Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

6 minutes ago, propolis said:

Beron je klasa iznad igrac za Pantera, a to cemo uskoro videti ko će i gde da potpiše. 

Panter ima kvalitet, ali prosečan za EL. 

Poređenje sa Bubuom je smešno, mozda po stilu igra, ali Bubua je za 3 klase iznad Pantera. 

 

Lep ugovor mu je ponuđen, on gubi ako ne potpiše. 

 

Beabuois je NBA igrač po skillu onako ladno, da ga ne sjebaše povrede.

 

Isto treba razumeti jednu stvar. Ono što smo mi igrali lani je bila obična sramota. Raspad, gde se nije znalo ni ko pije ni ko plaća. Zato je Panter izgledao kao spasitelj, gde je uzeo loptu u nekim izgubljenim situacijama i izmišljao poene.

 

Ako Obradović uspostavi neki ozbiljan sistem, u kome se zna kako i šta, tih situacija če biti puno manje, a sa tim i potrebe za takvim tipom igrača. TU onda dolazi i do kontraproduktivnosti, jer se napad i sam protok lopte usporava, ako neko davi loptu.

 

I da se razumemo, niko ovde ne priča da Punter ne valja. Nego polemišemo o plusevima i minusima. Kako če drugačiji sistem uticati na njegovu produktivnos, uloga, pare, i tako dalje. Kao što sam več rekao, meni je on za 15-18 minuta sa klupe u drugoj petorci, ako se desi da pored sebe ima plejmejkera koji nije toliko skorerski potentan. Sad, ko imamo 350k da se potroši za to, kupuj. Ako nema, onda hvala i puno sreče.

 

 

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, propolis said:

Beron je klasa iznad igrac za Pantera, a to cemo uskoro videti ko će i gde da potpiše. 

Panter ima kvalitet, ali prosečan za EL. 

Poređenje sa Bubuom je smešno, mozda po stilu igra, ali Bubua je za 3 klase iznad Pantera. 

 

Lep ugovor mu je ponuđen, on gubi ako ne potpiše. 

 

U prevodu, Beron je igrac od koga korist ima trener sa jasnom slikom igre koju zeli.

 

Punter je korisniji treneru bez ideje.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, L' Imperatore said:

 

 

I da se razumemo, niko ovde ne priča da Punter ne valja. Nego polemišemo o plusevima i minusima. Kako če drugačiji sistem uticati na njegovu produktivnos, uloga, pare, i tako dalje. Kao što sam več rekao, meni je on za 15-18 minuta sa klupe u drugoj petorci, ako se desi da pored sebe ima plejmejkera koji nije toliko skorerski potentan. Sad, ko imamo 350k da se potroši za to, kupuj. Ako nema, onda hvala i puno sreče.

 

 

 

Panter je super da bude lider 2nd unita, da ga okružiš manje talentovanim igračima, pa da on tu ispuca svoju normu od 12 šuteva za 15-20 minuta. Plus dobar je u klač situacijama, nema straha, to je vrlo bitan kvalitet.

Ja ipak mislim da treba da ga zadržimo, ozbiljan arsenal on ima rukama. Da se nađemo na 320 k i ruka ruci.

Edited by Haggard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, propolis said:

Beron je klasa iznad igrac za Pantera, a to cemo uskoro videti ko će i gde da potpiše. 

Panter ima kvalitet, ali prosečan za EL. 

Poređenje sa Bubuom je smešno, mozda po stilu igra, ali Bubua je za 3 klase iznad Pantera. 

 

Lep ugovor mu je ponuđen, on gubi ako ne potpiše. 

 Razlika je jasna, Beron bolji spot up suter i jedino je tu bolji od Pantera i suvisno je reci da je uopste bolji, kamoli za klasu.

17 minutes ago, Laki John Terry said:

 

U prevodu, Beron je igrac od koga korist ima trener sa jasnom slikom igre koju zeli.

 

Punter je korisniji treneru bez ideje.

Po tvojoj logici Sakota je trener bez ideje sa visegodisnjim iskustvom, a Tomic je trener sa idejom u jednoj profesionalnoj sezoni. Panter je MVP BCL F4. U svakom klubu je bio lider sem Oliju gde je igrao.Sta je trebao Punter krvolocni strelac da radi u Zvezdi koja se raspaala kao i on u Oliju...Covek uzeo loptu u ruke i odradio ono zasto je placen.

 

Beron u bilo kom jacem klubu moze biti samo specijalac, odbrana mu je kriminalna i sem suta nema nista drugo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Punter je stvarno ponekad izgledao jebacki na terenu, kosafrkaski IQ mu nije jaca strane, imao je neka wtf resenja tako da u Obradovicevoj kontrolisanoj kosarci se nece mnogo leba najesti a mislim da ce i da izbije neko smelcovanje izmedju njih dvoje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Liska Manjina said:

Intervju posle utakmice Alba vs San Antonio, reporter se obraća Gregu Popoviča sa pitanjem:

-Kada ste shvatili da Alba i Saša Obradović idu na pobedu?

Greg odgovara:

-Kako to mislite kad sam shvatio? Znam tipa, on je Srbin! Od samog početka!

 

 

Sećam se te tekme. Na konferenciji posle tekme, Pop kaže da je Sale jedan od najboljih trenera u Evropi. Posle toga pitaju Sašu da to prokomentariše, kaže on "verovatno misli na drugog Obradovića" 😁

  • Like 2
  • Ha-ha 13
Link to comment
Share on other sites

Panter je lik koji u nasem dresu na 22mpg ima 16ppg u EL, uz to po mecu sutira 6.5 puta za 2 i 4 puta za 3, sto je daleko od nekog ispucavanja, pogotovo za igraca koji ima procente kao on. Lik za 2 sutira 47 posto, a za tri 48 posto. Kakvo je to ispucavanje pobogu? 

 

Al neka, daj Dangubica. Tako ni Volters nije valjao jer je atraktivan igrac koji ne rilja nego elegantno puni protivnika. Verovatno bi i Miler u ocima ciganije bio 10x slabiji igrac da nije imao banane i zakucavanja. Kad se samo setim blasfemija za Kinzija, samo jer je bio lik koji ume da pogodi dugu dvojku, pa je bilo - trosi mnogo lopti, niije za tim, s njim staje napad. 

 

Kad bi napravili tim po toj logici, ne bi ubacivali 50 poena i bilo bi kao u onoj Radonja sezoni pre dolaska Kvinsija kad niko nije znao kos da ubaci. 

 

Mislim, rispektujem misljenje da Panter nije neka klasa za nekog, da smatra da mozemo bolje (tesko da mozemo boljeg igraca za te pare dovesti, nemoguce), ali nemoj da budemo gadljivi na dobre kosarkase. Tolko se napraivo neki kalup za igrace, da cim je neko drugaciji od igraca na toj poziciji iz Radonjinog vremena, odmah je divljak, ne valja, los je za tim. Cigani bi tacno pre Nika Kalatesa uzeli nego Sejna Larkina. 

Edited by Markoss
  • Like 29
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jening je radio sa Sasom u Lokomotivi, bas dobro se poznaju.

 

Panter je divljak. Nema tu mnogo filozofije. Tako je i Boutright izdivljao one sezone u Cedeviti skoro 18 poena po mecu na 7 8 utakmica u EK, pa ode u Besiktas slabe partije pa ode u Unikahu jos gore..

Kad nema organizovane igre kao kod Sakote, Punter je odlican, al tesko da kod dobrog trenera moze on nesto da odigra, prvi put da ispali neki sut sa 9metara ima da zavrsi na klupi.

Link to comment
Share on other sites

Ma kakav janning. Decko nema sta da ponudi. Janning se godinama pominje kao pojacanje sto partizana sto zvezde. Nekim cudom godinama zabada ugovore u ozbiljnim ekipama, meni licno nije preterano interesantan. Ima daleko pouzdanijih sutera od njega.

Meni je godinama bio zanimljiv ouattara iz monaka, al on svake godine sve losiji i losiji

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

 Kad se samo setim blasfemija za Kinzija, samo jer je bio lik koji ume da pogodi dugu dvojku, pa je bilo - trosi mnogo lopti, niije za tim, s njim staje napad. 

 

 

Neznam ko je ovo pričao, ali u pitanju je bilo ili baš jako trolovanje, ili ozibljno nepoznavanje košarke

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Markoss said:

 

Jbg, zvezdasi bas ne vole dobre napadace i bas nikako da razumeju da su dobri kosarkasi i oni koji znaju da ubace loptu u obruc, a ne samo oni koji krvare kolena. 

 

Vreme ce pokazati, ali stojim iza toga da je lik dobar igrac i odlican ubod za nase uslove. 

 

Izvrstan je Panter. Ne samo umeće, već kurčevitost na terenu i hrabrost, to se ne kupuje, to imaš ili nemaš. Ostanak njega i/ili Bilija bi trebala biti prva stvar o kojoj treba da se pobrinemo.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Igor028 said:

Jening je radio sa Sasom u Lokomotivi, bas dobro se poznaju.

 

Panter je divljak. Nema tu mnogo filozofije. Tako je i Boutright izdivljao one sezone u Cedeviti skoro 18 poena po mecu na 7 8 utakmica u EK, pa ode u Besiktas slabe partije pa ode u Unikahu jos gore..

Kad nema organizovane igre kao kod Sakote, Punter je odlican, al tesko da kod dobrog trenera moze on nesto da odigra, prvi put da ispali neki sut sa 9metara ima da zavrsi na klupi.

Kako možeš da poredi Boutrajta sa Panterom, košarka se igra u dva pravca, odbrana im je nebo i zemlja. Panter je zaista ispao odličan ubod, iako se nije tako očekivalo posle početka sezone u Oliju. 

Edited by Green23
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dajte neke napredne statistike za Ristica gde se vidi jos nesto negativno osim % slobodnih bacanja. 

 

Nisam ga gledao u Astani, samo pratio vesti... Da li je bas tolika defanzivna rupa u poredjenu recimo sa Ojo-om ili Stimcem? Ne moze imati sporije noge od njih valjda?

Ja vidim da je u pola utakmica imao double-double, prosecno skoro 16 poena i 11 skokova u VTB ligi koja je svakako jaca od ABA lige. 

 

U Zvezdi ga se i nismo nesto nagledali... (neki bi rekli i previse 😄 )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...