Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

evroligaska grupa
 
bruka
Slazem se, narocito ovaj Burg, bruka..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Kakav god tim da imamo, ova prva grupa se mora proci.
 
Ok, Uniks, i donekle Huventud (mada su oni zavrsili kao 12/20), al Turci su bili medju najlosijim u domacoj ligi. Venecija svakako bolje od Virtusa.
Iskreno, nw znam kakvu ekipu ima Unics, ali Partizan ima sasvim korektan tim, i sto ke dosta retko kontinuitet u igrackom kadru. Meni je samo nepoznanica trener, inace bih smeo da se kladim da bi bili prvi ovde.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Burg je upao kasnije i tu se slazem, zaista nedostojan protivnik.

Ali takvih je bilo i ranije u EL sistemu od 24 ekipe.

Obicno su te ekipe iz 6. sesira tezak krs.

Svi se secaju Budiveljnika, Prokoma, Zelen Gore,  Zvezde...

  • Like 5
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Burg je upao kasnije i tu se slazem, zaista nedostojan protivnik.
Ali takvih je bilo i ranije u EL sistemu od 24 ekipe.
Obicno su te ekipe iz 6. sesira tezak krs.
Svi se secaju Budiveljnika, Prokoma, Zelen Gore,  Zvezde...
Zvezda bi bila u prvom sesiru da igra uleb kup, ne bi bilo moguce da Zvezdu izvucete iz sestog kolega [emoji4]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Takve ekipe iz 6. sesira su nas najcesce pobedjivale kada im gostujemo. Tek sa dolaskom Trinkija se taj trend promenio, nevezano za evro takmicenje.

Ne bih smeo da se zakunem da ce taj novi, lepsi trend ostati, jer smo ozbiljno nazadovali promenom trenera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Takve ekipe iz 6. sesira su nas najcesce pobedjivale kada im gostujemo. Tek sa dolaskom Trinkija se taj trend promenio, nevezano za evro takmicenje.

Ne bih smeo da se zakunem da ce taj novi, lepsi trend ostati, jer smo ozbiljno nazadovali promenom trenera.
Polako, i Scepanovic ima neki kontinuitet sa ekipom, nece on u Partizan kao totalni nepoznavalac prilika u klubu i timu. Da je kvalitetno resenje kaoTrinkijeri nije,ali Partizan je zadrzao skoro ceo tim sto se retko desava. Mislim da lagano prolazitw ovu grupu sa pozicije 1 ili 2. Osim Unicsa ovo ostalo je boranija. Mozda neki poraz na strani, u areni svw ovo ide na 10+ razlike.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Andjusic, Jamar Wilson i Ognjen Carapic, njih bi Matovic okrenut ledjima terenu dobio 15raz, kakav Burz smesan tim. 

Sto se tice Huventuda tesko da ce pripretiti nekim ozbiljnijim ekipama ove godine, pogotovo ako i Dimitrijevic podje stopama Prepelica. Doduse potpisali su Ribasa, mozda se izbore za povratak Laproa ako ne dobije bolju ponudu iz EL(Badalona nudi trogodisnji). 

Venecija ce kao i poslednjih par godina biti ista, bar ta okosnica Watt, Vidmar, Daye, Tonut itd. Potpisali su Fotua skoro i ostaje im da nadju dobrog plejmejkera, ako to ubodu bice zajebani kao kratko cebe, a vec su. 

Rusi su do sada potpisali J.Morgana i Johna Browna treceg koji je bio u tefteru kod paprenog zlog zabara, Theodore, McCollum i Smith koji je cini mi se produzio ugovor su i dalje prva violina, uglavnom bice jaci nego prosle sezone zasigurno.

Turci ili ti Bahcesehir su bili zanimljiva ekipa za menadzerski izlog kao i vecina njihovih, imali su solidan centarski par Jajuan Johnson i usporeni snimak Mathiang sto ode u CedOly, za sada su doveli Ericka Greena, Alexa Pereza , Jamala Jonesa i Josha Owensa, skup preplacenih rekonvalescenata i mediokriteta protiv kojih je sve osim 2-0 skora sramota. 

Sve u svemu not good not terrible, da je zabar tu ovo bi preorao sa pljeskavicom u ustima. 

A sto se tice naseg kluba pitanje je da li se Scepanovic izboriti da potpise svog igraca na poziciji centra, krucijalno je da to bude ubod koji bi rasteretio Mozlija da ga ne arce protiv Krke, Borca i Splita a dovoljno kvalitetan da konacno moze da natrpa bar 15 poena i bude aktivan na skoku, i najbitnije da moze da odigra na 4 jer tu imamo jednog u traktoru, jednog u spotovima a jednog Gospodina skoro u penziji. 

Zivi bili. 

 

 

Edited by Brimstone
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Cooper said:

Burg je upao kasnije i tu se slazem, zaista nedostojan protivnik.

Ali takvih je bilo i ranije u EL sistemu od 24 ekipe.

Obicno su te ekipe iz 6. sesira tezak krs.

Svi se secaju Budiveljnika, Prokoma, Zelen Gore,  Zvezde...

 

Podseti me, kad su ove ekipa bile u poslednjem sesiru u EL takmicenju?

Mozda se ipak ne secaju svi, jer ja se secam samo Zelen Gore u EL i cini mi se i EC.

Mozda si mislio na EC? Tamo je Partizan 2x bio u poslednjem sesiru... moguce da sam zaboravio ako je bilo pre 10 i vise godina... 

  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Cooper said:

Ovi Turci ce biti pakleni.

Njihova fudbalska sekcija je godinama najbogatija i najjaca u turskoj ligi, a ulozice dosta i u kosarku.

Bahcesehir Koleji je ambiciozni mladi klub koji je pre 2 sezone otkupio mesto od Acibadem SK (za takmičenje u drugij ligi) i administrativnom odlukom KS Turske su odmah ušli u elitni rang zbog bankrota Trabzonspora. Ovaj klub nema nikakvih dodirnih tačaka sa fudbalskim klubom Istanbul Buyuksehir (IBFK) koji je čak odvojen i od sportskog društva Istanbul Buyuksehir Belediye Spor Kulubu (IBB) čija je košarkaška sekcija dugi niz godina pod vođstvom Ertuglu Erdogana igrala dopadljivu košarku. Nažalost i oni su se zbog finansija preorjentisali na rad sa mlađim kategorijama. Za IBB je igrao i Birčević u sezoni 17/18 a temelje kluba je postavio Nihat Izić...

 

 

 

 

  • Like 9
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Tanko je to, previse igraca koji su tu tek da popune broj i nisu u stanju da daju konkretan doprinos u 9/10 slucajeva. Igracki nismo nuzno slabiji nego prethodne sezone, ali je istovremeno propustena i prilika da se roster osetno pojaca. Trebalo bi da bude dovoljno za borbu u EC, ali za ABA...

Link to comment
Share on other sites

Parahuski i Pejners su bili žestok podbačaj. Teško da novi centar i Dangubic ne mogu bolje od toga. Sve ostalo je prilično isto. Rokada na pleju je tu negde, mislim da je sem šuta ostalo na strani Mekintajera. 

Trener jbg, biće valjda ok.

Edited by Jakob Aman
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Jakob Aman said:

Parahuski i Pejners su bili žestok podbačaj. Teško da novi centar i Dangubic ne mogu bolje od toga. Sve ostalo je prilično isto. Rokada na pleju je tu negde, mislim da je sem šuta ostalo na strani Mekintajera. 

Trener jbg, biće valjda ok.

 

Trener je ogroman downgrade, tu smo u startu u velikom minusu, bez obzira na to sto sam dosta kritikovao i Trinkija tokom sezone i sto mi estetika nase igre nije uopste prijala. Ceka se taj centar, tu se slazemo da je gotovo nemoguce da pruzi manje od Artyoma. Sto se tice Dangubica, zaista je za sve vas koji ste 'biliveri' najbolje da smanjite ocekivanja sto vise mozete jer je apsolutno itekako zamisliv scenario da dobijemo jos jednog Peinersa u repriznom terminu. Rekoh, za EC sasvim dovoljno i nema nekih izgovora za napad na finale imajuci u vidu realni kvalitet tog takmicenja, ali borba za naslov ABA deluje kao puka mastarija. Videcemo kako ce se stvari odvijati dalje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ne moze se ocekivati da mi budemo konkurentni sa ciganima na papiru pa nismo bili ni prosle sezone

nasa nada je da oni odigraju ispod ocekivanja a mi iznad pa da tu negde povuci potegni izadjemo kao pobednici

 

pitanje je i da je ostao trinki da li bi sve bilo isto a tek sad kad je on otisao

bukvalno isti sastav da das dvema razlicitim trenerima to moze da izgleda potpuno drugacije

 

dangubic - ocekujem novog zagorca, ukratko pocupace mi zivce 

Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2020 at 5:33 PM, Cooper said:

Burg je upao kasnije i tu se slazem, zaista nedostojan protivnik.

Ali takvih je bilo i ranije u EL sistemu od 24 ekipe.

Obicno su te ekipe iz 6. sesira tezak krs.

Svi se secaju Budiveljnika, Prokoma, Zelen Gore,  Zvezde...

 

22 hours ago, MetalHead said:

 

Podseti me, kad su ove ekipa bile u poslednjem sesiru u EL takmicenju?

Mozda se ipak ne secaju svi, jer ja se secam samo Zelen Gore u EL i cini mi se i EC.

Mozda si mislio na EC? Tamo je Partizan 2x bio u poslednjem sesiru... moguce da sam zaboravio ako je bilo pre 10 i vise godina... 

 

@Cooper > slobodno ignoriši, vide ljudi kako i dalje sebe diskredituješ 😉 što je manje bitno... Bitnije je to kako (ne)poštuješ forum. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

ne moze se ocekivati da mi budemo konkurentni sa ciganima na papiru pa nismo bili ni prosle sezone
nasa nada je da oni odigraju ispod ocekivanja a mi iznad pa da tu negde povuci potegni izadjemo kao pobednici
 
pitanje je i da je ostao trinki da li bi sve bilo isto a tek sad kad je on otisao
bukvalno isti sastav da das dvema razlicitim trenerima to moze da izgleda potpuno drugacije
 
dangubic - ocekujem novog zagorca, ukratko pocupace mi zivce 
Igrac sistema, u dobrom sistemu je dobar igrac. Generalno od njega mogu da se ocekuju lwpe stvari ako ne izlazi iz "opanaka". Ako ga pustis da kreira ili se ocekuju neki sigurni poeni od njega onda jw to horor u najavi.

Bice Partizan itekako konkurentan ove godine u EC. U ABA mi se cini da ce konkurencija biti zestoka, cak mi se cini da ce Partizanu lakse biti da izbori EL preko EC nego ABA.
Sto se nas tice ne bih ja trcao pred rudu,Zvezda krece u novu sezonu bez ikakvog kontinuiteta sto se nikako ne moze reci za Partizan. Scepanovica treba istrpeti, bice padova tokom sezone, ako ih prezivi na klupi mozda vam bude dugorocno resenje. Uglavnom , Zvezda tek treba da vidi gde je. Cak bi se usudio da prognoziram da necemo izgledati nog zna kako na startu,sem ako se ne angazuje neki euvi kvalitet pogotobu na 1, a i na 4. Ovo sto sada imamo je vojska bez generala. Evidentno je da se trazi lider na poziciji 1, a i unutrasnja linija je skroz nedefinisana statusima Kuzmica i Simanica.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Helmet Takav sistem o kome ti pricas je jako tesko postaviti. Trinkijeri je uradio fantastican posao i veliko je pitanje hoce li Scepanovic moci i priblizno dobro da vodi tim, iako je njegov ucenik. Videli smo na Zvezdinom primeru kada je Gavrilovic preuzeo. Radi se o izuzetno dobrom kosarkaskom radniku, ali biti trener je nesto sasvim novo.

 

Pre svega pitanje je kolika je stabilna pozicija Ostojina u Partizanu, od toga ce mnogo toga zavisiti glede podrske Vladi Scepanovicu.

 

Iskreno se nadam da ga nece zgaziti kao Bozica i Canka. Ali da je zagrizao veliki komad, svakako.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...