano, postujuci pravo da neko ima stav zastupljen u citiranom postu.

 

Dve stvari:

 

Prvo, ne bih da imitiram episkopa Grigorija na ovoj temi, ali da li stvarno mislis da drzava treba da finansira profesionalnu kosarku u trenucima kada niko u regionu to vise ne radi i kad svakako nismo "ekonomski tigar na Balkanu" kako tvrdi vlast? Postujem svakoga ko voli da ode na sluzbu u crkvu ili voli da gleda vrhunsku kosarku. To je pravo svakoga, svako ima svoje duhovne i druge potrebe i necu da kazem da je to sasvim nebitno. Sto ne znaci da je bitnije od mnogih drugih stvari koje u ovoj drzavi ne postoje.

 

U ovom trenutku, srpska kosarka prosto ne moze da se trka sa projektom koji je zamislio Jordi Bartomeu. Finansijski je to neizdrzivo, a da ne pricam da jos imamo dva tima koje finansira drzava, to je suludo. Najbolje bi bilo da nasi klubovi igraju EC sa povremenim izletom u EL. Tamo su vise konkurentni i tamo ne bi morali da slusamo da takmicenje sluzi za uigravanje za ono sto je bitno.

 

Drugo, sportski princip. Ne razumem kako mislis da "uguras" neki klub u EL? Hoces da budes siromasnija verzija klubova sa A licencom? U tom slucaju se ni ne postavlja pitanje ABA lige - ona vise ne postoji, gubi svaki smisao. Jedina mogucnost da dva kluba iz Srbije igraju u ABA ligi je da ona dobije dva mesta - ali, u tom slucaju bi EL mogli da igraju Cedevita i Buducnost. Sto uopste nije lose, to je sportski princip, ko je najbolji neka igra najjace evropsko takmicenje. Kad vec pominjemo sportski princip, tvoj post mi lici na ideju koju su neki iznosili da drzava daje milione evra za samo dva kluba godisnje i pitam zasto? Zbog populizma? Vise mi se svidja ideja da se klupska kosarka u potpunosti prestane finansirati nego da se nagradjuju lose i bahate uprave i sipa im se bez obzira kako radili i kolike dugove pravili. Umesto toga kompromis bi bio da se klubovima da onoliko novca koliko im treba u zavisnosti koje takmicenje igraju. Cak i Crna Gora, odnosno DPS, odnosno Milo Djukanovic je davao veoma ogranicen iznos KK Buducnost i kad su izborili EL dobili su mnogo veci budzet. Prosle sezone, taj budzet je bio mnogo manji.

 

Sustina sporta je takmicenje, nema uspeha bez neuspeha, nema srece bez tuge ni suza radosnica bez suza zbog promasenog kosa i poraza. To je jedina sansa sporta u Srbiji. Ideja da je Srbija toliko mocna da moze da finansira dve fransize Bartomeuovog utopijskog projekta me podseca na suludu ideju o gradnji 12 fudbalskih stadiona sirom Srbije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nije tema za ovaj topik, ali stvar je vrlo prosta - dokle god ne sprovede privatizaciju, drzava je u obavezi da finansira klubove poput KKP i KKCZ. Tu se prica zavrsava. Razlozi zbog kojih se od toga bezi godinama su svima nama ovde dobro poznati i ne verujem da ima dvocifren broj ljudi na vox92 koji bi se na nekakvoj anketi izjasnili protiv proper privatizovanja. Medjutim, dok je model ovakav kakav je i dok se na ovakav nacin raspolaze drzavnim budzetom, nemam nameru da crvenim zbog novca koji ode u KKP. To mu cak dodje kao jedan od najracionalnijih rashoda.

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...