Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

3 hours ago, madafaka73 said:

 

Ne bih definisao tu pruženu ruku kao "nedočekanu", jer verujem da je niko iz Zvezde nije ni očekivao. Što samo pokazuje koliko je zatrovano sa obe strane, jer im verovatno ne bi ni palo na pamet da je takav gest Partizana uopšte moguć. Ne znam kako bi reagovali da se to zaista desilo. Možda bi prevagnuo razum , ili bar pragmatičnost. A možda i neki inat, pažljivo potpirivan sa strane ili iznutra, pa bi se to odbilo sa gordim gnušanjem. Kako god, neko je morao da povuče prvi korak, KKP kao gospoda i avangarda je to propustio. Kao što Čović, koji nije ni jedno ni drugo, konstantno to radi od kako je zaseo u fotelju KKCZ. I evo nas tu gde smo. Srećni kao malo dete kada je ciklus promena na našoj strani, tužni i kivni na sve kada nije. A mogli smo zajedno da jašemo talas stalno, umesto da se naizmenično u njemu davimo.

Ne sumnjam u tvoje dobre namere i viziju, ali je nažalost, ovo sve spisak lepih želja. Prođi kroz listu rukovodilaca CZ pre Čovića pa proceni da li je realno očekivati razum i/ili pragmatičnost. Uostalom, u tom periodu se i odlazilo u ABA da Partizan tamo ne bi mogao da radi ono što radi u domaćoj liZi. S druge strane, teško da si mogao od Duleta i Danilovića da očekuješ takav potez.

 

Pritom, da ne grešimo dušu, nije tu sve samo u odnosu dva kluba, što i sam znaš. Vlastima često odgovara dizanje tenzija u sportu kako bi se skrenula pažnja sa drugih stvari, što se radi hiljadama godina. Doduše, i sami klubovi dizanjem prašine skreću pažnju na sebe, ucenjujući vlast jer znaju kako nezadovoljstvo navijača može da bude nezgodna stvar. Drugo, ovde se pružena ruka i spremnost na dogovor često posmatraju kao znak slabosti. Kao rezultat dobijaš ovu suludu trku udvoje u kojoj pobednik nosi skoro sve.

 

Možda je ranije bilo šansi da se te stvari reše na obostranu korist. Sad je to skoro nemoguće - za tako nešto će morati da se promeni uređenje sporta i vlasništva u istom, zatim da država i savez insistiraju na fer-pleju i korektnim odnosima i da se pojavi konkurencija. Znamo koliko je sve to izvodljivo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Ukoliko nismo u stanju da zavrsimo Devina ili nekog slicnog igraca, radije bih da se ne dovode kojekakvi smecari samo zato sto zaboga eto imaju iskustva u evropskoj kosarci. Pogled onda usmeriti ka momcima tipa Yoeli Childs ili Naz Reid.

Pratio sam BYU redovno prosle sezone. Yoeli zaista izgleda kao neko ko bi mogao da dominira u Evropi. Nije mi bas klasican centar, vise je 4-5. Snazan je lik, a bogami i eksplozivan solidno.Masina je na niskom postu, zavrsava odlicno sa obje ruke, upadaju mu i sve one pogacice pod kontaktom. Razvio je dobar sut sa distance. Jedino sto bacanja sutira uzasno, ali svakako zanimljiv igrac. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Sad pročitah članak, ako nam je Stefan Janković alternativa brzo ću progutati ove svoje prethodne riječi... emoji53.png

 

Realno, to je to. Pod ugovorom je, stezemo kais do maksimuma, pa kad ga vec placamo onda da odradi svoje.

Edited by lord_slawe_
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Alek The Great said:

Dokle vise fizikalija. Juce pisete kako niko sem Pejdza ne ume da pogodi, a danas terate Bircu.

 

Koji je inace rasan suter, sto je i pokazao ove sezone. Covek kome cela Arena skandira u 39.minutu jer je uspeo da da prve poene iz xy pokusaja. Ali me slobodno ubedite da je Jankovic gore resenje 

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...