Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

56 minutes ago, Plant said:

 

Ako se Davidovac preko leta fizicki dovede u red, mislim da imamo upgrade-ovanog Simonovica. Prosle sezone smo najbolje izgledali sa njim na 4 i Gistom na 5.

 

 

 

man-with-beer-belly-thumb.jpg

 

Koristio je moj sistem treninga.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Znaci sad ni Davidovac ne zna kosarku? Preterujete ljudi sa sprdnjom. Davidovac itekako ima puno kosarkaskog u sebi, stoji da nije atleta, ali dosta dobro i konstantno je igrao kod nas ove sezone, u derbijima je cesto znao da odigra odlicno, a to je dobar znak da igrac igra dobro teske utakmice.

 

Ono sto mogu da se slozim je da veliku karijeru nece imati, ali da ima svoje mesto u Zvezdinoj rotaciji, ima sigurno.

 

Druge stvari ce sada biti vazne, pre svega kako ce Sasa da popuni mesto pleja, centra i krilnog centra. Ostale pozicije imamo da popunimo. Moje neko misljenje je, kao sto sam vec napisao, da ce Reath biti varijanta 4/5, da ce se sa jednim od dvojice Simanic/Kuridza raskinuti ugovor i da ce se dovesti i cetvorka i petica.

 

Centarska linija mogla bi da izgleda ovako.

 

4. Pojacanje, Simanic/Kuridza

4/5. Reath

5. Pojacanje, Kuzmic/Stimac/Ristic

 

Od centara favorit mi je da ostane Kuzmic, a da to pojacanje bide neki small ball centar. Mozda cemo imati i tri centra u 15, to jest skoro sigurno, ali oni nece biti sva trojica od gore navedenih, sigurno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, K.Dot said:

Štimac ako ostane, džabe smo krečili. 

Lebron James, šta mislite o njemu? 

 

Mator. Drzi mnogo lopte kod sebe. Igra za velike pare. Ne uklapa se u finansijske mogucnosti. Pritom nema iskustva u evropi.

Edited by Predragdjape
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Haggard said:

 

prigodan koktel, vracamo ispracamo ga u penziju

Ko zna u kojoj ce Sakota funkciji mozda i ostati? Sportski direktor? Sef strucnog staba sa Obradovicem na kaljenju kod njega prvu godinu? To mislim ako se uspesno prebrodi drugi talas korone. Mislim da gazda ide na sigurno i da oko trenera nista vise nece da prepusti slucaju....

Edited by drakon1
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Predragdjape said:

Zvezda025? 😁 Sta to znaci?

 

To je glavni skaut na forumu. Svi su kao nest izvlacili igrace ispod radara, a on je jedini bio hrabar da puca na visoko.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Haggard said:

 

nikakav stimac ne dolazi u obzir

kuridza, simanic

reath

kuzmic, stranac tipa mosley

 

mislim da bi ovo bilo korektno, a moglo bi da se plati. cak mislim da ima prostora da se za tu peticu solidnu otvorimo i da nam to bude jedan od glavnih igraca. a kuzmica da spreme da izgura 15 mpg, valjda ce moci toliko.

Nije mi jasno kad je to mosley postao bolji igrac od gista. Nisam bio za gistaru, al sad odjednom gist go kurac, al mosley do jaja. Svaka cast mosley al se on kod nas sad glorifikuje kao da je kyle hines. Nama treba bas igrac kao sto je gist, al da kosta duplo manje i da je pet godina mladji. Ocigledno su i ljudi u upravi, ali i navijaci imali pogresna ocekivanja od gista

 

 

4 hours ago, Šarac said:

Duop Reath je po statistici najbolji post up igrac u ABA ligi bio prosle sezone

21-33 , ili ti 1.574 poena po posedu

Bolji od Velickovica, Gista i Borisa zajedno.

 

Gist je imao 9/32 ili 0.68 poena po posedu.

Borisa je imao ukupno 2 pokusaja, Davidovac 5

 

Toliko .

Reatha sam gledao dosta ove sezone. Interesantan je igrac, dosta se radilo u fmp sa njim mada nisam siguran da mu je plafon bas visok. Ako pogodi prvu trojku obicno odigra dobro. Sto se igre na postu tice ne znam sta ulazi u statistiku, ali mislim da nijednom nije zavrsio levom rukom. A gistu bi bilo bolje da je radio ono sto zna nego sto je kreirao sa niskog posta jer je to svaki put izgledalo kriminalno.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nate said:

Nije mi jasno kad je to mosley postao bolji igrac od gista. Nisam bio za gistaru, al sad odjednom gist go kurac, al mosley do jaja. Svaka cast mosley al se on kod nas sad glorifikuje kao da je kyle hines. Nama treba bas igrac kao sto je gist, al da kosta duplo manje i da je pet godina mladji. Ocigledno su i ljudi u upravi, ali i navijaci imali pogresna ocekivanja od gista

 

Mosley je tip igraca koji od recimo 10 kosarkaskih elemenata iz dva ima cistu desetku, dok u ostalim ima dvojke i trojke. Ali ga je Trinkijeri uveo u mod gde radi IKLJUCIVO ono sto zna. Da je probao bilo sta drugo, videli bismo da je supalj. Mosley je Trinkijerijev uspeh.

 

Gist je dva nivoa iznad, ali je i tu vredna lekcija koju treba nauciti. Kada ne znas da koristis igraca, svaki igrac izgleda lose. Mi smo izgleda odlucili da je Gist cetvorka, i onda na polusezoni kao otkrili da nije. Ali svejedno je morao na 4 jer smo imali na petici igrace koji samo centri mogu biti.

 

Posledica je poznata svima. Mosley deluje kao jebeni Denis Rodman, a Gist je bivsi.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Da, Mosley je daleko od nekog kompletnog centra, ali neki segmenti su mu skoro na elitnom nivou. Najveci njegov kvalitet je to preuzimanje bekova na perimetru, ima brze lateralne kretnje i brze ruke. Drugi veliki kvalitet mu je zastita obruca. Mane su mu svakako odbrana na niskom postu protiv snaznijih centara, los defanzivni skok. U napadu mu je jedini kvalitet hvatanje tih alley-oup dodavanja. Ostalo sve na niskom nivou. 

 

Svakako sjajna iskopina Partizana, pogotovo kad se uzme u ozbir cijena/doprinos.

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pitanje za @Šarac

Posto si upucen dobro. Na predsednistvu kluba je odluceno da je Radonja prvi pik i uslo se u ozbiljne pregovore. Zasto on nije postao trener?

Nije da sam nezadovoljan Obradovicem, nego eto ako mozes da nam otkrijes.

Ja imam neke svoje teorije...

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Vamos Laki said:

Pitanje za @Šarac

Posto si upucen dobro. Na predsednistvu kluba je odluceno da je Radonja prvi pik i uslo se u ozbiljne pregovore. Zasto on nije postao trener?

Nije da sam nezadovoljan Obradovicem, nego eto ako mozes da nam otkrijes.

Ja imam neke svoje teorije...

Blaga ispravka , nikakva odluka predsednistva nije doneta oko angazovanja Radonjica. 

Samo pisanje medija i zelja forumasa, i zakljucak svih kada ako ne sada da se on angazuje. 

Niti je klub bilo gde izasao sa izjavom da su u toku bilo kakvi pregovori. 

Kao sto nisu ni dali bilo kakvu izjavu oko Obradovica. 

 

1. Zelja Covica jos od odlaska Alimpijevica da dovede Obradovica. Iskoristio je trenutak kada je mogao da izadje iz ugovora, a i zelja Obradovica da se vrati u Srbiju.

2. Miskovi planovi za Radonjica koji su malo u suprotnosti sa onim sto smo mi hteli. O tome sam vec pisao.

3. Ono sto moze svako da tumaci kakko hoce, ali mislim da je i politika umesala prste i mozda bude i glavni faktor. Ja sam cak dobio i u pp na twiteru prepisku gde bi Dejo imao velikih problema u Podgorici, a i ovde se ne bi bas blagonaklono gledalo da se angazuje trener kome je maticna drzava gde je predsednik  Milo Djukanovic. Naravno i odnosi u KK Future i nas od odlaska Radonjica su se drasticno pogorsale. 

 

A ako je bilo sumnje oko dolaska Sase Obradovica u prilogu mali photo ubod u toploj beogradskoj noci. 

 

 

Edited by Šarac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Nate said:

Nije mi jasno kad je to mosley postao bolji igrac od gista. Nisam bio za gistaru, al sad odjednom gist go kurac, al mosley do jaja. Svaka cast mosley al se on kod nas sad glorifikuje kao da je kyle hines. Nama treba bas igrac kao sto je gist, al da kosta duplo manje i da je pet godina mladji. Ocigledno su i ljudi u upravi, ali i navijaci imali pogresna ocekivanja od gista

 

Pa prošle sezone, pred našim očima. Doduše, moguće da je bolji već par sezona, samo nije dobio priliku da igra na ovom nivou. Gist je već duže vreme u slobodnom padu, od njega je ostalo ime i jaka cena, njegovo dovođenje je jedan od većih promašaja i besmislenijih poteza.

 

 

44 minutes ago, Laki John Terry said:

Mosley je tip igraca koji od recimo 10 kosarkaskih elemenata iz dva ima cistu desetku, dok u ostalim ima dvojke i trojke. Ali ga je Trinkijeri uveo u mod gde radi IKLJUCIVO ono sto zna. Da je probao bilo sta drugo, videli bismo da je supalj. Mosley je Trinkijerijev uspeh.

 

Gist je dva nivoa iznad, ali je i tu vredna lekcija koju treba nauciti. Kada ne znas da koristis igraca, svaki igrac izgleda lose. Mi smo izgleda odlucili da je Gist cetvorka, i onda na polusezoni kao otkrili da nije. Ali svejedno je morao na 4 jer smo imali na petici igrace koji samo centri mogu biti.

 

Posledica je poznata svima. Mosley deluje kao jebeni Denis Rodman, a Gist je bivsi.

 

U čemu je to Gist dva nivoa iznad Mozlija, osim u reputaciji? Mozli je defanzivno savršen centar za današnju košarku, em elitni rim protector, em sjajan u preuzimanjima, u napadu izuzetna lob meta i finišer, napast na ofanzivnom skoku. Uz to ima neuporedivo bolji pristup i motor od Gista, koji je neretko samo fizički prisutan na terenu. Jedan igra svaku utakmicu kao da mu je poslednja, jer želi da se konačno dokaže na velikoj sceni, drugi odrađuje jedan od poslednjih ugovora u karijeri, fizikalije mu u padu, a da igra na skill ne može, jer nikada nije ni bio taj tip igrača.

 

Na toj poziciji je Partizan odradio bolji posao od nas (kao i Budućnost), bolje da prihvatimo realnost i naučimo nešto iz te greške, nego da guramo glavu u pesak i veštački hajpujemo igrača koji se ispostavio kao promašaj.

 

 

  • Like 10
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...